Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2010., 01:21   #81
Quote:
neboimore kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa...
evo da se malo umuvam u diskusiju Treba mi info ako je neko boravio na P.Perhantianu krajem januara ili pocetkom februara... kako stvari stoje sa vremenom i uopste sa padavinama? Ja u Maleziju dolazim sa Sri Lanke 20.01. pa sad dok pravim plan kretanja dvoumim se kada da odem na ovo ostrvo koje mi je nezaobilazno pa ne bih bas da pokisnem previse... ako neko ima pouzdan info bio bih zahvalan...
Apsolutno nepodesno vrijeme za posjetu otočju Perhentian!!! Razdoblje krajem 1. i početkom 2. mjeseca je vrlo kišovito sa snažno izraženim monsunskim padalinama na području istočne malezijske obale, a što, dakako, podrazumijeva i otočje Perhentian. Pored toga, većina bilo kakvih turističkih sadržaja je u to doba, na tim otocima, nefunkcionalna... Tamo turistička ponuda oživljava tek početkom 3. mjeseca i to je stvarno činjenica. Nažalost !

Savjetujem ti zapadnu malezijsku obalu, da budem precizniji, otok Langkawi. Do njega se lagano dolazi povoljnim letovima Air Asie iz Kuala Lumpura. Na Perhentiane nemoj ići u tom dijelu godine...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 11:05   #82
slazem se s flumenom, bila sam na perhentianima krajem 8.mjeseca kad je fino vrijeme, i jedna nizozemka i njen muz koji su tam otvorili diveshop, guesthouse i bar su mi pricali kak zatvaraju vec u 10.mjesecu, i nema u off seasonu nicega...
vrijeme je totalno nepogodno za razliku od nekih tropskih destinacija gdje i u off seasonu mozes naletjeti na solidno vrijeme.

ali ako imas sansu otici tamo kad se vrijeme poboljsa, svakako otidji, perhentiani su stvarno prekrasni.

i snorklanje je WOW

lankawi kao sto flumen rece, je super, jer je ujedno i duty free, pa je cuga jeftinija nego u ostatku malezije. u slucaju da ti to igra ulogu u odmoru na plazi
anayao is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 11:49   #83
Tnx... eto i ja sam malo prosnjurao po webu i vidim da su misljenja podeljena... Na Langkawiu sam bio pre par godina i ne bih se nikako vracao na zapadnu obalu. Posto mi je i Borneo u planu samo cu malo zarotirati pa cu prvo otici tamo a naknadno na Perhantian... Na ovoj nacin cu biti tamo u 2. mesecu... nesto pocetkom a kako je 03.februara Kineska nova godina LP kaze da od tada prakticno pocinje zivot na Perhantianu pa cu se ja malo osloniti i na faktor srece i siguran sam da ce to na kraju ispasti fino Kada smo vec zakacili temu molio bih sve koji su vec bili na ovoj destinaciji ili koji imaju pouzdane info da mi daju neke korisne savete, upute, upozorenja, itd...

Evo sad nadjoh i jedan link gde moze da se vidi da je februar jos i mesec sa najmanje padavina... tako da... http://www.zoover.co.uk/malesia/mala...-besar/weather

Zadnje uređivanje neboimore : 27.11.2010. at 12:17.
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 12:13   #84
joj, bum ti ja odgovorila jer sam puna utisaka s perhentiana

imas perhentian kecil (manji) i perhentian besar (veci otok). kecil, manji otok je vise backpackerski i vise budget smjestaja, iako cijene nisu toliko niske kao drugdje po JI aziji (tipa kambodza)

