Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2007., 22:18   #61
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
otišli bi u Rijeku i Istru kao što i jesu.
pojasni
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 23:27   #62
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
pojasni
Moj bratić je mobiliziran 1991 i došao je u školu gdje je bio dio 3gbr ujutro u 8h, imao je magnuma 357 S&W model 686, bio je pravi šerif, i sve je bilo u redu dok nisu dobili zapovijed da idu u Tenje oko 15h, a onda se ukočio na stolici, nisu ga mogli pomaknuti, uzeli su mu magnuma da ne napravi neku glupost i pozvali vojnu policiju da ga odvede. Nakon toga se nikad nije pojavio nego je pokupio ženu i dijete i otišao u Umag i još dan danas je tamo, a tamo je i još nekoliko njih za koje znam, rade u istoj firmi, koji su zbrisali početkom rata. Magnuma su mu vratili prije par godina.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 23:28   #63
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
trebali su biti sudski gonjeni, odležati u zatvoru godinu dvije ili ostati tamo gdje su otišli
A zašto to nije tako
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 02:38   #64
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
A zašto to nije tako
450.000 glasova je bitnije od 45.000 branitelja. A uzmi u obzir i kako od boračkih penzija i dan-danas još žive naraštaji "titovih omladinaca", i sve će ti bit jasno.
__________________
Na početku ih je malo, i svi ih gledaju s podozrenjem i strahom. Poslije ih je puno, jer nakon Rata Domoljub biti ne košta ništa.

Malo nas je, a još ima i stoke.
from_hell_to_cell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 03:47   #65
Quote:
from_hell_to_cell kaže: Pogledaj post
Ovo je dobar intervju, ima par rečenica kaj se totalno mogu primijenit i na DR. Al moram priznat kak mi opće ni čudno kaj se nalazi u časopisu koji govori o čudima, svetim rupcima, NLO-ima i guruima. Ne da imam iš protiv toga, neg bi mi normalnije bilo takve stvari nalazit u liječničkim časopisima, al dobro... Bolje iš nego niš.

Najzanimljivija mi je rečenica u kojoj Tick veli kak jedino sociopat iz ratnih strahota može izać nepromijenjene osobnosti. I tu bi bilo rješenje jednog velkog problema veterana DR-a danas: RATNI PUT, odnosno: Ne mreš (vojni) ptsp dobit ak si, recimo, bio u "maršalki" čitav rat, a nisi doživio "ratne strahote". Ratni put nije nimalo teško provjeriti kod svakog ponaosob, i na pitanje Zakaj se to ne primjenjuje, jedino mi mito i korupcija padaju na pamet.
A posljedice su za stvarno bolesne ljude nepopravljive, i samo padaš u sve veći i veći bed.
Evo malo reklame u obliku odgovora:

Taj časopis (Share Internaitonal) se ne bavi samo tim stvarima koje si nabrojao nego se bavi i raznim drugim pitanjima i problemima i ima redovito masu tako dobrih članaka kao što je i taj o PTSPU-u, kakve cete malo gdje drugdje naci. (a citav rad na casopisu osim tiskanja se obavlja volonteski i u njemu nikad nije objavljena nijedna jedina reklama kako bi zadrzao maksimalnu nezavisnost) Engleska on-line verzija casopisa se malo cesce azurira od ove Hrvatske.
Daklem, o Share Internationalu, prava informacija:
Share International povezuje dva glavna toka suvremene misli — politiku i duhovnost. Otkriva sintezu koja je podloga za političke, društvene, ekonomske i duhovne promjene koje se sada zbivaju po cijelom svijetu i pokušava potaknuti praktično djelovanje za obnovu svijeta koja se treba temeljiti na većoj pravednosti i suosjećanju.

Share International pokriva vijesti, zbivanja i komentare koji se odnose na Maitrejine prioritete: primjerenu opskrbu ispravnom hranom, pimjereno stanovanje i prebivalište za sve, zdravstvenu njegu i obrazovanje kao univerzalno pravo, te održanje ekološke ravnoteže na Zemlji.

Časopis izlazi mjesečno, osim dvomjesečno u siječnji/veljači i srpnju/kolovozu svake godine. Različite inačice engleskog časopisa Share International redovito izlaze na nizozemskom, francuskom, njemačkom, japanskom, rumunjskom, poljskom i slovenskom jeziku. Distribuira se u više od 70 zemalja.

