Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2008., 17:51   #41
ja svojima uz dehidrat dajem skuhanu piletinu i malo mrkve smiksano u kašu. glupo mi je dodavati rižu jer računam da dobiju dovoljno ugljikohidrata sa suhom. no da im dajem isključivo kuhanje onda bi i riže malo smiksala u to. maleni mačak rado smaže i jogurta, sira i toga, dok starija maca samo okrene nos od toga.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 10:41   #42
Kupujem već duže vrijeme Nutro Choise (losos) dehidrat.
Moja mica ga obožava (puno više nego Hills ili Royal c.). U prospektima je nahvaljen i prehvaljen. Malo sam sumnjičava jer to proizvode amerikanci (a ja njima ništ ne vjerujem što kažu ili napišu ).
Kupuje li to još tko?
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 17:35   #43
ej, zna netko gdje se u Rijeci može kupiti Schesir hrana za mace (i pse)?
tnx
__________________
私が学ばなければならなかった私のレッスンだった
私はあなたが燃やさなければならなかったあなたの要塞だった..
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 22:12   #44
Hills i Friskies kaj se tiče suhe hrane,a mokra hrana Kitekat

I btw. prije sam koristila samo Friskies dok mi moj mali nije mogao piškiti,bolio ga je mjehur...i na kraju je razlog bio upravo takva hrana (Friskies) itd...stvorili su mu se nekakvi kristalići koji uzrokuje da mačke ne mogu obavljati nuždu a imaju potrebu,te da ih to boli,i od tada koristimo Hills koji sadrži samo ono najkvalitetnije za mačke,a Friskies i Kitekat koristim za drugu mačku koja tu hranu smije jesti dok ova druga ne,jer su ti kristalići češći kod mužjaka,a druga je curka..pa...eto.

Zadnje uređivanje Tyndall : 09.12.2008. at 22:37.
misterious_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 08:50   #45
Ja već ludim. Moj seronja neće ništa osim šunke u ovitku, i to isključivo Gavrilović, po 200 gr dnevno, i povremeno gricne malo suhog whiskasa. Probala sam sa svim mogućim vrstama konzervi, vrećica mokre hrane.....ma kakvi. Ništa "kupovno".
Od ostalog voli od nas uzimati tijekom ručka
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 10:25   #46
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Ja već ludim. Moj seronja neće ništa osim šunke u ovitku, i to isključivo Gavrilović, po 200 gr dnevno, i povremeno gricne malo suhog whiskasa. Probala sam sa svim mogućim vrstama konzervi, vrećica mokre hrane.....ma kakvi. Ništa "kupovno".
Od ostalog voli od nas uzimati tijekom ručka
Probaj mu tu šunku sitno rezati u neku mokru mačju hranu. Postupno sve manje i manje šunke... možda upali...
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 13:31   #47
meni vetovi rekli da je suha hrana dovoljna,
odnosno da uopce ne treba davat mokru.
moja jede rc, ponekad dobije mokru da ju pocastim i to niti
ne zna jest, treba joj 20 minuta da pojede pola
male konzerve, sirota.
a rc voli
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:34   #48
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Ja već ludim. Moj seronja neće ništa osim šunke u ovitku, i to isključivo Gavrilović, po 200 gr dnevno, i povremeno gricne malo suhog whiskasa. Probala sam sa svim mogućim vrstama konzervi, vrećica mokre hrane.....ma kakvi. Ništa "kupovno".
Od ostalog voli od nas uzimati tijekom ručka
joj ljubek
moji od tih salama vole jedino Pikovu premium delikates šunku u ovitku
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 12:07   #49
ja imam 2 mala mačiča i kupujem im whiskas junior ali nekada i kitekat ili nešto slično........evo njih dvije..ona tamnija mi je negdje otišla...jojjjjjjjjj...ma sigurno će se vratiti...tako mačke rade..odu nekud pa se vrate...mora se vratiti!!!!!!!!
tena007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 19:38   #50
do kad mace moraju jesti junior hranu? i jel postoji neka hrana da baš nije dobra..ono neka jeftinija?
Čokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 20:20   #51
Quote:
reckless_girl kaže: Pogledaj post
ej, zna netko gdje se u Rijeci može kupiti Schesir hrana za mace (i pse)?
tnx
vidjela sam u pet centru da ima vrećice i konzervice. sad suhu nisam vidjela jer nisam baš išla istraživati.

