Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2004., 01:29   #1
Rumunjska

Kakvi su vaši dojmovi? Ljudi, grad sam po sebi...? Šta mi preporučujete posjetiti? Vrijedi li uopće žrtvovati 10 dana u 10.mj. za pobjeći od hrpetine obaveza ili da to vrijeme sačuvam za neku drugu destinaciju?
amabas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 22:57   #2
Re: Rumunjska-Bukurešt???

Quote:
amabas kaže:
Kakvi su vaši dojmovi? Ljudi, grad sam po sebi...? Šta mi preporučujete posjetiti? Vrijedi li uopće žrtvovati 10 dana u 10.mj. za pobjeći od hrpetine obaveza ili da to vrijeme sačuvam za neku drugu destinaciju?
napisala sam ti detaljni odgovor, al u procesu se nekeko izgubio...ne da mi se opet pisat

bukurest ti nije neki grad, dosta je zmazan, nemas bas sto za vidjet...a i porasle su cijene...

u rumunjsku se isplati ici na planine, ne u gradove...
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 17:23   #3
ma i meni se isto cini da nije to to, ali nisam znala imam li predrasude-nije mi medju prvih 5 destinacija, a i ovo sto kazes o planinama se slazem, stvarno zvuci primamljivije! nakon ovog tvog odgovora, mislim da cu ipak otkantat besplatno putovanje i mirne savjesti pozavrsavat obaveze. hvala!
amabas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 11:05   #4
da, ne znam sto da ti kazem...to ti isto jako ovisi od toga kakva si osoba...

neki se jako 'razljute' jer ocekuju slican standard i nacin zivota kao i kod nas uz niske cijene (to su ti neki kompleksi da je u hr najgore na svijetu )...onda pocnu vise cijenit hrvatsku

a nekima je bas lijepo iznenadenje, jer vide nesto na sto nisu navikli...
ima svakakvih dojmova...

ako vec mozes doci, a jos je i besplatno , probaj to iskoristiti...ne moras stalno biti u bukurestu, uzmes vlak, bus ili nesto pa odes par dana na izlet u transilvaniju...
a u bukurestu zna biti jeftine zabave...
razmisli jos malo

p.s.nadam se da te sad nisam totalno zbunila
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 13:36   #5
Bukurešt = istočnoeuropski Pariz
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 16:48   #6
bio sam u Bukureštu prije 2 godine i uopće mi se nije svidio. jedan od najružnijih gradova koje sam posjetio (a posjetio sam ih dosta) - veoma zamazan, ruševan, pun pasa lutalica, ljudi nisu pretjerano ljubazni itd itd... trebat ce im jos dosta vremena da "uhvate" Zapad.
moj prijedlog ti je da u Rumunjskoj posjetiš Transilvaniju.
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 23:23   #7
Quote:
Magor kaže:
Bukurešt = istočnoeuropski Pariz
kaj je tako smijesno? daj reci i nama da se smijemo

inace, moja mama je bila prosli tjedan i jako joj se svidjelo
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 09:36   #8
Clea kaže: kaj je tako smijesno? daj reci i nama da se smijemo


Jedna slika govori više od 1000 reči. Evo:
Bukurešt, predgrađe
Bukurešt, centar grada
crkva u centru grada
zgrada Rumunjske Televizije
dvojni toranj u centru grada, nezavršena grada već godinama
„čudesna” predsjednička palača (1)
predsjednička palača (2)
najlijepši bulevar Bukurešta
bulevar a’la Paris
„krasan” grad
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 19:36   #9
srce, taj naziv 'mali pariz' je iz doba prije nepogoda zvanih ceaucescu i komunizam

tako da ti onaj 'najljepsi blevar' ne ulazi u konkurenciju nikako...najljepsi bulevari su ipak malo stariji...
a da ti ne pricam o palacama kakve postoje u bukurestu..ceaucescova palaca je nula naspram njih

i da, definitivno postoji slicnost u arhitekturi...samo je dovoljno spomenuti da bukurest ima trijumfalnu kapiju, a atheneu je cista kopija pantheona...samo mu je malo predebela ona kupola

al za to treba ponesto znati i o parizu
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 12:19   #10
bukurešt

Planiram s društvom "skoknuti" do Rumunjske onom klasičnom turom, Bukurešt-transilvanija, za Novu Godinu. Zanima me je li itko bio tamo, kakva su iskustva, isplati li se uopće otići jer je aranžman relativno jeftin, oko 1300 kuna? Ha?
latitia26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 16:56   #11
ako ikako mozes, izbjegavaj more u rumunsjkoj. ceste su jako lose po cijelj zemlji, more je zivi sit, usluge koma, a cijene slicne nasima. na svakom cosku treste manele (to ti je nesto kao ciganski turbo folk), mislim, uzas.

