Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2005., 09:30   #61
Dođi na pivu pa ti pokažem he,he

OK, sad ozbiljnije...

Da si ih imao itekako bi ih osjetio i zapamtio.
Hemeroidi su krvne žile u obliku vrećica koje imaju ulogu finog zatvaranja rektuma i nalaze se na rubu anusa. Zbog promjena u krvotoku, zbog iritacije, nahlađivanja i koječega drogog (između ostalog i genetske sklonosti) znaju se upaliti i proširiti. Osim što su vrlo iritantni (peckaju i svrbe) znaju biti i vrlo bolni (sjeti se da je područje anusa prepuno finih živčanih završetaka). Kod upale ti iskoči jedna ili više kvržica na rubu anusa, svaka veličine masline. Tad se radi o vanjskom obliku. S obzirom da ih ima i na unutarnjem dijelu anusa odnosno rektuuma ako iskoče unutra tad su to unutarnji i ti su još dodatno nezgodniji. Sve se skupa zakomplicira ako počnu pucati i krvariti. Bolovi mogu biti dosta jaki.


Ja sam evo "zacijelio" i izliječio svoj problem i sve je bilo super do prije 2 tjedna. Onda su se ponovno pojavili samo na drugoj strani i srećom nešto slabije. Uzrok je ovaj put bila ogromna količina alkohola i odjednom - hop, evo moje "nagrade".

Sve ćeš prepoznati kad osjetiš lagano peckanje ili svrbež u području anusa. Potom osjetiš da "nešto nije ok" i napipaš pokoju bolnu kvržicu. Nakon dan-dva ona poraste i postaje bolna na dodir, tvrda, napeta, osjetiš u njoj pulsiranje krvi. Da ne kažem kakav ti je "užitak" obavljanje velike nužde. Imaš osječaj kao da ti je netko u guzu ugurao ananas i da tako moraš biti tjedan-dva. Sve skupa zbog lagane upale i zatezanja mišića djeluje na prostatu pa je i osjećaj mokrenja neobičan, od toga da imaš "lažnu dojavu" do otežanog mokrenja.

Poseban si talent ako to recimo dobiješ za vlastite svatove. Bit će da se neka bivša počela baviti wodoo magijom
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 01:04   #62
onda nisam imao. znam na koje žile se misli, ali kod mene su skroz u redu. kuc u drvo.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 18:28   #63
Quote:
slronhill kaže:
hemeroidi se jedino trajno liječe kirurškom metodom a čak i nakon toga postoji mogućnost da se vrati.tu više glavnu ulogu ima gen.predispozicija ali i način života.znači da čak i možeš imat hemeroide a da nemaš nikakvih simptoma,bolova ili ih imaš jako rijetko.čuj većina ljudi ide dr.tek kad ima nekih osjetno većih problema znači znatnija krvarenja.mislim da nemoraš uopće još ići kod dr.niti se previše zabrinjavati.čekaj da vidiš hoće li proći.u pravilu nebi trebala imat probleme zbog kreme mada je primarno namijenjena za hemeroide.al ju nemoj previše koristit i u uputama svakako pročitaj kontraindikacije i moguće nuspojave.
ja i dalje mislim da je to obični prištić pogotovo ak se briješ
Ma kužim da je to nešto što kad se jednom pojavi, očito će se pojaviti još koji put. Ali me zanima da li se između dvije ''upale'' ili kaj je to već, ta kvržica povuče ili zauvijek tamo ostane? Kaj bum sad imala repić na guzi zauvijek? Onda hoću odmah pod nož.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 18:34   #64
Quote:
Veky kaže:
Hemeroidi su krvne žile u obliku vrećica koje imaju ulogu finog zatvaranja rektuma i nalaze se na rubu anusa. Zbog promjena u krvotoku, zbog iritacije, nahlađivanja i koječega drogog (između ostalog i genetske sklonosti) znaju se upaliti i proširiti. Osim što su vrlo iritantni (peckaju i svrbe) znaju biti i vrlo bolni (sjeti se da je područje anusa prepuno finih živčanih završetaka). Kod upale ti iskoči jedna ili više kvržica na rubu anusa, svaka veličine masline. Tad se radi o vanjskom obliku. S obzirom da ih ima i na unutarnjem dijelu anusa odnosno rektuuma ako iskoče unutra tad su to unutarnji i ti su još dodatno nezgodniji. Sve se skupa zakomplicira ako počnu pucati i krvariti. Bolovi mogu biti dosta jaki.

Sve ćeš prepoznati kad osjetiš lagano peckanje ili svrbež u području anusa. Potom osjetiš da "nešto nije ok" i napipaš pokoju bolnu kvržicu. Nakon dan-dva ona poraste i postaje bolna na dodir, tvrda, napeta, osjetiš u njoj pulsiranje krvi. Da ne kažem kakav ti je "užitak" obavljanje velike nužde.
Evo, ja sam kvržicu napipala u petak ujutro, a dan prije je nije bilo.
Još uvijek ne boli, ne peče, dva tri puta me zasvrbilo (možda i od masti) i ne krvari. nemam nikakvih problema osim kaj me živcira samim svojim postojanjem.

