Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 16:26   #2601
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Imam godinu dana za pregurat jer dok god je 27 do tad je rizicno .
A gle, za dio te ekipe se može reći da je 'besmrtan'... meni osobno je Janis najjača... a budući da ti (kao ni ja, podrazumijeva se) na taj način nisi... nema ti nego pregurati... već si odradila nekoliko dana...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:33   #2602
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
A gle, za dio te ekipe se može reći da je 'besmrtan'... meni osobno je Janis najjača... a budući da ti (kao ni ja, podrazumijeva se) na taj način nisi... nema ti nego pregurati... već si odradila nekoliko dana...
Ne očekujem da ću postat besmrtna, ali sa razvojem trenutnih događaja itekako ću ispunit onu jedinu želju koja me još uvijek drži tu.

Ovo sa danima... Nemoj.
Jer nećemo odbrojavat jer je to ružno.
Možda misliš da je motivirajuće, ali za mene je izrazito ponižavajuće kad netko moj život svede na to.

Ionak se nisam mislila ubit prije Božića, pa da svojima userem blagdane.
To se radi na bitne datume preko ljeta
/s
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 19:01   #2603
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post

Ionak se nisam mislila ubit prije Božića, pa da svojima userem blagdane.
To se radi na bitne datume preko ljeta
/s
Malo sam i ja razmišljao o ovome,pogotovo s tim cijanidem :P

Jel te muči koliko će drugi pričati o tebi,u smislu da će njih ogovarati zbog tebe.

Ne mislim na "selo" na najbliže,roditelje,najuža obitelj.Da će oni nositi zbog tebe neki križ,jer je eto to sramota.
Notmylife is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 19:38   #2604
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ne očekujem da ću postat besmrtna, ali sa razvojem trenutnih događaja itekako ću ispunit onu jedinu želju koja me još uvijek drži tu.

Ovo sa danima... Nemoj.
Jer nećemo odbrojavat jer je to ružno.
Možda misliš da je motivirajuće, ali za mene je izrazito ponižavajuće kad netko moj život svede na to.
Onda je suprotno od namjere. Uzimam u obzir, neće se ponoviti...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 19:51   #2605
Quote:
Notmylife kaže: Pogledaj post
Malo sam i ja razmišljao o ovome,pogotovo s tim cijanidem :P

Jel te muči koliko će drugi pričati o tebi,u smislu da će njih ogovarati zbog tebe.

Ne mislim na "selo" na najbliže,roditelje,najuža obitelj.Da će oni nositi zbog tebe neki križ,jer je eto to sramota.
Jebo ih kalij-cijanid, koliko puta su ponovili to mogli su bar jednom reć di se može kupit .

Pa ono... Prolazi mi to kroz glavu, ali sebična želja za prestankom nekako sve ostalo stavlja u drugi plan.

Ipak, ako razmislim o tome znam da bi ljudi srali.
Malo mjesto i žive kroz takve stvari. Da mogu nekog tračat, a što je tuđi život gori to su oni u svojim glavam bolji valjda.

Znam da sam jednom negdje pročitala da se lik odlučio ne-ubit zbog psa. Jer obitelj bi razumjela da ga nema. Možda nebi razumjeli zašto, možda bi ga posmrtno osuđivali, ali bi bili svjesni da ga nema. No njegov pas bi uvijek čekao da se on vrati doma i pesu nebi bilo jasno zašto ga nema.
S obzirom da jako voli tog psa, nije htio da ovaj to prolazi i da misli da ga je gazda napustio.

Možda će nekom to zvučat glupo, ali po meni je super ako osoba pronađe razlog za život - kao što je taj čovjek, i promjeni svoje depresivne obrasce.

Ja se manje više vrtim u krug i tjeram samu sebe da ne razmišljam o nekim baš konkretnim stvarima jer... Puno previše vremena i puno previše prilika za svašta nešto. Ne želim ni gledat koje su mi stvarne opcije.

Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Onda je suprotno od namjere. Uzimam u obzir, neće se ponoviti...
Hvala ti.
Znam što si namjerava, ali ovako je to kao... Božićni kalendar. Samo umjesto 25 kućica, ja imam 365 .
Ipak, nekad se treba doć do nule i nekad se treba izvršit... Zadano.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 04:10   #2606
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ipak, nekad se treba doć do nule i nekad se treba izvršit... Zadano.
zasto bi trebalo .. isto tako mozes reci da netreba ..

sve je to ljudski .. a IZBOR je ljudski isto
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:17   #2607
Jer izvrsavam obecanja...
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 01:19   #2608
Vrijeme prolazi, a ja se osjećam jednako prazno i sve mi je jednako isprazno.

