Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 18:47   #81
@Chome: današnji LCD-i mogu biti bolji od plazme jedino ako imaju puni i pravi HDR s FALD backlightom s jako puno zona (kao Sony ZD9)...jedan od razloga zamjene bi, doduše, bio veća dijagonala jer 42 jest majušno ...za sve drugo je bolja plazma

Zadnje uređivanje MytByte : 21.11.2017. at 19:04.
MytByte is offline  
Old 21.11.2017., 18:49   #82
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
I kao netko ko je prešao sa Plazme na OLED koji su dojmovi ?
Kak OLED odrađuje SD signal bolje ili lošije ?

i ak nije tajna koji OLED i koja Plazma ?
Plazma 42G10 (Full HD) iz 2009, OLED 55EG9A7V iz 2017 (Full HD model).
SD dignal OLED odradjuje bolje. Jednostavno ima bogatije boje pa to jako pridonosi dojmu. Nazalost ne mogu usporedjivat direktno jer mi je plazma u vikendici sad, pa onako po sjecanju mi se cini da je OLED bolji po tom pitanju. Ista prica kad usporedjujem sa X10 (720p), OLED to radi bolje.
Kod plazme me zivcirala bijela boja, koja je onako, prljavo bijela nekako bila, dok na ovom nema ni traga tome, ali to sam znao kad kupujem (plazmu), zrtvujes bijelu za crnu
OLED nema problema sa odsjajem ekrana, mislim ima, nije mat, ali ipak nije tako jako izrazeno kao kod plazme koja ima staklo (dok gledas po danu a prozor je iza tebe).
Jedino me zivcira sto na OLED-u neke, ali samo neke serije imaju onaj efekt sapunice. Trebao bih nesto iskljuciti od onih opcija koje ima, ali nikako da sjednem i napravim to...
Gledao sam prije 2 vikenda na plazmi film Valerian and the City of a thousand planets. I onda sam gledao ponovno (zbog klinaca) sad u nedjelju doma. Razlika je zamjetna i moram reci da na OLED-u to bolje izgleda, pogotovo pocetak gdje ima puno onih boja. Na plazmi je to bilo OK, ali na ovom puno bolje. Dojmu pridonosi i velicina ekrana, siguran sam u to, a i cinjenica da je G10 odradio jako puno radnih sati pa je svjetlina panela malo otisla, ali sto jest jest, OLED rastura po tom pitanju. Rip je bio kao 1080p, ali velicine nekih 2,6GB (ne znam koji codec...)
Nisam pozalio sto sam ga kupio. 4k je nesto sto nisam a ne znam ni kad cu gledat jer nisam bas nasao filmove/serije u 4k. FHD savrseno zadovoljava moje potrebe i taj televizor ima moju preporuku.
Ako nista drugo zbog toga sto ne probija svjetlo
paperwhite is offline  
Old 21.11.2017., 19:07   #83
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@Chome: današnji LCD-i mogu biti bolji od plazme jedino ako imaju puni i pravi HDR s FALD backlightom s jako puno zona (kao Sony ZD9)...jedan od razloga zamjene bi, doduše, bio veća dijagonala jer 42 jest majušno ...za sve drugo je bolja plazma
Čak i da idem na VA panel?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Old 21.11.2017., 19:16   #84
@paperwhite: svaka čast usporedbi, samo da ne ostane neizrečeno: za boju postoji standard, kod SD i HD-a to je isti gamut, ako je boja bogatija na OLED-u znači da moguće nisi u pravom gamutu nego si aktivirao široki gamut jer bi i na pl az,i i na OLDEU boje morale biti jednake ako su u SD/HD standardu...i na mojoj plazmi kad aktiviraš široki gamut boje odu u nebo (pogotovo zelena i crvena, plava ionako ima jako malo prostora za pojačanje) ...također, bijela na plazmi jest niske svjetline kod punog bijelog ekrana (zbog APL-a, ima ga i OLED ali u manjoj mjeri, imaju ga i HDR LCD-i) ali ne gledaš valjda bijeli ekran cijeli dan na nekom uobičajenom sadržaju bijela je sasvim dovoljno svijetla, osobno izmjerio preko 300 cd/m2 na APL patternu...cca kao prosječni LCD u to doba

