Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2017., 19:18   #41
Al financijski flopovi su oni koji označavaju kraj franšiza. Kritički baš i ne. Inače bi Transformerse već odavno prestali snimati.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 19:27   #42
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ovo je istina. Klinci u SAD-u, ali sve češće i u Europi odu u mall, malo se motaju po trgovinama, odu u fast u food pa u kino.
Ne idu nužno ciljano na neki film, nego izaberu jedan od filmova koji se trenutno prikazuje.
zato ja ne volim cinestare i te marketinške sheme dok odeš bilokad u cinestar ciljano ili ne, na repertoaru u svako doba bit će po nešto iz svakog žanra, tako da zadovolji ukus svakog dijela publike, bili to stvarno dobri naslovi ili tek tolko naštancani filmovi da mogu u određeno doba konkurirat drugim naslovima. al to je ionako dio industrije zabave, da sad ne ulazim u komercijalnu logiku
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 20:32   #43
To je argument za ... što?

Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Jednostavno mi je bila iritantna u filmu. Eto.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 02:52   #44
1.rujna u americi krece prikazivanje...obnovljene verzije bliskih susreta trece vrste....povod je izlazak 4K verzije 19 dana poslije....zanimljivo je da ce u tom kino prikazivanju...vjerojatno zaraditi vise nego mnogi filmovi snimljeni ove godine

tvornica snova nema vise talentiranih moviemakera pa se to nastoji nadoknaditi skupim cgi filmovima....a buduci su americani zaludeni tim super,duper hero sranjima eto zlatne koke...super-hik pojede i nakon toga podrigne uz bocu jeftina vina sve te njihove budalaste heroje
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 09:43   #45
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
1.rujna u americi krece prikazivanje...obnovljene verzije bliskih susreta trece vrste....povod je izlazak 4K verzije 19 dana poslije....zanimljivo je da ce u tom kino prikazivanju...vjerojatno zaraditi vise nego mnogi filmovi snimljeni ove godine

tvornica snova nema vise talentiranih moviemakera pa se to nastoji nadoknaditi skupim cgi filmovima....a buduci su americani zaludeni tim super,duper hero sranjima eto zlatne koke...super-hik pojede i nakon toga podrigne uz bocu jeftina vina sve te njihove budalaste heroje
Ne treba sve svaljivati na Amerikance.
Upavo su oni odjebali veliki dio franšiza ove godine, od Mumije do Aliena pa i do Transformersa koji nisu uzeli ni pola svog budžeta u SAD-u.

Dapače, mislim da bi ovaj Transformers mogli smatrati najslabijim do sada.
Quote:
Transformers: The Last Knight
Production Budget: $217 million

Domestic: $127,762,371 23.2%
+ Foreign: $423,447,302 76.8%
= Worldwide: $551,209,673
Ja ne kužim zašto su toliko veliki budžet imali, moglo je to barem za 1/3 manje.
Film jest donio duplu zaradu plus ok o100 mil., ali slabo je to.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 09:19   #46
Stigli su potpuni rezultati za vikend 28.07-30.07.2017.

Quote:
Weekend Box Office July 28-30, 2017

1. Dunkirk, WB, $26,611,130 mil. / 2. vikend, pad od 47.3%
2. The Emoji Movie, Sony, $24,531,923 mil. / 1. vikend
3. Girls Trip, Uni. $19,646,305 mil. / 2. vikend, pad od 37.0%
4. Atomic Blonde, Focus, $18,286,420 mi. / 1. vikend
5. Spider-Man: Homecoming, Sony, $13,261,372 mil. / 4. vikend pad od 40.1%
6. War for the Planet of the Apes, Fox, $10,472,252 mil. / 3. vikend, pad od 49.9%
7. Despicable Me 3, Uni., $7,592,560 / 5. vikend, pad od 41.6%
8. Valerian and the City of a Thousand Planets, STX, $6,360,085 / 2. vikend pad od 62.6%
9. Baby Driver, TriS, $3,971,018 mil. / 5.vikend, pad od 34.6%
10. Wonder Woman, WB, $3,340,667 / 9. vikend pad od 27.5%

http://www.boxofficemojo.com/weekend/chart/
"Girls Trip" je koštao samo 19 mil. a već u drugom vikendu ima 67 mil. samo u SAD-u. Pa dod 37% je jako dobar rezultat. Ženske komedije se često dobro drže.

