Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 16:54   #1201
Question Okulista

Pozz,
Postoji li neki okulista ovdje? Kcer m ima 2 losa nalaza ali nezz sta znace. Njeni dr samo govore da je lose pa bi molila objasnjenje ako moze.
Hvala lp
__________________
Iz jednog pogleda, ja doznajem sve, Zbog jednog dodira i to ubija me;Ljubav se rodila i odvela te u neke tudje i nemirne al sretnije ruke....
skalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:57   #1202
Pošalji na pp

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
milann1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:54   #1203
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
Cisto sumnjam evo na ovom forumu zicam kolege za savjet od 11 mjeseca mozes vidjet da nitko nije odgovorio, stas ..
Nažalost, znam o čemu pričaš, moja kćer od 3.mj. 2016, prolazi horor s vidom. neuritis retrobulbaris prvo 1 oko, u 5.mj drugo oko. primila oba puta udarnu pulsnu terapiju, povratka vida nema. MR mozga nekoliko puta, MR svih segmenata kralježnice, kompletna krvna obrada autoimunih bolesti, slali krv na genetsku analizu u Ljubljanu radi sumnje na LHON, zbog te pretrage i analizu na AIDS I Hepatitis , bili kod Cerovskog 2 puta, uzrok ostao neotkriven .....oporavka vida nema. Sad u 9.mj preostali vid na jednom oku 5%, na drugom 20% i to periferno, centralni vid izgubljen. Dakle, na jedno oko slijepa, na drugo slabovidna. Eto, volila bi da imaš novih saznanja koja bi i njoj mogla značit, ne znam šta reć, to su preozbiljni problemi, a razumijevanja skoro nimalo. I da, kod oftalmologa se ne isplati uopće odlazit, jer uglavnom ne poznaju taj problem, ako nije neurooftalmolog. Moja kćer bi svaki put izasla u depresiji s kontrole, jer dr. bi ima komentar: Ovo ne vidiš? Moraš ovo vidit. Ovo slabo ide, triba se potrudit i slično.... Kao da netko sa 33 godine želi bit slijep! Uglavnom, puno sreće želim i nadam se da ti je stanje bolje, jer bi i nama nada opstala.
Pozz.
zd64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 16:00   #1204
Ruptura retine

Bok.
Molim nekog tko je imao rupturu retine i/ili ostale koji znaju o tome da napišu kako im je bilo poslije liječenja, je li došlo do ablacije ili nekih drugih pogoršanja na zahvaćenom ili drugom oku, koliko su trajali bljeskovi, nose li leće, jesu li koristili neke kapljice itd.

Meni su se nedavno iznenada javili bljeskovi u lijevom oku pa su mi iz privatne ustanove savjetovali da odem na hitnu. Poslije je dr retinolog laserom zapečatila rupturu. Bljeskovi nisu odmah nestali. Imam dosta visoku dioptriju oko -6, -7, ugl nosim polutvrde leće, ponekad naočale.
Hvala i pozdrav.
boba74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 18:57   #1205
Supruga mi ima problem /bolest oka psežne miopiske degenertivne promjene stražnjeg pola i cijele retine .danas na kontrolnom pregledu preporučena je apkikacija (injekcija u oko) i.v. Eylea (Aflibercept ) u lijevo oko.
Ima li netko iskustva sa ovom terapijom ? Cijena je 5500-7000 kn po terapiji.koliko sam shvatio doktora potrebno je možda par th u godini dana.
mario1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 16:55   #1206
Quote:
mario1965 kaže: Pogledaj post
Supruga mi ima problem /bolest oka psežne miopiske degenertivne promjene stražnjeg pola i cijele retine .danas na kontrolnom pregledu preporučena je apkikacija (injekcija u oko) i.v. Eylea (Aflibercept ) u lijevo oko.
Ima li netko iskustva sa ovom terapijom ? Cijena je 5500-7000 kn po terapiji.koliko sam shvatio doktora potrebno je možda par th u godini dana.
Aflibercept (Eylia) se primjenjuje kod degenerativnih promjena žute pjege koje rezultiraju horoidnom neovaskularizacijom i edemom, a uzrokovani su visokom miopijom (kratkovidnošću).

Eylia je moderan i oku prilagođen lijek koji spada među najefikasnije terapije navedenog stanja.

Obično se daju 3 injekcije za redom kroz tri mjeseca, takozvana doza punjenja, a zatim se intervali davanja postepeno produžuju do svaka tri mjeseca ili ranije u slučaju ponovnog nastanka edema.