Zadnjih nekoliko dana sam bila van ove svoje reale i to mi se obilo o glavu valjda maksimalno moguće.
Povratak u stvarnost je teži nego što sam mislila da će biti.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 01:22   #2609
mene stvarnost spasava .. laz je ono sto me ubija .. a sta ces .. u principu dodje na isto ..
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 01:31   #2610
Nije bila u pitanju laž nego boravak u paralelnom svemiru.

Makar, ustvari, princip je isti da - bila je laž.

I na kraju dana nije bitno. Da je i najistinitija istina, efekt na mene je očito isti.

Probala sam laganjem, probala sam samozavaravanjem, probala sam lijekovima, probala sam...

I kaj mi više ostaje?
Dosta mi je probavanja.

Dosta mi je lažnih svjetova, lažnih ljudi i lažne mene.
Dosta mi je navučenih maski i glupih razgovora.
Dosta mi je hodanja ko po jajima oko svega i svakog.

Naprosto mi je dosta.

Par dana sam se osjećala mirno.
Nakon jako puno jako nemirnih godina.

Jel mi trebalo to?
Jel mi trebalo to da vidim ono što ustvari nemam?
Što vjerojatno nikad neću ni imati van nekih iskustava paralelnih stvarnosti kao sad.
Na trenutak.
Na dan-dva-tri.
Na dovoljno dugo da znam koliko je jebeno dobro, ali nedovoljno da mogu ustvari uživati i živjeti taj osjećaj.

Dovoljno da mogu sama sebe mučiti prisjećanjem i uspomenama.

Tražim thrill na krivim mjestima.
Tražim ljubav u krivim ljudima.

U suštini mrzim i sebe i sve oko sebe.

Istina nije ništa bolja od laži ako dovede do toga da se osjećam kako se osjećam.
Laž nije ništa bolja od istine ako dovede do toga da se osjećam kako se osjećam.
Twist je u tome da će svaka opcija dovesti do ove sad i ovog sad osjećaja.

Nemam se potrebu ubit.
To mi zvuči onak grubo i agresivno.
Imam potrebu nestat i prestat.

Mislim da je ono što meni sad treba ustvari lobotomija.
Da ovo malo ljudi kojima je stalo (obitelj) i dalje imaju privid da sam tu, ali da ja, ono što ja stvarno jesam - naprosto prestane.

Mučim se.
I njih.

Ovo nije život...

Ako jest....

Ne želim da ovo bude život.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 01:40   #2611
koncetriraj se AKO SMIJEM predloziti na kljucne rijeci;

Quote:
Ovo nije život...
OVAJ zivot ...

Quote:
Ne želim da ovo bude život.
a sta kazes na ONAJ zivot zelis li drugi/drugaciji .. (nije provokacija .. znam da moze u tim situacijama zvucati totalno retardirano ali jebiga .. "shit happens" )

jebiga mogu si mislit otprilike .. a u principu mislim da znam tocno kak je ..

pitanje je dali si skupila dovoljno energije dok si kupovala vrijeme sa svim nabrojanim tehnikama da se konacno suocis sa odlukom ZA ONAJ ZIVOT

svaki i ovaj i onaj zivot se moze "prekinuti" pocetkom "drugog" a zavrsetkom "ovog"

naravno pod drugi zivot podrazumjevam odluke i radnje koje pokrecu NOVI (drugi, onaj) ZIVOT! .. da nebi bilo da te motiviram na prekidanje zivota opcenito pa za svaki slucaj

samo lagano . sjebane su to odluke .. al .. zivot je kako god uzmes ogranicen i nije bas da imas svo vrijeme svijeta .. sto prije okrenes novi list to ces vise vremena imati u novom zivotu

samo hrabro i polako i njezna budi prema sebi .. dovoljno si patila .. bar koliko mi se cini iz tvojih postova .. sta ja znam .. samo lupetam

kako god bilo, sretno
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 01:55   #2612
Ako mi nečeg fali onda je to energije.

Ne, nisam skupila dovoljno energije.
Nisam skupila dovoljno hrabrosti, pameti, znanja...

Toliko puta sam okretala novi list, a nekako uvijek završim na istoj stranici.
Možda su drugačiji likovi, možda je drugačija radnja, ali osjećaj je isti.