Share International svakog mjeseca donosi: najnovije informacije o Maitreji članak Majstora mudrosti intervjue s najnaprednijim ljudima iz svih područja ljudskog djelovanja te njihove članke, uključujući one o iskorjenjivanju gladi i siromaštva; društvenim i gospodarskim promjenama; politici, miru i ljudskim pravima; znanosti i medicini; psihologiji i obrazovanju, vijesti iz UN-ovih agencija o pozitivnim razvojima u mijenjanju našeg svijeta odgovore Benjamina Crema na različita pitanja čitatelja i javnosti

Suradnici ovog magazina i oni koji su intervjuirani ili citirani ne stoje nužno uz izjave Benjamina Crema o prisutnosti Maitreje, Učitelja svijeta, ili srodne ezoteričke ideje.

goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 03:53   #66
Quote:
from_hell_to_cell kaže: Pogledaj post
Ratni put nije nimalo teško provjeriti kod svakog ponaosob, i na pitanje Zakaj se to ne primjenjuje, jedino mi mito i korupcija padaju na pamet.
A posljedice su za stvarno bolesne ljude nepopravljive, i samo padaš u sve veći i veći bed.

Ma i sve ti je kod nas jako neorganizirano. Sposobni smo i najjendeostavnije stvari spetljat dozlaboga. Naravno, to je razlog više da ih se pritisne da se to malo bolje organizira i porješava. Što b se ja tim birokratima nadavo otkaza to bi bilo nevjerojatno. Ne iz pakosti nego, ako nece ili ne znaju radit, i ne zele i naucit - a koje je drugo rjesenje?

Zato pazite za koga glasate na izborima, izmedju ostaloga, razmislite malo, informirajte se, a i potrudite se izaci na prosvjed s transparentima kada bude za neku pravu stvar. Nitko ti nece pomoc ako si sam ne pomognes.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 21:35   #67
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Evo malo reklame u obliku odgovora:

Taj časopis (Share Internaitonal) se ne bavi samo tim stvarima koje si nabrojao nego se bavi i raznim drugim pitanjima i problemima i ima redovito masu tako dobrih članaka kao što je i taj o PTSPU-u, kakve cete malo gdje drugdje naci. (a citav rad na casopisu osim tiskanja se obavlja volonteski i u njemu nikad nije objavljena nijedna jedina reklama kako bi zadrzao maksimalnu nezavisnost) Engleska on-line verzija casopisa se malo cesce azurira od ove Hrvatske.
Daklem, o Share Internationalu, prava informacija:
Share International povezuje dva glavna toka suvremene misli — politiku i duhovnost. Otkriva sintezu koja je podloga za političke, društvene, ekonomske i duhovne promjene koje se sada zbivaju po cijelom svijetu i pokušava potaknuti praktično djelovanje za obnovu svijeta koja se treba temeljiti na većoj pravednosti i suosjećanju.

Share International pokriva vijesti, zbivanja i komentare koji se odnose na Maitrejine prioritete: primjerenu opskrbu ispravnom hranom, pimjereno stanovanje i prebivalište za sve, zdravstvenu njegu i obrazovanje kao univerzalno pravo, te održanje ekološke ravnoteže na Zemlji.

Časopis izlazi mjesečno, osim dvomjesečno u siječnji/veljači i srpnju/kolovozu svake godine. Različite inačice engleskog časopisa Share International redovito izlaze na nizozemskom, francuskom, njemačkom, japanskom, rumunjskom, poljskom i slovenskom jeziku. Distribuira se u više od 70 zemalja.

Share International svakog mjeseca donosi: najnovije informacije o Maitreji članak Majstora mudrosti intervjue s najnaprednijim ljudima iz svih područja ljudskog djelovanja te njihove članke, uključujući one o iskorjenjivanju gladi i siromaštva; društvenim i gospodarskim promjenama; politici, miru i ljudskim pravima; znanosti i medicini; psihologiji i obrazovanju, vijesti iz UN-ovih agencija o pozitivnim razvojima u mijenjanju našeg svijeta odgovore Benjamina Crema na različita pitanja čitatelja i javnosti

Suradnici ovog magazina i oni koji su intervjuirani ili citirani ne stoje nužno uz izjave Benjamina Crema o prisutnosti Maitreje, Učitelja svijeta, ili srodne ezoteričke ideje.

Nisam to mislio posprdno ili neš slično. Kaj više, mene čak i zanimaju takve stvari. Kad bi taj časopis izlazio na kiosku bi ga ziher kupovo, ionak kod nas ima malo dobrih časpisa. Ja svaki mjesec zemem NG i Husar, a od politike nekad Hrv. Slovo (al me to tek naživcira, pa se kontroliram) sve ostalo je koma.