U apoteci su mi dali mast od galenskog laboratorija i time mažem 3 puta dnevno, počela sam piti po 1,5 litru jamnice po savjetu jedne forumašice (ne može štetiti kako god okreneš), perem 3 x dnevvno hladnom vodom i ne jedem rajčicu, ništa začinjeno ni alkohol.

U međuvremenu se kvržica smanjila i omekšala, prvo je bila veličine zrna graška i tvrda, a sad je mekana i manja.

Obzirom da sam ovaj tjedan 3 puta pokisla i bila vani na hladnom, te usput ulovila i upalu mjehura...mislim da mi je od toga.

Inače sam mislila da to imaju samo stari ljudi i to oni koji se jako nezdravo hrane, tak da sam se dosta neugodno iznenadila i jako prepala, ali čini mi se da će ovo ipak samo proći.

Hvala na savjetima.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 22:58   #65
To je najveća zabluda misliti da to imaju stari ljudi...

Stvar je u tome što stariji ljudi o tome pričaju, a mladi to skrivaju kao da je sramota...

Biti bolestan nije sramota i imati problem nije sramota...

Hemeroidi su bolest kao i svaka druga koja ako se ne liječi ili ne tretira pravovremeno i na pravi način može dosta zakomplicirati čovjeku život...

Oboljevaju i stari i mladi i muškarci i žene...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 14:32   #66
Mislim da je negdje pisalo da hemeroide dobije 60% trudnica. U trudnoći dolazi do nekog proširenja ili do nekog pojačanog pritiska na neke vene i arterije direktno vezane s hemeroidima te dodatni napor i opterećenje uslijed trudnoće.

Da, ja sam se iznenadio kad sam "podijelio boli" sa frendovima. U nekom krugu od desetak frendova u dobi od 25 - 35 godina šestorica su imala "bliski kontakt" sa tom bolešću, također uzrokovano nahlađivanjem na partijima, feštama, na poslu i sl.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 20:46   #67
A ja mislila da ja imam problema s time...sada vidim da sam ja jos i dobro prosla.dobila sam ih nakon poroda,muce me vec godinu dana.bole me,vise nego mi krvare.u zadnje vrijeme su mi se smirili sami od sebe.
__________________
jodie
jodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 04:18   #68
hemoroidi

alo ekipa, imam taj mali problemčić, a mrzim ići kod doktora. mislim da je riječ o vanjskom, pa ako neko ima kakav pametan savjet da se tog što prije i bezbolnije riješim, a bez odlaska kod doktora.
 
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 11:48   #69
Eh, sada...imam i ja mali problemčić : ruši mi se krov na kući, pa da sada ne idem po krovopokrivača...
Medicina baš nije idealna struka za raditi preko telefona ili online... no, da ipak ne budem full neempatična, što mnogi tvrde da jesam
probaj ovo :
1. "uredovi" stolicu
2. ne jedi ljuto, papreno, tvrdo (tipa grickalice, kikiriki) u velikim količinama, dakle hrani se kuhano i "na žlicu"
3. ne pij alkohola, naročito ne crno vino
4. ne sjedi non stop, prošetaj malo
5. poslije stolice peri guzu, odnosno koristi vlažne maramice (bez alkohola)
6. ako krvari i boli stavi hladan oblog (najbolje kockicu leda među guzove)
7. maži nekoliko puta na dan, a naročito poslije stolice i navečer čmar ali i cijeli analni kanal (dokle prstom stigneš) Hemopropin mašću (na bazi propolisa je).

Ako nakon tjedan dana takvog liječenja, ali ono, zaozbilj shvaćenog i provođenog, ne bude bolje...nema ti druge nego doktor/ica
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 15:30   #70
Quote:
golum kaže:
alo ekipa, imam taj mali problemčić, a mrzim ići kod doktora. mislim da je riječ o vanjskom, pa ako neko ima kakav pametan savjet da se tog što prije i bezbolnije riješim, a bez odlaska kod doktora.


