Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 21:58   #981
Da li mi netko može preporučiti ili bi bio voljan davati instrukcije iz Revit-a, primorsko- goranska Županija, tnx


Sent from my iPhone using Tapatalk
vayaone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:56   #982
Exclamation AutiCAD 2016 - problem

Jutros mi je bio upaljen komp kad mi je nestalo struje.
Iz nekog razloga sam izgubio sav rad kojeg sam radio od jutra, ali to je manje bitno.
Najveći problem mi je što su mi se nekako poremetile neke postavke i sad mi je otežan rad u njemu.

-Prvo. Ne radi mi tipka "Delete" na tipkovnici i ne mogu ništa brisati tako.
-Drugo. Kod svih mi se naredbi poremetilo nešto. Sada mogu nešto uraditi samo ako prvo odaberem naredbu, kliknem na objekat i onda move, delete, stretch... itd. Ne može ono da prvo odaberem neki objekt i tek onda kliknem na naredbu.
-Ne mogu promijeniti tekstove, ne radi dvoklik da uđem u edit teksta
-Kada stisnem desni klik, nema properties.

To je zasad što sam primijetio, vjerojatno ima još ponešto.
Je li se netko već susreo s problemom i ima li rješenja osim da reinstaliram CAD? A to mi nije sigurno jer nisam neki stručnjak za te komplicirane instalacije. Može li se popraviti negdje u postavkama?
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:37   #983
Pozdrav ljudi!
Zanima me zna li itko od vas raditi u programu Urbano9?
snov22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 20:42   #984
ACAD algebra

Poz, svima...

Jel ima tko da jeprisustovao ACAD tecaju na algebri?

Trebam pomoc oko toga tecaja...
koko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:10   #985
Quote:
koko123 kaže: Pogledaj post
Poz, svima...

Jel ima tko da jeprisustovao ACAD tecaju na algebri?

Trebam pomoc oko toga tecaja...
Bio sam ja prije nekoliko godina. Što te zanima?
ivica_0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 19:27   #986
Quote:
ivica_0123 kaže: Pogledaj post
Bio sam ja prije nekoliko godina. Što te zanima?

Muci me seminarski rad, vec je godinama isti a nikako da ga nadem na netu.
Imas mozda

Ako si polagao ispit, kakvoga je tipa ispit, jel mi mozes par natupnica reci o ispitu.

Ty
koko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 23:27   #987
Question Radimpex Tower

Imam ja Tower 6 koji radi odlicno sa ArmCAD 2005 i AutoCAD 2008...prevedeni na srpski i Tower i ArmCAD...

Ja sam u potrazi za Tower 7, u sustini trebam samo nekog ko ce mi objasniti kako se instalira emulator, imam i emulator ali nije isti postupak kao kod Tower 6, uspijem ja instalirati emulator ali mi javi 1114.dll error svaki put ne znam u cemu je problem, takodje uz emulator dolazi originalni Radimpex HWID citac kljuca, ne znam sta trebam raditi s njim...Pozdrav.
odball is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 12:26   #988
Solidworks tutorijal

Pozdrav,

u temi 3D modeliranje - mišljenja, pitanja i odgovori naveo sam jedan tutorijal za Solidworks...

Lijepi pozdrav
ivica012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 15:26   #989
Autocad

Bok,
da li netko zna kako mogu namjesttitu autocad da ima hrvatsko sučelje ?
Da li znate gdje mogu downlaodati autocad s hrvatski jezičnim paketom ?
__________________
SnapAndSolve.com - Slikaš ispit, kviz, bilo koja pitanja i dobijes odgovore odmah.
blaz1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 12:02   #990
Mislim da ne postoji.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 09:42   #991
Exportiranje iz rendera

