Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 02:13   #61
Mislim da će pristup jako ovisiti o tom koliko se igrači oporave do nedjelje.
Bez piljenja naopako, ne znam što očekivati od utakmice. Prije 7 dana sam bio siguran da Madrid to uzima bez problema, ali sada mislim da lako ode na obje strane.

Obzirom na LP i rezultate, obje su momčadi upitnog psihičkog i fizičkog stanja.
Je li bolje 5 dana odmora nakon 120 min igre, ili 4 nakon 90?
Kako su poraz i prolaz djelovali na obje momčadi psihički? Jesu li Barcini igrači "prazni" ili nabrijani obzirom da im je ovo zadnji vlak za osvojiti. Jesu li Madriđani u oblacima sa prolazom, 3 boda prednosti i utakmicom više?
Znamo kako bi trebalo biti, ali i oni su ljudi.

Volio bih da Bale ne zaigra, neovisno o zdravstvenom stanju u kojem će biti. Bilo bi lijepo vidjeti Moratu, mislim da može napraviti puno štete Barci koja će morati pokišati napadati.
motangens is offline  
Old 21.04.2017., 08:03   #62
praktično je sigurno da će biti golova sa obje strane, obje momčadi su zrele da popiju barem koji gol. stvarno je sve moguće, a i kao što kažeš, ovo je barci zadnji vlak za iskupljenje pred samim sobom i pred navijačima pa će biti jako nabrijani. neymarove suze da ne spominjem
__________________
This is the way
angrif is offline  
Old 21.04.2017., 09:16   #63
Treba ic na pobjedu i osigurat prvenstvo. Ali trebali smo ici na pobjedu i u prvoj utakmici pa smo gledali kukavicluk dok voda nije dosla do grla.
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Old 21.04.2017., 13:31   #64
Dugo sam razmišljao kako se desilo da nas Real tako prešiša u Europi, a i u ligi. Nažalost, moram zaključiti da je Real dobro učio od Barcelone, a Barca je preuzela lošu Realovu marketinško-nogometnu strategiju poslovanja.

Za razliku od starih dana kad se igrači Reala ne bi ni raspakirali jer bi znali da uskoro idu dalje, sad jezgru momčadi čini uigrana ekipa. Obrana Marcelo - Ramos - Pepe - Carvajal godinama igra zajedno i čine je igrači koji su u mladim danima potpisali za Real i razvijali se u klubu. Nije čudo što su uigrani i što imaju rutinu čak i u težim utakmicama.

Vezni red čine produkt škole Casemiro, te nespektakularni veznjaci Modrić i Kroos. Nijedan nije lijep, marketinški privlačan niti trpa golove i asistencije. Činjenica da ih unatoč tome cijene u Realu i da prepoznaju zašto su bitni pokazuje da je jarac Florentino naučio nešto iz slučaja Makelele.

Superstar napad je, pak, također godinama uigran i manje-više stabilan. Iako Ronaldo s godinama pada, i Ancelotti i Zidane nalaze načine kako da zakriju njegove mane, a iskoriste to što trpa kao lud. Iskreno, očekivao sam da će ga prodati za kamion zlata ove ili prošle sezone, ali ustraju s njim.

Klupu čine uglavnom igrači iz škole, koji su mladi, talentirani i spremni za dokazivanje. Asensio, Vasquez i Kovačić mogu biti budućnost kluba, a Morata, Varane i James su opcije kakve bi svaki klub htio imati.

I trener je legenda kluba, Zidane. Nevjerojatno, ali Florentino je naučio mnogo od Joana Laporte, velikog Barceloninog predsjednika.

***

S druge strane, što reći o Barci? Ima jezgru Pique-Busquets-Iniesta-Messi (plus Suki i Neymar) i ta jezgra je u dobrim godinama, oko nje se stvarno može relativno lako izgraditi momčad. Ali to se ne radi zbog potpuno nebulozne transfer politike - za velike pare dovedena je hrpa prosječnih igrača, za pojedine pozicije nije doveden nitko (desni bek) ili pogrešan igrač (što bi teretnjaci Rakitić ili Andre Gomes trebali raditi u ovom veznom redu?), a dobri igrači koji su dovedeni nisu ni dobili priliku (Arda Turan?)

Osim navedene jezgre, svi ostali igrači čine se kao putnici zbog čega nema ni uigranosti ni dobre atmosfere. Tko misli da će Digne, Gomes, Turan ili Alcacer ostati u klubu duže od dvije godine? Postoji li ikakva dugoročna ideja što da se radi s mladim talentima Rafinhom, Sergijem Robertom i Denisom Suarezom ili će ih trener naprosto bacati u pozicije koje treba pokrpati? Naposljetku, čime se može jamčiti ostanak najboljih igrača, osim nebulozno velikim ugovorima?

