Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2007., 21:10   #21
Pred par dana sam letila sa Swissairom i u avionu su oglašavali da primaju kabinske posade. Proguglaj im na stranicama, sigurno piše detaljnije.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 20:02   #22
ja znam kako je u lufthansi, zaposlenici je zovu lusthansa
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 21:04   #23
zavisi di radis.... ako radis u nekoj maloj kompaniji onad radis i još neke druge poslove tipa čiščenje nakon leta, prodaješ piča tijekom leta ....

mislim da ce se netko tesko zaposliti sa srednom ili jednim jezikom....

ljudi se prijavljuju sa 2 -3 jrezika i faksom

nekad stave srednju i jedan jezik da mogu neku svoju zaposliti
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 12:46   #24
Quote:
kovach kaže: Pogledaj post
odličan posao ti je to,samo se trebaš truditi da uspiješ
a najteže je upast...
__________________
Život je kad si živ, život je za to kriv...
nemirna22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 12:51   #25
Quote:
Maisha kaže: Pogledaj post
ja znam kako je u lufthansi, zaposlenici je zovu lusthansa
pa rekla je da je trenutni posao ne ispunjava.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 07:17   #26
ja sam bila kratko vrijeme stjuardesa (kada sam imala 18 god) i u prvoj floti tadašnje CROATIE AIRLINES-a.

Oni koji kažu da tu treba veza.. mislim da ne! Trabaju ti fizičke predizpozicije i znanje stranih jezika (mene je spasilo tečno zananje talijanskog i njemačkog) u to doba baš i nije puno njih znalo talijanski.

Ono što je negativna strana tog posla je da trebaš biti stalno na raspolaganju dispečeru!
A zaradiš onoliko koliko imaš letova!
E sad zarada ti ovisi o rasporedu!

Što se tiče kompanija jedino znam da dobro plaćaju EMIRATI!

Ovo ostalo posluje sa gubicima. Croatia je katastrofa , air italija također, swissair mislim da ni njima nije bajno...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 11:17   #27
Smile Stjuardesa

Kratko pitanjce-Kako i gdje se mogu prijaviti za posao stjuardese..kad izlazi koji natjecaj za pojedinu avio komaniju...?
Zanima me cisto informativno,a neznam gdje mogu o tome vise pogledati..
Tnx
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 17:18   #28
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Kratko pitanjce-Kako i gdje se mogu prijaviti za posao stjuardese..kad izlazi koji natjecaj za pojedinu avio komaniju...?
Zanima me cisto informativno,a neznam gdje mogu o tome vise pogledati..
Tnx
Mislim da na web siteu Croatia Airlines možeš poslati otvorenu molbu i životopis. Znam neke ljude kojima su se tako javili iz CA, pa su dobili posao. Većina hrvatskih charter kompanija (Trade air, Dubrovnik airlines, Adria wings, IvaDom - samo neke koje trenutno postoje) objavljuje oglase u proljeće, jer tada školuju nove kadrove.
Pokušaj malo potražiti po netu ove kompanije pa šalji otvorene molbe, nikad se ne zna.
flygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 00:18   #29
emirati su cesto trazili, ali mislim da je bio uvjet eu pasos izmedju ostalog
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 23:08   #30
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Kratko pitanjce-Kako i gdje se mogu prijaviti za posao stjuardese..kad izlazi koji natjecaj za pojedinu avio komaniju...?
Zanima me cisto informativno,a neznam gdje mogu o tome vise pogledati..
Tnx
Pogledaj http://www.aviationjobsearch.com/ pod cabin crew jobs. Bit će ti puno jasnije što se traži i što se nudi
flygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 22:02   #31
http://www.cabincrew.com/

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=109055
__________________
U duh potpuno slobodan
od svih misli i osjećaja
čak ni tigar ne nalazi mjesta
da zabode svoje oštre kandže
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 21:05   #32
Pozdrav..

Ima li koga da je ove godine bio na testiranjima za Croatiu?? Ja sam bio, prošao psihotestove, psihoanalizu (razgovor sa psihologicom), test iz engleskog jezika, te razgovor sa komisijom. Na potonja tri razgovora sam dobio prilično dobru vibru, i mislim da sam do sada zadovoljio sve uvjete...sada čekam da me pozovu na liječnički. I ne, nemam vezu, ali sam nakon jednog od razgovora tvrdo uvjeren da se može upasti i bez veze...i vjerujem to. Saznao sam i da je liječnički prošao...prošli tjedan..ali evo nešto sam načuo i da je i slijedeći tjedan. Nadam se da će me nazvati sutra jer je ovo čekanje zaista teško...pogotovo nekome tko iznimno jako to želi raditi, a prošao je sve do sada...a poziva nema. Huh..

