Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2011., 13:46   #21
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
na temi Venecija je javljeno da se jos ne ukida.
ja sam sad prije 3 tjedna iso s njim, i pito lika u Veneciji zna li sto o tom ukidanju, da nema pojma.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 13:48   #22
zna li itko smije li se ostavit auto i dalje tamo preko puta zracne luke Split na onoj prasnjavoj livadi di su sada montazne kucice radnika na aerodromskoj bausteli? vidio sam da sad tamo stoje i cini mi se Avisovi automobili.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 02:19   #23
imas cesticu do vojarne, odma preko puta aerodroma. tamo ja mislin mos ostavit auto sa strane, ne bi ga niko triba dirat.
labello red is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 09:49   #24
Nisu baš aerodromi u blizini, al možda nekome pomogne..

Paris - Charles de Gaulle

Vozi RER B od aerodroma (terminal 2) u grad. Treba mu jedno pol sata do Gare du Nord, a linija prolazi sjever-jug kroz Paris.


Berlin - Schoenefeld

Vozi stadtbahn (S9 i S45). S45 ide po ringu, S9 kroz grad. Kolko se sjećam treba jedno 45 min do grada..
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 11:00   #25
Berlin Schoenefeld alternativa:

Express bus SXF koji ne staje sve do S Bahn stanice Sudkreuz i treba mu do te stanice cca 20 minuta. tu se moze presjest na Sbahn do centra (3 stanice to Potsdamerplatza) ili prema istoku (6 stanica do Ostkreuza) ili na zapad do Velesajma (7 stanica). sve skupa moze trajati najvise 30 minuta, osim ako je gradski rush-hour ili se dogodi kakva nezgoda na autocesti od aerodroma do grada.

taj SXF bus je ekspresni i ne staje nigdje do Sudkreuza, karta koja vrijedi je ABC, vozi tocno svakih 20 minuta sa Schoenefelda, za razliku od vlaka koji ide svakih 30 minuta, a do stanice vlaka je podugacka setnjica.

u zadnje vrijeme koristim ga sve cesce i zadnji put sam s njim bio na Sudkreuzu za 18 minuta.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 11:02   #26
Quote:
labello red kaže: Pogledaj post
imas cesticu do vojarne, odma preko puta aerodroma. tamo ja mislin mos ostavit auto sa strane, ne bi ga niko triba dirat.
tu sam i parkiro, al sad su tamo i neke barake, kontejneri i Avisov parkin (ne znam jel zakupljen, al stavili su tablice).

i ja mislim da ga niko ne smije dirat.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:29   #27
Rim Fiumicino? Koja je najpovoljnija opcija?
ranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 21:11   #28
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Za Peštu se može ovaj dio i pješke, ima nekih 15 min pješka do T2
uf to je žestok tempo. za 15 minuta se stigne tamo od Lidla i Shellove pumpe. a odande do stanice ima još ohoho. a ni ona cesta nije baš nešto walking-friendly
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 21:16   #29
Quote:
Ja sam shvatio temu prema prvom postu, inače bi se za svaki aerodrom moglo postaviti pitanje u pripadajućoj temi.

Dakle shvatih kako od negdje u HR do nekog aerodroma.
Da tako je zamišljeno ali po mom mišljenju nema beda da se komentiraju i dolasci do drugih aerodroma...inače kako doći od nekog grada do aerodroma u tom istom gradu može se naći na Wikitravelu ....u svakom slučaju zadovolan sam odgovorima....nisam se nadao drugoj stranici...još malo pa će tema nadmašiti onu o Londonu....šala mala (za Nukca)
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 21:23   #30
Teško je nadmašiti London. Ipak je to THE DESTINATION.

Nažalost, ne mogu pomoći s aerodromima u okolici, jer sam do svih išao autom. Tu podrazumijevam Trst, Ljubljanu, Klagenfurt, Maribor. Jedino što sam koristio javni prijevoz je Munich, do tamo je najjednostavnije i najjeftinije doći busom, oko 50 do 60 EUR je povratna karta za bus, bus stane kod Hauptbahnhoffa, a od tamo ima odmah metro do aerodroma. Jedini nedostatak - bus polazi oko 7 iz Zagreba, a u Munichu je oko 3 u noći. A Hbhf i nije baš neko gostoljubivo mjesto, zato je najbolje odmah produžiti do aeroporta, tamo ima čak i zgodnim mjesta za spavanje.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 21:49   #31
ima li ko ideju kako do krka, gdje ostaviti auto
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 00:24   #32
Rim Fiumicino? Koja je najpovoljnija opcija?
Postoje dva vlaka koja voze na relaciji Rim - Fiumicino. Jedan je Leonardo express, polazi sa glavne postaje - Termini i karta košta 15 EUR, vozi izravno, bez zaustavljanja. Drugi vlak ne ide s Terminija, no prolazi npr. preko Trastevera ili postaje Ostiense i zaustavlja se na nekoliko postaja. Cijena mu je 8 ili 9 EUR. Vožnja traje malo dulje od pola sata (i malo dulje nego s Leonardo expressom). S obzirom na razliku u cijeni, do sada sam uvijek koristila jeftiniju varijantu. Informacije su dostupne i na stranicama zračne luke Fiumicino.
Miamia11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 08:07   #33
Quote:
supergirl1 kaže: Pogledaj post
ima li ko ideju kako do krka, gdje ostaviti auto
Meni bi isto trebao taj podatak jer je parking dosta skup.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 08:14   #34
Koliko gledam na google.maps, nema baš previše opcija, jer je sve oko aerodromske zgrade makija, a od Omišlja do aerodroma mi izgleda da ima oko 2 km... Jel ima uopće kakav bus od Rijeke ili negdje do Aerodroma? Jer i mostarina od 30 kn nije baš malo...

