Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2007., 20:44   #21
Quote:
Neome kaže: Pogledaj post
Gdje u inozemstvu?
Ja sam nasla svakakve stvari
bilogdje,po mogućnosti europa.hvala ljudi,samo nastavite,još 7 pitanja imam sastaviti.
__________________
tajne su tu da ih netko nasluti...postoji riječ koja vrijedi tek kad se prešuti...
coco_D is offline  
Old 19.04.2007., 21:23   #22
coco, daj vidi mozes li ovo stogod iskoristiti:


http://www.businessmonitor.com/food/croatia.html

http://www.icid.org/v_croatia.pdf PAGE 9




Sto mislis o ovim pitanjcima?


Which are Croatian best-known brands?
Which Croatian products have the right to use the mark "Izvorno hrvatsko"(Croatian Creation)?
Are all Croatian products produced in accordance with all specified laws belonging to Croatian legislation and EU regulations?
When was Vegeta created?
Does the Podravka meat industry have the export number HR 139 and can its meat products be found on the overseas market?
What can I do if I am dissatisfied with some products?
Where can I find recipes with Podravka products?


`
todaytonight is offline  
Old 19.04.2007., 21:33   #23
Opa, u Rotterdamu ima vise hrvatskih trgovina pa tamo mozes dobiti mnogo toga, ovo je moja najomiljenija ... znam gazdu a uvijek se nadu i drugi poznanci ...

http://www.vinodoltrading.nl/Index_hr.htm

Pogledaj na online shopu, tamo ces naci marke. A u trgovini pravoj ima i vise toga mislim.

Ciao!
~WinterMute~ is offline  
Old 19.04.2007., 21:46   #24
Quote:
coco_D kaže: Pogledaj post
hitno mi trebaju podaci o tome koja hrvatska hrana ili brendovi(hrana i piće) se prodaju u dijaspori.nemam pojma kako to naći na netu,pa sam mislila da je ovo pravo mjesto da to pitam.ili ako netko zna neke linkove.
hvala
kod mene u ny imas sve...kras,koestlin,badel,jadranka,gavrilovic,zden ka,podravka,franck,sloboda osijek,ma sve zivo..neznam koji proizvodi te zanimaju...a ima i susjednih mali milijon...(srpski,makedonski,slovenski...)od keksa,bonbona,tjesta,sira,kiseline,gulasa,preko secera,soli,brasna,kave,pizdarija za djecu,do likvija za sude,kremih za ruke,cajeva..ma..fakat ko doma.
AFRODITA69 is offline  
Old 19.04.2007., 21:51   #25
Quote:
~WinterMute~ kaže: Pogledaj post
Opa, u Rotterdamu ima vise hrvatskih trgovina pa tamo mozes dobiti mnogo toga, ovo je moja najomiljenija ... znam gazdu a uvijek se nadu i drugi poznanci ...

http://www.vinodoltrading.nl/Index_hr.htm

Pogledaj na online shopu, tamo ces naci marke. A u trgovini pravoj ima i vise toga mislim.

Ciao!
Moram se navratit do Ljiljane,nestala mi kava,hihihi.BTW,moja sestra radila tamo jedno vrijeme.
__________________
LITTLE GREEN PEPPERS FROM PADRON... Some are spicy, some not!!!
Peregrina is offline  
Old 19.04.2007., 22:20   #26
Quote:
Peregrina kaže: Pogledaj post
Moram se navratit do Ljiljane,nestala mi kava,hihihi.BTW,moja sestra radila tamo jedno vrijeme.
wereld is kleeeein

A jeli to ona koja je pred Bozica nasla drugi posao?

A moja mama inace svrati (posto sam ja sad u Almere) pa mi kupi cijelu hrpu vegete, slag kreme, napolitanki i mesnatih proizvoda
~WinterMute~ is offline  
Old 19.04.2007., 22:34   #27
Quote:
~WinterMute~ kaže: Pogledaj post
wereld is kleeeein

A jeli to ona koja je pred Bozica nasla drugi posao?