Sjebala sam svaki put.
Ponekad sam u procesu sjebavanja sebe i svog života sjebala i neke druge ljude.
Nenamjerno, ali jesam.
I krivo mi je.

Loša karma je loša karma.

Da, život je jedan.
I brz.
Makar ponekad tako prokleto spor.

I baš zato što je život jedan ne zavaravam se da ga mogu promjenit ili poboljšat.
Ne više.

Moja uloga je da serem iza tipkovnice.
Da vrištim na ljude po internetima dok plačem jer sam toliko bespomoćna da jedino anonimno mogu zauzeti neki stav.

Osjećam se suvišno.
Svjesna sam kakav efekt bi moj nestanak ostavio, kakva "rupa" bi nastala, ali mislim da ju jedino roditelji nikad nebi mogli do kraja popunit.
To je stvarno nešto što ne mogu poreći.
No sve ostalo... Svi ostali.
Svijet nebi stao ni na sekundu da moj stane zauvijek.

I to je dobro.
Nebi imao tko plakati zamnom.

Jednako kao što ni utjehu oko zdravstvenih problema nemam od koga tražit, osim u virtuali.

Krugovi očaja isprekidani sa pojedinim sekundama sreće.
Zajebi to.

Sjebala sam generalno.
Ovaj put sebe.
Sebično ću zaboravit što sam na putu polomila i kog sam zgazila.

Zašto nebi bila sebična?

Zadnjih nekoliko mjeseci sve manje izlazim iz kuće.
Nema smisla.
Ne znam koji je kad datum, koji je dan niti kakva je temperatura vani.
Da nemam prozor nebi znala ni kakvo je vrijeme.

I sad bi u ovom djelu posta trebala napisat ono što želim?
Ono što mi treba?

Toga nema.
Doslovno.

Moje želje su nestale.
Afiniteti spram ičega isčeznuli.

Jedino što mogu je beskrajno trkeljat po internetu u nadi da ću naići na sugovornika koji će poslušat što imam za reći.
Možda bar na trenutak...

I to pomogne.
Dovoljno da barem odgodim; da progutam emocije i proguram još jedan dan.

Besmislen, neproduktivan i loš.
Kao i svaki u zadnjih dva i pol mjeseca.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 02:28   #2613
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ako mi nečeg fali onda je to energije.

Ne, nisam skupila dovoljno energije.
Nisam skupila dovoljno hrabrosti, pameti, znanja...
onda odmori .. naci ces nacina .. tvoj zivot do sada je dokaz da nisi odustala .. boris se iako mislis da vise nemas snage .. cinjenica je da dises i zivis

.. iz jednog drugog konteksta (sportskog) se sjetim jedne crnohumoristicne teorije: bol je slabost koja napusta organizam

Quote:
I baš zato što je život jedan ne zavaravam se da ga mogu promjenit ili poboljšat.
Ne više.
.. to je kamen temeljac svake depresije .. beznadje .. nazalost ja ni nitko drugi osim tebe to nemoze promjeniti .. drugi ljudi imaju vjere i mogu te cekati i uvijek ce biti ljudi koji ce vjerovati u drge ljude i biti pored ali tu borbu svaki depresivac izbori sam .. mozda zvuci lose ..mozda nebi trebao to pricat .. nisam strucan .. samo sam prosao neka iskustva po kojima sam donio zakljucke kakve takve i govorim iskreno bez ikakvih sranja .. i znam kak je ... u samoci .. jebeno je .. ali kad se rjesis proljeva depresije .. onda vise neces gubiti vrijeme na ovakve razgovore niti sjecanja na njih

Quote:
Moja uloga je da serem iza tipkovnice.
Da vrištim na ljude po internetima dok plačem jer sam toliko bespomoćna da jedino anonimno mogu zauzeti neki stav.
to je tvoj izbor .. ne postoji razlog osim tvog izbora da stanes na trg predstavis se i pocnes pricat sranja .. nebi ti to savjetovao jerbo znas kak se lako ljudi odvedu i kak se to ono veli .. aha da .. institualiziraju te i oda da vidis kako se nemoze .. onda vise nemas TI izbor .. samo sreca da ne padnes nekom manijaku pod ruke da se izivljava (dokumentarac "ZAŠTO?")