na kecilu imas coral bay, ak volis snorklati ovdje mozes lijepe grebene naci cim se spustis iz bungalova. na plazi ima dosta okrhnutih koralja tako da pijesak nije onaj brasno-mekani. ipak, prekrasni su prizori onog tamnog kamenja i stijena uronjenih u pijesak, ima nesto u coral bayu, ali on je recimo dosta mirniji.
ukoliko ces ici tamo, super je za jelo sharilla, skroz na stijenama na desnom kraju plaze. mi smo tamo znali vecerati frisku ribu, npr platis 15 ringita i za to ti ispeku ribu koju si sam odaberes (znam da sam se tovila u barakudama), i osim toga mozes pojesti koliko god zelis side-dishesa, znaci umaci, riza, noodles, pice voda, cajevi, sokovi, desert...sve to koliko hoces.
mi smo uzeli butterfly challets, to je pak na sasvim lijevom kraju plaze coral baya, isto na stijenama. sjecam se da je bungalov bio 50 ringita, probaj se cjenkati to pomaze.
nemoj ocekivati neki luksuz, samim time sto ti na otoku nema struje od 7 ujutro do 7 navece, dakle ventilator prestane puhati u 7 ujutro i doslovno se budis u znoju. takodjer kupaonica je onak skroz basic, i navikni se da ces sretati raznorazne zivotinje u bungalovu
dobra stvar kod butterflyja je razumna cijena, jer manjevise su svi bungalovi tamo na istu foru, a pogled je prekrasan pogotovo u zalazak sunca jer su butterfly na povisenom pa dolje gledas krasni tirkiz.
kad sam ja bila, butterfly se renovirao pa su se vjerojatno dogodile promjene vec, moguce i po pitanju cijene.
e da, najjeftinija ti je piva kod indijca, kad krenes puteljkom s coral baya kroz dzunglu prema long beachu, on ti drzi internet i piva je prilicno jeftina za malezijske pojmove, mislim 8-10 ringita, a frajer je prezakon, njega slobodno pitaj za sve info koje te budu zanimale jer jako puno zna.

popularniji je long beach gdje uglavnom idu svi backpackeri, tamo imas i dosta bareva, restaca i mini shopova. mi bili u matahari challets, 75 ringita bungalov (imas i a-frame challets i druge tipove smjestaja kod njih koji variraju u cijenama), super mjesto, imaju krasan uredjen vrt i bas brinu o svom guesthouseu. isto je skroz ok po pitanju cistoce, bungalovi imaju fine verande i bas je simpaticno mjesto za tam biti. oni ti isto organiziraju snorkelling ture, mi platili 40 ringita turu jednodnevnu, vodaju te na shark point, turtle point, u neko selo na rucak, pa do perhentian besara, i do prekrasne plave lagune (turtle beach)....to OBAVEZNO idi, jer je zaista prekokrasno
u matahariju se mi nismo mogli cjenkati, dok je frend koji je bio prije mogao, mozda ovisi i o dobu godine, jer kad smo mi bili je bilo skroz popunjeno.
matahari nudi i open water i ostale dive certifikate, no ne znam za cijene, moj iranac koji inace zivi u kuala lumpuru veli da je na tajlandu puno jeftinije napraviti te certifikate (na koh tau).

long beach je velika pjescana plaza, bijeli jako bijeli pijesak i tirkizna voda, jako lijepo, dok na besaru turtle beach iliti plava laguna kako je jos zovu je nakon maldiva najljepsa plaza koju sam vidjela u zivotu (to vidis na snorkelling turi).

ak ces ic iz kuala lumpura, imas nocni bus oko 21 sat koji ide sa putra bus stationa (u kuala lumpuru ima vise busnih terminala), vozi ti do kuala besuta i tam si negdje oko 5 ujutro i kosta 48 ringita. savjetuje se kupiti kartu dan prije za svaki slucaj, jer se moze dogoditi da je navala (nama je bus bio skroz prazan, tak da i to ovisi kad ides). prvi brod za perhentiane ide u 7. mislim daje brzi brod (prije barkica haha) negdje oko 30-40 ringita ali se ne sjecam tocno. vozi te 45 minuta i samo reci kapetanu jel hoces da te odbaci u coral bayu ili long beachu ili na perhentian besaru.

na besaru su ti uglavnom resorti, ali mislim da se moze naci i nesto budget smjestaja, malo proguglaj ukoliko zelis na veci otok.

eto to ti je to, ak te jos kaj zanima slobodno pitaj, imas ovdje i link na mom blogu, zadnji je post bas o perhentianima i slike pa si i tam pogledaj.

