Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2016., 11:10   #5401
koji ti je serum?
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 16:23   #5402
Quote:
MermaidMe kaže: Pogledaj post
koji ti je serum?
http://www.amazon.de/gp/aw/d/B00PL3D...9ZL&ref=plSrch

Radi se o ovom.
Little Sophia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 18:52   #5403
meni sastav djeluje oke. nema nista uznemiravajuce. jedino je pitanje da li tvoja koza moze reagirati na nesto od ovoga..
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 20:41   #5404
Quote:
MermaidMe kaže: Pogledaj post
meni sastav djeluje oke. nema nista uznemiravajuce. jedino je pitanje da li tvoja koza moze reagirati na nesto od ovoga..
e to ne znam inace imam masnu kozu, nimalo osjetljivu, samo moram pazit sta koristim da ne bi zacepila pore
Little Sophia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 15:22   #5405
Radi se o prirodnom serumu i najviše me brine kokos za kojeg znam da je komedogen.Ostale komponente mi se čine da bi mogle pomoći protiv akni

Sastojci: vitamin C,hijaluronska kiselina,mliječna kiselina,čileansko ulje ploda divlje ruže,vitamin E,aloe vera,ulje kokosa,et.ulje lavande,et.ulje naranče,et.ulje geranija,et.ulje naranče i et.ulje ylang-ylanga
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 16:00   #5406
Imam dosta osjetljivu kožu koja lako pocrveni, i teško mi je naći kremu od koje me lice ne počne svrbiti.
Jel netko zna ima li u ovom nešto što bi moglo smetati i iritirati osjetljivu reaktivnu kožu?

INCI=AQUA, PETROLATUM, LANOLIN, SUNFLOWER SEED OIL, PARAFFINUM LIQUIDUM, BORIC ACID, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, GLICERIN, RICINUS COMMUNIS OIL, CERA ALBA, SORBITAN OLEATE, TOCOPHEROL, RETINOL, CHOLECALCIFEROL, ASCORBIC ACID
Sahika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 20:14   #5407
malo da dignem temu.

možete li me usmjeriti?
imam kremu s niancinamidom, dok mi je serum s vitaminom c.
na putu su mi, nisu mi još stigle, ali namjera mi je ne koristiti ih isti dan.
nedavno sam se sjetila da sam negdje pročitala da se niancinamid i vitamin c ne vole baš.

da li se to odnosi kad ih koristiš istovremeno jedno preko drugoga, ili je ok ako ne koristiš isti dan?

i drugo pitanje, ima li negdje na netu popis što se ne bi smjelo koristiti istovremeno? imam npr imam ovo ali rado bi pročitala nešto više o tome.

__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 19:10   #5408
Pozdrav!
Molio bih savjet za ublažavanje crvene kože ispod očiju. Zna mi se tu koža osušiti pa mi je koža ispucana. Onda se i izbaci i crvenilo.
Zadnjih 2 tjedna mažem to sa sudocremom i vidim da mi je pomoglo. Crvenila skoro da i nema, a nema ni ispucane kože.
Ali piše na kremu da se ne smije mazati oko nosa i očiju. Pa me zanimaju vaši savjeti.
Hvala!
darioklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:07   #5409
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
malo da dignem temu.

možete li me usmjeriti?
imam kremu s niancinamidom, dok mi je serum s vitaminom c.
na putu su mi, nisu mi još stigle, ali namjera mi je ne koristiti ih isti dan.
nedavno sam se sjetila da sam negdje pročitala da se niancinamid i vitamin c ne vole baš.

da li se to odnosi kad ih koristiš istovremeno jedno preko drugoga, ili je ok ako ne koristiš isti dan?

i drugo pitanje, ima li negdje na netu popis što se ne bi smjelo koristiti istovremeno? imam npr imam ovo ali rado bi pročitala nešto više o tome.


Za niancinamid i vitamin c:




Never mix retinol i exfoliating acids i vitamin c:
Quistis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:16   #5410
Quote:
Quistis kaže: Pogledaj post
Za niancinamid i vitamin c:



Never mix retinol i exfoliating acids i vitamin c:
thnx, Quistis! bila sam našla upute, nedavno iz postala na aziji. mislila sam da ću ovdje prije dobit odgovor, ali tema baš nije aktivna nešto
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:01   #5411
Molila bih nekog tko se razumije u sastav da baci oko. Radi se o sredstvu za ciscenje lica (Mirati face wash). Ovo bi trebalo biti nesto sto vec drugo trazim, sredstvo za ciscenje bez groznih sastojaka i koje nije isusujuce, ali je cijena dosta visoka (180 kn) pa da ne bacam pare. Hvala!