Valerian je jako šaren film i ako si ga gledao u širokom gamutu, na dobrom si tripu onda bio
MytByte is offline  
Old 21.11.2017., 19:17   #85
Quote:
Chome kaže: Pogledaj post
Čak i da idem na VA panel?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Čak i tada, VA ima nativnu crnu na cca 0,05, zadnje plazme na 0,005, znači trebaš jako dobar FALD da bi bilo blizu a to košta
MytByte is offline  
Old 21.11.2017., 21:27   #86
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@paperwhite: svaka čast usporedbi, samo da ne ostane neizrečeno: za boju postoji standard, kod SD i HD-a to je isti gamut, ako je boja bogatija na OLED-u znači da moguće nisi u pravom gamutu nego si aktivirao široki gamut jer bi i na pl az,i i na OLDEU boje morale biti jednake ako su u SD/HD standardu...i na mojoj plazmi kad aktiviraš široki gamut boje odu u nebo (pogotovo zelena i crvena, plava ionako ima jako malo prostora za pojačanje) ...također, bijela na plazmi jest niske svjetline kod punog bijelog ekrana (zbog APL-a, ima ga i OLED ali u manjoj mjeri, imaju ga i HDR LCD-i) ali ne gledaš valjda bijeli ekran cijeli dan na nekom uobičajenom sadržaju bijela je sasvim dovoljno svijetla, osobno izmjerio preko 300 cd/m2 na APL patternu...cca kao prosječni LCD u to doba

Valerian je jako šaren film i ako si ga gledao u širokom gamutu, na dobrom si tripu onda bio
Sto se tice boja, znam... Ja si postelam osnovne stvari tipa kontrast, svjetlina i te sitnice a naprednije stvari ostavim za kasnije, a to se zna oduzit. Tipicni "home" korisnik, sto reci
I mislim da si u pravu, gledam u malo modificiranom Cinema modu koji ima wide gamut po defaultu I filmovi izgledaju odlicno
Sto se tice bijele na plazmi, sasvim je dovoljna I kao sto sam vec I naveo gore, bolje slabija bijela nego sugava crna jer u filmovima obicno ipak nema toliko bijele koliko ima crne
Iskreno, ta moja stara plazma jos uvijek dere vecinu danasnjih LCD-ova, ima nekako meksi prikaz slike, ne znam kako bih to opisao, ali mi vise odgovara nego LCD, dok OLED je prica za sebe I pase mi za SD i ripove jer to vecinom I gledamo doma I mislim da je dostojna zamjena za plazmu u svakom pogledu
paperwhite is offline  
Old 22.11.2017., 09:03   #87
Ajde da malo stanemo na loptu i rezimiramo sve.

Ono što bih ja, kao prosječan ''home'' korisnik televizora, htio je da se više razbije ta fama oko UHD televizora.

Da se ljudima objasni da je UHD televizor danas ono što je kućno kino bilo prije nekih 10-12 godina. Tada su ljudi masovno kupovali kućna kina, a ja odgovorno tvrdim da 98% njih koji su dali preko 3-4K kuna za kućno kino nisu nikad na njemu poslušali ništa dalje od stereo zvuka.
Da se ljudima objasni da je UHD televizor danas i u narednih 5-7 godina, koliko im je neki projektirani rok trajanja, namijenjen jednom jako malenom postotku ljudi koji su uglavnom level pro filmofili ili level pro gameri. Da je UHD televizor namijenjen gledanju filmova extra visoke rezolucije (filmovi od preko 20 GB). Za sve ostale to je marketinški trik, porez za budale.
Da je ljudima kojima je 90% gledanja TV-a gledanje klasičnog TV programa (maks. HD sadržaj) namijenjen FullHD TV, a ne UHD. I da tu sad nije pitanje novaca, jer se i u tom slučaju može potrošiti i kupiti perverzija u obliku OLED FullHD TV-a, i nije pitanje hoće li Sony UHD ili Phillips UHD bolje odraditi skaliranje, već je pitanje na kojem će TV-u SD i HD signal biti kvalitetniji. Da se ljudima kaže da će RTL u HD rezoluciji za par godina, serije na Netflixu u HD rezoluciji, kvalitetnije izgledat na FullHD nego na UHD. Vas nekolicina ovdje će na ovo sve reći ''pa naravno, to se podrazumijeva, kakve su ovo pizdarije, pa to su osnove'', ali većina ljudi nema pojma o tome.