Važno je istaknuti da su ovo općenite smjernice, ali da se pristup prilagođava svakom individualnom pacijentu te da bi za točniju i egzaktnu dijagnozu bilo potrebno obaviti detaljan oftalmološki pregled.

Dr. Luka Bilić, specijalist oftalmologije
__________________
Bilić Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 15:14   #1207
Quote:
Bilić Vision kaže: Pogledaj post
Aflibercept (Eylia) se primjenjuje kod degenerativnih promjena žute pjege koje rezultiraju horoidnom neovaskularizacijom i edemom, a uzrokovani su visokom miopijom (kratkovidnošću).

Eylia je moderan i oku prilagođen lijek koji spada među najefikasnije terapije navedenog stanja.

Obično se daju 3 injekcije za redom kroz tri mjeseca, takozvana doza punjenja, a zatim se intervali davanja postepeno produžuju do svaka tri mjeseca ili ranije u slučaju ponovnog nastanka edema.

Važno je istaknuti da su ovo općenite smjernice, ali da se pristup prilagođava svakom individualnom pacijentu te da bi za točniju i egzaktnu dijagnozu bilo potrebno obaviti detaljan oftalmološki pregled.

Dr. Luka Bilić, specijalist oftalmologije
Supruga je i bila na pregledu u oftamološkoj klinici (privatnoj) pa su joj/nam sugerirali za uporabu injekcije.nas zanima ,pošto je terapija skupa i potrebno je nekoliko komada, koliko je th uspješna.dobili smo odgovor da je to individualno.s obzirom na cijenu jedna a potrebno bi bilo malo više od jedne cijena bi se penjala do 35 000 kuna.za tu cijenu odgovor doktora bas nam i nije "najsigurniji" (nadam se da nas razumijete )
mario1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 18:09   #1208
Zaboravio sam napomenuti da postotak vida na preostalom oku oko 10%.
mario1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:21   #1209
Prije par tjedana sam bila kod oftalmologa gdje mi je rečeno da na oba oka imam dioptriju -0,5, dobila sam sljedeći nalaz http://i66.tinypic.com/opd15z.jpg.

Htjela sam naručiti naočale preko weba, ali osim dioptrije me traži unos i vrijednosti cilindra i osi. Pokušala sam dobiti pojašnjenje nalaza od oftalmologa i pitala da li je potreban cilindar, no dobila sam samo odgovor da je "dsph na oba oka -0,5". Pretpostavljam da bi to značilo da cilindar nije potreban, ali kako nemam ranijih iskustava s ovim, zamolila bi pomoć iskusnijih.
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 17:16   #1210
Quote:
patience kaže: Pogledaj post
Prije par tjedana sam bila kod oftalmologa gdje mi je rečeno da na oba oka imam dioptriju -0,5, dobila sam sljedeći nalaz http://i66.tinypic.com/opd15z.jpg.

Htjela sam naručiti naočale preko weba, ali osim dioptrije me traži unos i vrijednosti cilindra i osi. Pokušala sam dobiti pojašnjenje nalaza od oftalmologa i pitala da li je potreban cilindar, no dobila sam samo odgovor da je "dsph na oba oka -0,5". Pretpostavljam da bi to značilo da cilindar nije potreban, ali kako nemam ranijih iskustava s ovim, zamolila bi pomoć iskusnijih.
Kartkovidna si bez cilindara i osi te ih ne unosiš.
iprodano is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 19:59   #1211
Pozdrav,

imamo situaciju u kojoj je moja majka 2011. doživjela prometnu nesreću u kojoj je pretrpjela teške tjelesne ozljede. Nakon prometne nesreće vid se počeo rapidno pogoršavat. Prije prometne nesreće postojala je blaga tendencija slabljenja vida. Nakon prometne nesreće ta se tendencija višestruko povećala (nemam točne podatke, mislim da je peterostruko). Što predlažete kako bi se i pogoršanje vida kvalificiralo kao jedan od vidova štete u odštetnom zahtjevu prema osiguravajućem društvu? Ako se radi o pregledu, koga preporučate za takav pregled?