joj kak sam ti zavidna sada
anayao is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:35   #85
Quote:
anamiyao kaže: Pogledaj post
joj, bum ti ja odgovorila jer sam puna utisaka s perhentiana

imas perhentian kecil (manji) i perhentian besar (veci otok). kecil, manji otok je vise backpackerski i vise budget smjestaja, iako cijene nisu toliko niske kao drugdje po JI aziji (tipa kambodza)
........................ ........................... .......................... ................... ....... .................... ............. ................... .................... ........... ..................
eto to ti je to, ak te jos kaj zanima slobodno pitaj, imas ovdje i link na mom blogu, zadnji je post bas o perhentianima i slike pa si i tam pogledaj.

joj kak sam ti zavidna sada

Heeeej ! Hvala na iscrpnom tekstu... Radujem se cuti da je neko uzivao na destinacijama koje su na mojoj ruti elem, na trenutak sam se bio malo izbedacio zbog ovog vremena ali sada sam vec sasvim siguran da je februar ok iako nije top seson sto u neku ruku moze biti i dobro bar kada su cene u pitanju Ja i onako ne preferiram guzvu i imao sam slicnu situaciju na Boracay ostrvu na Philippines tako da... dilema ici ili ne je otklonjena Blog je takodje sjajan i kada budem imao malo vise vremena pazljivo cu iscictati sve a sebi cu dati slobodu da ako zapnem negde oko neke konkretne stvari da ti se obratim Naravno i dalje vazi pitanje za sve ostale koji imaju bilo kakvih informacija da to podele samnom i sa ostalim forumasima koji gaje izvesne emopcije prema ovom delu sveta
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 23:54   #86
Quote:
neboimore kaže: Pogledaj post
.....Evo sad nadjoh i jedan link gde moze da se vidi da je februar jos i mesec sa najmanje padavina... tako da... http://www.zoover.co.uk/malesia/mala...-besar/weather
Zaista, ovo je činjenica koju sam potvrdio posredstvom drugih izvora, ali paradoks je da su u tom mjesecu ipak skoro svi smještajni kapaciteti zatvoreni ... Pazi ovo: http://www.perhentian.com.my/ (pogledaj pod Travel tips - The best time to visit). Čak je i 1. mjesec sasvim ok što se padalina tiče... Neobično.

Moguće je da je to nakon stvarno obilnih kiša u 11., 12. mjesecu kao neko prijelazno razdoblje kada poslovne aktivnosti oživljavaju... Ipak, ono što bude otvoreno, sigurno će ti ponuditi ugodnije cijene, a biti ćeš u mogućnosti istražiti taj komad zemaljskog raja bez buke i nervoze...

Samo se ti javi nakon što obiđeš to područje, pa da čujemo u čemu je stvar zbog koje to otočje nije krcato turistima u najsušem dijelu godine... Nego, kakva ti je sveukupno ruta?
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 09:46   #87
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Zaista, ovo je činjenica koju sam potvrdio posredstvom drugih izvora, ali paradoks je da su u tom mjesecu ipak skoro svi smještajni kapaciteti zatvoreni ... Pazi ovo: http://www.perhentian.com.my/ (pogledaj pod Travel tips - The best time to visit). Čak je i 1. mjesec sasvim ok što se padalina tiče... Neobično.

Moguće je da je to nakon stvarno obilnih kiša u 11., 12. mjesecu kao neko prijelazno razdoblje kada poslovne aktivnosti oživljavaju... Ipak, ono što bude otvoreno, sigurno će ti ponuditi ugodnije cijene, a biti ćeš u mogućnosti istražiti taj komad zemaljskog raja bez buke i nervoze...