Pozdrav svima, imam pitanje ako je netko voljan pomoći. Dakle radio mi je kolega nešto u renderu za 3d print a onda sam odlučio to izraditi i na cnc. Kolega mi je to uspio exportirati u step ali majstor koji će mi raditi glodanje ne uspjeva odrediti putanje alata obzirom da je takav model aproksimiran trokutima. Može li se ovdje uopće nešto učiniti?
Mikisb9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 11:22   #992
Quote:
Mikisb9 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam pitanje ako je netko voljan pomoći. Dakle radio mi je kolega nešto u renderu za 3d print a onda sam odlučio to izraditi i na cnc. Kolega mi je to uspio exportirati u step ali majstor koji će mi raditi glodanje ne uspjeva odrediti putanje alata obzirom da je takav model aproksimiran trokutima. Može li se ovdje uopće nešto učiniti?
Dva osnovna formata za eksport modela su STEP i IGES, eventualno Parasolid. STEP se većinom koristi jer assembly rastavi na sastavne dijelove pri importu, dok IGES to ne radi, pa je na CAM software-u lakše selektirati što ti treba. IGES je bolji za modele koje sadrže freeform surface, na STEP to ne ispadne dobro. Nisam siguran kako bi protumačio aproksimiran trokutima i što je točno aproksimirano, ali probaj s IGES formatom umjesto STEP. U koji CAM software pokušava importirati taj model?
Zyzx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 10:05   #993
Evo htio bih postaviti pitanje korisnicima 3ds max-a u arhitektonskoj branši.

Naime bavim se oko 2 godine 3d vizualizacijom - znači od projekta ili tlocrta radim 3d modele stanova, zgrada itd, ubacujem modele namještaja itd, te radim render sa Mental Ray-om za što realističniji prikaz.

Jučer sam prekinuo sam korišenjem maxa 2015 jer se totalno izblesirao, uništio mi par sati rada i odlučio sam se prebaciti na Max 2018.

E sad imam dva pitanja za vas koji se time bavite:

1.) Crtanje modela kuće recimo - kojom tehnikom točno radite, tj koja vam se pokazala najboljom?
Da li pazite na što manji broj poligona i linija, ili se ne opterečujete sa time? Da li koristite samo quadove, ili radite i sa n-gonima?
Recimo renderu to nije bitno, no pošto nekad znam projekt prebacivati u UE4 game engine kako bih mogao napraviti ljudima virtualnu šetnju kroz prostor,p onda se moram bazirati na quadove. (iako je to teško nekad, jer većina gotovih modela što nađem na internetu je napravljena jako loše)

Kako recimo crtate prozore? Box u zid pa boolean opcija da napravi rupu od tog boxa i da rubovi prozora sa linijama idu do kuteva zida, ili radite pomoću swift loop-a vertikalne i horizontalne linije pa režete između rupe?
Ovaj način je nekad praktičniji ako treba model dorađivati jer "prati" pravilne quadove, ali ima i puno više poligona.

2.) Susreo sam se sa ovim problemom da u Maxu 2018. nema više MentalRay Rendera. A ja sam na njega navikao raditi jer je besplatan i jako kvalitetan.

Spominje se Arnold renderer. Koliko se teško naviknuti na taj novi render?

Vidim da se može dodatno instalirati Mental Ray u 2018., jučer sam probao ali sam nešto krivo kopirao pa moram ponovno instalirati Max.

Jebada je što moram danas završiti jedan projekt, sa mental rayom sam jednostavnu scenu postavio za 20 minuta, neznam koliko Arnold traje i koja je razlika.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 14:12   #994
Pozdrav
Na faksu smo radili neke osnove u Solidworksu pa bi se htio još bolje usavršiti. Ima li koja dobra skripta ili slicno za to na netu gdje bih se mogao dodatno usavršiti?
lp
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 15:07   #995
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
2.) Susreo sam se sa ovim problemom da u Maxu 2018. nema više MentalRay Rendera. A ja sam na njega navikao raditi jer je besplatan i jako kvalitetan.

Spominje se Arnold renderer. Koliko se teško naviknuti na taj novi render?

Vidim da se može dodatno instalirati Mental Ray u 2018., jučer sam probao ali sam nešto krivo kopirao pa moram ponovno instalirati Max.