Hvala
Njapra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:39   #1212
Mislim da je 6 godina preveliki raspon da bi nesto dokazivali, ne znam.
Jel ste neposredno nakon nesrece radili pregled oftalmologa, vidno polje ?
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 04:46   #1213
Pozdrav, prije jedno dva tjedna sam primijetila u unutarnjem kutu lijevog oka nekakvu bjelkastu sluz, oko je bilo crveno tj. izgledalo je kao da ima puno kapilarica posebno oko šarenice, vid bi mi se lagano zamaglio, recimo nekad kad bi trepnula bi bilo zamagljeno na 2-3 sekunde pa opet neko vrijeme skroz bistro a kad sam se ujutro probudila oko je bilo ljepljivo i blago kao krmeljavo. 3-4 dana nisam nosila ni leće niti stavljala šminku i prošlo je.
Međutim evo sad navečer opet primjećujem sličnu stvar.

Pretpostavila sam zbog sluzi i crvenila oka da je konjunktivitis, ali brine me ovo magljenje.
Nije se proširilo na desno oko.
Zanima me je li moguće da je nošenje leća uzrok, zadnja dva tjedan se baš dogodilo da ili nisam nosila leće uopće ili bih nosila par sat, a dan kad bi ih, kao danas, nosila oko 10h, sam primijetila te simptome.

Molim kakav savjet, ne vjerujem da ću odmah sutra doći do oftalmologa.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 14:42   #1214
Question

Unaprijed isprika što pitanje nije usko vezano za temu.

Prije Nove godine ugradio sam multifokalne leće, u oba oka. Na mjesečnom kontrolnom pregledu prije par dana dijagnosticiran mi je PVD.
Budući da je najcrnja prognoza gubitak vida, zanima me što se u takvoj situaciji može/treba poduzeti.
Kontra1bas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 08:56   #1215
Quote:
Kontra1bas kaže: Pogledaj post
Unaprijed isprika što pitanje nije usko vezano za temu.

Prije Nove godine ugradio sam multifokalne leće, u oba oka. Na mjesečnom kontrolnom pregledu prije par dana dijagnosticiran mi je PVD.
Budući da je najcrnja prognoza gubitak vida, zanima me što se u takvoj situaciji može/treba poduzeti.
Poštovani,

ako nema dodatne patologije PVD treba samo pratiti, riječ je o relativno čestom simptomu koji rijetko izaziva komplikacije.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 17:13   #1216
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovani,

ako nema dodatne patologije PVD treba samo pratiti, riječ je o relativno čestom simptomu koji rijetko izaziva komplikacije.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
Zahvaljujem na odgovoru.
Kakve sam sreće, što ako spadam u tu rijetku kategoriju?
Postoji li terapija ili kakav tretmanski postupak za PVD? Ako je moguće, pokušao bih preduhitriti komplikacije.
Kontra1bas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 11:50   #1217
Quote:
Kontra1bas kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru.
Kakve sam sreće, što ako spadam u tu rijetku kategoriju?
Postoji li terapija ili kakav tretmanski postupak za PVD? Ako je moguće, pokušao bih preduhitriti komplikacije.
Poštovani,

Ne, potrebno je pratiti stanje retine i u slučaju potrebe intervenirati,
dakle redovite kontrole retinologa.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 17:48   #1218
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovani,

Ne, potrebno je pratiti stanje retine i u slučaju potrebe intervenirati,
dakle redovite kontrole retinologa.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
Hvala, umirili ste me.
Svako dobro!
Kontra1bas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:10   #1219
Lijep pozdrav, nadam se da nisam promašila temu, ali moram negdje ovo pitati: Imam problem sa oštećenom lećom, mogu reći i izgubljenom. Bila sam na kontroli kod svog oftamologa 7.2. i između ostalog narućio mi je tu novu leću, i kao i svaki puta, rekao brzo će stići, danas ili eventualno sutra.

No leće nema ni danas. E sada, ja danas pokušavam nazvati dotičnog liječnika u ordinaciju, no ovaj tjedan nije tamo, sestre govore da ne smiju u njegove papire bez njega da mi provjere je li uopće narućio leću, ili samo da mi daju broj dobavljaća da mogu provjeriti u ćemu je problem, a između ostalog mi sestra govori da možda nema leća na lageru Ja sam time totalno zbunjena, u zadnjih 30 godina nosim leće, nikada nisam čula da nema leća na lageru, mislim, valjda ih izrađuju po receptu.

Inaće nosim polutvrde leće. Diptrija na tom oku mi je -13, na drugom -5, tako da mi naočale ne koriste, najbolje mi je sada sa samo ovom lećom koju imam, ali već me to jako živcira.. Osjećam se izgubljeno, nemoćno, ima li tko savjet što ućiniti u ovoj situaciji???
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 06:39   #1220
Od kad to doktori naručuju leće ?
Uzmeš podatke i odeš ih dati izraditi.
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.