Samo se ti javi nakon što obiđeš to područje, pa da čujemo u čemu je stvar zbog koje to otočje nije krcato turistima u najsušem dijelu godine... Nego, kakva ti je sveukupno ruta?
evo poslah ovoj svojoj nizozemki kaj ima tam guesthouse i bar poruku, ona ce znat jer tamo radi.
sad bas i mene zanima, javim kaj je odgovorila
anayao is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 09:57   #88
Quote:
neboimore kaže: Pogledaj post
Heeeej ! Hvala na iscrpnom tekstu... Radujem se cuti da je neko uzivao na destinacijama koje su na mojoj ruti elem, na trenutak sam se bio malo izbedacio zbog ovog vremena ali sada sam vec sasvim siguran da je februar ok iako nije top seson sto u neku ruku moze biti i dobro bar kada su cene u pitanju
Pusti sto ti ljudi kazu ukoliko govore iz druge ruke i samo prenose ono sto su procitali! Ja sam na Perhentianu bio krajem 1. mjeseca i pocetkom 2. mjeseca, upravo u vrijeme kada i ti namjeravas otici! Nije bilo ni oblacka a kamo li kise!! Monsuni u tom dijelu Azije su najjaci u 11. i 12. mjesecu, a do kraja 1. mjeseca gotovo sigurno prestaju. Nama je vrijeme bilo fenomenalno, uzitak neopisiv! I mi smo se plasili da ce krajem 1. mjeseca jos uvijek biti kise i monsuna, no provjerili smo stanje cim smo dosli u Maleziju, u Kota Bharu i tamo saznali da od Nove godine kise gotovo da i nije bilo.

Sto se pak tice smjestaja, iz prve ruke ti mogu reci da NIJE TOCNO da u to vrijeme nemas gdje boraviti! Upravo suprotno - smjestaja je bilo i vise nego dovoljno, mogli smo birati od dirty cheap nejelementarnijeg smjestaja do upscale bungalova, i to sve po smijesnim cijenama jer je to period van sezone. Mogu ti samo reci da ces prije pronaci dobar smjestaj u to vrijeme nego usred sezone u 3. ili 4. mjesecu kada su otoci prekrcani i pregazeni turistima.

Nama je u to vrijeme bilo super jer je cijela long beach plaza bila samo za nas i jos nekoliko backpackera iz Nizozemske i SAD-a. Neopisiv osjecaj setati se i kupati po kilometarski dugoj plazi, a oko tebe ni zive duse. Nama je zaista to bila najbolja destinacija na dvomjesecnom putovanju JI Azijom.

Jedini je problem morska voda ukoliko si ronioc i trazis savrseno bistru vodu. Zbog nedavnih monsunskih kisa voda je jos uvijek mutnija nego je to slucaj na Ko Taou u Tajlandu, no nama nikako to nije smetalo u dozivljaju tropskog akvarija. Snorkelin je fenomenalan jer se koralnji grebeni nalaze na metar-dva dubine, pa su raznobojni koralji i zivopisne ribice fenomenalan dogadaj.

Osim toga, odlazak na ove otoke van sezone je jos i bolji ukoliko se zelis zbliziti s 'domorocima'. Nas turista je tamo bilo manje od starosjedilaca tako da smo s njima mogli puno vise komunicirati, atmosfera je lezerna i opustena, nema guzve zbog hrpe turista, svi su stalno napuseni i imas osjecaj kao da si negdje na Karibima a ne u Maleziji. U to vrijeme bungalovi se popravljaju, voze se drva, sve izgleda kao neko privremeno gradiliste, no to nama nije ni najmanje smetalo. Valjda zbog toga ni nema turista jer im treba cca mjesec dana za popraviti ono sto su monsuni porusili jer je sve ipak izradeno iskljucivo od drva, a vecina 'domorodaca' tijekom monsuna otide na kopno.

Na Perhentianu besar nisam bio, no ono sto sam vidio iz broda su uglavnom betonizirani resort hoteli koji me ni najmanje ne privlace. Mi smo bili na long beachu i lijepim bungalovima po smijesnoj cijeni.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:05   #89
Inace, ako nekoga zanima nesto vise o Maleziji, vrlo rado cu napisati svoja iskustva i preporuke s putovanja. Mi smo obisli Maleziju po turi tajlandska granica - Kota Bharu - Pulau Perhentian - Taman Negara - Malacca - Singapur. Na zalost, nismo bili Na Langkaviju i Cameron highlands, ali nesto treba ostaviti i za slijedeci puta, zar ne?

