Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2014., 16:48   #1001
Quote:
dibidus007 kaže: Pogledaj post
moš mislit što se s bankom da dogovarat
Ako ne pokusas, naravno da ne mozes.

moju poznanicu si zvali da se dogovore mora li i u kojem obliku(odjednom ili otplata) platiti dug na kartici ciji je bila punomocnik. Tako da ae s bankom moze pregovarat prije nego odu sami na prisilu
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 13:29   #1002
što prije odselite i nađete novi stan, bolje za sve vas.
novac koji ste dali za rentu možete zaboraviti
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 13:47   #1003
baš naprotiv, što dulje tamo uspijete ostati, to vam se više isplati novac dan za stanarinu. i te kako ima smisla pokušati se dogovoriti s bankom.

kome, gdje stižu računi za režije? no čak i da ne platite struju i plin, pa ni po opomenama, opet imate par mjeseci fore dok vas ne isključe, tako da te dosad plaćene najamnine nikako nisu bačen novac.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 13:40   #1004
Dobar dan.

Situacija mi je sljedeća..
Živjela sam par mjeseci neprijavljena u stanu koji sam placala redovito sve do ovog mjeseca kad mi je banka sjela na racun i ostala sam bez kune cijeli mjesec, no buduci da sam vec usla u prvi mjesec boraveci u tom stanu, ostala sam duzna tu stanarinu za 1.mjesec. Svjesna da nemam novce i da ih necu tako skoro imati, odjavila sam stan, iselila i rekla gazdarici da cu joj dati cim budem imala, i to zbilja mislim napraviti, ne zelim nikome ostajati duzna.
No par dana nakon iseljenja, pocele su njene prijetnje tuzbama i konstantno zivkanje i slanje poruka. Zanima me ima li me ona na osnovu cega tuziti ili sl.s obzirom na to da nisam bila prijavljena kao ni podstanari prije mene. Ne znam sto da radim, ja te novce zbilja sad nemam.
fossilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 19:55   #1005
Da li se smije podstanarima iskopcati stuja zbog dugova koje su napravili a ne placaju ni rezije niti najamninu?<br/>
andrea1988z is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 23:58   #1006
Iskopcat ce im HEP kad se skupi dovoljno duga, ne?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 09:40   #1007
Moze se nazvati hep i traziti iskopcanje, zasto bi se skupljao dug da ga ja moram platiti :-/ i hep to radi plati se oko 100 kn ali neznam da li se to smije s ibzirom da su mi duzni vec 7000 kn
andrea1988z is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 09:53   #1008
dobar dan svima, imam pitanje:
iznajmljujemo stan i na oglas nam se javio bračni par, muškarac koji je hrvat i njegova žena španjolka. oni žive u hr i stan nije za njih, nego za njene roditelje koji dolaze u hrv na godinu dana.
kakva je procedura iznajmljivanja stana strancima?
kako se "osigurati" da oni neće stan uništiti i jednostavno otići nazad u španjolsku, a mi ih nemremo onda nikako gonjati?
Da li je moguće npr potpisati ugovor s njima (roditeljima od gđe) i sa ovim muškim koji je jedini hrvat u cijeloj priči pa da možemo s njim nešto?
Kako se najbolje postaviti u toj priči?
Mali Miraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 12:11   #1009
Quote:
andrea1988z kaže: Pogledaj post
Moze se nazvati hep i traziti iskopcanje, zasto bi se skupljao dug da ga ja moram platiti :-/ i hep to radi plati se oko 100 kn ali neznam da li se to smije s ibzirom da su mi duzni vec 7000 kn
kako ti moze netko nabiti toliok duga a da ne reagiras? i zasto ih pobogu i dalje imas u svom stanu?
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 12:40   #1010
Duzni su za dvije i pol stanarine sto ne bi bilo problem da su placali racune, a svaki mj uplate nesto ali to nije dovoljno za rijesiti sve i tako stalno obecaju da ce platiti pa nakon mj plate ali to nije dosta ni za najamninu a kamo li za rezije, nismo htijeli ispasti stoka i skakati na prvo kasnjenje a ispaki smo idioti
andrea1988z is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 10:40   #1011
Pozdrav svima.

Moje pitanje je koliko je pristojno dati prostora podstanaru za plaćanje dogovorenog prije nego što ga potjeraš iz svog stana? Koliko kašnjenje vi kao najmodavci tolerirate?

Imam neki vrlo loš osjećaj za svog tek useljenog podstanara da će biti problema sa plaćanjem. A ako dođe do toga ne želim gubiti živce nego odmah problem srezati u korijenu.
Black Dust is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 11:23   #1012
Razgovarajte o tome, sve ovisi o tebi koliki ces mu rok kasnjenja dati.

Uglavnom bi se sve za prethodni mjesec trebalo podmiriti do datuma iduce najamnine.
Nemoj da ti se to gomila.

