Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2008., 14:22   #61
ma mi nejdemo tamo zbog plaza...i znam da cu biti razocarana poslije malediva..ja zelim vidjeti njihovu kulturu i prirodu, drugo nije tako bitno...
Ajd mi samo recite kakvo je vrijeme tamo u 11 mjesecu da mi ne bude prekisno...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:13   #62
Zeljka kako sam vec rekao tamo ti je kisna sezona i mozes svasta ocekivati.Nisam bio u 11 mjesecu tako da ti ne mogu tocno reci ali kako kazem,a i ono sto su nama tamo rekli,mozes ocekivati svasta.Kako znam najgore je od 12-02 i onda se stvarno ne isplati otici dole jer ces imati vise kise nego sunca.
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:51   #63
Matija, joj znam da sam dosadna, ali tada mi je najpovoljnija ponuda a i ne bi prije mogli zbog obaveza u hrv...Hvala ti velika.srce si!
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 14:14   #64
Željkic sorrry,mi smo u Puerto Vijeju na CR,a ovdje interneta više nema nego što ga ima

Ne znam ni sama što savjetovati.Možda te pogode kišni dani,možda budeš imala sreće pa bude sunce.Stvarno što se vremena tiče,ne mogu biti od riječi.

Mi smo sad na Caribima na kojima bi def. trebalo biti hy sezona i ni kapi kise...a ovdje vec tri mjeseca plavoga neba nisu vidjeli duze od sat dva dnevno..

Pa ti znaj...

Ararita...nema rata,znas i sama da je sve stvar osobne percepcije.
Nisam bila na Javi jer me ne privlaci...Maldive bih voljela vidjeti ..i hocu,ali da nesto specijalno ocekujem od njih...ne..
Nisam ovisnik o plazama i suncanju,jer to imam doma (u Dubrovniku).Ponavljam ,ako nisi uhvatila,
"Bali je još uvijek jeftin,meni osobno draži i manje opasan od Jave (poplave,potresi,vulkani)."

Stvar afiniteta,želja i osobnih doživljaja.Ne pada mi na pamet,niti smatram da imam kredibiliteta nekome govoriti sto je bolje ,gdje je bolje i kamo ne treba ili treba ici.
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 15:23   #65
Quote:
Zana666 kaže: Pogledaj post
Željkic sorrry,mi smo u Puerto Vijeju na CR,a ovdje interneta više nema nego što ga ima

Ne znam ni sama što savjetovati.Možda te pogode kišni dani,možda budeš imala sreće pa bude sunce.Stvarno što se vremena tiče,ne mogu biti od riječi.

Mi smo sad na Caribima na kojima bi def. trebalo biti hy sezona i ni kapi kise...a ovdje vec tri mjeseca plavoga neba nisu vidjeli duze od sat dva dnevno..

Pa ti znaj...

Ararita...nema rata,znas i sama da je sve stvar osobne percepcije.
Nisam bila na Javi jer me ne privlaci...Maldive bih voljela vidjeti ..i hocu,ali da nesto specijalno ocekujem od njih...ne..
Nisam ovisnik o plazama i suncanju,jer to imam doma (u Dubrovniku).Ponavljam ,ako nisi uhvatila,
"Bali je još uvijek jeftin,meni osobno draži i manje opasan od Jave (poplave,potresi,vulkani)."

Stvar afiniteta,želja i osobnih doživljaja.Ne pada mi na pamet,niti smatram da imam kredibiliteta nekome govoriti sto je bolje ,gdje je bolje i kamo ne treba ili treba ici.
zana, da bi rijec rekla ...nego, vezano za plaze, eto osjetih potrebu da kazem da mi ne smeta sto su javne ili mozda manje sigurne od bazena i da ne zasnivam na tome svoj afinitet prema plazi u nekom dijelu svijeta, te da neovisno o tome drzim da plaze na baliju nisu nesto sto ce covjek (ja ) pamtiti kao sto ces pamtiti npr maldive po plazi...