Quote:
Čokolina kaže: Pogledaj post
do kad mace moraju jesti junior hranu? i jel postoji neka hrana da baš nije dobra..ono neka jeftinija?
mace jedu junior do 1 godine ili dok ih ne steriliziraš. onda možeš prijeći na tu za sterilizirane mace.
sve ove komercijalne tipa whiskas, friskies i sl. su ti prilično nekvalitetne. najbitnije je dok ti maca raste osigurati kvalitetnu hranu. od kvalitetnih imaš royal, hills, iams i druge. daš maci kvalitetni dehidrat, a možeš ju tu i tmao počastiti sa konzervom ili vrećicom malo slabije kvalitete ili ako ti se da skuhati maci malo peradi ili govedine s malo riže i eventualno ubaciti koji kolutić mrkve. također maci možeš davati i iznutrice (srce, jetrica) opet najbolje prokuhati u neposoljenoj vodi. i isto i riba, u početku prokuhana.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 15:12   #52
tnx hellie
(zahvale šalje i mačak )
__________________
私が学ばなければならなかった私のレッスンだった
私はあなたが燃やさなければならなかったあなたの要塞だった..
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 14:46   #53
Imala sam dosta muke s hranom, dugo sam tražila što bi bilo najbolje za Jamesa (muškić, 4 mjeseca) i evo rezimea (nadam se da će ovo nekome pomoći) -

Suha hrana
-Animonda Cross Kitten
-Royal Canin Baby Cat
-IAMS Kitten

Mokra hrana
-Hill's tuna
-Dein Bestes Katzenkinder
-Friskies piletina + mrkva
-Schesir

Dodaci hrani
-Gimpet Kase Rollis
-Gimpet Beauty Kiss
-Gimpet Multivitaminska pasta + pasta za mačiće (kombiniram)
-Whiskas Anti-Hairball
-Vitakraft kobasa od puretine i tune
-Vitakraft VitaDent

uh
Inače, dajem mu sve to u omjeru 60% suha hrana, 40% konzerva + dodaci
Zdrav je, aktivan i raste kao mala spužvica
__________________
Hey, I went to college once, but all they found were rats in my head
elimination is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 20:46   #54
ja sam potpuno ukinula konzerve i vrećice (jer ionako neće da jedu) i kuham. od suhe hrane mačak jede rc a maca hils kitten. još dobiju multivitaminsku od gimpeta i to je to.
ako netko još ima volje kuhati svojim macama evo jedan receptić:
140g piletine
30 g jetrica
70 g sirove riže
10 g mrkve (u originalu piše koštano brašno)
2 g soli
5 ml suncokretovog ulja
Rižu kuhati u dvostruko većem volumenu vode nekih 20-tak min. onda dodati ostale sastojke i kuhati još 10 min. ova količina sadržava oko 800 kalorija i dovoljna je za tri dana za jednu mačku.

naravno pošto ja svojima dajem suhu hranu, kad kuham, izbacim rižu. i to im fino smiksam ko juhicu.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 12:49   #55
Macama ne trebaju zitarice.
Ako netko vec ima volje, recept bi bio, na cijelo pile od 2 kg, 400 grama srca,200 grama jetre, 4 zutanjka, 2 kapsule omega 3 i 40mg vitamina B.

Ili ovaj sistem http://www.rawfedcats.org/


Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ja sam potpuno ukinula konzerve i vrećice (jer ionako neće da jedu) i kuham. od suhe hrane mačak jede rc a maca hils kitten. još dobiju multivitaminsku od gimpeta i to je to.
ako netko još ima volje kuhati svojim macama evo jedan receptić:
140g piletine
30 g jetrica
70 g sirove riže
10 g mrkve (u originalu piše koštano brašno)
2 g soli
5 ml suncokretovog ulja
Rižu kuhati u dvostruko većem volumenu vode nekih 20-tak min. onda dodati ostale sastojke i kuhati još 10 min. ova količina sadržava oko 800 kalorija i dovoljna je za tri dana za jednu mačku.

naravno pošto ja svojima dajem suhu hranu, kad kuham, izbacim rižu. i to im fino smiksam ko juhicu.
Nedostaje ti kalcija i taurina u receptu

Kada se radi hrana za mace, cilj je "rekostruirati" sastav njihovog originalnog plijena, a to su misevi ili pticice.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 19.12.2008. at 13:16.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 13:50   #56
ja sam samo napisala neki recept koji se preporuča u priručniku o mačkama. moje mace uz suhu hranu i kuhanu piletinu obavezno dobivaju multivitaminsku pastu u kojoj ima to sve. ja njima kuhanje dajem čisto da malo razbijem monotoniju suhe hrane. ne hranim ih isključivo s tim kuhanjem.