Pulau su najljepsi otoci na kojima sam u zivotu bio (a vidio sam ih dosta) i mogu se jedino usporediti s nacionalnim parkom Halfmoon Key u Belizeu (najbistrija voda koju sam u zivotu vidio). Vodeni svijet je stvarno impozantan, a najvise su me odusevile morske kornjace i barakude. Naravno, naide se i na morske pse.

Ukoliko imas vremena, popni se na najvisi vrh otoka, s njega puca preksrasan pogled, no dobro se zastiti od raznoraznih insekata, posebno mrava.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 17:59   #90
pa drugari hvala vam jos jednom svima... El Tomo ti si mi definitivno dao vetar u ledja i neizmerno ti hvala na tom jer me je na momenat ovo sa vremenom malo poljuljalo... Anamiyao, eto i ja sam radoznao sta ce tvoja frendica reci na ovu temu pa kada budes imala taj info baci ovde na public a za Flumen-day jos uvek nemam definitivan odgovor kada je cela ruta u pitanju... Letim prvo do Colomba i nekih 7 dana djir po Sri Lanci, prvobitno sam zeleo koji dan na Maldive odande ali su u ovom periodu cene bolesne pa sam odustao i kao alternativu nasao bas ova Perhantian ostrva... Pored P.P. obici cu i oblast Sabah na Borneo... Sawarak je otpao zbog monsuna ali cu imati na raspolaganju 7-8 dana za Kota Kinabali, Sandakan, Sipadan, Sepilok, itd... Ovo bi sve trebalo nekako da se upakuje u 30-tak dana, pokusacu da budem 30.01. u Kuala Lumpuru jer je u Batu Cave tog dana ona velika hindu svetkovina pa... mislim da je zanimljivo biti tada tamo ali sve to jos uvek moze da se menja i rotira u nacelu je ovo plan. Pre dve godine sam bio na zapadnoj obali, KL i kopnom sve do Singapura pa sada zelim da "odradim" ovo sto mi je ostalo od ove nadasve zanimljive zemlje, tako da svaklo ko se srti necega sto mi moze kristiti ili biti interesantno, jako ce mi znaciti... hvala vam jos jednom svima i pozdrav!!!
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 19:50   #91
baci oko na indijske maldive, iliti lakshadweep, o njima je flumen svojedobno napisao jako dobar post trebali bi makar malo biti jeftiniji, a radi se o istom lancu atola
anayao is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 08:24   #92
Quote:
neboimore kaže: Pogledaj post
Letim prvo do Colomba i nekih 7 dana djir po Sri Lanci, prvobitno sam zeleo koji dan na Maldive odande ali su u ovom periodu cene bolesne pa sam odustao i kao alternativu nasao bas ova Perhantian ostrva...
Perhentian je odlicna zamjena za Maldive. Stovise, usudio bi se reci da su Maldive zamjena za Perhentian.

Najljepsi otoci koje sam imao priliku vidjeti, bez premca! Nije badava i Lonely Planet uvrstio Perhentian u top10 otocnih atrakcija u svijetu. Nadodas li tome da je Perhentian slabo, odnosno nikako izgraden, da nema resorta i betonizacije, da je broj turista i kruzera minimalan, tada je Perhentian vjerojatno najblize onome sto pokazuje onaj film 'Zal'. Meni je recimo i jedan Ko Phi Phi predivan otok, ali totalno unisten i pregazen gerijatrijom i kruzerima tako da u prirodi bas i ne mozes pretjerano uzivati. Ovdje to nikako nije slucaj, a samo se nadam da ce tako i dalje ostati.

Probaj biti u Singapuru za kinesku novu godinu, to se svakako isplati. Ili u bilo kojem drugom gradu gdje je kineska zajednica jaka.

Predlozio bih ti i posjet nacionalnom parku Taman Negara, najstarijoj kisnoj sumi (i najvecoj) u ovom dijelu svijeta, te obavezan trekking kroz prasumu u trajanju od nekoliko dana. No, vidim da odlazis na Borneo tako da prasumu mozes i tamo jednako dozivjeti. Obavezno se popni na Kinabalu, ljudi koji su tamo bilo kazu da je velicanstveno.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 11:00   #93
Samo ću se nadovezati na El Tomu, pa predložiti da se kineska nova godina dočeka u Georgetownu na otoku Penangu. To je inače najjače, najznačajnije i najprepoznatljivije uporište kineske zajednice u cjelokupnoj Maleziji i svojim su djelovanjem kroz desetljeća dali cjelokupnom Penangu svoj posebni štih.