dalje, vezano za javu, najtuznije mi je cuti da su ljudi bili u indoneziji a i dalje ostali indiferentni prema javi... taj je otok toliko divan i cudesan, da bi ja najrade svih nekako namamila da ga posjete, i sigurna sam da bi ostali ocarani njime jednako kao i ja, posebno stoga sto sam dijelila tvoje misljenje o javi prije nego sam se tamo zaista i nasla...ljudi moji, bali je divan ali java je jedno cudo, i golema je steta naci se u indoneziji a ne dozivjeti javu....bojim se da to i nije stvar afiniteta, i koliko vidim odusevljenje tim otokom dijele svi oni koji su ga posjetili, ne mozes biti zaljubljenik u putovanja a da ti se pritom ne svidi java (ukoliko zaista ne putujes radi krckanja na pijesku neke plaze), vjeruj mi

btw, java je jos jeftinija od balija
ararita57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 15:39   #66
malo me poneslo prisjecajuci se jave (no, i to nesto govori ), zaboravih se nadovezati na ono o potresima i poplavama i sl., vidim da si i sada na drugom kraju svijeta pa vjerojatno ne razmisljas o tome da te npr tzunami moze pogoditi svaki cas....na baliju su se dvaput dogodili teroristicki napadi, pa smo se unatoc tome svi i nakon toga zaputili tamo....a i ocito vise nigdje nije sigurno, bilo od prirodnih katastrofa bilo od ljudske gluposti.....

uzivaj ti na karibima i javljaj se sa dojmovima, mene ti bas svaki kutak na zemlji zanima
ararita57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 11:31   #67
Quote:
Zana666 kaže: Pogledaj post
Željkic sorrry,mi smo u Puerto Vijeju na CR,a ovdje interneta više nema nego što ga ima
Tak i ja mislim..hm.. Thx!
Ma idem ja tada pa budemo vidjeli, jos cu malo pitati po agencijama..
Ajd dobro se zabavi jos na Karibima...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 11:33   #68
Quote:
ararita57 kaže: Pogledaj post
ljudi moji, bali je divan ali java je jedno cudo, i golema je steta naci se u indoneziji a ne dozivjeti javu....
hm..kaj sad...
Kud da idem..Gledala sam i kombinaciju java/bali ali je jako skupa...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 17:39   #69
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
hm..kaj sad...
Kud da idem..Gledala sam i kombinaciju java/bali ali je jako skupa...
zeljka, ne znam sto da ti kazem....sada kada sam vidjela oba otoka, jos teze mi je reci gdje otici i koji izmedu njih izabrati....valjda ovisi sto trazis od putovanja.....stvarno teska odluka, nebi valjalo propustiti niti javu a niti bali, ali kad financije ogranicavaju morati ces se dobro informirati pa odluciti....

sto god odabrala, mogu ti poslati kontakte od vodica sa oba otoka, sa balija je divan covjek sa kojim se jos cujemo, a ovaj sa jave je najbolji vodic kojeg smo ikad imali

sretno i lijepi provod sto god odlucila
ararita57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:31   #70
Ma necu vise puno razmisljati idemo na Bali 31.10 i gotovo...Ja bi isla svugdje ali mi se ne da dodatno placati cca 1000CHF samo za Javu a i nemam tolko slobodnog...
Mozda ce mi biti zao ali sta cu sada...
Idem se javiti agenciji pa kaj bu bu...Javim se sa rezultatom..
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 14:45   #71
Tjah...ararita...sad mi kazes da je Java jeftinija )))
Iskreno...vise me frka prirodnih katastrofa nego ljudskih,iako su posljedice gotovo jednakog ishoda...
No Bali me fascinira bas poradi toga sto kazu da je njih sve mimoislo (vezano uz prirodu),jer oni svaki dan nude bogovima darove (hranu,cvijece...) i jednako stuju i one lose i one dobre....Mozda u svemu nema nista,mozda je stvar lokacije,mozda ovo,mozda ono...No za sada su postedjeni prirodnih nevera,dok Java sa vecinskim muslimanskim stanovnistvom ima drugaciju vjeru i obicaje..i gle ..

Filozofija

Zeljka..gle...ovaj put Bali,slijedeci Java....onda Malezija ....
pa.....i....

Pokusaj uzivati u ovom odabiru znajuci da te slijedece putovanje nadogradjuje,i to je to...