plaze su sve pjescane, da ne bi slucajno trazila nekakve stijene i borovu sumicu

ja sam bila u svim mjestima juzo od Constante, i najbolje od svega je u Vama Veche, to je skoro na granici s Bugarskom, otkaceno mjesto za mlade alternativce, bolje reci selo s tri ulice

sjeverno od Cnstatnte je Mamaia, to je pristojno ljetovaliste, ali puno nazovi jet seta koji odvaljuje na manele, tj. cajke. tamo nisam bila. siromastvo, zmazanocu, prosjake, sve mogu progutat, ne smeta me ko vecinu ljudi, al taj kic ne mogu.

preporucam ti da posjetis TRANSILVANIJU.
SIbiu i muzej sela, Brasov i dvorac Bran, Sinaiu i dvorac Peles, Sigisoaru u kojoj se u 7. mjesecu odrzava srednjovjekovni festival.
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 21:32   #12
Fala,Fala...
A put do tam? Ceste itd...
Moram priznat da me čak malo i strah puta... predrasude valjda, ne znam... kak je tam s kriminalom, nemaju običaj "presretati i pljačkati bogate zapadnjake"?
Ovo bogate se naravno šalim... ali ne bi baš da ostanemo bez npr. auta, doduše starog desetak godina, ali krvavo zarađenog...
Nama je nekak krajnji cilj Crno more, pa me zanima u slučaju da bilo zbog love bilo zbog vremena moramo birati između rumunjske i bugarske obale, koju bi bilo bolje vidjeti i doživjeti?
Tenx
superfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 07:53   #13
´ma dosta je sigurno danas, ne brini, i u Ro i u Bg. samo pazi da ne ostavis nista u autu na vidljivom mjestu (mobitel, torbu, novcanik, sitnis).
naravno, pazi na stvari kad si na plazi, ali ne moras biti paranoicna. nece ti niko uzet auto, jedino pazi da te neko ne prevari kad nesto placas. u ro ti se mijenja broj nula na novcanicama, ali stare su jos uvijek u opticaju tako da ponesi kalkulator

ides preko srbije ili madarske?
ceste u svakom slucaju nisu sjajne, ima losijih i boljih dionica, autoceste NEMA
ali ako si bas odlucila da ides, nis te ne kosta da odes i u ro i u bg, obala je dosta mala pa se zaustavis gdje ti se svidi. ono cega ima puno vise nego u hrvatskoj je zabava na obali.

bugarska inace bolje kotira i skoro svi kazu da je ljepse i urednije, ja nisam bila pa ti ne mogu reci, ali ako se odlucis za Bg kad si vec tamo autom odi barem na dan, dva u ro, to ti je potpuno drugi svijet od ovog naseg, pa mozes pricat unucima sta si sve dozivjela
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 20:34   #14
Cool Rumunjska

molim podatke
što vidjeti
jeftini smještaj
općenito cijene sveg i svačeg
kaj kupiti za suvenir
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 22:53   #15
Quote:
KILLERDOG kaže:
molim podatke
što vidjeti
jeftini smještaj
općenito cijene sveg i svačeg
kaj kupiti za suvenir
kako ideš i gdje (autom, avionom, turističkom agencijom...)?
Ahab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 09:43   #16
idem autom cura i ja idemo preko venecije u athenu i onda nazad preko makedonije,bugarske,rumunjske i mađarske pa me zanimaju svi prijedlozi te mogući problemi na granicama i u gradovima itd.
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 10:09   #17
Quote:
KILLERDOG kaže:
molim podatke
što vidjeti
jeftini smještaj
općenito cijene sveg i svačeg
kaj kupiti za suvenir

proguglaj jer ima svakako nešto na službenoj zajednici njihove turističke zajednice ane znam napamet adresu
bukurešt, temišvar, sibiu, delta dunava i svakako hrpetina manastira svud unaokolo..
zemlja je jako jeftina (prosječna plaća oko 100 eur )...
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 10:16   #18
znam da je jeftina zato i idemo tam
ma zanima me iz prve ruke preporuke
guglo jesam i vidio dosta tok zanimljivog posebno mi se sviđa transilvanija tamo obvezno
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 09:45   #19
3
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 10:31   #20
@Killerdog

nemoj jesti piletinu
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.