A moja mama inace svrati (posto sam ja sad u Almere) pa mi kupi cijelu hrpu vegete, slag kreme, napolitanki i mesnatih proizvoda
Zeeer klein

Ne ne,ona ti je radila tamo prije 2 godine,mlada i brbljava,hehehe.Isla operirati kicmu pa poslije nasla drugi posao.

Bas imaju svega samo sam si dofurala iz Hr prosli tjedan cmoki okus kechupa i cips od jabuka (nesto novo)
__________________
LITTLE GREEN PEPPERS FROM PADRON... Some are spicy, some not!!!
Peregrina is offline  
Old 19.04.2007., 22:34   #28
Sjecam se jednog predbozicnog razdoblja kad sam ludila prevrcuci ducane u potrazi za j..nim OBLATNAMA. Nevjerojatno, nisu to uvozili, bilo je vafla, svega dreka al ne onih velikih oblatni.
Na kraju sam ih nasla u SVOJOJ ULICI kilometar od mene u HR ducancicu. Usput sam se natovarila jos kojekakvim slasticama, a ponajvise Domacicom. Mislim da sam onako pohlepno, otisla solo doma, sline cure i pozderala sama cijelu kutiju pred ekranom. A sad tu di mi je pred nosom, uopce nemam cravinge.
-kuglica- is offline  
Old 19.04.2007., 22:44   #29
Quote:
-kuglica- kaže: Pogledaj post
Sjecam se jednog predbozicnog razdoblja kad sam ludila prevrcuci ducane u potrazi za j..nim OBLATNAMA. Nevjerojatno, nisu to uvozili, bilo je vafla, svega dreka al ne onih velikih oblatni.
Na kraju sam ih nasla u SVOJOJ ULICI kilometar od mene u HR ducancicu. Usput sam se natovarila jos kojekakvim slasticama, a ponajvise Domacicom. Mislim da sam onako pohlepno, otisla solo doma, sline cure i pozderala sama cijelu kutiju pred ekranom. A sad tu di mi je pred nosom, uopce nemam cravinge.


Heheh, tu kod mene u blizini ima Turska trgovina, hahah, i tamo ima cijelo brdo Oblatni ... a ime i Cocktu ... obozavam Cocktu, to je ko nostalgija
~WinterMute~ is offline  
Old 19.04.2007., 22:46   #30
Quote:
Peregrina kaže: Pogledaj post
Zeeer klein

Ne ne,ona ti je radila tamo prije 2 godine,mlada i brbljava,hehehe.Isla operirati kicmu pa poslije nasla drugi posao.

Bas imaju svega samo sam si dofurala iz Hr prosli tjedan cmoki okus kechupa i cips od jabuka (nesto novo)
Cips od jabuka?
Smoki flips!! ... ali od kikirikija

