Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2004., 09:36   #1
Ulazna i protuprovalna vrata

Planiram kupiti protuprovalna vrata za stan. Obisao sam par trgovina po gradu (Pichler, Diere, Mul-T-lock) i nisam dosao do zakljucka koja od njih odabrati. Cini mi se da su svi vrlo slicni i sa izvedbom i sa cijenama (oko 7000 kn).
Da li je to izbor poput BMW-a ili Mercedesa ili imate neka iskustva i savjete koji bi pomogli u izboru?
Šubidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 12:28   #2
Teško da će lopovi razbijati sama vrata, naročito ako živiš u stambenoj zgradi, znači fokusiraj se na izvedbu brave i njene zaštite, tip, vrsta itd. Dobra vrata sa lošim i nezaštićenim bravama i cilindrima lopovi otvore za cca 20-tak sekundi.
voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 13:45   #3
A koja je to dobra brava?

Moja ima 6 ključeva i to je sve kaj znam o njoj.
TsunamiGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 14:16   #4
Vidio sam da zapravo imaju dvije vrste kljuceva - sefovski kljuc i kodirani kljuc. Niko nije rekao koji je bolji. Takodjer, postoji opcija sa jednom ili dvije brave (samo sef, sef+kodirani, kodirani+kodirani). npr. MOTTURA brave art. 587 / sefovski ključ i cilindrični ključ... ali to su opcije.
Postoji li razlika i konstrukciji ili materijalima?
Šubidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 10:07   #5
Sefovska brava i cilindar koji se ne može češljati su dobra kombinacija, ali i sefovskih brava ima raznih. Što je dulji radni dio ključa (više onih zubaca i utora) to je brava komplikovanija.

Cilindri tipa Mul-t-lock su dobri protiv češljanja, ali su sigurni jedino ako su zaštićeni od lomljenja i borovanja, znači da moraš na cilindu imati odgovarajući shield koji ne dozvoljava da se cilindar uhvati kliještima, "francuzom" ili već napravljenim alatom u obliku negativa cilindra kojim se isti slomije, i koji ima kapu od tvrdog metala koji se ne da bušiti.

Inače, dio cilindra sa unutarnje strane vrata i dio sa vanjske strane su povezani jedino dijelom mesa kroz koji prolazi vijak za pričvršćivanje i tu i pucaju prilikom lomljenja.

Znači na vratima trebaš obratiti pažnju na tro kako je izveden dio gdje se ugrađuje brava, koliko je debeo zaštitni lim, ima li zaštitnu ploču itd.

Na ovoj slici imaš izgled kvalitetnog šilda:
http://www.evva.de/Images/BeschlagE.gif

a o sigurnosti možeš pročitati ovdje:
http://www.evva.de/WelcomeE.htm
voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 11:12   #6
Kad sam ja kupovao vrata onda su me manje-više uvjeravali prodavači da se sefovski ključ ne može napraviti okolo osim kod njih sa što apsolutno nije istina jer svaki bolji ključar ga može napraviti. Isto tako cilindrični ključ Titan t5 najobičniji se može napraviti svugdje. Koliko sam shvatio po savjetu čovjeka što mi je ugrađivao vrata najsigurniji cilindar je Champion 2000 jer je prošao sve testove odlično.
Uzeo sam i jednu i drugu bravu ne zbog sigurnosti nego zbog samo jedne stvari a to je kad pogubim ključeve mogu si privremeno staviti neki jeftiniji cilindar dok ne vidim što ću naravno pod uvjetom da sam ušao unutra sa prije pohranjenom rezervom.
Postoji ti još i sefovska brava kod koje se daju mijenjati ulošci pa ne moraš mijenjati cijelu bravu što je nešto jeftinije.

Ali sve ti to ništa ne vrijedi kad on ulazi unutra bez problema i ništa ga ne može spriječiti sa nogom od bukve??? Kako???? Pa lijepo. Pozvoni, ti mu otvoriš vrata i on te klepi po glavi!!
ZDpower is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 01:08   #7
Protuprovalna vrata - savjet oko izbora
Izaberi model sa 2 brave , jedna sef , 2. cilindar.
Ako hoces konkretnu marku , onda na PM.
Broj provaljenih sigurnosnih vrata u odnosu na obicna , je zanemariv ,
isto kao i broj sef brava u odnosu cilindar.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:14   #8
Protuprovalna vrata

planiramo kupiti protuprovalna vrata a u to se ne kužimo, pa ko neko ima kakvu preporuku... Mučas gracijas!
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 14:56   #9
Pogledaj Protecta i
Domena koja je zastupnik talijanskih proizvođača Gardesa


Ove informacije su stare dvije godine, ali tada je situacija bila slijedeća:

Protecta je nudila tri modela vrata (od cca 7000kn na više).
Domena nudi vrata, a "dodatnu opremu" biraš sama. Pod dodatmnom opremom se smatra boja (osnovna je mahagonij, a fronte u drugoj boji su se dodatno naplaćivale), brava i alarm.

Meni je jako korisna brava sa servisnim ključem- imaš jedan veliki sefovski ključ koji pokreće sve šipke koje fiksiraju vrata, i dodatni (servisni) ključ koji zaključava samo jedan cilindar.
Ideja je da sefovski ključ ne daješ nikome (rodbini, babysiterima, majstorima) - za to postoji servisni ključ koji je kodiran i ne bi ga se trebalo moći kopirati bez kartice. (Ako ga i uspiju kopirati - ne vrijedi im jer kad ti zaključaš vrata sefovskim ključem, oni ne mogu otključati vrata). Ova brava je poskupljivala stvar za oko 1000kn.