Osobno sam bio nazočan izvanrednom karnevalu koji je priredila kineska zajednica u Georgetownu povodom kineske nove godine. Inače, uvijek sam mislio, budući da sam iz Rijeke, kako je riječki karneval nešto posebno, no tamo sam morao konstatirati kako je identitet, bogatstvo ideja, sudioništvo cjelokupnog stanovništva i spontanost, uvelike nadišla ono što ja viđam u vlastitom gradu. Naime, primjetio sam da je ova svečanost imala pored zabavne i veliku kulturološku, pa čak i vjersku komponentu, a u razgovoru sa sudionicima, ali i turistima došao sam do podatka kako su ovakve proslave kineskih zajednica po azijskim zemljama van Kine, čak i autentičnije od onih u samoj Kini gdje su pretrpjele brojne idološke i druge utjecaje kroz protekla desetljeća.

Koliko sam shvatio forumaša neboimore, on je prošao zapadnu obalu, ali nisam primjetio da je posjetio Penang, pa ako nije, možda bi to bila dobra ideja jer je štimung dobar, a i baština je na razini. Istina, plaže nisu nešto, najiskrenije to kažem, ali sam grad, ljudi, hrana i ostalo, to je stvarno za zapamtiti.

Što se Batu špilja tiče, do njih se, konačno, može stići lokalnom (gradskom-prigradskom) željeznicom za stvarno male novce tako da budući posjetitelji te lokacije, jedne od najvažnijih uporišta hinduizma van Indije, ne moraju muku mučiti sa taksijima i sl. Sve u svemu, sadržaja ima i radi se o sređenoj i uljuđenoj zemlji koja je zahvaljujući vrlo liberalnom viznom režimu, dobroj infrastrukturi, promociji i dr. čak nadmašila jedan Tajland po broju turističkih dolazaka i to za nekoliko milijuna... Neobičan, skoro nevjerojatan podatak, ali eto, istinit!
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 18:47   #94
Iskreno, mene je Malezija vrlo, ali vrlo ugodno iznenadila! Ljudi su vrlo srdacni, gotovo da se ne moze naici na islamski fundamentalizam sto u principu pokazuje da za ekstremizam nije toliko bitna religija koliko ljudi, tradicija i povijest. Zemlja je izrazito otvorena, gostoljubiva, raskrsce kultura, jezika i tradicija. Jedna od rijetkih zemalja gdje mi se cini da je (britanski) kolonijalizam donio poboljsanje u nacinu zivota i kulturi, kozmopolitski i tolerantan pogled na svijet. Kinezi, Arapi, hinduisti, budisti, islam zive u poprilicnoj slozi i toleranciji sto se najbolje moze vidjeti u Malaki.

Kada razmislim, Malezija me daleko vise fascinirala nego jedan Tajland gdje su ljudi poprilicno gramzivi za novcem, i turiste tretiraju iskljucivo kao vrece novaca. Malezijac ce vam pomoci bez trazenja protuusluge ili novca, za razliku od tajlandana koji te na svakom koraku pokusavaju prevariti i opeljesiti.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 09:26   #95
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Iskreno, mene je Malezija vrlo, ali vrlo ugodno iznenadila! Ljudi su vrlo srdacni, gotovo da se ne moze naici na islamski fundamentalizam sto u principu pokazuje da za ekstremizam nije toliko bitna religija koliko ljudi, tradicija i povijest. Zemlja je izrazito otvorena, gostoljubiva, raskrsce kultura, jezika i tradicija. Jedna od rijetkih zemalja gdje mi se cini da je (britanski) kolonijalizam donio poboljsanje u nacinu zivota i kulturi, kozmopolitski i tolerantan pogled na svijet. Kinezi, Arapi, hinduisti, budisti, islam zive u poprilicnoj slozi i toleranciji sto se najbolje moze vidjeti u Malaki.