Ljudi trebaju shvatiti da je kupovina UHD televizora kao da ženi kupiš M5 za ići na posao svaki dan.

Prošli tjedan odradim turu Emmezeta, Pevec, Elipso… sveukupno 2 (DVA) izložena Full HD televizora veličine 110 cm, jedan Samsung i jedan Panasonic (101 cm). Da ne bi popizdio.
MutiraniBrancin is offline  
Old 22.11.2017., 09:20   #88
@ mutirani brancin: problem je što ako netko želi Tv iole više klase i mogućnosti, na izbor ima skoro isključivo UHD modele... Ruku na srce, nije pravilo da SD i HD izgledaju lošije na UHD televizorima nego na FHD... Ima toliko FHD modela koji to rade prilično loše... Samo treba dobro izabrati...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Old 22.11.2017., 09:47   #89
@ MythByte

To je ono što ja upravo želim razlučiti. Da li je za prosječnog ''home'' korisnika bolje kupiti neki top model FullHD ili entry level UHD. Jer ovi UHD-ovi što će odraditi skaliranje bolje nego FullHD su cijenom već u kategoriji OLED-a, ili možda nisu (ponavljam da ja nisam stručnjak na ovom polju).

Također koliko sam uspio isčitati, bolje mi je kupiti TV bez Smart opcije sa Android Boxom, nego SmartTV, jer ako zašteka Android Box, iskopčam ga i gledam dalje TV, a ako zašteka SMART aplikacija na TV (nebitno zbog čega, bug ili nešto treće) cijeli TV je neupotrebljiv. A i Android box je navodno boljih karakteristika i mogućnosti nego Smart aplikacija na TV.

A što se tiče nikakve ponude FullHD tv-a, pretpostavljam da je to zato što svi traže UHD tv, a polovici njih ne treba.

I ovo što si rekao da ''samo treba dobro izabrati''. Upravo u tome je problem, što prosječni korisnik ne zna izabrati, i ne zna između čega birati, jer nezna osnovne entry informacije.

Pa ja sad postavljam pitanje.
Prosječan sam korisnik TV-a.
95 % sadržaja na TV će biti klasičan TV program u maks. HD rezoluciji.
Preostalih 5% će biti BRRip-ovi u 720P ili 1020P preko USB-a ili kompa.
Što da ja tražim.
FullHD (koji, na što obratiti pozornost) ili UHD (koji, na što obratiti pozornost) i zašto. Što biste vi koji se malo više razumijete u TV uzeli na mojem mjestu. I novci nisu problem, OK nemam namjeru davati neke nerazumne novce, ali nije da ću zbog 700, 800 Eura sutra jesti paštetu za ručak.

Zadnje uređivanje MutiraniBrancin : 22.11.2017. at 10:08.
MutiraniBrancin is offline  
Old 22.11.2017., 10:06   #90
Je, samo je onda jos jedan "problem": ako gledas top model FHD ili entry level UHD-a, velika vjerojatnost je da ce i jedan i drugi imati neki smart sustav jer su u tom cijenovnom rangu. Sad je to postalo normalno...
Tiki is online now  
Old 22.11.2017., 10:07   #91
Mutirani brancin? U sta?


Koliko sam ja shvatio...
Ima na trzistu vise tehnologija i panela i ni jedna nije idealna tj svaka ima prednosti i nedostatke.
IPS, VA i OLED
FullHD televizori se vise ne proizvode (osim budget koji pokusavaju utopiti staru tehnologiju ili sl)

Mislim da svi oni odrade skaliranje slike prihvatljivo, neki bolje, neki losije, nonproblem su i izlozeni televizori:
Nisu izlozeni u uvijetima u kojima se gleda kod kuce
Nisu namjesteni na optimalne postavke.
UHD materijal izgleda fascinantno na svim UHD tvima pa se u ducanu SD signal izbjegava.

Sto je veci tv a sjedis blize njemu, to su artifekti vidljiviji.

Mislim da sam negdje citao da bi trebalo sjediti 2 do 3,5 dijagonale ekrana udaljen od slike.
Sto zapravo i pokriva kut kojim gledamo (ne periferni vid)

Svaki od proizvodaca ima neki trik ili marketinski stos kojim zeli privuci kupce.

Sta god kupio, ako te zadovoljava slika i financijski prolazi, najbitnija stvar je 5 godisnja garancija.