Quote:
Osjećam se suvišno.
i ja isto, pogotovo dok komuniciram sa tobom, ali ima i gorih stanja od suvisnosti .. zamisli da pricas sama sa sobom i da se osjecas kao da te je previse .. nije mnogima lako na mnoge nacine

Quote:
Svjesna sam kakav efekt bi moj nestanak ostavio, kakva "rupa" bi nastala, ali mislim da ju jedino roditelji nikad nebi mogli do kraja popunit.
To je stvarno nešto što ne mogu poreći.
No sve ostalo... Svi ostali.
Svijet nebi stao ni na sekundu da moj stane zauvijek.
pa kaj nije to dobro .. da nista ne stane .. da se zivot nastavi .. i nikad ne zaustavi?

Quote:
I to je dobro.
Nebi imao tko plakati zamnom.
aha .. evo .. nasla si pozitivno hehe sori na crnjaku :P

Quote:
Jednako kao što ni utjehu oko zdravstvenih problema nemam od koga tražit, osim u virtuali.
a i tu se dobije po prstima .. baniranja cenzure .. ima nas koji smo prosli isto .. znas i sama

Quote:
Krugovi očaja isprekidani sa pojedinim sekundama sreće.
Zajebi to.
pa zajebavam to .. na sve strane .. ne samo tu .. ne samo u osobnim pizdarijama .. ima tih krugova ocaja na svim razinama

Quote:
Sjebala sam generalno.
Ovaj put sebe.
Sebično ću zaboravit što sam na putu polomila i kog sam zgazila.
a tko nije .. kak se veli .. ne zato da se trivijalizira mada nesumnjivo mnogi na taj nacin pokusavaju puno toga omalovazit .. ali jebiga oprosti si .. kako i drugome .. ili drugome kako i sebi .. ma idila hehe

Quote:
Zašto nebi bila sebična?
dobro pitanje .. zasto nebi? ja ne vidim razlog ako time ne ugrozavas moju sebicnost

Quote:
Zadnjih nekoliko mjeseci sve manje izlazim iz kuće.
Nema smisla.
Ne znam koji je kad datum, koji je dan niti kakva je temperatura vani.
Da nemam prozor nebi znala ni kakvo je vrijeme.
opet izbor .. kao i anonimno/javno progovaranje .. i tome slicno

Quote:
I sad bi u ovom djelu posta trebala napisat ono što želim?
Ono što mi treba?
od kud cupas ta ocekivanja/pravila?

Quote:
Toga nema.
Doslovno.
malo se zezam .. dobronamjerno .. nadam se da ce tako biti prepoznato

Quote:
Moje želje su nestale.
Afiniteti spram ičega isčeznuli.
odlicno, eto prostora za nove .. tja .. nemos staro za novo mjenjat!

Quote:
Jedino što mogu je beskrajno trkeljat po internetu u nadi da ću naići na sugovornika koji će poslušat što imam za reći.
Možda bar na trenutak...
a jel ja il netko drugi ovdje radi ista pametnije?

Quote:
I to pomogne.
Dovoljno da barem odgodim; da progutam emocije i proguram još jedan dan.
i za razliku od vecine tijesta mesa ti si svjesna toga .. osvjestenje nije nuzno bezbolan i ugodan proces .. a ovisi naravno i o okolnostima .. pogle jadnog Kafku .. sretno sa tim .. mislim da nitko nije bio spreman odnosno nije mogao znati sto ce osvjestiti .. pa nebi bilo pojma osvjestenje u bilo kakvom drugom kontekstu

Quote:
Besmislen, neproduktivan i loš.
Kao i svaki u zadnjih dva i pol mjeseca.
mislis zasjedanje sabora .. jao ljudi .. govorim vam ugasite televiziju i druzite se .. zivite zdravo i nedajte da vas skrenu sa puta!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 02:34   #2614
Nemam što napisat, a toliko toga osjetim "ispod površine".

Nikad neću imat ono što želim i samim time ne želim više ikad išta željeti.

Dosta mi je.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 02:45   #2615
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Nemam što napisat, a toliko toga osjetim "ispod površine".
naci ce to put .. na ovaj ili onaj nacin ce "splivati/isplutati"

Quote:
Nikad neću imat ono što želim i samim time ne želim više ikad išta željeti.
odgovori mi; Što je depresija? .. odi proguglaj izvuci par glavnih simptoma i pejstaj ih tu .. nije da imas nekaj pametnijeg sada za delat

Quote:
Dosta mi je.
nemre ti bit dosta kad nisi nis dobila a jos ni neznas sta ni kako .. trebas, mozes, zelis .. i tome sl.

tek ce poceti!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 02:58   #2616
Evo, guglala sam.