Kada razmislim, Malezija me daleko vise fascinirala nego jedan Tajland gdje su ljudi poprilicno gramzivi za novcem, i turiste tretiraju iskljucivo kao vrece novaca. Malezijac ce vam pomoci bez trazenja protuusluge ili novca, za razliku od tajlandana koji te na svakom koraku pokusavaju prevariti i opeljesiti.
el tomo, imas identican utisak o maleziji kao ja drago mi je da je malezija jos nekog tako odusevila, a i razliku izmedju malajaca i tajlandjana si jako dobro opisao.

jedino me ona usporedba maldivi-perhentiani zacudila...mislim da se maldivi i perhentiani nikako ne mogu usporedjivati jer se radi o totalno drukcijim otocima. maldivi su lijepi i bozanstveni na svoj nacin, pogotovo sto se pijeska, tirkizne vode i malih uvalica tice, naravno sve je to sredjenije nego na perhentianima koji su vise divljiji....

nijedno od tih otocja se ne moze zamijeniti drugim, na maldivima su me ocarali atoli, sto kad ih gledas iz zraka, sto kad se kupas u jednom, takav prirodni fenomen je stvarno rijedak i izleti ti jezik na pod kad to vidis, dok su me perhentiani odusevili turistickom neiskvarenoscu, nacin zivota kao na divljem otoku, takodjer prekrasne divlje plaze i tirkizna voda....a o podmorju da ne pricam, tu perhentiani definitivno tuku maldive!! posebno su mi u sjecanju ostale OGROMNE sarene ribetine, hrpa razlicitih tropskih ribica, zlatni koralji koje dosad nigdje nisam vidjela, strasne barakude (koje kasnije pojedes, ha ha..), lijene i uspavane kornjace s kojima ronis i pokoji mali morski peso....

eto mozda sam cjepidlaka, ali me ubola u oko usporedba perhentiana i maldiva, mislim da se u oba slucaja radi o divnim destinacijama i mojim definitivno broj 1 posjecenim mjestima.

ps cula sam kako je i tioman divan, jedna francuskinja mi je rekla da joj je cak i ljepsi od perhentiana s kojima sam ja toliko odusevljena....jesi bio mozda tamo?

Quote:
Što se Batu špilja tiče, do njih se, konačno, može stići lokalnom (gradskom-prigradskom) željeznicom za stvarno male novce tako da budući posjetitelji te lokacije, jedne od najvažnijih uporišta hinduizma van Indije, ne moraju muku mučiti sa taksijima i sl. Sve u svemu, sadržaja ima i radi se o sređenoj i uljuđenoj zemlji koja je zahvaljujući vrlo liberalnom viznom režimu, dobroj infrastrukturi, promociji i dr. čak nadmašila jedan Tajland po broju turističkih dolazaka i to za nekoliko milijuna... Neobičan, skoro nevjerojatan podatak, ali eto, istinit!
KTM ako se dobro sjecam ili komuter train sa KL sentrala, neka 3-4 ringita, za pol sata si tamo. definitivno vrijedno posjeta, prekul mjesto! nakon sto se popnete stepenicama do ogromnih spilja, predlazem neku od lokalnih indijskih prcvarnica. ja sam se za manje od 10 ringita (cca 15 kuna) najela kao nikad, kompletan obrok za te pare i to je toliko dobro bilo da sam jos jednom otisla do batua samo da bih se najela tih variva i umaka s rotijem
anayao is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 19:08   #96
Hallo da vas ja "zloupotrebim" jos malo... U KL slecem 23.01. nesto oko podne, a za Borneo letim sutradan rano ujutru tako da cu prenociti u hotelu odmah pored aerodroma ali razmisljam kako da iskoristim taj dan da ne bude bas ono "propao"... Nije mi KL prioritet jer sam vec bio i video najvaznije stvari pa me samo zanima zna li ko sta ima blizu aerodroma gde bi se moglo ubiti vreme tipa neki trzni centar ili nesto slicno... Ako nemamo ovu inf. onda bar podatak kako najjeftinije i najbrze do centra...
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:47   #97
Najbolje ti je da sjedneš na bus ili vlak, vlakom si za pola sata u centru, busom malo dulje. Isplati se otići barem do Petronasa i vidjet ih izvana...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:23   #98
Quote:
neboimore kaže: Pogledaj post
Hallo da vas ja "zloupotrebim" jos malo... U KL slecem 23.01. nesto oko podne, a za Borneo letim sutradan rano ujutru tako da cu prenociti u hotelu odmah pored aerodroma ali razmisljam kako da iskoristim taj dan da ne bude bas ono "propao"... Nije mi KL prioritet jer sam vec bio i video najvaznije stvari pa me samo zanima zna li ko sta ima blizu aerodroma gde bi se moglo ubiti vreme tipa neki trzni centar ili nesto slicno... Ako nemamo ovu inf. onda bar podatak kako najjeftinije i najbrze do centra...
Nisi napisao u kojem ćeš hotelu biti smješten, ali pretpostavljam da se radi o Tune hotelu na KLIA - LCCT terminalu. Vidim, bio si u KL-u, a kako ne znam za neko aerodromu neposredno blizu mjesto na kojem bi se vrijeme utuklo na kupovinu ili barem na razgledavanje raznolike robe, savjetovao bi ti posjetu Putrajayi (ima i shopping centar).

