Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2008., 14:17   #21
Talking

a mozda se nade neko ko poklanja te malisane,jer je jedan covjek u dubrovniku dobio 8 mladih krizanaca jack russella i jack parsona i prekrasni su,a sve ih je poklonio ljudima koje je poznao...barem sam ja tako shvatio jer se moj terry s vecinom tih stenaca svaki dan igra,dobro vise nisu stenci vec imaju 6-7 mjeseci,al je bit u tome da im je otac iz švedske vrhunski šampion šta ja znam a ipak su ih poklonili...ima dobrih ljudi kojima nije vazna samo zarada nego da pas ode u onoga koji ce se brinuti o njemu i pruziti mu puno paznje i ljubavi...
iksde is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 14:21   #22
a što se tiće beagle-a bas smo ja i terry sreli jednog malisana jucer ,ima 4 mjeseca,i ako sam ja dobro shvatio iz osijeka je...lud je...prvo kad je dosao moj terry ponasao se ono kao da ga je strah i sve...a onda odjednom poludio...cirkus on i moj terry pravili,3 sata su se igrali......ludi su stvarno...


činjenica:
sreo sam jednu žennu jučer koja mi je rekla da je imala jack russella al da vise nije mogla izdrzat s njime i da je bio nepodnosljiv te ga je dala nekom u istri na neku farmu da im lovi zečeve...
iksde is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 22:11   #23
hehe blago se tebi uživaš u tom malom slatkom biću ja sma odustala jer nemogu nagovorit ni mamu ni tatu šteta ali rekli su mi kad budem starija da si mogu kupit beagela kolkiko hoću a da se sad posvateim tenisu jer treniram 3 godine i tako jade čujemo se još papa
__________________
Sue
sue6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 23:55   #24
Pozdrav.
Mislim se bili kupija pasa i koju pasminu? Beagle mi je favorit zato šta volim lovačke pase, a on je najmanji kolko sam upoznat. Zanima me kolka bi bila cijena beagla bez papira jer mi e triba pas za izložbe.
Cili život(praktički od rođenja) na selu imam iskustva sa Istarcima i Posavcima. Trenutačno mi dida ima mužjaka i ženku mišance Istarca i Posavca. Biil bilo pametno križat Beagla sa ženkom, štenci bi se koristili za lov?
I još nešto. Kako bi se Beagle mužjak ponaša prema drugom pasa kad bi još jednog kupija(naravno taj drugi bi isto bija mužjak i vjerojatno Westy i kad bi kupova Beagle bi bija star 2-3 godine)?
Jel se u RH može nabavit Beagle Elisabeth?

Zadnje uređivanje Bara : 23.07.2008. at 01:21.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 08:55   #25
Bara ja ti nebi preporučila da uzmeš bilo kakvog bigla bez papira, oni su dosta teški po temperamentu još ako nije od početka kako treba naučen, teško ćeš izaći s njime na kraj.
Ako zeliš mogu ti dati broj tel. od jedne cure koja će ti sigurno pomoci da nađeš dobrog a ipak mozda malo povojnijeg (jer je u tim vodama).
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:08   #26
Quote:
~loo~ kaže: Pogledaj post
Bara ja ti nebi preporučila da uzmeš bilo kakvog bigla bez papira, oni su dosta teški po temperamentu još ako nije od početka kako treba naučen, teško ćeš izaći s njime na kraj.
Ako zeliš mogu ti dati broj tel. od jedne cure koja će ti sigurno pomoci da nađeš dobrog a ipak mozda malo povojnijeg (jer je u tim vodama).
Da budem iskren tija bi kupit Beagla al morom skupit pare(zanima me kolko otprilike triba skupit),a to bi moglo bit za 8-9 miseci. Relativno je lako skupit pare, al je pitanje oće li mi ćaća dopustit držat pasa u stanu(zato bi da je pas šta manji) jer iako sam punoljetan stan je njegov, a uz to sam student. Dolazi mi u obzir kupnja Beagla u Splitu ili okolici.