Jebada je što moram danas završiti jedan projekt, sa mental rayom sam jednostavnu scenu postavio za 20 minuta, neznam koliko Arnold traje i koja je razlika.
Znam da je malo kasno, s obzirom da si morao isti dan predat projekt, al svejedno,mozda pomogne u buducnosti.

Ja inace radim u Mayi i susreo sam se sa istim problemom, da vise nema Mental Raya, vec je Arnold uveden kao novi, defaultni renderer. E, sad - i dalje se moze mental ray naci
Ali ja sam se prebacio na Arnold.

Ucenje novog renderera (bilo kojeg) zahtjeva vremena. Arnold je, zapravo, izuzetno brz i ucinkovit renderer, medutim - treba ga znati posloziti. Ako ga ne postavis dobro, renderi mogu bespotrebno biti i po 10x duzi.

Ja bi ti preporucio, ako vec moras startat s novim rendererom, da onda uzmes VRay, posto mi se cini da je to neki standard kod arhitektonskih vizualizacija. Iako se ne bavim konkretno arh vizualizacijama, ono sto sam na netu vidio mi se cini da je u 90% slucajeva koristeno Max+Vray. I rezultati su fenomenalni. A vjerujem da ima i puno tutoriala za tu kombu, sigurno puno vise nego za Max+Arnold.

Evo, to ti je moje videnje stvari, neka me netko iz te branse slobodno ispravi, jer - kao sto rekoh, ne bavim se bas tim vidom 3Da toliko.
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 16:39   #996
Pozdrav, jel mi moze netko reci ima li neki tecaj iz solidworksa u zagrebu da se dobije neki certifikat ili nesto? Ako ima, zanima me cijena tecaja, trajanje, sto mogu a sto ne poslje toga, mogucnosti zaposljavanja...
Unaprijed se ispricavam, sigurno je bilo rijeci o ovom unutar ove teme no posto nisam uspio naci nikakve informacije na googlu vezane za buduce tecajeve polazem nade ovdje. Hvala
mantauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 18:40   #997
Quote:
mantauz kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jel mi moze netko reci ima li neki tecaj iz solidworksa u zagrebu da se dobije neki certifikat ili nesto? Ako ima, zanima me cijena tecaja, trajanje, sto mogu a sto ne poslje toga, mogucnosti zaposljavanja...
Unaprijed se ispricavam, sigurno je bilo rijeci o ovom unutar ove teme no posto nisam uspio naci nikakve informacije na googlu vezane za buduce tecajeve polazem nade ovdje. Hvala
http://www.strojotehnika.hr/software...certifikacija/


Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
devouring is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 19:40   #998
Quote:
devouring kaže: Pogledaj post
http://www.strojotehnika.hr/software...certifikacija/


Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Bio sam na toj stranci no skrti su na opisu, prikazali su satnicu, opis tecaja i to je to...nigdje cijene, niti datuma no svakako cu ih pokusati kontaktirati, hvala
mantauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 19:51   #999
Quote:
mantauz kaže: Pogledaj post
Bio sam na toj stranci no skrti su na opisu, prikazali su satnicu, opis tecaja i to je to...nigdje cijene, niti datuma no svakako cu ih pokusati kontaktirati, hvala
preporuka you tube ,torrenti sa tutorijalima ,, strojetehnika mislim naplacuje 100 kn po satu,, za prvatnog korisnika bas nema smisla,, ak ti firma placa onda ok, sve to mozes i sam naucit ,, a cerifikat mozes polozit i na sluzbenoj stranici od solidworksa

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
devouring is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 23:22   #1000
Quote:
devouring kaže: Pogledaj post
preporuka you tube ,torrenti sa tutorijalima ,, strojetehnika mislim naplacuje 100 kn po satu,, za prvatnog korisnika bas nema smisla,, ak ti firma placa onda ok, sve to mozes i sam naucit ,, a cerifikat mozes polozit i na sluzbenoj stranici od solidworksa

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
O da to je vec bolje, isao sam malo istraziti nakon citanja vaseg posta i to mi se cini kao puno bolja opcija(jeftinija i ucinkovitija po mom misljenju ). Jos jednom se zahvaljujem!!!
mantauz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.