Moji su opet kasnili 10 dana ovaj mjesec, pa su dobili rok par sati da uplate rezije i najam.
Upozoreni su da iduci mjesec tocno na ugovoreni datum uplate najam i rezije za prethodni mjesec.

Sokiralo me sto su potrosili plina vise nego sto im je polog, kao nitko do sad, tri puta vise nego sto je prosjecna zimska potrosnja u stanu.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 15:41   #1013
Postovani,
Nedavno sam uredio i opremio za stanovanje jedan apartman koji imam namjeru iznajmiti sezonskim radnicima preko ljeta. Zivim u malom turistickom mjestu. Savjetovali su me da s buducim podstanarima ispunim i potpisem Ugovor o najmu koji bih onda morao dati na uvid na Poreznu prijavu. Imam problem sto sam nesiguran na koji nacin ispuniti obrazac kako bih se u potpunosti zastitio od eventualnih problema s buducim podstanarima. Kakav je najsigurniji nacin uplate najma od strane najmoprimca navesti, imam li prava i osnova traziti najamninu mjesec dana unaprijed? Takodjer me zanima gdje je jos potrebno s ispunjenim i potpisanim Ugovorom o najmu otici osim na Poreznu prijavu? Hvala na pomoci
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 23:40   #1014
Jel bi mi mogao netko reći kako bi trebao izgledati otkaz ugovora o najmu stana?
(Ug. je sklopljen na neodređeno, i sadrži odredbu da se može otkazati iz bilo kojih razloga, uz prethodnu obavijest (pismeno ili usmeno, ja bi radije pismeno jer mi je sumnjiv najmoprimac), otkazni rok 2 mjeseca)
Hvala
StarsAsTrails is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 13:55   #1015
Davanje vikendice u najam

Pozdrav, vlasnici vikendice su moja supruga i njena sestra ali punac bi želio dotičnu iznajmljivati (preko j.d.o.o.) za seoski turizam, fešte, momačke i sl.

Moja žena i njena sestra bi željele/htjele da ne snose nikakav porez tu i da ne brinu oko toga svega...tj. da daju tom j.d.o.o. da renta tu vikendicu ali i da taj j.d.o.o. snosi sve troškove tj. porezi + održavanje.

Kako to pravno napraviti? Da li se da sa određenom punomoći tj. da njih dvje daju tom j.d.o.o. da renta vikendicu i plaća sve poreze?
Opcija br.2 je ugovor o najmu i komplikacije s porezima i sl.

Hvala, pozdrav
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 09:44   #1016
iznajmio sam stan preko agencije na godinu i sada kad zelim produljiti ugovor, trebam li opet agenciji placati proviziji u visini jedne stanarine kao kod useljenja/sklapanja prvog ugovora?
boogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 09:55   #1017
Ne bi trebalo, generalno ne
Ovisi kaj ti pise u ugovoru tj kako si se dogovorio.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 16:34   #1018
je li normalno da moram plaćati punu stanarinu + račune cijelo ljeto dok me nema u stanu?
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 16:39   #1019
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
je li normalno da moram plaćati punu stanarinu + račune cijelo ljeto dok me nema u stanu?
da, normalno je, ali je moguće ugovoriti i drugačije.

zašto je normalno? kad je stan jednom iznajmljen i ključevi su predani najmoprimcu, najmodavac više ne može koristiti taj stan na bilo koji način. njega se zapravo ne tiče da li je podstanar u stanu 24 sata dnevno / 7 dana tjedno, ili tamo spava jednu noć mjesečno, ili ga uopće nema u gradu. to je razlika između najma stana i pansiona u hotelu. ako tebe nema srpanj i kolovoz, to ne znači da ti gazda smije ulaziti u stan. tvoje stvari su tamo, to je tada TVOJ prostor. a reźije idu svaki mjesec, bit će nešto manje jer nema potrošnje struje itd. ali većina ih ide paušalno.

naravno, prilikom sklapanja ugovora moguće je dogovoriti smanjenu najamninu za ljetne mjesece, ali to treba dogovoriti unaprijed.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 16:46   #1020
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
da, normalno je, ali je moguće ugovoriti i drugačije.

zašto je normalno? kad je stan jednom iznajmljen i ključevi su predani najmoprimcu, najmodavac više ne može koristiti taj stan na bilo koji način. njega se zapravo ne tiče da li je podstanar u stanu 24 sata dnevno / 7 dana tjedno, ili tamo spava jednu noć mjesečno, ili ga uopće nema u gradu. to je razlika između najma stana i pansiona u hotelu.

naravno, prilikom sklapanja ugovora moguće je dogovoriti smanjenu najamninu za ljetne mjesece, ali to treba dogovoriti unaprijed.
to sam i mislila. moram plaćati punu cijenu stana u katastrofalnom stanju jer nemam izbora, ne mogu naći bolje. ukratko, stanodavka me iskorištava jer nakon mene neće naći nikoga tko će joj tu biti.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.