Ni "Dunkirk" nije previše pao, ali nije ni uzeo puno u prvom vikendu.

"Spider-Man: Homecoming" u 4. vikendu ima manji pad nego "War for the Planet of the Apes" u trećem.

"Valerian and the City of a Thousand Planets" ima nejverovatan pad od 62% u odnosu na ionako mizerni prvi vikend. Ovo je flop desetljeća. Nismo zaista dugo vidjeli takav debakl.

"Wonder Woman"
i dalje u TOP 10, iako je već u devetom vikendu.

Od debitanata, zloglasni "The Emoji Movie" ima solidan ulaz od 24 mil. ALI na budžet od 50, dok "Atomic Blonde" ima budžet od samo 30 mil. i ovo je solidno otvaranje sa 18 mil. iako ne bi trebao previše padati a i vidjet ćemo koliko će film uzeti u inozemstvu.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 12:33   #47
Ne bih se začudio da Emoji dođe bar do nule. Toliko su djeca zaglupljena, a roditelji labilni.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 13:37   #48
Meni je to vrlo slabo za prvi vikend.

Gledam evo "Despicable Me 3", koštao je dosta više, budžet je bio čak 80 mil.
No u SAD-u je otvorio sa velikih $72,434,025 mil. dolara, ado sada je u SAD-u zaradio 230,292,465 mil. a u svijetu još dodatnih 592,404,491 mil dakle zajedno čak 822,696,956 mil. sveukupno.

OK, to je vrlo jaka franšiza napram ovoga, no po meni film sa budžetom od 50 mil. je morao otvoriti sa barem 40-45 mil. samo u SAD-u.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:16   #49
Stigli su potpuni rezultati za vikend 04.08-06.08.2017.

Quote:
Weekend Box Office August 4-6, 2017, 2017

1. The Dark Tower, Sony, $19,153,698 / 1. vikend
2. Dunkirk, WB, $17,135,246 / 3. vikend, pad od 35.6%
3. The Emoji Movie, Sony, $12,005,409 mil. / 2. vikend pad od 51.1%
4. Girls Trip, Uni. $11,401,495 mil. / 3. vikend, pad od 42.0%
5.Kidnap (2017), Aviron, $10,016,323 mil. / 1. vikend
6. Spider-Man: Homecoming, Sony, $8,845,978 mil. / 5. vikend pad od 33.3%
7. Atomic Blonde, Focus, $8,157,555 mi. / 2. vikend pad od 55.4%
8.Detroit, Annapurna, $7,125,601 /2. vikend, porast od 1,934.8%
9. War for the Planet of the Apes, Fox, $6,169,134 / 4. vikend pad od 41.1%
10. Despicable Me 3, Uni., $7,592,560 / 5. vikend, pad od 41.6%

http://www.boxofficemojo.com/weekend/chart/
"The Dark Tower" je imao slabo otvaranje ali sa relativno malim budžetom od 60 mil. još je rano govoriti.
"Dunkirk" očito privlači stariju publiku koja ne žuri u kina jer ima dosta stabilan pad od samo 35% u trećem vikendu.

Ženska komedija "Girls Trip" nastavlja sa jako dobrim rezultatima, dok je "The Emoji Movie" imao veliki pad u drugom vikendu od čak 51%.
Usporedimo to sa Despicable Me 3,koji u petom vikendu ima manji pad od njih.

"Spider-Man: Homecoming" se dobro drži i u petom vikendu dok je Atomic Blondeimao jako veliki pad već u drugome od čak 55%.