Ovo sam se sad sjetio dok pišem, ne znam je l' još kom tak, al mene ubijaju u pojam sve najbolje emisije, pa čak i filmovi. Na kraju u biti sve ono kaj me zanima nemam živci gledat, jer me pukne na totalnu nepravdu, i onda sam sebe ebem u bulju kaj sam opće to išo i gledat.
Al sam si zapiso ovaj link, a probaću i "bookmarkat", zgleda fakat O.K.
__________________
Na početku ih je malo, i svi ih gledaju s podozrenjem i strahom. Poslije ih je puno, jer nakon Rata Domoljub biti ne košta ništa.

Malo nas je, a još ima i stoke.
from_hell_to_cell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 21:58   #68
Quote:
edipa maas kaže: Pogledaj post
zanima me da li je moguće potpuno izlječenje? ili je vrhunac naučiti se živjeti s tim?
koji su načini liječenja osim da odeš na rebro i daju ti paletu lijekova i pošalju kući? da li netko zna da se netko izvukao iz toga i ponovno se socijalizirao i počeo opet voditi "civilni" život?

da li ima u zg neki doktor, udruga, organizacija, vrač koji STVARNO može pomoći? da li postoji mjesto gdje se mogu obratiti osobe koje žele pomoći nekome s ptsp-om a ne znaju kako?

što općenito mislite o ovom problemu i načinu na koji se društvo, politika, birokracija odnose prema tim ljudima?
Pročitala sam postove, vidim da su malo otišli off tvog problema,
o ptsp-u znam ponešto iz prve ruke ponešto iz struke (nisam stručnjak)...

zanima me samo
je li taj tvoj stvarno može sve to "zahvaliti" ptsp-u
ili ponešto i lošem odgoju, lošem temperamentu
(naravno da alkohol i stres i dijagnoza sve latentne probleme potencira)?

Bojim se da je ovo prvo teže izlječivo nego ono što nastane kao rezultat traume u kasnijoj dobi.

(Iako se to dvoje uglavnom samo ideal tipski razlikuje, u životu se nesreća lipi za nesreću, moje mišljenje )
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 22:03   #69
Quote:
from_hell_to_cell kaže: Pogledaj post
Najzanimljivija mi je rečenica u kojoj Tick veli kak jedino sociopat iz ratnih strahota može izać nepromijenjene osobnosti. I tu bi bilo rješenje jednog velkog problema veterana DR-a danas: RATNI PUT, .
Tako i ja mislim ali opet imaš i posve individualni faktor koji igra ulogu za koji nitko nije kriv. Iako u riješavanju pitanja statusa je to zanemarivo značajno.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:46   #70
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Tako i ja mislim ali opet imaš i posve individualni faktor koji igra ulogu za koji nitko nije kriv. Iako u riješavanju pitanja statusa je to zanemarivo značajno.
Ak sam te dobro skužio, to je ona spika: "nije svak za pušku"?
Jer ak je o tome riječ, slažem se, al bi i po pitanju takvih RATNI PUT riješio sve nedoumice i pitanja o tome KAKO je dotični obolio. Problem leži u tome kaj bi se tu skužilo kak hrpa njih četnika ni nit vidla, a baš oni imaju najveće mirovine i slične "povlastice", čime se u biti nimalo ne razlikuju od najobičnijih ratnih profitera. Tu ti je i još jen nevjerojatan podatak, koji govori o tome kak najveće mirovine i stupanj iskorištenosti prava imaju oni koji su u mirovinu otišli od 1991. do kraja 1992. godine??

Ne znam da l' ti jonemenj žišku, al meni je najjadnije kad nas se SVE trpa u koš "ptsp-ovaca", a tolko je lako ljude postrojit i prebrojat da je to jednostavno bolno za razum.

A baš se iz neprimjenjivanja tog najpravednijeg i najjednostavnijeg rješenja, opet individualno, kak ti veliš, javljaju daljnji ogranci bolesti, ogranci koje sam spomenuo u postu prije stranicu-dvije.

Tim je ograncima simptomatično to kaj se bolest uvijek razvija na samo dva načina: prema van, il prema nutra.
Tak da ćeš u jednoj grupi bolesnika dobit one čiji je strah (jer je u korijenu PTSP-a uvijek, samo i jedino STRAH) kao nositelj bolesti usmjeren prema sebi, a u drugoj prema okolini - van.
Koliko god vrsta okoline postoji, a okolina igra NAJVEĆU ulogu u RAZVOJU bolesti: zajednički nazivnik za bolesne jest taj kako je za vlast NAJPOŽELJNIJI ishod onaj krajnji i najjednostavniji: metak u glavu.
I zato ćeš danas pročitat puno više komentara kao kaj su: "eh, da se on fakat štel ubit, ne bi se mi danas morali zajebavat z njim", od ikakvih pokušaja olakšavanja života bolesnima.

