Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2017., 00:02   #1
Posao

Zanima me kakve su sanse kada nakon 3god zavrsim preddiplomski strucni studij strojarstva nađem posao u struci u hr ? A kakve u inozemstvu?
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:45   #2
rekao bih male....što ne diplomiraš do kraja?

To ti je kao da si prvostupnik javne uprave.........mož se slikat!
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 16:29   #3
Svakako da mu je bolje završiti i diplomski studij, ali da su mu male šanse sa završenim tehničkim smjerom - nisu. Baš suprotno. Kao inženjer strojarstva ima širok spektar zaposlenja, a i potražnja je više nego zadovoljavajuća. Uspoređivati mogućnost zaposlenja sa završenim studijem strojarstva i javne uprave je potpuno promašeno, kao i bilo koji tehnički smjer s društvenim (barem većinom). Ne kažem da je jedno od tih znanstvenih područja bolje od drugog, ali na tržištu rada je tako kako jest.

Uostalom, jedno pitanje. Traži li itko u privatnom sektoru osobu sa završenim studijem javne uprave? Ne mislim na to da u natječaju kao uvjet navedu završen studij iz područja društvenih znanosti. Što uopće prvostupnik/stručni specijalist javne uprave radi? Ako je to zvanje rezervirano samo za državne i javne službe, onda nema smisla uspoređivati strojarstvo i javnu upravu puno više nego što sam mislio.

Što se tiče posla u inozemstvu, rekao bih da ima prednost ako ima radnog iskustva, no ne mora nužno biti tako. Uz odlično poznavanje engleskog jezika, minimalno.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:13   #4
Quote:
Robbie12 kaže: Pogledaj post
Zanima me kakve su sanse kada nakon 3god zavrsim preddiplomski strucni studij strojarstva nađem posao u struci u hr ? A kakve u inozemstvu?
dobre su ti šanse samo nećeš biti zadovoljan sa plaćom i radnim uvjetima. Eno kolega mi priča da ima posla kao u priči ali da je toliko siroto plaćen da rade malte ne samo da pokriju ljudima plaće pa razmišlja o zatvaranju firme jer nema ništa od svega toga. Generalno je problem u Hrvatskoj što nitko ne želi platiti rad i zato ljudi idu van a ne zato jer nema posla
tudumdum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:02   #5
Rad je u stvari prikladno placen ali nam drzava s hrpom poreza i nameta
ostavlja dovoljno premalo u neto iznosu pa kao niko ne zeli platit.

Ne, drzava ne zeli raditi kako treba i ne zeli ljude postiti da prodisu pa je trend odlaska vani i dalje prisutan.

Ne zaboravite da prosjecno 40% od mjesecne zarade ide drzavi, ostalo je
neto placa koju dobijemo.

Da ne spominjemo pdv odnosno porez na stvari koje konzumiramo .

Tako da naravno da su u takvoj drzavi place premale, kad drzava ljudima uzima prakticki 50% mjesecnih prihoda koje su zaradili.
__________________
reminder
tonijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 16:05   #6
nisam jos dosao do kraja preddiplomskog ali razmisljam unaprijed... ako bih nasao posao s te 3 god i da je ok placen isao bih raditi da pomognem svojima doma... ali mislim da cu morat jos i ove 2 upisati...
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.