Heheh en je zus heb ik er vast gezien dan
~WinterMute~ is offline  
Old 19.04.2007., 23:41   #31
ljudi,stvarno svaka vam čast.rekli ste mi sve potrebno i još san malo kopla po netu,ali većinu ste vi odradili jer nisam imala pojma čega to sve ima našeg vani!
puno hvala na linkovima o hr dućanu u rotterdamu stavila sam 1 pitanje o tome,baš mi je zanimljivo bilo!
puno hvala todaytonight,iskoristila sam par pitanja,hvala svima!
__________________
tajne su tu da ih netko nasluti...postoji riječ koja vrijedi tek kad se prešuti...
coco_D is offline  
Old 20.04.2007., 00:56   #32
e, nema na cemu!
~WinterMute~ is offline  
Old 20.04.2007., 01:59   #33
Quote:
coco_D kaže: Pogledaj post
hitno mi trebaju podaci o tome koja hrvatska hrana ili brendovi(hrana i piće) se prodaju u dijaspori.nemam pojma kako to naći na netu,pa sam mislila da je ovo pravo mjesto da to pitam.ili ako netko zna neke linkove.
hvala
Ne kužim i dalje što misliš pod "hr hrana u dijaspori" Ako misliš na neku organiziranu prodaju ( tipa supermarketi) toga nema. No ima jedan balkan shop ovdje u copenhagenu gdje možeš kupiti - gavrilović, podravku, karlovačku, kraš.....
murtela is offline  
Old 20.04.2007., 02:54   #34
U Bondi Junction, shopping Centu mozes naci hrvatske proizvode ka pastete, vegetu, kiselo povrce, hahahaha- cavape, a cak i u lokalnom Coles-u, barem onom na Wynyard stationu gdje idem svakodnevno, se prodaju kraseve napolitanke,a u Onom Coles-u na Pyermont Road sam neki dan vidila Dorina cokolade, pastete i slicne gluposti.
Nemam pojma di naci kiseli kupus, pokusala bih napraviti sarme!!!
MYOB is offline  
Old 20.04.2007., 03:01   #35
Jedno kratko pitanje za vas iz Sydney-a, dali se ima di kupiti nase alkoholno pice ili kvalitetno hrvatsko vino u Sydney-u ali mislim u CBD-u jer tu zivim,a okolicu jos i ne poznajem dobro.
MYOB is offline  
Old 20.04.2007., 03:55   #36
Quote:
MYOB kaže: Pogledaj post
Nemam pojma di naci kiseli kupus, pokusala bih napraviti sarme!!!
Za to bus morala "prosetati" do zapadnih nam naselja: Liverpool, Fairfield ili Blacktown (mozda i Parramatta).
Ili pak sjevernih: moja sestricna kupuje kiseli kupus u Woolies na Dee Why.
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 20.04.2007., 03:55   #37
Quote:
MYOB kaže: Pogledaj post
Jedno kratko pitanje za vas iz Sydney-a, dali se ima di kupiti nase alkoholno pice ili kvalitetno hrvatsko vino u Sydney-u ali mislim u CBD-u jer tu zivim,a okolicu jos i ne poznajem dobro.
za CBD nisam bas sigurna jer sam ja nas alkohol uvijek kupovala u Liverpool bottle shops
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 20.04.2007., 03:57   #38
bas sam tele!!
sad mi palo na pamet

ovdje u Melb sam im dala imena alkoholinh pica i oni su mi narucili iz njihovih trgovina iz dijelova grada di nasa skvadra uglavnom zivi
eto mozes i to pokusati
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 20.04.2007., 08:55   #39
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
Za to bus morala "prosetati" do zapadnih nam naselja: Liverpool, Fairfield ili Blacktown (mozda i Parramatta).
Ili pak sjevernih: moja sestricna kupuje kiseli kupus u Woolies na Dee Why.
To je bas daleko,....ali ipak recu dragome da me odveze do tamo a mozes li mi dati adresu. Please, please!!!!
MYOB is offline  
Old 20.04.2007., 09:08   #40
Quote:
MYOB kaže: Pogledaj post
To je bas daleko,....ali ipak recu dragome da me odveze do tamo a mozes li mi dati adresu. Please, please!!!!
Macquarie Street, Liverpool - "glavna" ulica, vodi od stanice do Westfielda. Morala se bus prosetati malo po njoj jer ne znam tocno broj. Takodjer pogledaj ulice koje se krizaju sa Macquarie jer i tu ima trgovina sa nasim proizvodima. Frendica mi veli da je kupovala nase proizvode i u Woolies i Coles u Westfield-u.

Ware Street, Farifield - "Ambasador" - trgovina (nasim) slatkisima i predivnom kavom (odmah na pocetku ulice, preko puta ljekarne).

Hinchinbrook Fruit Store (ili Shop) - Great Western Hwy - nasi slatkisi, keksi, Vegeta, Frankova ...

Woolies @ (I think) Pittwater Road Dee Why (walking distance to Dee Why beach) za kiseli kupus i stuff.

Glembaj (nas konjak) sam kupovala u bottle shopu u Seven Hills Shopping Centre (ak ga nisu imali, narucili su ga).
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.