I TO JE TO.
__________________
Na početku ih je malo, i svi ih gledaju s podozrenjem i strahom. Poslije ih je puno, jer nakon Rata Domoljub biti ne košta ništa.

Malo nas je, a još ima i stoke.
from_hell_to_cell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 17:13   #71
Quote:
from_hell_to_cell kaže: Pogledaj post
Tim je ograncima simptomatično to kaj se bolest uvijek razvija na samo dva načina: prema van, il prema nutra.
Tak da ćeš u jednoj grupi bolesnika dobit one čiji je strah (jer je u korijenu PTSP-a uvijek, samo i jedino STRAH) kao nositelj bolesti usmjeren prema sebi, a u drugoj prema okolini - van.
Koliko god vrsta okoline postoji, a okolina igra NAJVEĆU ulogu u RAZVOJU bolesti: zajednički nazivnik za bolesne jest taj kako je za vlast NAJPOŽELJNIJI ishod onaj krajnji i najjednostavniji: metak u glavu.
I zato ćeš danas pročitat puno više komentara kao kaj su: "eh, da se on fakat štel ubit, ne bi se mi danas morali zajebavat z njim", od ikakvih pokušaja olakšavanja života bolesnima.

I TO JE TO.

Ja bi to rješila ko Hitler ili u Sparti. Ko nije zdrav u jamu.
Za čas bi procvala država.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 17:20   #72
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
Ja bi to rješila ko Hitler ili u Sparti. Ko nije zdrav u jamu.
Za čas bi procvala država.
A da li bi i sebe u jamu
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 17:24   #73
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
Ja bi to rješila ko Hitler ili u Sparti. Ko nije zdrav u jamu.
Za čas bi procvala država.
Pa je, u svim je ratovima svijeta uvijek bilo slučajeva kad je vojnik "prolupo", bili to kopljanici, vitezovi, musketiri il strojničari, al prije se to većinom zvalo kukavištvom. Pa su nas onda primjereno i kažnjavali.
Možda je tak i bolje, riješi te muka. Da i ne pričam kolko je onda "normalnima" lakše za živit, bez smrdljivih desničara. Da, trebalo bi to i danas radit, svima bi bilo puno bolje, a nas ko je opće i tjero u rat? Niko. Kaj smo posijali, nek i žanjemo.
Ak ti saznaš za kakav streljački vod, javi, al sam te jenu stvar molim, bar nek budu Hrvati.
__________________
Na početku ih je malo, i svi ih gledaju s podozrenjem i strahom. Poslije ih je puno, jer nakon Rata Domoljub biti ne košta ništa.

Malo nas je, a još ima i stoke.
from_hell_to_cell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 19:09   #74
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
A da li bi i sebe u jamu
Da.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:49   #75
Quote:
from_hell_to_cell kaže: Pogledaj post
Ak sam te dobro skužio, to je ona spika: "nije svak za pušku"?
.
Zanimljivo kako uopće nisam mislila na ptsp kod branitelja,
naime, ptsp se dobije najčešće u situacijama kad te nitko ne pita jesi li za pušku ili ne, i kad nažalost nemaš tu pušku.

Ali što se branitelja i prava tiče, slažem se apsolutno s tim o ratnom putu, živim s ljudima koji su prošli cijeli rat i skoro sva bojišta...nisu metak prije ni poslije rata ispucali (mrze vatromet napr.),
na kraju krajeva tko misli da jest za pušku-taj bi valjda u profesionalce, znam da se većina nije pitala je li za to (kao da bira hobi ili zanimanje), nego je li potreban. Danas, van konteksta blizine rata, je to malo teško zamisliti.

Doduše, nikad nisam stekla dojam da je struka tu imala pravo odlučivanja nego politika, ekonomija itd.,
dakle tu je problem a ne u tome što je nemoguće pravedno srezati ta prava, nego što ne postoji politička volja za to i točka.

A kad spominješ okolinu za razvoj bolesti
-imaj na umu da okolina nisu samo političari koji odlučuju o pravima
(kad se manipulira s ptsp-om, s ove ili one strane uvijek se to spominje)

nego jedna ideološki neutralna stavka- obitelj

(ali taj faktor nema svoju publiku, pa ga uvažava samo struka.

A tu ti ni jedna politika ne pomaže.
(Govorim o nekakvom medicinskom aspektu, ne socijalnom).