Povijesna drama "Detroit" je tek sada prikazana u većem broju kina, zato je toliki porast, sa prikazivanjem u 20 kina na prikazivanje u njih preko 3000.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:23   #50
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Stigli su potpuni rezultati za vikend 04.08-06.08.2017.



"The Dark Tower" je imao slabo otvaranje ali sa relativno malim budžetom od 60 mil. još je rano govoriti.
"Dunkirk" očito privlači stariju publiku koja ne žuri u kina jer ima dosta stabilan pad od samo 35% u trećem vikendu.

Ženska komedija "Girls Trip" nastavlja sa jako dobrim rezultatima, dok je "The Emoji Movie" imao veliki pad u drugom vikendu od čak 51%.
Usporedimo to sa Despicable Me 3,koji u petom vikendu ima manji pad od njih.

"Spider-Man: Homecoming" se dobro drži i u petom vikendu dok je Atomic Blondeimao jako veliki pad već u drugome od čak 55%.

Povijesna drama "Detroit" je tek sada prikazana u većem broju kina, zato je toliki porast, sa prikazivanjem u 20 kina na prikazivanje u njih preko 3000.
Ovo je čak i okay za Dark Tower, unatoč lošim kritikama...
__________________
ok
Movie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:13   #51
Quote:
Movie kaže: Pogledaj post
Ovo je čak i okay za Dark Tower, unatoč lošim kritikama...
Kritike mogu ali i ne moraju utjecati na zaradu.

Ali film koji je koštao 60 mil. mora zaraditi bar 120 mil. da bude na "pozitivnoj nuli".

Nisu još svi rezultat iz inozemstva došli, ali za sada su izvan SAD-a uzeli tek 8 mil.

Dakle 27 mil. za prvi vikend, ja ne vjerujem da će ni za 5 tjedana to doći do 120 mil. sveukupno u svijetu.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 15:57   #52
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali film koji je koštao 60 mil. mora zaraditi bar 120 mil. da bude na "pozitivnoj nuli".
Ne mora. Zašto ne mora? Zato što se ne uzima svakom filmu isti postotak. Ovo je već bilo na raspravama i negdje sam dao link na točnu analizu tih plaćanja. Što je filmu manji budget to mu je manji iznos za plaćanje. The Dark Tower je možda izgubio oko 3 milijuna na distributere i kina, ne 8 ili 9.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 16:36   #53
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ne mora. Zašto ne mora? Zato što se ne uzima svakom filmu isti postotak. Ovo je već bilo na raspravama i negdje sam dao link na točnu analizu tih plaćanja. Što je filmu manji budget to mu je manji iznos za plaćanje. The Dark Tower je možda izgubio oko 3 milijuna na distributere i kina, ne 8 ili 9.
OK, hvala za ovo. Ako slučajno imaš link, ajd stavi tu.

Pretpostavljam da nisu ni na marketing trošili koliko recimo "Ghostbusters" iz prošle godine.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:05   #54
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
OK, hvala za ovo. Ako slučajno imaš link, ajd stavi tu.
Nemam pojma više gdje sam postavio taj link, ne mogu se vratiti toliko unatrag, ali ima podosta sličnih kojih pojašnjvaju tko, što, kako i koliko. Ovdje je jedan primjer. Tu imaš malo o razlikama u postocima, točnije, blockbusterima i onima koji su skromnije producirani. Pokraj imaš vezanih članaka cijelo čudo o temi kao takvoj. Ali ono da je pola zarađenog u prvom vikendu odmah uzeto, to nije istina, ne za sve filmove.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:48   #55
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Nemam pojma više gdje sam postavio taj link, ne mogu se vratiti toliko unatrag, ali ima podosta sličnih kojih pojašnjvaju tko, što, kako i koliko. Ovdje je jedan primjer. Tu imaš malo o razlikama u postocima, točnije, blockbusterima i onima koji su skromnije producirani. Pokraj imaš vezanih članaka cijelo čudo o temi kao takvoj. Ali ono da je pola zarađenog u prvom vikendu odmah uzeto, to nije istina, ne za sve filmove.
Hvala
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 11:42   #56
Stari članak, ali sigurno nekima novo. Primjer jednog holivudskog budžeta, od prije 10+ godina. The Village, iz 2004. Budžetiran na 71 milijun tadašnjih dolara. http://motion.resourcemagonline.com/...e-village/289/

