Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2017., 01:42   #41
Proprilično dobar film, u današnjem moru gluposti.

Mogao bi pogledati sličanjake ponovo (Fargo, Insomnia... ), ipak je prošli vjekovi..

Jon Bernthal nikad ne razočara
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:24   #42
Nekoliko glumaca iz Longmirea je u filmu, čak bih rekao dosta slično Longmireu.
Odličan film, u usporedbi kaj sam sve gledao ove godine ovo je osvježenje.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:33   #43
majke ti boźje di je spala danaśnja kinematografija kad je ovo pretenciozno sranje odlićan film
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:33   #44
Što je tu pretenciozno? Valjda najčešće korišten komentar na ovom forumu za filmove koji se ljudima ne sviđaju.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 20:30   #45
A ono što bi jadni indijanci brez mudrog vodstva bilca
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 21:32   #46
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
A ono što bi jadni indijanci brez mudrog vodstva bilca
Takve stvari su pratile kinematografiju od njezinih početaka, nije to neka posebna odlika današnje kinematografije.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 11:11   #47
nedostaje mi ovakvih filmova...u cijelom smecu filmova o0vaj je cista 7od10....ovaj film mi je nekakav hibrid Fargo+Misticna rijeka+true detective...niti jedno nije na nivou kao u ova tri filma....ali cisto zadovoljavajuce

edit. volim ovakvu tematiku,kako je netko gore napisao "atmosfericno i spora radnja" ...moze nesto dobro na tu temu sto je izaslo u nazad par god,jer sam starije uglavnom gledao...pa da vidim sta sam to propustio...dajte mi nesto kvalitetno ako je ovo "pretenciozno" sranje....hahahahaha....moze i inbox da se tema ne trpa,ali ionako nije bas aktivna,pa moze i ovdje ako mod ne smeta...

Zadnje uređivanje bonbon88 : 08.11.2017. at 11:25.
bonbon88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:37   #48
Vrlo dobar film, kako ide kraju sve bolji, zvukovi pucnjave sa super basom kad Renner 'skida' bad guyse ili kad onaj tip raspali automatom iz prikolice drrrrr pa napravi salto unatrag kad ga pogodi metkom.

No jedna scena je posebno bila smiješna, ono u prikolici kad se naguravaju i sad djevojka završi u nesvjesti na krevetu s oprćenom guzom prema prisutnima, i onda je svi pogledaju i utihnu, kao 'Ummm, guys, there's a beautiful ass watching us right now, what should we do ?"
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:25   #49
Ako je išta tu smiješno, jebaji ga onda. Smuči mi se život kad se sjetim te scene.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:38   #50
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
A ono što bi jadni indijanci brez mudrog vodstva bilca
A Indijanci danas kroje vlastitu sudbinu? To nisam znao. Čak im ni policija nema ovlasti izvan rezervata, a ni u rezervatima baš ne smiju dirati bijelce tako da... općenito su sjebani uzduž i poprijeko. To što Hawkeye roka gomilu bljedolikih je najmanji problem.


Inače, film me iznenadio. Mislim, i inače pušim te neke istrage izvan gradova, prirodu i ine stvari, ali ovo je ispalo dobro, na kraju kao da je uletio Sam Peckinpah i rekao; poubijamo sve što hoda. Jedan problemčić koji mi nije jasan - tko je na kraju išao s motornim saonicama od kuće onih đankija i kako je Hawkeye to povezao s bljedolikima s bušotine?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 10:50   #51
Skoro odgledao, dobar je film zapravo vrlo dobar a dodatnu tezinu prici daje cinjenica da se to zaista dogodilo.

Inace ja bas volim te zimske Bogu iza nogu aka u nekoj vukojebini ala Fargo tip filmova pa mi se zato dodatno vise svidja. Vec je pomenuto da je film vrlo atmosferican.
Gluma je dobra posebno meni jako drage simpaticne glumice Elizabeth Olsen.

Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Ako je išta tu smiješno, jebaji ga onda. Smuči mi se život kad se sjetim te scene.
To moze biti smesno samo i jedino ako je snimljeno na komican nacin u nekoj komediji mada se ja ne bi salio s tim niti smejao tome.
Silovanje i to jos grupno ne treba biti smesno niti jednoj normalnoj osobi jer raditi tako nesto nije normalno pa zato nije normalno smejati se tome.
Jos je ovde rec o istinitom dogadjaju u kome je bas ta devojka umrla i smejati se tome je nenormalno.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 10:55   #52
Ak vam se gledaju takve stvari Longmire je ušao u 6. sezonu (finalnu)

Isto Wyoming, odnosi između bijelaca i indijanaca, policija rezervata i privatne kompanije koje rade sranja
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 11:09   #53
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Skoro odgledao, dobar je film zapravo vrlo dobar a dodatnu tezinu prici daje cinjenica da se to zaista dogodilo.
Quote:
Jos je ovde rec o istinitom dogadjaju u kome je bas ta devojka umrla i smejati se tome je nenormalno.
Nije riječ o istinitom slučaju. Odakle ti to?

Quote:
"It's based on thousands of actual stories just like it," Sheridan told NPR.
Sheridan kao Taylor Sheridan, redatelj. Jedino istinito u njemu je onaj citat s kraja, o nepostojanju statistike.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 12:16   #54
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Nije riječ o istinitom slučaju. Odakle ti to?