Kolega je kupio vrata kod Protecte, i ugradnja je prošla vrlo brzo i bezbolno, ali je imao neke naknadne reklamacije (nešto se odlijepilo, otkačilo i sl.).
Ja sam kupila kod Domene, i nemam apslutno nikakvih reklamacija na vrata. Perioda ugradnje se ne želim sjećati Ispalo je da su stara vrata nestandardne veličine, i da treba štemati zid, pa se sve razvuklo na tjedan dana kada majstor malo dolazi, pa ga nema, pa mu fali još alata, pa će se vratiti, pa se ne vrati, pa ga opet čekaš..........Grrrr.
S druge strane, ugrađivao je taj isti majstor i vrata kod moje sestre, i obavio posao za jedan dan, okrečio zid kojeg je oštetio - sve super.

Sretno!
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 16:00   #10
Ja sam ugradio protuprovalna vrata kod firme MITRA TRADE iz Zagreba. Došao je njihov predstavnik kod mene u Varaždin, izvidio situaciju, potpisali smo ugovor i drugi tjedan su došli i postavili vrata tijekom jutra. Ja sam uzeo malo skuplju varijantu, umjesto sefovskog ključa uzeo sam praktičniji anti-copy ključ sa magnetima. Sve to skupa za 8200.00 kn. Imaš njihovu www stranicu.
Moky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2005., 00:29   #11
Re: Protuprovalna vrata- koja?

Quote:
Kikica kaže:
planiramo kupiti protuprovalna vrata a u to se ne kužimo, pa ko neko ima kakvu preporuku... Mučas gracijas!
Znam da cijena određuje kvalitetu, ali me iznenadilo kad sam vidio u Solidumu ( Jankomir ) firmu imenom Door Security.
Kao, nekakvo sniženje za protuprovalna vrata. Cijena, smijeh - 1888 kuna (bez ugradnje)
Uzeo sam prospekt pa ću prepisati
metalni štok
metalna vrata (plastificirana)
debljina vratnog krila 8cm
broj sigurnosnih točaka 11
broj sigurnosnih izlazaka 8
dimenzije 90x205 96x205 100x205
kvaka obostrana
širokokutna špijunka
otvaranje lijevo i desno
vratno krilo je ispunjeno sigurnosnim čeličnim šipkama, poliuretanskom pjenom i sintetičkom kožom

Ima samo jednu bravu s ključevima koji se ne mogu duplicirati. Po želji se može birati neki drugi mehanizam ili neka druga dorađena verzija - ovo s dva zaključavanja.
Nisam se previše interesirao jer mi ne trebaju takva vrata.

U svakom slučaju Kikici jedna informacija više.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2005., 22:58   #12
Quote:
Moky kaže:
Ja sam ugradio protuprovalna vrata kod firme MITRA TRADE iz Zagreba. Došao je njihov predstavnik kod mene u Varaždin, izvidio situaciju, potpisali smo ugovor i drugi tjedan su došli i postavili vrata tijekom jutra. Ja sam uzeo malo skuplju varijantu, umjesto sefovskog ključa uzeo sam praktičniji anti-copy ključ sa magnetima. Sve to skupa za 8200.00 kn. Imaš njihovu www stranicu.
Ja isto imam njihova vrata stara skoro 5 let.
Za preporučit. Drže se dogovora i ugradnja je kvalitetna i uredna.
Kod mene se uopće ne kuži da vrata nisu ugrađivana u izgradnji.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2005., 23:10   #13
još od nekih ljudi smo dobili preporuku za MITRA firmu, tak da ćemo se najvjerojatnije za njih odlučiti, i to za ovu skuplju varijantu. Hvala svima na savjetima
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 11:59   #14
Ima netko preporuke za ovo isto, ali na podrucju Rijeke?
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 13:02   #15
Pogledaj www.pichler.hr

skupo ali
__________________
Qui bene bibit, bene dormit,
qui bene dormit, non pecat
qui non pecat, venit in coelum
Ergo: qui bene bibit, venit in coelum!
nenek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 13:10   #16
A je li tko cuo za UNISova protuprovalna vrata?!

http://www.unis.hr
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 13:43   #17
Ovo nije preporuka nego info, Modern Line radi takva vrata, bila su od 6000 kn naviše

Quote:
Lei kaže:
Ima netko preporuke za ovo isto, ali na podrucju Rijeke?
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 14:59   #18
Protuprovalna vrata - brisan link - reklama
__________________
Kako oblikovati potpise

Zadnje uređivanje fonemf : 07.02.2009. at 20:53.
bnecemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 16:23   #19
Jel netko mozda kupovao kod www.tik-door.hr i kakva su iskustva?!?!?!
Cijena i opis mi se cini jako OK.
__________________
uvijek tu negdje
goodboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 03:03   #20
firma Trezor ima protuprovalna vrata proizvedena u Hrvatskoj, vrhunske kvalitete, s atestima, brava mul-t-lock sa magnetima ili neka jos bolja svedska.

Nalaze se u Brozovoj ulici u ZG

Vrata bolja od ovih taljanskih, a po jos povoljnijoj cijeni. (5-6 tisucica)
imbehind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.