Kao i u svemu...postoje budget, srednji razred i premium, kako marke tako i proizvodi.

Budget:
Vivax
Grunding
Telefun.
JVC
...

Srednji razred:
Toshiba
Philips
TLC
LG
...

Premium
Panasonic
Samsung
Sony

E sad sve marke imaju opet proizvide u budget i premium klasi.
Tako jedan LG po mojem misljenju prakticki i nema srednje klase TVa.

Dakle pravila nema.

Smart TV?
Imas glupljih i pametnijih TVa.
Moj ima dobru sliku i to mi je najbitnije u cijeloj prici) jer uvijek mu mogu s HDMIjem poslati dekodiranu sliku s nekog uredaja.
Cita USB, spaja se na net s wifijem i blutooth ...a koji ce mi kikiriki sve to?

Zaboravio...zvuk.
U jednom momentu sam pustio zvuk s TVa koji je bio fenomenalan ako uzmem u obzir da je s TVa ijako...kod mene ne igra ulogu jer imam sistem koji odraduje taj dio.
Bitno mi je bilo da ima digitalni zvucni izlaz (optika i hdmi) no razocaranje je bilo da analogni ide preko izlaza za slusalice sa straznje strane TVa!?!
Angelbyu is offline  
Old 22.11.2017., 10:39   #92
Quote:
MutiraniBrancin kaže: Pogledaj post
@ MythByte

To je ono što ja upravo želim razlučiti. Da li je za prosječnog ''home'' korisnika bolje kupiti neki top model FullHD ili entry level UHD. Jer ovi UHD-ovi što će odraditi skaliranje bolje nego FullHD su cijenom već u kategoriji OLED-a, ili možda nisu (ponavljam da ja nisam stručnjak na ovom polju).

Također koliko sam uspio isčitati, bolje mi je kupiti TV bez Smart opcije sa Android Boxom, nego SmartTV, jer ako zašteka Android Box, iskopčam ga i gledam dalje TV, a ako zašteka SMART aplikacija na TV (nebitno zbog čega, bug ili nešto treće) cijeli TV je neupotrebljiv. A i Android box je navodno boljih karakteristika i mogućnosti nego Smart aplikacija na TV.

A što se tiče nikakve ponude FullHD tv-a, pretpostavljam da je to zato što svi traže UHD tv, a polovici njih ne treba.

I ovo što si rekao da ''samo treba dobro izabrati''. Upravo u tome je problem, što prosječni korisnik ne zna izabrati, i ne zna između čega birati, jer nezna osnovne entry informacije.

Pa ja sad postavljam pitanje.
Prosječan sam korisnik TV-a.
95 % sadržaja na TV će biti klasičan TV program u maks. HD rezoluciji.
Preostalih 5% će biti BRRip-ovi u 720P ili 1020P preko USB-a ili kompa.
Što da ja tražim.
FullHD (koji, na što obratiti pozornost) ili UHD (koji, na što obratiti pozornost) i zašto. Što biste vi koji se malo više razumijete u TV uzeli na mojem mjestu. I novci nisu problem, OK nemam namjeru davati neke nerazumne novce, ali nije da ću zbog 700, 800 Eura sutra jesti paštetu za ručak.
Bio u istoj situaciji. Ja "priznajem" da se doma gleda 95% klasicnog TV programa (kombinacija DVB-T prijemnika i Iskon TV-a koji sluzi pretezno za crtice). Tu i tamo se igra plejka, kad klinci nisu u kazni
Onih ostalih 5% padne pod Android box, odnosno skinute ripove u 720p ili 1080p, kad se stigne, odnosno ima vremena.
Full HD OLED je meni ispala najbolja stvar za to. I kod pregledavanja po ducanima gdje sam namjerno trazio da se makne demo materijal i prikopca na antenu i kad usporedim kod frendova koji u 99% slucajeva imaju LCD-ove raznih cijena odnosno kvaliteta. Svi, ali apsolutno svi low i mid range LCD-ovi su se pokazali jednostavno losiji u skaliranju SD signala, pogotovo sporta. Nazalost nitko nema high class LCD za usporedbu u kucnim uvjetima, pa ne mogu reci da su oni losi po tom pitanju. Ali ovi koje sam vidio, nisu cak ni blizu prastare plazme po tom pitanju.
Bratic ima OLED C7 i moram priznati da moj FHD bolje odradjuje SD signal. Cista logika koju je netko nedavno opisao sto se tice broja "umetnutih" pixela u sliku...
Cak mi je i sam priznao da mu je C7 overkill kad je vidio kako to izgleda kod mene jer 4k materijala imas na kapaljku a ono sto gledas svakodnevno, odradjuje losije. A razlika u cijeni nije mala
Najbolje probat kod nekog u kucnim uvjetima pa vidjet jer po ducanima to zna biti nezgodno radi ambijenta, antenskih splittera i svacega, ali meni je i po ducanima predlanjski model OLED-a radio bolje nego najskuplji LCD po pitanju SD signala (svi na istom signalu).
paperwhite is offline  
Old 22.11.2017., 10:43   #93
Evo jedan primjer...
Neki dan odem u Emmezetu, gledam stoje dva TV-a jedan do drugog,Panasonic TX-49ES403E i do njega Panasonic UHD (neznam koji). Na oba TV ide HRT2. Kvaliteta slike na ovom UHD ne da nije ni do koljena ovoj na FullHD, nego bi i Stevie Wonder primjetio razliku. Ok, znam da nisu postavke na UHD namještene i da niije kalibriran za SD signal, ali opet...