Bilo bi dobro kad bi se to sve s pravima i politikom nekako izdešavalo, pa bi neki možda najzad pružili sebi šansu uhvatit se ukoštac samo sa sobom i s bolešću. (Kao što se svi svaki dan i svugdje hvataju u koštac sa svojim dijagnozama- bolest je bolest)
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:25   #76
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako uopće nisam mislila na ptsp kod branitelja,
naime, ptsp se dobije najčešće u situacijama kad te nitko ne pita jesi li za pušku ili ne, i kad nažalost nemaš tu pušku.

Ali što se branitelja i prava tiče, slažem se apsolutno s tim o ratnom putu, živim s ljudima koji su prošli cijeli rat i skoro sva bojišta...nisu metak prije ni poslije rata ispucali (mrze vatromet napr.),
na kraju krajeva tko misli da jest za pušku-taj bi valjda u profesionalce, znam da se većina nije pitala je li za to (kao da bira hobi ili zanimanje), nego je li potreban. Danas, van konteksta blizine rata, je to malo teško zamisliti.

Doduše, nikad nisam stekla dojam da je struka tu imala pravo odlučivanja nego politika, ekonomija itd.,
dakle tu je problem a ne u tome što je nemoguće pravedno srezati ta prava, nego što ne postoji politička volja za to i točka.

A kad spominješ okolinu za razvoj bolesti
-imaj na umu da okolina nisu samo političari koji odlučuju o pravima
(kad se manipulira s ptsp-om, s ove ili one strane uvijek se to spominje)

nego jedna ideološki neutralna stavka- obitelj

(ali taj faktor nema svoju publiku, pa ga uvažava samo struka.

A tu ti ni jedna politika ne pomaže.
(Govorim o nekakvom medicinskom aspektu, ne socijalnom).

Bilo bi dobro kad bi se to sve s pravima i politikom nekako izdešavalo, pa bi neki možda najzad pružili sebi šansu uhvatit se ukoštac samo sa sobom i s bolešću. (Kao što se svi svaki dan i svugdje hvataju u koštac sa svojim dijagnozama- bolest je bolest)
Skužio.
i kod mene je bedara i s te strane. Obolile su mi i sestra i stara, stara je čak i tumor operirala, a sestra - ona je socijalno uvijek bila inteligentnija od mene, pa se snalazi, a i mora. Mora jest. A u svakom jebenom razgovoru kod obitelji se uvijek melje o ratu, i tome kolko su straha pretrpile dok mene nije bilo.
Pa se onda meni nikam nit ne ide.

Tak da, eto, nismo odgovorni sam za rat i sveukupne (ne)prilike u zemlji, već i za bolesti bližnjih. A srbi su nam u biti najbolji prijatelji, sam kaj to kuže samo normalni ljudi koji NIKAD ne bi išli u rat protiv drugih ljudi, a takvi su nakon rata, čini se, svi. Mi smo samo prokleti desničari koji su sve to i zakuhali, i da nije bilo nas, di bi normalnima bio kraj? A tu su, normalno, i prosvijetljeni slušači Cece. Jer je poznato kak određene vrste glazbe privremeno podižu IQ (Mozartov efekt).

Sve nas treba, kak kaže Dubravka, u jamu. Usput, Seven of nine je puno bolji avatar.

Na kraju uvijek ispada isto: trebali smo se jednostavno predat, a onda bi ptsp-i dolazili "civilizovanim" putem. Barem tak ispada di god pogledam.

Svi pljuju po braniteljima jer smo u biti osvajači; pljuju po Domovinskom ratu jer smo se mogli i mirno dogovorit; zastavu niko ne voli ni vidit, jer je ustaška; svima je u Jugi odjednom bilo bolje; srpske su pjesme pjesme današnje mladosti; a za nas u rukavu svi uvijek imaju jedno pitanje: A ko nas je tjero?
Još uvijek tražim streljački vod. Al Hrvate.
__________________
Na početku ih je malo, i svi ih gledaju s podozrenjem i strahom. Poslije ih je puno, jer nakon Rata Domoljub biti ne košta ništa.

Malo nas je, a još ima i stoke.
from_hell_to_cell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:51   #77
Quote:
from_hell_to_cell kaže: Pogledaj post
A ko nas je tjero?
je
najbolje kad ti vele
pa nisi trebo ic
pa da
to bi se kao samo rjesilo
najbolje da niko nije iso

ma kak got okrenes nevalja
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:55   #78
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
je
najbolje kad ti vele
pa nisi trebo ic
pa da
to bi se kao samo rjesilo
najbolje da niko nije iso

ma kak got okrenes nevalja
e bok Jozo
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:58   #79
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
e bok Jozo
joza

bok
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 15:03   #80
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
joza

bok
Ti si gazda Joza,
tebi rodi loza,
tebi rodi grožđe....

No22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.