Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 21:31   #61
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
A zbog čega ćeš mijenjat Champion filter? Zato kaj ti je on rekao da ne valja?
Pa kaj ja znam,možda baš ne valja,kupio sam drugi jer znam da neće propast do iduće zamjene ako ovaj uistinu ne valja

Nego..jel kome poznat hercegovački Castrol?
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 25.04.2017., 21:56   #62
Za svaku peezdariju Jole teras u ovlašteni, jer kao oni najbolje znaju. A garant ti u BMW nisu rekli da stavljaš aditive, štoviše mislim da i zabranjuju, cak bi te i za jamstvo mogli prcati da znaju.
Kako to da sad svabina rijec nije sveto pismo?

Ajfon 10 via Tapatalk
frenchkey is offline  
Old 25.04.2017., 22:24   #63
Hm, kao da se sjećam da BMW čak ima i kataloški broj za neki aditiv koji se preporuča dodati u ulje za diff.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 25.04.2017., 22:51   #64
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Razlika u cijena ulja je oko 50kn. Interval koji oni stavljaju je 30.000km. Ne vidim tu neku ekonosmku isplativost.

Da su to ekonomsti radili...bilo bi : Mjenjanje ulja svakih 10.000km, pa bi ti koji si kupio auto u ovlaštenom salonu došao na izmjenu 15 puta ako ti je garancija 150.000km., a ne 5 puta.

Kad sam se god pridržavao preporuke proizvođača koje ulje odabrat...nikad autu ništa nije bilo. Passat sam prodao s 360.000km., ulje mijenjano svakih 10.000km

Treba mijenjat ulje što češće i to je cijela mudrolija.
Zaboli tvornicu ona stvar za servise i ulje, jer oni od toga nemaju nikakve dobiti... Ali im se isplati kada nekome van garancije rikne motor... Ti si sa svojim prosao toliko, netko nije... Za redovito mijenjanje ulja se apsolutno slazem...

Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Pa vjerojatno neki eko-ekonomisti, ajmo ih tako nazvati... hoću reći da vjerojatno firma mora platiti neke penale koji idu po količini trošenja (zagađenja prirode) svih vrsta tekućina po različitim koeficientima.. nešto slično kao CAFE

to je samo moja pretpostavka
Ako proizvodjaci ne mogu zadovoljiti Euro 6 normu koja je na snazi od 2014., ne mogu prodavati automobile u EU... Ovo sto si stavio je za USA, oni imaju svoja pravila...
Markkonen is offline  
Old 25.04.2017., 23:16   #65
@frenchkey djelomično si u pravu, BMW ne daje nikakve preporuke za aditive. nisam siguran jeli i na modelima za RH tržište, ali na ovima u njemačkoj na čepu od goriva stoji ka znak na auto cesti - ne aditivi. međutim, BMW ima vlastite aditive koje za njih radi, čuo iz povjerljivih izvora - liqui moly

@HHmischko nisam siguran za taj aditiv, no meni su ovaj LM uredno ulili kada sam ga ja donia u servis. nisu se čak ni komešali, negodovali, tak da možda i oni smatraju da to što radim je ok. kako sam napisao, redovno u salonu možeš kupiti aditive za gorivo. skuplji su i duplo manji od LM aditiva, tako da se ja ipak držim LM
jolekralj is offline  
Old 26.04.2017., 00:18   #66
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Krivotvorine: http://www.automotorblog.com/watch-c...sia-87039.html
Ne znam jel ovo možda već bilo ali spominjalo se dosta puta da kao Liqui Moly i Aral nemaju problema s tim jer su premale kompanije, ali evo vidim da je u članku nabrojan i Liqui Moly. Od takve neke ilegalne "tvornice" bih očekivao da će se orijentirati samo na jednu marku kad ono ima svega i svačega.. čak ima i shell hx8 koji, ako se dobro sjećam, je prilično nov proizvod.
Baš me zanima koje govno od ulja se dobije u svim tim brand pakiranjima.. na kraju još najbolje kupovat INA ulja
O tome smo već govori kako se po tom pitanju bolje preferirat manje rafinerije/ marke ulja.
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
E jest kurac.

Otkad su maloumnici zatvorili "tvornički" dućan ni u INA ulja se ne možeš pouzdat. Budaletine. Umjesto da otvore webshop oni zatvore i onu špelunku koju su imali ko dućan
To me smeta. Htio bi kupit dosta ulja iz ponude INE a njihova distribucija je za kuxac. Samo manji dio asortimana možeš kupit u trgovinama a nešto više na INIim benzinskama po skupjim cijenama.
Pričao sam sa čovjekom iz ina maziva i reko je da su preuredili taj njihov diskont (vide se da jesu) te da će se privatizirat i uskoro počet ponovo radit. Ali to je bilo prije 2-3 mjeseca.
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
Pa kaj ja znam,možda baš ne valja,kupio sam drugi jer znam da neće propast do iduće zamjene ako ovaj uistinu ne valja