Kod nas jos uvijek kisa ,tuzna sam ko tuzna vrba..Ne mozemo na rafting,vodostaje je ono...uh...
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 21:33   #72
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
ma mi nejdemo tamo zbog plaza...i znam da cu biti razocarana poslije malediva..ja zelim vidjeti njihovu kulturu i prirodu, drugo nije tako bitno...
Ajd mi samo recite kakvo je vrijeme tamo u 11 mjesecu da mi ne bude prekisno...
probat cu ja pomoc.ja sam bio 3 puta na Baliju,2 puta u 3mj.i jednom u 11.i vrijeme je bilo relativno ok.vecinom suho,kisa je znala pasti jako kratko.i bilo je zbilja toplo.a sta se tice shoppinga...raj za vas cure,isto ko i Tajland..
tabarez is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 21:42   #73
A kultura i priroda su stvarno predivni..plaze ne bas nesto,ali ok..ali sve te njihove ceremonije,prinosenja hrane bogovima,uzivao sam gledat s kolike paznje oni to rade.
imao sam srecu da sam odsjeo kod jednog prijatelja koji zivi sa jednom Balinezankom,pa sam svako jutro prije dorucka gledao prinosenje hrane,cvijeca,paljenje mirisnih stapica..
meni jedna od naj religija,...Zeljka ,svidjet ce ti se ljudi,stvarno su ok.
tabarez is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 15:12   #74
Quote:
tabarez kaže: Pogledaj post
Zeljka ,svidjet ce ti se ljudi,stvarno su ok.
Hvala ti puno..
Puno si mi pomogao...Odoh rezervirati kak sam i rekla...Samo jos da odlucim koji hotel. Gdje si to odsjeo? Ja imam ponudu sa Nusa Dua...mislim da sam dobro napisala..
Bali je oduvijek moja velika zelja i zato tolko gnjavim sa svime..
Ajd pricaj mi jos..Kaj nesmijem propustiti jer idem sigurno...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 16:21   #75
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno..
Puno si mi pomogao...Odoh rezervirati kak sam i rekla...Samo jos da odlucim koji hotel. Gdje si to odsjeo? Ja imam ponudu sa Nusa Dua...mislim da sam dobro napisala..
Bali je oduvijek moja velika zelja i zato tolko gnjavim sa svime..
Ajd pricaj mi jos..Kaj nesmijem propustiti jer idem sigurno...
Nema na cemu,,Ja sam inace dole bio poslovno,ali sam ipak uspio ulovit koji dan za razgledanje..
meni je super bio rafting,pa posjet terasastim rizinim poljima,na vulkan nisam uspio otici,nadam se drugi put.
a hramova ima stvarno puno....prvi put sam i ja odsjeo u Nusa Dui,tamo je taj frend imao mali hotelcic,bolje receno apartmane,zvalo se Bali Gonzaga.ali poslije onih napada,pao je i promet pa je morao zatvorit.
jednom sam odsjeo kod njega doma,privatno,u Sanuru,a zadnji put u Kuti,hotel White Rose.
taj je hotel 30m od mjesta prvog napada,Sari cluba.,takoreci u centru Kute.to je ok ako zelis da su ti shopping,restorani i barovi nadohvat ruke...
inace,vjerujem da znas,Bali je stvarno mali otok,kad se pogleda broj stanovnika-nesto skoro kao 2 Istre a preko 3 milijuna ljudi
mislio sam i ja opet ici prosle god,al ne poslovno,ali sam se ipak odlucio za Tajland.
meni je Bali iskreno prirasao srcu.vjerujem da ces uzivat...
tabarez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:10   #76
Nisam jos buhala nista...Trazim druge ponude jer mi su digli zivac u ovoj agenciji...Kao placamo 2000CHF tjedan dana hotel, od toga mozes uzeti proputovanje 4 dana i platis jos 200CHF..ja mislila ok onda to znaci da cemo biti tamo skoro 12 dana kad ono to je sve skupa 7 dana, znaci samo 2 dana kupanje i to..Cista glupost...Idem zujati dalje...Mozda mi se onda isplati uzeti Java/Bali..hm..ne znam...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:58   #77
Poludit cete sa mnom..Ne znam ni sama vise nista...Java/Bali...Kuta ili Nusa Dua..2 ili samo tjedan dana. Da li rade nadoplatiti pa ici i na Javu..Ajd da cujem prijedloge...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:00   #78
Bali ti je malo 7 dana...Ako vec imas opciju ili idi mix sa Javom,ili full 14 dana Balija..

Ovak sa Javom ti dodje kao da si probala dva predivna kolaca po gric

Baj d vej..Nusa Dua,da,ako si luda za surfanjem...
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:41   #79
Imam jednu ponudu 11 dana Java/Bali pa jos tjedan dana plaza i to...hm...Ne znam ni sama...
Nisam neki ljubitelj surfanja, ne surfam uopce..Kaj je onda Kuta bolja za mene ili?

Thx!
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 19:13   #80
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Imam jednu ponudu 11 dana Java/Bali pa jos tjedan dana plaza i to
o da
ararita57 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.