Iskreno, ne mogu zamisliti kako bi momčad Barcelone mogla izgledati u 2019. ili 2018. Niti vidim što klub sadašnjom politikom može ponuditi Messiju i Neymaru, osim brda love. Dok Real gleda kako najbolje iskoristiti najboljeg igrača Ronalda i kako mu podrediti momčad, Barcelona očekuje od Messija i Neymara da svoju kvalitetu koriste da krpaju rupe ostatka ekipe. I to pogotovo Messi radi jebeno, ali neće to dugo tako. Zašto bi vršio ulogu veznjaka, playmakera, krila i napadača, pritom pokušavajući nadoknaditi minus zbog nesposobne obrane? Igrač njegove kvalitete bi u boljoj momčadi radio manje, a trpao i asistirao više.

Kruh ti jebem, pa vidi na što je otišlo 135 milijuna eura u zadnje dvije godine:

Andre Gomes 35
Paco Alcacer 30
Arda Turan 34
Vidal 17
Vermaelen 19

Još uvijek je situacija dobra jer jezgra ekipe je tu, jednim dobrim transfer rokom i dobrim odabirom trenera može se napraviti super momčad. Ali ne vidim tko to može izvesti. Ovi debili u upravi Barcelone ne. Došli smo u poziciju da Florentino faking Perez ima bolju dugoročnu politiku od Barcelone.

Što se tiče klasika u nedjelju, baš me boli briga.
Sudden Sid is online now  
Old 21.04.2017., 13:38   #65
Klupa je ogromna razlika. A zasićenje je nužno, i dolazi u naletima.

Mada, ne zavaravajmo se. Prvenstvo je još posve otvoreno.
ZinedineZidane is offline  
Old 21.04.2017., 13:47   #66
Quote:
ZinedineZidane kaže: Pogledaj post
Klupa je ogromna razlika. A zasićenje je nužno, i dolazi u naletima.
Klupa nije pala s neba, kreirali ste je, svaka čast

A o zasićenju mogu pričati Messi, Pique, Masche i Busquets koji su nekog vraga osvojili. Ni Neymar ni Suki ne bi trebali biti zasićeni.

Quote:
Mada, ne zavaravajmo se. Prvenstvo je još posve otvoreno.
Ma gotovo. Osvojite bod i imate lagan ždrijeb do kraja, možemo vam staviti sol na rep. Ne vidim gdje možete prosuti bod, a kamoli 6.
Sudden Sid is online now  
Old 21.04.2017., 14:52   #67
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Dugo sam razmišljao kako se desilo da nas Real tako prešiša u Europi, a i u ligi. Nažalost, moram zaključiti da je Real dobro učio od Barcelone, a Barca je preuzela lošu Realovu marketinško-nogometnu strategiju poslovanja.
Madrid od 2013. odlično ravna transfer politiku i uopće planiranje izgleda ekipe.
Velike greške su učinjene kod trenera. Carla se zamijenilo Benitezom što je unazadilo projekt, da bi tek onda Zizu stabilizirao stvari.
No u globalu rezultati odličnih poteza tek dolaze jer se nije puno trošilo posljednje 3 sezone, a tek se treba pokupiti lova od prodaje Jamesa.
Quote:
Iskreno, očekivao sam da će ga prodati za kamion zlata ove ili prošle sezone, ali ustraju s njim.
Ustraju kad je enormno važan marketinški. Cijedit će ga dokle god mogu, a da rezultat ne padne drastično.
Quote:
Ali to se ne radi zbog potpuno nebulozne transfer politike - za velike pare dovedena je hrpa prosječnih igrača, za pojedine pozicije nije doveden nitko (desni bek) ili pogrešan igrač (što bi teretnjaci Rakitić ili Andre Gomes trebali raditi u ovom veznom redu?), a dobri igrači koji su dovedeni nisu ni dobili priliku (Arda Turan?)
I tu leži odgovor na sva pitanja i razlog zašto Sacchi kaže da će europskim nogometom sljedećih godina ravnati Madrid.
Madrid je za 65 milijuna eura kupio Isca, Kovačića i Asensia. Vi ste za 75 milijuna plus bonusi doveli Ardu i Gomesa.
Sa Suarezom ste pogodili i donio vam je neke trofeje, istu godinu Madrid je doveo Jamesa koji se pokazao kao problematičan. No 80% transfera će ovo ljeto vratiti u kasu.
Quote:
Još uvijek je situacija dobra jer jezgra ekipe je tu, jednim dobrim transfer rokom i dobrim odabirom trenera može se napraviti super momčad. Ali ne vidim tko to može izvesti. Ovi debili u upravi Barcelone ne. Došli smo u poziciju da Florentino faking Perez ima bolju dugoročnu politiku od Barcelone.
O da, ova jezgra se još može cijediti. Recimo da se osvježi Coutinhom i Bellerinom. S dobrim trenerom, to je odmah top2 kandidat za sve trofeje.
No to je tek ulaganje da se jedna generacija isprati. Pitanje je što kada Messi, Iniesta, Suarez i Pique ostare, što će biti slučaj kroz 3 godine.
Ako Barca tada ne donese prave poteze, upast će u dugotrajni pad ala United.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Old 21.04.2017., 15:45   #68
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
...
To je to. Potpis.