Nego..jel kome poznat hercegovački Castrol?
Taj filter je OEM kvalitete. AK ti to ne paše menjaj.
Intel_85 is offline  
Old 26.04.2017., 07:55   #67
Oće, oće ... kad na vrbi rodi grožđe ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 26.04.2017., 08:50   #68
U HR,nikad..evo moji Alfisti zele iz TG do ST vlakom,,rampa sebu ST se pokvarila,tj.istekao atest, a u HR nema autorizirane firme da izda atest...tko zadnji izadje nek ugasi svjetlo..
Svicar is offline  
Old 27.04.2017., 12:36   #69
Koje Ina ulje usuti u Iveco Daily 35C11, 2.8 turbo diesel. 2006. Godište
Tehnomag is offline  
Old 27.04.2017., 13:00   #70
Millenium
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 27.04.2017., 13:19   #71
Kasno.
Dobio je Delta Sint 10w40
Tehnomag is offline  
Old 27.04.2017., 13:40   #72
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
Nego zlatkecc...ti meni reci što ne valja sa Champion filtrom?
Kupio sam Mahle pa ako Champion ne valja ja ću ga zamijeniti..no ako ipak valjda ovaj čeka iduću zamjenu
Ma što da ti pričam i što bi se moglo dogoditi nisam baba Gatara ali znam da je bilo na forumu vec rasprava o tim filterima i o kvaliteti...
Neki top brand Mahle ili nesto zvučno ok ali osobno nebih stavio Filter koji je cca 2o kn razlike od nekog kvalitetnijeg jeftiniji a možda se radpadne pa napravi štetu na motoru...
Neće se nista dogoditi ali ono gustoća papira od tih prebrandirani je upitna ali otom potom sve je to općenito kupleraj na tržištu tako da....
Vozi mjenjaj na 1o oookm i sve 5...
Općenito ne kuzim ljude koji svaku izmjenu probavaju novo ulje i filter koji mu uvale u Trgovini kao akcija i.t.d....
Znas da mjenjas ulje i kupi sto trebas i bog mozes i koji mjesec prije kupit i nek stoji nije svježe mlijeko da će se pokvariti ali otom potom svatko zna svoje...
zlatkecc is offline  
Old 27.04.2017., 14:56   #73
Quote:
Tehnomag kaže: Pogledaj post
Kasno.
Dobio je Delta Sint 10w40
Ja isto sipam 10W40. Iako u u knjizi piše da ide Selenia Urania (15w40).
U servisu sipaju 5w40 od 2001 na dalje .... to mi se ipak čini malo prerijetko za taj motor.

Kad smo već kod INE. Uzeo sam Deltu Sint za FIATa koji je prvi na redu za izmjenu. Dat ću priliku INI. Ako se pokaže dobra i ostali vozni park će na INU.

Intel_85 is offline  
Old 27.04.2017., 16:32   #74
Kod nas, najveci trgovac Iveca u CH, za dostavna vozila Urania FE LS 5W30, mjenja se na 40.000 km
Svicar is offline  
Old 27.04.2017., 16:34   #75
Ta matematika je gora od moje.

Ja 10w40 svakih 10000 km.
Intel_85 is offline  
Old 27.04.2017., 17:08   #76
Ta 0/5W30 Long Life ulja vjerojatno idu u nova vozila.
Tehnomag is offline  
Old 27.04.2017., 18:02   #77
Koje distributere / uvoznike bi mogli okarakterizirati kao pouzdane?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 27.04.2017., 18:54   #78
Sve ti je to isto. Oni ne pune samo trže dalje ...

samo je pitanje tko ima kakvu maržu.
Intel_85 is offline  
Old 28.04.2017., 15:57   #79
Samo mi je zanimljivo kako ima različitih ambalaža od 1 litre 3 pa 5 svakako ali ok valjda je to sve Ok..
zlatkecc is offline  
Old 30.04.2017., 17:01   #80
Autokrešo ima akciju u svibnju ... ulja -40%

"Tijekom svibnja 40% popusta na sva ulja!

Svibanj je mjesec kada se već mnogi počinju pripremati za odlazak na godišnji odmor, barem prvi dio, a to podrazumijeva i pripremu automobila. Stoga smo u Auto Kreši odlučili tijekom svibnja svim kupcima ulja omogućiti popust od čak 40%. Stoga, trebate li ulje za svoj automobil, skuter, motocikl ili možda kosilicu i motornu pilu, sada je pravo vrijeme za kupnju. Popust od 40% vrijedi na sva ulja u pakiranjima do pet litara (ne odnosi se na veća pakiranja), bez obzira o kojem je brandu riječ, radi li se o Aralu, Cartexu, Catrolu, Comlineu, Elfu, Eniju, Febiju, Mobilu, Motorexu, Motul, Seleniji, Shellu, Totalu ili Valvolineu."
Intel_85 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.