Sheridan kao Taylor Sheridan, redatelj. Jedino istinito u njemu je onaj citat s kraja, o nepostojanju statistike.
Referiraju se na stvarne statistike o toj temi na kraju.
Sad se ne sjećam jel ovo rađeno ili nadahnuto stvarnim događajem, ali ima neka poveznica sa stvarnom situacijom.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 12:18   #55
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Ak vam se gledaju takve stvari Longmire je ušao u 6. sezonu (finalnu)

Isto Wyoming, odnosi između bijelaca i indijanaca, policija rezervata i privatne kompanije koje rade sranja
Pre 3 godine odgledah pilot i evo gledam svoj post na temi serije napisah da mi je sasvim ok a zasto nisam nastavio ne secam se.

I onda vidim post ispod - procedural ( svaka epizoda priča za sebe ) pa je to vrlo verovatno razlog zasto nisam jer ja ne volim bas serije gde je svaka ep prica za sebe.
Ok sitcom-i tipa moj omiljeni Two And A Half Men se ne racunaju

No mozda nekad napravim izuzetak i dam sansu ali to nece biti u skorije vreme jer me ceka nekoliko detektivskih serija kao i jos nekih serija a tu su i filmovi tako da...

Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Nije riječ o istinitom slučaju. Odakle ti to?

Sheridan kao Taylor Sheridan, redatelj. Jedino istinito u njemu je onaj citat s kraja, o nepostojanju statistike.
Hm... nisam siguran gde sam to procitao, mozda je na pocetku/kraju filma pisalo ili sam pomesao s necim/nekim drugim filmom stvarno se ne secam.
Hvala na ispravci i infu da nije istinita prica u pitanju.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:18   #56
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Pre 3 godine odgledah pilot i evo gledam svoj post na temi serije napisah da mi je sasvim ok a zasto nisam nastavio ne secam se.

I onda vidim post ispod - procedural ( svaka epizoda priča za sebe ) pa je to vrlo verovatno razlog zasto nisam jer ja ne volim bas serije gde je svaka ep prica za sebe.
Ok sitcom-i tipa moj omiljeni Two And A Half Men se ne racunaju

No mozda nekad napravim izuzetak i dam sansu ali to nece biti u skorije vreme jer me ceka nekoliko detektivskih serija kao i jos nekih serija a tu su i filmovi tako da...



Hm... nisam siguran gde sam to procitao, mozda je na pocetku/kraju filma pisalo ili sam pomesao s necim/nekim drugim filmom stvarno se ne secam.
Hvala na ispravci i infu da nije istinita prica u pitanju.
U početku su epizode same a sebe, kasnije se itekako povežu radnje jer se ne radi samo o slučaju u eoizodi već se odvija jedna stalna priča kroz čitavu seriju.
Mislim da je prve 4 sezone radio A&E a onda otkupio Netflix.
Iskreno to je baš tip serije koji bi se vrtio na komercijalnoj nacionalnoj televiziji (naprimjer baš ko stvoreno za Domu, makar su je on idavali u pol noći isto kao i Justified )
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:46   #57
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
U početku su epizode same a sebe, kasnije se itekako povežu radnje jer se ne radi samo o slučaju u eoizodi već se odvija jedna stalna priča kroz čitavu seriju.
Mislim da je prve 4 sezone radio A&E a onda otkupio Netflix.
Iskreno to je baš tip serije koji bi se vrtio na komercijalnoj nacionalnoj televiziji (naprimjer baš ko stvoreno za Domu, makar su je on idavali u pol noći isto kao i Justified )
Aha, a onda bi je mogao gledati ako je tako da se glavni slucaj/stalna prica proteze kroz sezonu a da se usput resavaju manji slucajevi to mi je ok.

Jesi gledao Cardinal, kakva i je ako jesi ? Imam prvu ep i vidim ima puno snega a to mi se svidja.

Izvinjavam se na off-u.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:56   #58
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post


Hm... nisam siguran gde sam to procitao, mozda je na pocetku/kraju filma pisalo ili sam pomesao s necim/nekim drugim filmom stvarno se ne secam.
Hvala na ispravci i infu da nije istinita prica u pitanju.
Mislim da je na kraju filma stajala opaska da za slučajeve nestanaka mladih djevojaka postoje statistike i podaci za sve etničke skupine u USA osim za Indijance.
Ne pamtim da je pisalo da se radi o istinitom slučaju.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:21   #59
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Referiraju se na stvarne statistike o toj temi na kraju.
To je jedino, kako rekoh, istinito u filmu.

Quote:
Sad se ne sjećam jel ovo rađeno ili nadahnuto stvarnim događajem, ali ima neka poveznica sa stvarnom situacijom.
Nadahnuto je tisućama nestanaka indijanskih žena. Slučaj u filmu - nema nikakve poveznice. Ali ne umanjuje vrijednost.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:57   #60
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Aha, a onda bi je mogao gledati ako je tako da se glavni slucaj/stalna prica proteze kroz sezonu a da se usput resavaju manji slucajevi to mi je ok.

Jesi gledao Cardinal, kakva i je ako jesi ? Imam prvu ep i vidim ima puno snega a to mi se svidja.

Izvinjavam se na off-u.
Nisam gledao Cardinal.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.