Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 19:48   #9181
Svako i kape slijevito navuci, ja koja rijetko kad to stavljam, jedna vunena plus jedno dvije kapuljace preko. Sal svakako. Za muzej ili nesto zatvoreno uvijek imam jednu vrecicu za preko ledja (nemam uvijek ruksak) ... da stavim jaknu, kapu, sal, rukavice....

I suncane naocale svakako, stite od sunca i snijega.. ili snijeznog bljestavila.

I opet bih...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 21.11.2017., 15:26   #9182
Puno hvala svima, ja volim zimu i snijeg i hladnije vrijeme pa se nadam da će biti OK.

Jedno pitanje za nedavne putnike - Gdje ste kupovali dolare? Dobila sam savjet za izbjegavam mjenjačnice zbog mogućih krivotvorina.
Fifika is offline  
Old 21.11.2017., 19:51   #9183
Vecina ti uzme s bankomata s debit karticom u USA. No, neku normalnu kolicinu mozes bez najave nabaviti u bilo kojoj banki ili mjenjacnici i kod nas. Ne vjerujem da bi ti netko prodao falsu novcanicu u legalnoj mjenjacnici kod nas.

Amerikanci ne vole velike novcanice i sigurno ce svaku takvu provjerit, ako je uopce zele i primit.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 21.11.2017., 23:04   #9184
Mi smo ovdje u banci kupili dolare.
Naravno, nosili smo i kartice.
Maca. is offline  
Old 22.11.2017., 08:42   #9185
Puno hvala

A nažalost kartice nemamo (mislim na kreditne), pa nosimo gotovinu jer su naša putovanja zbog poslovnih (ne)prilika takva da moramo skupiti novac unaprijed

Banka it is
Fifika is offline  
Old 22.11.2017., 09:24   #9186
Pa, i ne trebaju ti kreditne kartice za dizanje gotovine. Zgodno je koristiti kartice (bilo kakve), kad kupujes kartu za nesto, npr. cesto su na automatima manje guzve.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 05.12.2017., 01:03   #9187
Koliko je potrebno love za nekih desetak dana? Je li moguce izdrzati sa 10-15 tisuca kn za dvije osobe? Ne bi sopingirao ali prosao bi dosta tih fora destinacija. Inace se dvoumim izmedu New Yorka i Washingtona jer nikad nisam bio u Americi.
Zaljubljeni111 is offline  
Old 05.12.2017., 13:25   #9188
Ako mislis na hranu, pice, suvenire, atrakcije...dovoljno je.
Maca. is offline  
Old 06.12.2017., 05:23   #9189
Quote:
Zaljubljeni111 kaže: Pogledaj post
Inace se dvoumim izmedu New Yorka i Washingtona jer nikad nisam bio u Americi.
Svakako NY.
Bio sam u Wash. dva dana i bilo mi taman.
Isto preporučam svakome, ako se može, W. se mora vidjeti.
Ali dva dana je dovoljno (sa 5 sati rane/kasne vožnje busom) ako se nema puno vremena.
Dok je za NY i mjesec dana premalo.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Old 09.12.2017., 07:16   #9190
Ide li tko s Bravo&Mondo agencijom u New York 30.12.?
Buliman is offline  
Old 09.12.2017., 08:47   #9191
Quote:
Fifika kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Putujemo u NY za Novu godinu, ukupno 7 noćenja.
Hotel nam je LIC (vidjeli smo da ga ovdje hvale), pa molim vas, što možemo očekivati u tom dobu? Da li je baš užasno hladno i bude snijega do koljena?
Hoćemo li u tih 8 dana uspjeti vidjeti sljedeće :
- Natural History Museum
-Queens
-Brooklyn
- Times Square
- Central Park
- Macy's (neki sitni shopping...)
Pod "vidjeti" mislim sjesti na kavu i upijati atmosferu, ne samo protrčati, znači odvajamo po cijeli dan za svaki kvart - hoće li biti dosta?
Planiramo i na neku utakmicu i predstavu, ali najviše u biti je u planu jesti :klap: sve što se nudi


Čitale smo da je Macy jeftiniji i bolji od Bloomingdalea, to točno?
Da li je netko bio u onom poznatom outletu Wood...nešto, isplati li se?

I zadnje pitanje - kako se kreću cijene kave u kafićima? Znamo da je SB skup, a dosta ljudi nam je reklo da se u NY može popiti baš dobra kava.

Puno hvala svima!
Woodbury Common bi svakako propustila jer imas malo vremena a tu ces izgubit cijeli dan .Kao i svi outlets je hit and miss ,ogromne guzve to je mali gradic ,znaci otvoreni tip sa puno malih ducana zimi jos pogotovo ako je ruzno vrijeme ,to je upstate ny tako da je snijeg vrlo moguc .
Kakvo ce biti vrijeme ?trenutno je hladno i najavljuju jos hladnije prati accuWeather dosta su precizni .
U downtown imas outlet robnu kucu Century 21 ,outlet ducane Marshalls i TJMax .Imas Queens Mall ,u bilizni su sva tri nabrojena pa radije izgubit pola dana tamo ,sve obavis podzemnom .Queens mall imas i macy's i bloomingals ,dosta manje velicine ali su ok , ali imas i drugih ducana a ides u vrijeme snizenja pa to je dobro .