Promašeni transferi se dešavaju ponekad, ali kod nas je to pravilo.

Real je odlično posložio momčad. Zidane kakav god da je ima sustav i inzistira na njemu. Ekipa igra identično i sa B sastavom. Imaju automatizam u igri i to daje odlične rezultate. Možda nema plana B, ali ni ne treba im.

Što se tiče Barce, počelo se spominjati da bi Lucho mogao letiti odmah poslije Reala ako izgubi. To mi nema nikakvog smisla i samo dokazuje da ovi u upravi nemaju pojma šta rade.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Neno_87 is offline  
Old 21.04.2017., 15:53   #69
Florentino Perez je ipak nešto naučio iz prvog mandata. Transfer politika je ipak s više nogometnog rezona nego u prvoj njegovoj eri. A i stječe se dojam da se uopće ne petlja u sastavljanje momčadi.

Real Madrid je prije svega psihički jači od Barcelone i ovaj derbi pred vlastitom publikom bi trebali s lakoćom odraditi. Ne nužno rezultatski s lakoćom, ne bih se čudio da Barcelona povede, al utakmice Real Madrida su zadnje 2-3 sezone jednosmjerne. Samo čekaš da Cristiano ili Ramos zabiju u sudačkoj nadoknadi.

Od Barcelone očekujem psihički raspad do kraja sezone, u srijedu se vidilo da više nitko od igrača nema pobjednički gard. Još dodaš Enriquea onakvog cijelog nikakvog i pokislog, brrr...
Mister Yellow is offline  
Old 21.04.2017., 18:23   #70
Barcelona pokusava na mala vrata uvesti Nerymara na nedelju utakmicu.

Vise od kluba
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Old 21.04.2017., 18:48   #71
Ke?

Dobro bi došao.

Tko god će ga zamijeniti je blago rečeno prosjek. Paco,Gomes,Denis?

Skroz sam zaboravio na ovog Vermaelena. Uprava odlazi.
albundyy is offline  
Old 21.04.2017., 19:00   #72
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
#kobasica
ebateled sta je ovo pa nismo u mesnici
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 21.04.2017., 19:09   #73
Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
ebateled sta je ovo pa nismo u mesnici
Sori. Evo:

Sudden Sid is online now  
Old 21.04.2017., 20:14   #74
je li to netko rekao da se transfer politika real mandrila popravlja zadnjih godina? Imajte na umu da pričamo o klubu koji je u zadnjih par godina dao 80M evra za pljačljivicu Jamesa, 30M za Danila, 40 za Arzamendija a ne zaboravimo ni neke druge ne toliko opjevane promašaje poput kupovine Lucasa Silve ili Bodegaarda koji nisu nikad pošteno ni nastupili za taj klub . Samo u zadnje dvije, tri godine su spičkali 200M u igrače koji klubu nisu dali skoro ništa.

A i ti Ausensio, Kovačević, Vazquez i ostali 'perspektivni' anonimusi još uvijek imaju i više nego dovoljno vremena da slijede stope Granera, De la Reda, Canalesa, Pedra Leonea, Varamea i ostalih koji su si ranim transferom na Bernabao upropastili karijeru, imali su i oni svoje trenutke varljivih bljeskova.


to što je sad najednom i Barca počela izvoditi gluposti u prijelaznom roku ne pretvara idiotarije transfer gurua Transparentina u dobre poteze.
__________________
Weakness is sickness
Byron M is offline  
Old 21.04.2017., 20:22   #75
Quote:
albundyy kaže: Pogledaj post
Ke?

Dobro bi došao.

Tko god će ga zamijeniti je blago rečeno prosjek. Paco,Gomes,Denis?

Skroz sam zaboravio na ovog Vermaelena. Uprava odlazi.
Koliko sam ubrao situaciju, a moze bti da se varam, ali mislim da ne, Barca se nije zalila na odluku Neymara. E sad, tu krece caka. Ako ulozi zalbu, tece onaj rok kao i sa zalbom oko maloljetnika, u smislu neduzni dok ne dokazu krivnju, pa dok se vijece koje odlucuje o tome ne ocituje, Neymar moze igrati. Rok za zalbu je veceras do ponoc, a to vijece je danas imalo sastanak ujutro/rano popodne i do tada nikakva zalba nije stigla. A nikakva nova sjednica nije planirana prije nedelje, sto znaci da ako Barca do ponoci ulozi doci ce do:

1. uletit ce izvandredna sjednica sutra u subotu, sto valjda nije uobicajeno, a automatski ce se time potaknuti price kako se ide u korist jednog kluba...
2. bit ce na rasporedu na sljedecoj normalnoj predvidenoj, sto znaci da ce Neymar igrati u nedelju, a preskociti neko sljedece kolo jer Barca ni ne misli kako ce zalba biti uspjesna

Ostavljam mogucnost da sam krivo shvatio, ali ovo je neko zaobilazenje zakona koje je moguce u ovom trenutku
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Old 21.04.2017., 20:38   #76
Cigani i kokosari.
ZinedineZidane is offline  
Old 21.04.2017., 20:40   #77
Quote:
Byron M kaže: Pogledaj post
je li to netko rekao da se transfer politika real mandrila popravlja zadnjih godina? Imajte na umu da pričamo o klubu koji je u zadnjih par godina dao 80M evra za pljačljivicu Jamesa, 30M za Danila, 40 za Arzamendija a ne zaboravimo ni neke druge ne toliko opjevane promašaje poput kupovine Lucasa Silve ili Bodegaarda koji nisu nikad pošteno ni nastupili za taj klub . Samo u zadnje dvije, tri godine su spičkali 200M u igrače koji klubu nisu dali skoro ništa.
Ah, transfer politika im je i dalje koma, to je neko teško pranje love. Ali dobro je što takve promašaje ni ne stavljaju u prvu momčad. Stari Florentino bi zaposlio nekakvog pijuna i naložio mu da izbaci Makelelea i ubaci Michaela Owena.

Ali dobro da si me podsjetio na te budale, Iljaramendija, Danila, Silvu i Kierkegaarda

Valja se sjetiti i legendarne faks mašine

Quote:
A i ti Ausensio, Kovačević, Vazquez i ostali 'perspektivni' anonimusi još uvijek imaju i više nego dovoljno vremena da slijede stope Granera, De la Reda, Canalesa, Pedra Leonea, Varamea i ostalih koji su si ranim transferom na Bernabao upropastili karijeru, imali su i oni svoje trenutke varljivih bljeskova.
Iz tvojih usta u Zeusove uši. Nitko sretniji od mene ako madridski ptići završe u trećoj ligi južne Indonezije.
Sudden Sid is online now  
Old 21.04.2017., 20:45   #78
Mladi James je imao vrhunsku sezonu u Realu, cekamo da netko od vasih promasaja ima barem priblizno takvu
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Old 22.04.2017., 08:49   #79
vidim da se indijanci i dalje drže saveza sa krivim bljedolikima i da to pomućuje moć njihovog prosuđivanja. vjerojatno su se gaće počele tresti radi dolazećeg polufinala LP, iako za to ne bi trebalo biti razloga pošto su naše snage u obrani pogođene ozljedama a i borimo se na dva fronta, za razliku od njih. dakle ako je netko underdog onda smo to mi

vaskez se već pokazao kao koristan rotacijski igrač tako da to nikako ne stoji. danilo je bio fail uglavnom cijele sezone ali je odigrao dobro protiv sportinga. nije isključeno da će se popraviti, mislim da za to ima potencijala. niti modrić nije odmah igrao kako treba. ne vjerujem da će biti bolje rješenje od carvajala, ali da će biti nešto kao coentrao u najboljim danima, to je moguće.

asensio je također dobar rotacijski igrač, kao i kovačić a mogu biti samo bolji pa niti oni nisu promašaji

turan isto kao rotacijski igrač nije promašen, od 29 utakmica je ubrao 13 golova i 7 asistencija. jedino jasno stoji da su za svoje uloge i on i danilo preplaćeni.

nije toliko bio promašen transfer jamesa koliko je bio promašen razlog zašto je do transfera došlo-sve se svelo na zamjenu angela sa jamesom a to je od prve sekunde bila horor odluka koju niti danas ne mogu prežaliti. sličnu glupost je barca napravila sa alvesom, mogli su iz njega izvući komotno još dvije sezone i da su to napravili vjerujem da bi ova mala bodovna razlika u prvenstvu bila još manja, ako bi i postojala.

inače ovo za neymara sam i ja pročitao-koliko gorčine, zla i prljavštine u tom katalonskom klubu, čovjeku jednostavno nije jasno zašto. pa pod okriljem nježne kraljevske krune su i došli do drugog najvećeg kluba u španjolskoj a možda i na svijetu, sa drugim najboljim igračem na svijetu. što bi čovjek mogao više željeti? i još su favoriti za nedjelju, ako im se stvarno tim lukavstvom vrati goropadni neymar
__________________
This is the way
angrif is offline  
Old 22.04.2017., 08:53   #80
Dobro si proučio to oko žalbe.

A samo da nije pljeskao.
albundyy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.