A što se tiče garancije od 5 godina, to objesim mačku o rep. Bitniji su mi user rewiews nego garancija koju mi daje proizvođač. Stari kupio lani Phillips za apartmane. 4 mjeseca sezonskog korištenja, 3 puta po 25 dana tv na popravku po garanciji, dva puta otišlo napajanje, treći put ni ja neznam što. Garancija od 5 godina bi imala smisla ako će mi dat zamjenski TV dok je ovaj na popravku, a to daju znaš gdje.

Ja sam prije 10 godina kupio sve kuhinjske uređaje od Boscha koji daje garanciju 2 godine, a mogao sam od Elektroluxa koji daje 5 godina. Dosad niti jedan nije vidio servis.
MutiraniBrancin is offline  
Old 22.11.2017., 10:46   #94
Quote:
paperwhite kaže: Pogledaj post
Bio u istoj situaciji. Ja "priznajem" da se doma gleda 95% klasicnog TV programa (kombinacija DVB-T prijemnika i Iskon TV-a koji sluzi pretezno za crtice). Tu i tamo se igra plejka, kad klinci nisu u kazni
Onih ostalih 5% padne pod Android box, odnosno skinute ripove u 720p ili 1080p, kad se stigne, odnosno ima vremena.
Full HD OLED je meni ispala najbolja stvar za to. I kod pregledavanja po ducanima gdje sam namjerno trazio da se makne demo materijal i prikopca na antenu i kad usporedim kod frendova koji u 99% slucajeva imaju LCD-ove raznih cijena odnosno kvaliteta. Svi, ali apsolutno svi low i mid range LCD-ovi su se pokazali jednostavno losiji u skaliranju SD signala, pogotovo sporta. Nazalost nitko nema high class LCD za usporedbu u kucnim uvjetima, pa ne mogu reci da su oni losi po tom pitanju. Ali ovi koje sam vidio, nisu cak ni blizu prastare plazme po tom pitanju.
Bratic ima OLED C7 i moram priznati da moj FHD bolje odradjuje SD signal. Cista logika koju je netko nedavno opisao sto se tice broja "umetnutih" pixela u sliku...
Cak mi je i sam priznao da mu je C7 overkill kad je vidio kako to izgleda kod mene jer 4k materijala imas na kapaljku a ono sto gledas svakodnevno, odradjuje losije. A razlika u cijeni nije mala
Najbolje probat kod nekog u kucnim uvjetima pa vidjet jer po ducanima to zna biti nezgodno radi ambijenta, antenskih splittera i svacega, ali meni je i po ducanima predlanjski model OLED-a radio bolje nego najskuplji LCD po pitanju SD signala (svi na istom signalu).
Boldano, u odnosu na što? OLED FullHD ili UHD.
MutiraniBrancin is offline  
Old 22.11.2017., 11:09   #95
Quote:
MutiraniBrancin kaže: Pogledaj post
Boldano, u odnosu na što? OLED FullHD ili UHD.
U odnosu na FHD OLED. 90% tih LCD-ova su bili UHD. Vecina Samsung ali nemam pojma koji modeli, pa jedan Medion (dovucen iz Njemacke prije par tjedana iz nekog njihovog ducana), pa Philips serije 7, ali isto ne znam sifru, pa jedan Sony serije 7, naravno ne znam tocno koji model
Sve skupa jedno 7-8 televizora...
paperwhite is offline  
Old 22.11.2017., 11:15   #96
Quote:
paperwhite kaže: Pogledaj post
U odnosu na FHD OLED. 90% tih LCD-ova su bili UHD. Vecina Samsung ali nemam pojma koji modeli, pa jedan Medion (dovucen iz Njemacke prije par tjedana iz nekog njihovog ducana), pa Philips serije 7, ali isto ne znam sifru, pa jedan Sony serije 7, naravno ne znam tocno koji model
Sve skupa jedno 7-8 televizora...
Znači, preostaje mi za Božić po trgovinama tražiti ako je netko negdje u skladištu zaboravio da ima FHD OLED.
MutiraniBrancin is offline  
Old 22.11.2017., 11:15   #97
Slažem se u potpunosti.I ja sam to uočio.Čuveni 9005 pored B7.Nebo i zemlja razlika u korist B7
teac-tascam is offline  
Old 22.11.2017., 11:18   #98
Quote:
MutiraniBrancin kaže: Pogledaj post
Znači, preostaje mi za Božić po trgovinama tražiti ako je netko negdje u skladištu zaboravio da ima FHD OLED.
Ovaj model koji ima peper..ima na Ekupi.Ovaj vikend je kod njih Black friday, pa će cijena vjerojatno biti kao i u SD.
teac-tascam is offline  
Old 22.11.2017., 11:31   #99
Quote:
MutiraniBrancin kaže: Pogledaj post
Evo jedan primjer...
Neki dan odem u Emmezetu, gledam stoje dva TV-a jedan do drugog,Panasonic TX-49ES403E i do njega Panasonic UHD (neznam koji). Na oba TV ide HRT2. Kvaliteta slike na ovom UHD ne da nije ni do koljena ovoj na FullHD, nego bi i Stevie Wonder primjetio razliku. Ok, znam da nisu postavke na UHD namještene i da niije kalibriran za SD signal, ali opet...