Primarna mi je kupnja HD kamere za snimanje pireva i dobro da ću pare za kameru izmust od dide, a ćaća će dat pare za rasvjetu i kompjuter za editiranje. Ja ću inače priuzest od ćaće fotoaparat, a on će prić
za kameru
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:18   #27
Kolko je Beagle skup za držanje(kolko pojide)?
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 09:39   #28
Vlasnica sam Beagl-a starog 1 god i iz iskustva mogu rec da su to izrazito zaigrani psi, treba im puno trcanja, igre i paznje, ali i malo strogoce jer su uzasno svojeglavi. Jako su osjecajni i nimalo agresivni, ni prema ljudima ni prema drugim psima. Opce nisu skupi za odrzavanje, ne jedu puno (bar moj ne, do prije mjesec dana je jeo samo po noci i rano u jutro tako da mu je zdjelica preko noci morala bit uvijek puna ,al zato sad sve nadoknadi-pojede sve sta mu se da)
Obozavaju djecu...
Ne bi preporucila tu vrstu nekome tko misli drzat ga u stanu cijeli dan i to pogotovo vecinu dana da je sam jer kao sto sam rekla jako je aktivan i idealan je ljubimac za nekog s velikom ogradjenom okucnicom.
Devil3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 13:34   #29
Moj je skup jede sve sto nađe a nekad je bilo živo
Ja ti nebi preporučila kao ni Devil biglića za stan za stan si uzmi jorkškog terijera,pekinezera,maltezera,westiku nesto sitno a ne tako dinamitno
Moja je 3 godine bila hiperaktivana na kvadrat, što je u stanu teško jer zahtjeva dosta istrčavanja i kretanja, inače su zločasti
Trazi nesto sto se manje linja, sto nezahtjeva istrčavanje itd.
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 13:36   #30
Ćaća mi je da zeleno svitlo za kupit Beagla, ali naravno ako ga ja sam kupim od svojih para. Odlučija sam kupit Beagla sa papirim i u obzir dolazi samo kupnja u Splitu. Samo bojim se da će proć dosta vrimena dok ne skupim pare.
Šta se tiče istrčavanja za Beagla mislim ga vodit sa sobom na trim stazu, samo se nadam da mi neće stvarat probleme(ka šta je ćaći i prijatelju mu stvarala prijateljeva ženka Dogo Argentina koja se non-stop uplićala u noge). A šta se tiče kolko će pas ostajat sam kod kuće je maksimalno 4-5 sati, a većinom nikad.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 15:42   #31
Tih 4-5 sati skloni sve sta ti je drago jer kad skuzi da je osto sam unistit ce sve sta nadje tj. izgrist samo da ti se osveti sta si ga ostavio samog. Al kad te pogleda svojim velikim okecama, sve se zaboravlja
naoruzaj se strpljenjem i sretno
Devil3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 15:53   #32
Javi mi se na pp da ti dam od jedne tete uzgajivačice broj iz Splita
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 16:09   #33
Quote:
~loo~ kaže: Pogledaj post
Javi mi se na pp da ti dam od jedne tete uzgajivačice broj iz Splita
Ma ne triba mi još broj. Uostalom registrira sam se na beagle forum. U svako slučaju hvala.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 15:08   #34
Evo znam di ću jednog dana kupit Beagla. U jednoj uzgajivačnici u Splitu.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 19:50   #35
Ma dajte blabla
MOj prvi pas je JACK RUSSEL TERRIER
i jos je tu sa menom imam ga godinu dana...
Nije bas toliko tesko imat te pse...
Tribas ga samo istrcat puno, ugl. tvrdoglavi su pa neslusaju bas...
al su skroz okej slicni ka i svi samo vise razigraniji a za beagglea meni ga prijateljica ima
i pas je skroz miran mirniji od mog jrt-a 20 puta....