Macy's izbjegavam ,nevolim .Volim Bloomingdales .Bergdorf &Goodman ,SAKS ,Barneys NY su super i imaju snizenja u to doba .
Meni osobno drago je sjest na brunch u Rock Center Cafe ( Rockefeller Center ) imas pogled na klizaliste i cijeli susur okolo .
Uzivaj ,ovo je najlijepse doba za prvi posjet NYC sve je okiceno !
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is online now  
Old 09.12.2017., 11:21   #9192
Quote:
darac505 kaže: Pogledaj post
Svakako NY.
Bio sam u Wash. dva dana i bilo mi taman.
Isto preporučam svakome, ako se može, W. se mora vidjeti.
Ali dva dana je dovoljno (sa 5 sati rane/kasne vožnje busom) ako se nema puno vremena.
Dok je za NY i mjesec dana premalo.
Kakva su ti iskustva sa vizom? Vidim da se avionske karte jos uvijek mogu kupiti i da su cijene sasvim ok. Zeza me to sto cekam lovu pa je sve pod golemim upitnikom. Cim lova sjedne ja bi uzeo kartu i poslao zahtjev za vizom.

Valjda ne treba dugo cekati na vizu, samo me toga strah...
Zaljubljeni111 is offline  
Old 10.12.2017., 05:02   #9193
Viza....mi smo ju dosta brzo dobili..kad rijesis internet obrazac i uplatis u PBZu te ostale peripetije prvi slobodan termin za interview je bio nakon 5 dana..i kad je odobreno 3 dana smo cekali na putovnice..racunaj si okvirno 2 tjedna za vizu...
Buliman is offline  
Old 11.12.2017., 15:12   #9194
Koliko novaca biste preporučili ponijeti za 10 dana? Dakle, za ulaznice (empire state, top of the rock, 9/11 memorial, statue of liberty...), za mjuzikl neki, hrana i piće (ništa rastrošno), suveniri i malo shoppinga.. Znam da je to sve dosta individualno, ali barem da neki dojam dobijem. Jos ne idemo, već se spremamo početi sa štednjom pa da znamo koji iznos da si postavimo kao cilj. Puno hvala na savjetima i preporukama
BillieJean is offline  
Old 11.12.2017., 15:23   #9195
Quote:
BillieJean kaže: Pogledaj post
Koliko novaca biste preporučili ponijeti za 10 dana? Dakle, za ulaznice (empire state, top of the rock, 9/11 memorial, statue of liberty...), za mjuzikl neki, hrana i piće (ništa rastrošno), suveniri i malo shoppinga.. Znam da je to sve dosta individualno, ali barem da neki dojam dobijem. Jos ne idemo, već se spremamo početi sa štednjom pa da znamo koji iznos da si postavimo kao cilj. Puno hvala na savjetima i preporukama
100$/dan.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Old 11.12.2017., 21:27   #9196
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
100$/dan.
Da.
Mi smo potrosili 1 200 dolara za 12 dana.
Ulaznice smo kupili ranije.
Kupili tonu suvenira, jeli i pili, pass za metro, kupovali odjecu.
Niceg nismo bili zeljni.
Maca. is offline  
Old 11.12.2017., 23:18   #9197
100$/dan/osoba?
Ili za 2 osobe?
noldo is offline  
Old 11.12.2017., 23:29   #9198
Quote:
Buliman kaže: Pogledaj post
Ide li tko s Bravo&Mondo agencijom u New York 30.12.?
Ide nas dvoje 30.12 preko Mondo ZAG-BG-NY
Tameja is offline  
Old 12.12.2017., 09:23   #9199
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
100$/dan/osoba?
Ili za 2 osobe?
po osobi.
mislim,mogu i dvije osobe ali pošto je navela želje kao mjuzikle,muzeje,restorane,shopping,suvenire...tešk o ćeš to s 50$ baš sve obuhvatit.
Možda sam malo pretjerao..recimo 70$/dan. ali sve je to individualno jbg..možeš ti i sa 30$ izbrijat, ovisi kaj hoćeš. Ali gledam recimo budget koji bi bio da si možeš priuštiti stvari koje je navela i da ne moraš stalno računat i zbrajat novce..
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Old 12.12.2017., 12:01   #9200
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
100$/dan/osoba?
Ili za 2 osobe?
Nama je bilo za dvoje dovoljno.
S tim da smo sve ulaznice kupili ranije.
Maca. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.