Makar sam prije toga guglala neke druge stvari.
Si znao da se može obrisat gmail adresa?
Planiram promjenit broj i zaključat PM na svim aplikacijama gdje se to može, a obrisat one na kojima ne.

Bit će mi malo teško "odvojit se" od broja jer ga imam godinama, ALI... Šta se mora...


Nego, da se vratimo na depresiju?

- Osjećaj tuge, praznine, beznađa i tuposti – ovi osjećaji su s vama većinu dana, svaki dan.
- Gubitak interesu za stvari koje vas inače usrećuju – možda vas više ne zanima hobi koji ste nekad obožavali, druženje s prijateljima ili ste izgubili interes za seks.
- Kratak fitilj i napetost – brzo planete i nakon toga vam treba puno vremena da se smirite.
- Teško donošenje odluka – depresija otežava ispravno razmišljanje i koncentraciju. Odlučivanje oko jednostavnih stvari može se činiti jako zahtjevnim.
- Osjećaj krivnje i manje vrijednosti – ti osjećaji su često pretjerani ili čak suprotni od ispravnih. Osjećate krivnju za stvari za koje niste krivi ili nad kojima nemate kontrolu ili osjećate veliku krivnju za manju pogrešku.
- Misli o smrti i samoubojstvu – ovo varira od osobe do osobe. Neki priželjkuju vlastitu smrt misleći da bi svijetu bilo bolje bez njih. Drugi planiraju raniti se. Najefikasniji način sprječavanja samoubojstva je prepoznati znakove upozorenja na vrijeme.

Mislim, znam ja da sam depresivna, pronalazim se u svim simptomima.
Nisam to nikad ni poricala.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 03:38   #2617


ima covjek i obitelj svi sretni i veseli .. o cemu mi tu pricamo?

kakve promjene brojeva hebote samo se zakopavas jos dublje .. odkopaj se .. zivi .. uzivaj .. pitanje je izbora

zelim ti da zbog sebe izaberes svoj izbor koji te usrecuje, sretno u izboru
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 03:47   #2618
U pravu si.

Na kraju dana je moj izbor, a ja sam izabrala to.

Hvala što si mi pravio društvo večeras.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 03:49   #2619
hvala tebi na drustvu, zivila!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 20:19   #2620
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ne želim o politici i kako/zašto/zbog čega, ali jel na još koga negativno utjecalo ovo javno samoubojstvo koje sad rastežu po TVu di god i kad god upališ ikakav oblik vijesti?

Nisam pogledala snimku i mislim da nebi ni mogla jer svaki put kad se samo krene o otrovu ja se naježim.

Na stranu motiv iza svega ipak se radi o javnom samoubojstvu i nije mi jasno zašto se pobogu iznova i iznova i iznova iiii iiiiznova vrti ista snimka.
Jel bi tak puštali da si je pucao u glavu?
Pun mi je kurac toga da ne mogu pogledat vijesti ili ak ih moji gledaju da ja moram stavit slušalice jer mi je cijela kalij-cijanid retorika ogroman trigger.

Koliko god glupo zvučalo osjećam se skoro kao napadnuto u vlastitom domu jer kad oni krenu pričat o tome, meni se vrte neki moji "kalij-cijanid" planovi po glavi.
I ne, ne mogu odvojit tuđe samoubojstvo da sebično ne pomislim na sebe.

Da ne pričam koliko lako je to djelovalo i koliko... Idealno?
Popiješ čašicu i zbogom.

Toliko sam osjetljiva zadnjih dana, a danas mi je rođendan koji je generalno probudio neka razmišljanja koja nije trebao.
Club 27 i te spike.
Makar više nemam 15, ipak me izrazito jako drka baš taj broj za koji se pitam hoću ga preživit ili ću barem jednom pokušat. Baš radi one 15-godišnje sebe.

Skužila sam da popizdim (iznutra) na svaki spomen smrti, tako da mi je u zadnje vrijeme glavni MO kad se priča o nečemu samo slušalice u uši i pravit se da pravi svijet ne postoji.

Ne znam jel se oko mene više priča o smrti nego inače (na stranu tv) ili sam ja naprosto počela to jasnije "čuti" jer mi sad smeta.
kao da sebe čujem, triggeri sa svim strana, osjećam se ko zadnji debil kad sve to počnem shvaćati osobno, a postalo je dio svakodnevice već jako dugo i teško mu se oduprijet. TV ne mogu slušat ni na stranim jezicima koje ne razumijem i onda počnem halirat gluposti i osjećam se prozvanom u puno toga.
addic7ed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.