prošetaj po forumu, imaš milion odgovra za ovu temu
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 17:26   #71
Riječanka2
Meni prave manje probleme povremeno , pa me zanimaju neki detalji.
Molim te pojasni mi to sa kikirikijem i crnim vinom.
Jedem kikiriki cesto po 30 gr prosijecno na dan . Nisam do sad cuo da je nepodoban za ovo.
Neki preporucuju crno vino svaki dan po malo za niz problema .
Ja pijem oko 30-70 gr na dan .
Znaci manje od 1 dcl.
Zanima me jos ta mast Hemopropin , jeli se kupuje u apoteci ili kod travara, ili ?
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 15:32   #72
joj. kak to boli...
kad si pobrkam probavu onda mi znaju proraditi, sva sreća pa rijetko....
paše mi ležati u kadi punoj tople vode, al ne znam jel pametno, al da godi, godi više od ičega...
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 16:06   #73
Crveno vino ima u sebi tanina, kao i svo tamnocrveno voće i povrće, koji čini venice hemeroidnog pleksusa rigidnima i sklonima pucanju, pa upali - i eto ti onog što se zovu floridni hemeroidni čvorići - nabubreni, bolni, upaljeni, prolabirani, a nekada i trombozirani
Kikiriki se pak ne probavlja - ostaje u drekiću u komadićima i grebe li ga grebe, po tim izbočenim čvorićima, mamicu li mu...
Mislim, kikiriki i ostale sjemenke su inače OK jer čine stolicu voluminoznom, samo ga treba jako dobro prožvakati ..i ne baš jesti kada je akutna faza.

A Hemopropin mast se kupuje u apoteci, košta negdje 30-40 kuna....
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 23:17   #74
Hvala Riječanka2 !
Malo mi je jasnije .
Ali jos uvijek vazem sto je korisnije , Piti malo vina , jer kazu da pomaze za vise stvari , ili ne piti pa onda nemati problema sa H. ali imati moze biti drugih popratnih pojava . ?
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 10:48   #75
sex pomaze jer potice cirkulaciju u tom dijelu tijela

al ne klasicni

ne zajebavam, ozbiljna sam
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 12:05   #76
Atlantis, baš me zanima kako u rascvjetalu bolnu guzu staviti išta deblje od čačkalice a da mu (vlasniku guze, ovkorz) pri tom ne iskoče oči i ne završi na lusteru

Eeeee...ali kao preventiva, dok je još prkno zdravo...to može pomoći : vježba čini čuda, elastičnost se poveća, woooow...
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 12:31   #77
Zanima me da li je netko već bio na operativnom zahvatu uklanjanja hemeroida i kako to izgleda,da li boli,da li dugo traje oporavak,kako je nakon toga..?
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 01:26   #78
Quote:
Riječanka2 kaže:
Eeeee...ali kao preventiva, dok je još prkno zdravo...to može pomoći : vježba čini čuda, elastičnost se poveća, woooow...

Ja sam cula da to upravo potice nastanak hemoroida, jer to su jastucici koji prolabiraju, pa divlji sex moze rasturit elasticne tracke koji ih vracaju nazad i onda vise van zauvijek. A tako nekako pise i u Bradicu, pa sad.... tko voli, nek izvoli. Mislim, Rijecanka ce to sigurno bolje znati , ona je jelte bila abdominalac. Ovaj koji je to rekao je isto abdominalni kirurg, ali nismo uspjeli skuziti jel to istina ili se zeza.

kemik, pliz stavi hemOroidi umjesto hemEroidi. Tak je pravino.
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 15:07   #79
Pomagajte ljudovi
Dragi mi se jutros probudio s hemeroidima. Što je noćas radio pojma nemam ali ono što sam ja vidjela je blago rečeno UŽAS! Užasno krvari, još užasnije izgleda a on tvrdi da ga neopisivo puno boli. Ne može sjediti ni hodati.
Nabavili smo nekakvu mast za mazanje anusa, ali mene zanima kako mu olakšati bol koja će ga razdirati dok bude kakao?
Šta da jede? Šta da mu kuham? kupim? pojma nemam...
Pomozite ako Boga znate!
Zadnji put sam morala zvati keramtičara jer mi je srušio metar kvadratni pločica koje su mu bile nadohvat ruke dok je sjedio na wc.
Ne mogu gledati moje zlato kako pati a u totalnom sam neznanju...
__________________
~ Devojka sa čardaš nogama ~
CrnaPantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 02:14   #80
Moj dragi je isto prije nekih mjesec dana bio u suzama zbog jakih hemeroida. Stavila sam mu topli termafor na guzu i dala mu voltaren. Možda nije idealno rješenje al bitno je da mu je pomoglo.

Ma gadni su hemeroidi skroz, ja sam ih počela dobivati prije svake menstruacije ali srećom nisu bolni kao prvi puta kada sam ih dobila. Plakala sam 4 dana jel jednostavno nisam mogla izdržati bolove. I mazala dupe s Faktu kremom i nije baš puno pomoglo. Najteže je naravno ići srat, suze frcaju ko lude. Treba malo pripaziti gdje ćemo pritisnut guzicu, paziti na ishranu i valjda će bit bolje

P.S. valjala sam se od smijeha kada sam čitala da je autor topića išao nešto rezati žiletom po guzici. Ne znam jel bi rekla da je smješno ili samo blesavo molim te nemoj to više raditi, NIKAD
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.