__________________
I wanna hold you,I wanna kiss you, you were my everything and i really miss you...
bejbe=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 21:24   #36
Quote:
bejbe=) kaže: Pogledaj post
Ma dajte blabla
MOj prvi pas je JACK RUSSEL TERRIER
i jos je tu sa menom imam ga godinu dana...
Nije bas toliko tesko imat te pse...
Tribas ga samo istrcat puno, ugl. tvrdoglavi su pa neslusaju bas...
al su skroz okej slicni ka i svi samo vise razigraniji a za beagglea meni ga prijateljica ima
i pas je skroz miran mirniji od mog jrt-a 20 puta....
Pa normalno de je jedan terrier nemirniji.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 00:16   #37
imamo biglicu staru 7 mjeseci i koja nas od kada je sa nama doslovno zajebava sa hranom. već smo svi totalno ludi od toga - sve smo pokušali, mijenjali hranu (inače jede isključivo hills), hranili je rukama, podmićivali nagradicama - ali sve bezuspješno.
tri dana jede, pa opet neće - zna proći više od 24 sata da ne jede. imate li kakvu ideju o čemu se radi i kako se to može riješiti?
hot hot week 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:36   #38
...ovako, mislim da smo svi već shvatili da su beagleovi psi koji iziskuju puno pažnje, kretanja i sl., ali ja bi postavila malo konkretnije pitanje...da li je veliki problem pustit ga samog doma na 2-3 sata...meni su predavanja na fakultetu tako raspoređena da sveukupno traju najviše do dva sata, a roditelji i dečko ujutro rade...
...da li bi možda bilo bolje da ga uzmem za vrijeme ljetnih praznika dok se privikne na novu okolinu, pa ga tek na jesen počnem puštat samog...ili nije toliko strašno pustit ga dva sata samog doma?
molila bih vas ako vam nije teško da mi odgovorite...unaprijed hvala...=)
fun in the sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 17:06   #39
pozz, ja imam biglicu staru 11 mj.
kao pravi predstavnik svoje vrste, ima sve karakteristike bigla
što se tiče ostajanja.... sad je već naučila biti dobra (što ne znači da barem svaki 3 put ne napravi neku glupost)
iskreno, nikada nije ostala sama u kući... nego vani na terasi (koja nam je u potkrovlju, natkrivena, sa sjedećom garniturom) znači, samo fali tepih hahaha
obavezno smo svaki put bili dočekani sa nečim izgriženim i potrganim
u kući nekad samo jedva čeka uhvatit priliku za neko s****, čim nakratko izađeš iz prostorije... već je pronađeš sa nečim u zubima...

a, opet, s druge strane, zna satima mirno ležati i biti predobra.... ovisi o danu...

prije par godina sam imala mješanku, koja je znala cijeli dan i cijelu noć ostajati sama u kući... i nikada, stvarno nikada nije radila gluposti

moraš biti pripremljena (tu prvenstveno mislim psihički) na sve nestašluke... jer su biglovi stvarno pravi vragolani

moja je prava vragolanka, ali ne bih ju mjenjala ni zašta na svijetu
MiMi33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 10:04   #40
Evo da i ja malo predstavim svojeg beagla imenom Don. Kupljen je prije godinu dana i od prvog dana se cijeloj obitelji uvukao pod kožu.

Inače beagla preporučam samo ljudima sa dvorištem jer to je pas koji ne prestaje sa trčanjem i sl. aktivnostima.

Ukratko Don spava u kući preko dana je vani, dobro se slaže sa drugim psima, voli gnjaviti svoju mačku, ponekad otkopa pokoju ružu (ne voli biti sam).


Ovdje je bio star oko 2 mjeseca


Vožnja autom po kruh


Veliki Don


Istraživanje


Izlet u šumu


Konačno umoran
prle76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.