Vrlo zanimljiv, planski građen grad. Kažem građen jer gradnja će se odvijati u nekoliko etapa, već u skladu sa financijskim mogućnostima i voljnošću stanovništva da tamo kupuju nekretnine i uspostavljaju poslove. Inače, posjetio sam Putrajayu u veljači ove godine i osobno se osvjedočio u stvarno zanimljivu arhitekturu potencijalnog novog glavnog grada Malezije. Izvanredan spoj islamsko-malajske i moderne arhitekture, vrijedan par sati šetnje, razgledavanja, a ako se čovjek odluči i vožnje brodićem po jezeru.

U svakom slučaju, tamo se može lijepo jesti i to u podnožju Putra džamije (Putra Mosque iliti Masjid Putra - http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...w=1024&bih=578 ), gdje me oduševila odlična ponuda u restoranu tipa samoposluge sa pristupačnim cijenama. Neće ti biti krivo, a primjetiti ćeš jedan, paaaa..., zanimljiv detalj. Tamo nema Kineza, nema lampiona, nema kineskog štiha na zgradama ili trgovinama, a što je sastavnica, manje ili više učestala u svim malezijskim gradovima, posebno Melaki i Gerogetownu. Nema ništa od toga. Malezijska je vlada odlučila imati malezijski glavni grad u perspektivi u malezijskom stilu.

Do tamo ćeš najjedostavnije doći tako da uzmeš tzv. feeder autobus sa LCCT-a do KLIA-e, a od tamo KLIA Transit vlakom do Putrajaya Sentrala (to je integrirana željezničko - autobusno - monorail stanica, no monorail projekt je zastao, a kada će dalje, tko zna...), a od tamo autobusom br. 300 (može i 100 i 200, ali mislim da idu dužom rutom) do stanice koja je najbliža shopping centru Alamanda ( http://www.malaysiavacationguide.com...putrajaya.html ). U istom dijelu Putrajaye (Precint 1) je Putra džamija i sjedište premijera... No, to je samo početak razgledavanja ovog zanimljivog grada. Za ljubitelje arhitekture, parkova, jezera, a ponešto i kupovine i hrane, to je solidno odredište. Ne treba očekivati čuda, ali jedno poslijepodne u okruženju Putrajaye jest sasvim zadovoljavajuće da vrijeme ne propadne !
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 20:34   #99
Malezija - Kuala Lumpur

E ovako, trebam bilo kakvu informaciju o smjestaju u Kuala Lumpuru... Uglavnom, idem na utrku formule 1, i bit cu tamo samo tih 2-3 dana kad je formula, pa me zanima ako je netko bio... da li zna kakav normalan smjestaj... Bilo kakva informacija mi je dobro dosla... Fala
Piana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 21:43   #100
Netko? Nitko?
Piana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.