Aqua, Aloe vera, Coco Glucoside, Decyl glucoside, Propanediol, Glycerin, Dehydro Xanthan gum, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol Dehydroacetic Acid, Lemon essential oil
Opia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:10   #5412
Quote:
Opia kaže: Pogledaj post
Molila bih nekog tko se razumije u sastav da baci oko. Radi se o sredstvu za ciscenje lica (Mirati face wash). Ovo bi trebalo biti nesto sto vec drugo trazim, sredstvo za ciscenje bez groznih sastojaka i koje nije isusujuce, ali je cijena dosta visoka (180 kn) pa da ne bacam pare. Hvala!


Aqua, Aloe vera, Coco Glucoside, Decyl glucoside, Propanediol, Glycerin, Dehydro Xanthan gum, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol Dehydroacetic Acid, Lemon essential oil
Sve su dobri, nježni i efikasni sastojci osim zadnjega - esencijalno ulje limuna nikako na kožu. No vjerujem da će se sada javiti netko tko voli eterična ulja u preparativnoj kozmetici i tvrditi suprotno tako da - ako ti smatraš da ti ne smatra probleme go for it! Dobro je da je zadnji sastojak na popisu što znači da je koncentracija (relativno) mala pa ako nemaš osjetljivu kožu to je ok opcija. Iako nema nikakve ekskluzivne sastojke da bi opravdali cijenu, plaćaš ime.
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:54   #5413
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Sve su dobri, nježni i efikasni sastojci osim zadnjega - esencijalno ulje limuna nikako na kožu. No vjerujem da će se sada javiti netko tko voli eterična ulja u preparativnoj kozmetici i tvrditi suprotno tako da - ako ti smatraš da ti ne smatra probleme go for it! Dobro je da je zadnji sastojak na popisu što znači da je koncentracija (relativno) mala pa ako nemaš osjetljivu kožu to je ok opcija. Iako nema nikakve ekskluzivne sastojke da bi opravdali cijenu, plaćaš ime.
Hvala na odgovoru. Meni je to esencijalno ulje limuna zazvonilo, čini mi se da se tu pričalo kako je ono iritans, no nisam bila sigurna. Ako znaš za neki sličan proizvod, a da nema takav sastojak, bit ću ti vječno zahvalna na preporuci. I da, preskupo je, iako meni nije žao dati ako će mi proizvod biti dobar.
Opia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:20   #5414
Eterično ulje limuna je i fototoksično i nipošto ne smiješ na sunce bez zaštite ako ga koristiš. Mislim da je koncentracija ovdje jako mala ali da znaš.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 10:16   #5415
Dosta su hvaljeni cosrx low ph good morning gel (ebay), tosowoong enzyme wash (ebay), It's Skin Mango White Cleansing Foam (ebay) i neka cv umivalica iz mullera ali ne sjecam se vise koja. Probaj malo pitati na kozmetickim preporukama
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 18:44   #5416
Može neko da pogleda sastav ovog Balea ulja u pjeni?
AQUA, GLYCERIN, C12-13 ALKYL LACTATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, DICAPRYLYL CARBONATE, CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTANE, PROPANE, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, SORBITOL, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, TRIETHANOLAMINE, SODIUM LAUROYL sarcosinates, Sodium Benzoate, Tetrasodium EDTA, Sodium Acrylate / SODIUM Acryloyldimethyl TAURATE cOPOLYMER, polyisobutenes CAPRYLYL / CAPRYL GLUCOSIDE, SORBITAN OLEATE, Sclerocarya birrea SEED OIL, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Orbignya OLEIFERA SEED OIL, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil , PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, HEXYL CINNAMAL, LEMONENE, LINALOOL, CITRIC ACID.

Vrijedi li kupiti zalihe ili je to veliko praktično i brzoupijajuće sr...? Super mi je lako za nanijeti i lako se upije i fino miriše ali ne bi koristila na duže staze ako nema baš nikakve dobrobiti za kožu
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 19:02   #5417
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Može neko da pogleda sastav ovog Balea ulja u pjeni?
AQUA, GLYCERIN, C12-13 ALKYL LACTATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, DICAPRYLYL CARBONATE, CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTANE, PROPANE, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, SORBITOL, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, TRIETHANOLAMINE, SODIUM LAUROYL sarcosinates, Sodium Benzoate, Tetrasodium EDTA, Sodium Acrylate / SODIUM Acryloyldimethyl TAURATE cOPOLYMER, polyisobutenes CAPRYLYL / CAPRYL GLUCOSIDE, SORBITAN OLEATE, Sclerocarya birrea SEED OIL, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Orbignya OLEIFERA SEED OIL, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil , PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, HEXYL CINNAMAL, LEMONENE, LINALOOL, CITRIC ACID.