So...anyone?
Semiliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 12:32   #33
sto si imao na testu iz engleskog? Koju si skolu zavrsio? Nadam se da nije preosobno pitanje.
Ja sam slala dosta molbi (opcenito ) i bila da razgovorima za posao, testovima, psihotestovima, analizama...ma svemu i svacemu....i nista. I ne vjerujem nekako da nema bez veze.
Inace , govorim 4 jezika.
Ajde mi molim te opisi kako ti je bilo i di si nasao njihov oglas?

Hvala!
__________________
Mejor sola, que mal acompanada
malena1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:35   #34
Quote:
malena1981 kaže: Pogledaj post
sto si imao na testu iz engleskog? Koju si skolu zavrsio? Nadam se da nije preosobno pitanje.
Ja sam slala dosta molbi (opcenito ) i bila da razgovorima za posao, testovima, psihotestovima, analizama...ma svemu i svacemu....i nista. I ne vjerujem nekako da nema bez veze.
Inace , govorim 4 jezika.
Ajde mi molim te opisi kako ti je bilo i di si nasao njihov oglas?

Hvala!
A jel imaš dobru sisu?
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 18:45   #35
Test iz engleskog nije težak. Doduše, meni je engleski skoro kao materini,ali mislim da test kao test nije pretežak. Možeš birati izmeu više stupnjeva polaganja..Croatia traži minimalno razinu 5....a ti možeš uzeti i 6 i 7. Ja sam riješio sedmicu. Završio sam turističku školu. Na svim testiranjima mi je bilo ok, zato jer su mi rekli da sam ok riješavao sve do sada itd. Ali danas sam zvao i iz nekog razloga očito ništa od svega toga...iako mi nisu opet rekli da je to gotova stvar. Valjda kada prođeš sve testove odlučuju nijanse a ja taj dan nisam pogodio pravu. O vezama ne želim razmišljati jer sam uvjeren da je moguće tamo uspjeti i bez njih...mora biti.
Semiliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 22:45   #36
Bok svima!
Semiliner, kako je na kraju sve proslo? (sve je dobro sto se dobro svrsi). Nemoj odustati...
ŽenaDijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 23:13   #37
PS. Od svih navedenih dijelova, meni nekako razgovor s komisijom djeluje najstrasnije. Moze li netko koji/a je bio na tom razgovoru ukratko opisati kako izgleda... Naime, procitala sam ovdje i da moze potrajati po 45 minuta... Postavljaju li pitanja tipa "Zašto želiš biti stjuardesa" i varijacije na temu ili? Hvala
ŽenaDijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 23:22   #38
Quote:
Semiliner kaže: Pogledaj post
Pozdrav..

Ima li koga da je ove godine bio na testiranjima za Croatiu?? Ja sam bio, prošao psihotestove, psihoanalizu (razgovor sa psihologicom), test iz engleskog jezika, te razgovor sa komisijom. Na potonja tri razgovora sam dobio prilično dobru vibru, i mislim da sam do sada zadovoljio sve uvjete...sada čekam da me pozovu na liječnički. I ne, nemam vezu, ali sam nakon jednog od razgovora tvrdo uvjeren da se može upasti i bez veze...i vjerujem to. Saznao sam i da je liječnički prošao...prošli tjedan..ali evo nešto sam načuo i da je i slijedeći tjedan. Nadam se da će me nazvati sutra jer je ovo čekanje zaista teško...pogotovo nekome tko iznimno jako to želi raditi, a prošao je sve do sada...a poziva nema. Huh..

So...anyone?
pa bilo ti je govora po novinama o Croatiji. Navodno očajna aviokompanija di te fukaju da radiš po par letova na dan a kašnjenja aviona po sat dva su im uobičajena. Želiš li još uvijek raditi s takvim amaterima?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 03:04   #39
@ Ženadijete

Ma mene su izmučili svi govoreći kako im je grozno bilo na tom komisijskom razgovoru, a kada sam tamo došao, imao sam super ugodnih 10-15 minuta chit-chat priče. Sve nasmijano i sl....lol...sada kad bolje razmislim, očito to nije dobro, jerbo posao nisam dobio I da, pitaju te, zašto bi to radila, zašto bi uzeli bar tebe, a standard...

Na kraju svega, njihov je izbor mene ne primiti, moj je reći ''hvala,đenja''....ružan je samo način na koji su to napravili:S

Probaj, pa vidi, ja ne odustajem
Semiliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 12:37   #40
Smile

od moje jedne poznanice teta (zena od nekih 40 godina)radi kao stjuardesa, ima muža i djecu i njoj je super na tom poslu, zaposlila se jer je bila nezadovoljna na prijašnjem poslu. ovdje joj je super plaća je da puno radi ali kao ovdje joj ej bolje...
i ja sam razmišljala prijavit na natječaj za stjuardesu..
ruby20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.