a definitivno, nisam ni skužila da nema kalcija (to bi valjda trebalo biti od koštanog brašna), ali može se nadoknaditi sa mliječnim proizvodima.

pretpostavljam da ako se netko stvarno posveti kuhanju za svojem mace kako bi im osigurao zdravu hranu da će sve dobro proučiti i pobrinuti se da svi sastojci budu u optimalnim količinama.
ja sam ovo moje navela više kao zamjenu za konzerve i vrećice u kojima ima svega i svačega. samo se ne izrazim kako treba.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed

Zadnje uređivanje hellie : 19.12.2008. at 13:58.
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 15:03   #57
Quote:
Čokolina kaže: Pogledaj post
do kad mace moraju jesti junior hranu? i jel postoji neka hrana da baš nije dobra..ono neka jeftinija?
malim macama ja dajem junior hranu tek tada do kada navrše 7 mjeseci...a od jeftinijih a dobrih hrana imaš onu od konzuma k+ frio mislim da se zove......eto tako.... možeš im davati i jetrice i ostalu hranu koju imaš kod kuće .....ja sam svojoj jednom dala [B]pileći vrat[/B]....hihihihihi šala malada jesam sad je više ne bi bilo.............................................. ...................

Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
vidjela sam u pet centru da ima vrećice i konzervice. sad suhu nisam vidjela jer nisam baš išla istraživati.



mace jedu junior do 1 godine ili dok ih ne steriliziraš. onda možeš prijeći na tu za sterilizirane mace.
sve ove komercijalne tipa whiskas, friskies i sl. su ti prilično nekvalitetne. najbitnije je dok ti maca raste osigurati kvalitetnu hranu. od kvalitetnih imaš royal, hills, iams i druge. daš maci kvalitetni dehidrat, a možeš ju tu i tmao počastiti sa konzervom ili vrećicom malo slabije kvalitete ili ako ti se da skuhati maci malo peradi ili govedine s malo riže i eventualno ubaciti koji kolutić mrkve. također maci možeš davati i iznutrice (srce, jetrica) opet najbolje prokuhati u neposoljenoj vodi. i isto i riba, u početku prokuhana.
ejj.pa ja nisam znala da mace mogu jesti ribu......mora se prokuhati znači........ok, ovo što si napisala i meni je dobro pomoglo

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 17.01.2009. at 01:10. Reason: Molim nauciti koristiti opciju edit
tena007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 18:18   #58
najbolje dok su male prokahavati sve. kasnije može i sirovo.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 12:04   #59
Jel okej ako ja svojeg malca hranim po principu:
1. Uvjek u zdjelici ima suhe hrane- trenutno whiskas junior, al namjeravam to zamjenit hill's-om, čula sam da je puno kvalitetniji od whiskasa.

2. 3 puta tjedno dobije vrečicu mokre whiskas junior hrane.

3. Inaće mu dajem ono kaj kuham za nas-recimo, malo bolonjeza, safta, ribu, pečenog mesa, odnosno, kaj god imam dam mu da proba... Sad, neki su me iznapadali jer, kao ta hrana nije dobra za mačke... Meni se čini da malcu ne šteti... Ima normalnu stolicu.. Ni meku ni tvrdu....
Imala sam prije davno macu, moji su tvrdili da ta mačka ima 20 godina(uginila je kad joj je toliko bilo)... A nikad u životu nije vidla konzervice ni suhu hranu..
Valjda neće onda ova domaća hrana mom naštetit?
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 15:30   #60
nije dobro davati mački ono što kuhaš sebi jer ta je hrana začinjena što šteti mački, ne mora odmah ali definitivno kasnije. meso mu možeš davati ali radije ga samo pokuhaj u nezasoljenoj vodi. riba isto može.
suha hrana je sasvim dovoljna da zadovolji sve potrebe mačke pogotovo ako je kvalitetna ili premium. i nije problem što ti je hrana u zdjelici cijeli dan, samo se pridržavaj količina navedenih prema dobi mačke. znači u zdjelicu mu staviš dnevnu količinu i to je za taj dan gotovo. ove vrećice mokre hrane trebaš više gledati kao poslasticu. no možeš mačku hraniti isključivo i mokrom hranom ali nije isplativo.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.