Vrijedi li kupiti zalihe ili je to veliko praktično i brzoupijajuće sr...? Super mi je lako za nanijeti i lako se upije i fino miriše ali ne bi koristila na duže staze ako nema baš nikakve dobrobiti za kožu
Ne bih rekla da ne radi baš ništa, ako imaš nezahtjevnu kožu (znači nije suha, ne boriš se sa nikakvim dermatitisom itd. i nije osjetljiva) onda je sasvim ok po sastojcima (glicerol vlaži i djeluje kao okluziv da zadrži vlagu, ima par dobrih sastojaka koji odlično hrane kožu i oporavljaju) al ima i dosta buffera i na kraju su iritansi (perfem, hexyl cinnamal, lemonene, linalool).

Ako ti paše koži i vidiš poboljšanje super, ako nema poboljšanja traži dalje

Ako si nesigurna googlaj pojedini sastojak (al pazi na izvor informacija) i pročitaj malo o njima, Paula's Choice ima vrlo dobru 'enciklopediju' sastojaka gdje ukratko objasne čemu koji služi, to je dobro za prvu ruku
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 19:48   #5418
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla da ne radi baš ništa, ako imaš nezahtjevnu kožu (znači nije suha, ne boriš se sa nikakvim dermatitisom itd. i nije osjetljiva) onda je sasvim ok po sastojcima (glicerol vlaži i djeluje kao okluziv da zadrži vlagu, ima par dobrih sastojaka koji odlično hrane kožu i oporavljaju) al ima i dosta buffera i na kraju su iritansi (perfem, hexyl cinnamal, lemonene, linalool).

Ako ti paše koži i vidiš poboljšanje super, ako nema poboljšanja traži dalje

Ako si nesigurna googlaj pojedini sastojak (al pazi na izvor informacija) i pročitaj malo o njima, Paula's Choice ima vrlo dobru 'enciklopediju' sastojaka gdje ukratko objasne čemu koji služi, to je dobro za prvu ruku
Pa imam malo suhu kožu koja je u stvari normalna kad ju redovno mažem. Nemam nikakvih problema sa njom osim što sam lijena mazati a ovo mi je brzo i praktično.Potrošiti ću bocu pa ću vidjeti.Možda ću kupiti još da imam kad mi se ne da mazati nekim maslacima koji se sporo upijaju jer se noću u 1 sat ne mogu trljati 15 minuta

Hvala na odgovoru. Nemam kad guglati pa mi je ovo bilo puno brže
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:06   #5419
Može li netko ovo prokomentirati, ne znam je li se već pisalo:
Cosmel Green Cream Green Tea + Hydro
za masnu i nečistu kožu

Sastojci: Aqua, Sucrose Polystearate, Cetyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Camellia Sinesis Leaf Extract, Glycerin, Corylus Avellana Seed Oil, Oryza Sativa Bran Oil, Cetearyl Alcohol, Rosa Canina Fruit Oil, Hexylene Glycol, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Carum Carvi seed Oil, Benzyl Alcohol, Zinx Oxide, Citrus Nobilis Oil, Fructose, Glucose, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate Lavandula Angustifolia Oil, Dehydroacetic Acid, Sucrose, Urea, Dextrin, Glutamic Acid, Hexyl Nicotinate, Alanine, Aspartic Acid, Linalool*, Limonene*
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 19:46   #5420
bok, moze li mi netko malo ovo prokomentirati? Hvala

Aqua, cyclopentasiloxane,PEG-10 DIMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, dimethicone / vinyl dimethicone crosspolymer, dimenthicone , lithium magnesium sodium silicate, alchohol, denat aluminium starch octenylsuccinate, thermus thermophillus ferment , distearyldimium chloride,sodium chloride, pfenoxyethanol, pentaerythryl tetraisostearate, methylparaben, mica, glycerin, parfum, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutyl paraben, ( */-) ci 77891, ci 77491, ci 77492, ci 77499
maslacak7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.