A što se tiče garancije od 5 godina, to objesim mačku o rep. Bitniji su mi user rewiews nego garancija koju mi daje proizvođač. Stari kupio lani Phillips za apartmane. 4 mjeseca sezonskog korištenja, 3 puta po 25 dana tv na popravku po garanciji, dva puta otišlo napajanje, treći put ni ja neznam što. Garancija od 5 godina bi imala smisla ako će mi dat zamjenski TV dok je ovaj na popravku, a to daju znaš gdje.

Ja sam prije 10 godina kupio sve kuhinjske uređaje od Boscha koji daje garanciju 2 godine, a mogao sam od Elektroluxa koji daje 5 godina. Dosad niti jedan nije vidio servis.
Nekada i sada.
Moji su kupili FullHD Panasonic plazmu platili preko 1000 eura s 2 godine garancije. Nakon 2 godine i sitnis krepala plazma (napajanje)
Kazu nije u garanciji, popravak 2500kn (a toliko vrijedi polovna) s time da ne daju garanciju na popravak...pa moze raditi mjesec dana ili 2 godine (tako objasnio serviser)

Ja imao pojacalo isto tako vrijednosti 5000kn (SH) a popravak trazili 5000kn jer mijenjaju cijelu plocu.

O kvaliteti Philipsa smo potrosili brdo tastatura pa necu o tome, no...
Moraju otkloniti kvar u razumnom roku, te se vrijeme provedeno na popravku dodaje na vrijeme trajanja garancije. Samo ti spremaj papire.

I ne uzimati izlozbene i testne primjerke... bez obzira koliko cijena bila privlacna.
Angelbyu is offline  
Old 22.11.2017., 11:50   #100
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Ovaj model koji ima peper..ima na Ekupi.Ovaj vikend je kod njih Black friday, pa će cijena vjerojatno biti kao i u SD.
Hvala puno. Možda čak sačekam Božić. Nije problem ni do SD otići. Vjerojatno će mi biti usput ako bude po planovima.

Sve u svemu, pomogli ste mi svi podosta. Vjerujem i nekim budućim kupcima. Još jednom hvala.
MutiraniBrancin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.