Evo što kažu za buseve:
Za svaki let je organiziran prijevoz putnika autobusima Autotroleja.
Polazak autobusa je iz Opatije, Rijeke i Kraljevice.
Karte se mogu kupiti u autobusu te se mogu platiti gotovinom ili kreditnim karticama.

Cijena karte je:
Opatija – Zračna luka Rijeka 50,00 kn
Rijeka – Zračna luka Rijeka 40,00 kn
Kraljevica – Zračna luka Rijeka 20,00 kn
Odlazak autobusom sa Zračne luke prema pedhodno navedenim stanicama je cca. 30 minuta nakon slijetanja zrakoplova.

Red vožnje možete pogledati ovdje


Dakle, ostavit auto negdje u Rijeci ili Kraljevici.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 08:23   #35
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Koliko gledam na google.maps, nema baš previše opcija, jer je sve oko aerodromske zgrade makija, a od Omišlja do aerodroma mi izgleda da ima oko 2 km... Jel ima uopće kakav bus od Rijeke ili negdje do Aerodroma? Jer i mostarina od 30 kn nije baš malo...

Evo što kažu za buseve:
Za svaki let je organiziran prijevoz putnika autobusima Autotroleja.
Polazak autobusa je iz.....
To sam znao, samo nas je 5 pa računaj da je to 400 kn

Mislio sam neka opcija besplatnog parkinga u Omišlju pa eventualno pješke ili taxi ukoliko ga tamo ima
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 08:42   #36
da, izgleda da je bus jedina opcija, jer ostavljati okolo auto ne znam baš koliko je pametno
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 09:56   #37
najblizi aerodromu na Krku je naselje Pušća, prije Omišlja (da, Pušća, ne brkati sa zagorskim selom Pušća ). To je vikend naselje, same vikendice pa ima mjesta za parkiranje, pa pjeske do aerodroma, nema puno.
do aerodroma nema ni 500 m (10 min hoda)
mislim da je sigurno ostaviti auto, jer ima puno zg registracija (vikendasi). mi par puta bili tamo za vikende (kod poznatih), otud znam sve ovo.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 10:01   #38
Moram te razočarat, iako je ovo naselje Pušća odmah kod aerodroma, radi položaja piste je udaljenost 3.7 km za propješačit, tako kaže google.maps.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 10:13   #39
NN iako je lokacija idealna jer je stvarno udaljeno ha ja bi rekao možda kojih 800 m zračne linije ipak mislim da je Nukac u pravu jer mi se čini da se mora ići okolo do zgrade aerodroma pa bi to onda ispalo tih skoro 4 km, jedino ako nas ne puste poprek
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 10:14   #40
eh, ne bih rekla da ima toliko..a i ne oslanjaj se uvijek na gmaps..nije on nikad 100% tocan.
vise krivo nego dobro uputi. i krivo racuna. meni je puno puta izbacio izracun da je vise kilometraze i vremenski znatrno vise nego sto mi je trebalo u realnosti..i to do 50% vise nego u stvarnosti.
ako gledamo rutu od pusce do aerodroma da se obilazi cijela pista racunala sam da ima max 2,5 km (a to mozes i osobno vidjeti na gmapsu, s tim da mi je orijentir bila ona mjera od 200 m (u donjem desnom kutu karte). to bi bilo max 25 min hoda.
ako se parkira odmah na ulazu u naselje pusca (na karti pise brgucena)- to skracuje put jos za 800 m..to je ono cim se skrene sa glavne ceste most-krk pa da se tu parkira.

a mozda bi pustili poprijeko , jer imaju jako malo letova..cesto sam na krku i nijednom nisam uspjela vidjeti da je neki avion na pisti

edit: zaboravila sam da je aerodromska zgrada sa druge strane piste a ne sa ove, omisaljske.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 10.05.2011. at 08:11.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.