Evo samo nekih većih stavaka:
Prava na scenarij: 7,2 milijuna dolara.
Tri producenta i njihovi bonusi: 6,3 milijuna.
Kompletni troškovi za sve glumce, casting odjel, zaštitari, prikolice itd itd: 14,3 milijuna. (od čega je J. Phoenixu otišlo 5 milja dolara, a Bryce D. Howard 150 tisuća dolara)
Dubleri, kaskaderi, neki statisti? (opet komplet troškovi, s putovanjima itd) 3,2 milja dolara
Smještaj 1,2 milijuna
Honorari raznim manjim članovima ekipe 1,7 milijuna
Make up odjel - 2 milijuna
Kamera 1,4 mililijuna
ekipa koja izrađuje kulise/set 2,2 milijuna
sama izrada setova 5,3 milje
rasvjeta 1,3 milje
razni troškovi po setu 1,3 milje
ostali troškovi poput čistača, zaštitara na setu, uredskih službenika, najma skladišta itd 1 milijun
posebni efekti na setu 0,6 milje, efekti u postprodukciji 0,5 milja
troškovi lokacije, dozvole, catering 2,1 milje
prijevoz ekipe i opreme 3,6 milje
opet nekaksva stavka dnevnih tropkova i plaćenoh transporta za ekipu - 1,8 milja
montaža filma, cijeli odjel 1,7 milje
glazba 3,2 milje (od čega 1,3 milje glavnom kompozitoru kao inicijalni honorar)
zvuk 2,1 milje

Plus još jedno 6-7 milja za razne sitnije stavke koje se nakupe do ukupnih 71 milijuna.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:58   #57
Hollywood je najveća organizirana praonica para, uopće je besmisleno da raspravljate o buđetima...
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 16:07   #58
Spider-Man Homecoming je trenutno na 702 mil. dolara. Naoko smiješna cifra (prvi Guardiansi, potpuno nepoznati široj publici, su zaradili 770 mil.), no film je tek izašao u Japanu i imao je vrlo solidan start.
Još važnije, film još uvijek nije izašao u Kini - doći će tek 8.rujna! Ne znam što Kinezi izigravaju takvim regulacijama, ali bilo kako bilo, tek ćemo krajem rujna znati koliko je Spider-Man doista zaradio.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 17:17   #59
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Spider-Man Homecoming je trenutno na 702 mil. dolara. Naoko smiješna cifra (prvi Guardiansi, potpuno nepoznati široj publici, su zaradili 770 mil.), no film je tek izašao u Japanu i imao je vrlo solidan start.
Još važnije, film još uvijek nije izašao u Kini - doći će tek 8.rujna! Ne znam što Kinezi izigravaju takvim regulacijama, ali bilo kako bilo, tek ćemo krajem rujna znati koliko je Spider-Man doista zaradio.
Izigravaju davanje prednosti domaćem proizvodu ograničavanjem broja blockbustera ili prema godišnjoj kvoti ili prema "nepoćudnosti". Mislim da Ghostbustersi nisu išli jer se ne smije prikazivat nadnaravno ili tako nešto.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:24   #60
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Spider-Man Homecoming je trenutno na 702 mil. dolara. Naoko smiješna cifra (prvi Guardiansi, potpuno nepoznati široj publici, su zaradili 770 mil.), no film je tek izašao u Japanu i imao je vrlo solidan start.
Još važnije, film još uvijek nije izašao u Kini - doći će tek 8.rujna! Ne znam što Kinezi izigravaju takvim regulacijama, ali bilo kako bilo, tek ćemo krajem rujna znati koliko je Spider-Man doista zaradio.
Koliko uopće mogu uzeti u Kini?

The Amazing Spider-Man je uzeo svega 48,818,164 mil.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.