Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2003., 22:14   #61
Bok !

Evo opet mene, posle kraćeg vremena. Što se tiče mojeg diplmiranja to će biti negde iduće godine.

Da znam za neke ljude, zapravo on je bio moj susjed ovdje, pa je otišao posle faksa u Holandiju al se nismo posle veoma dugo vidjeli. Oženjen je inače holanđankom. On kaže da za 12 godina od kako je tamo stvarno ima veoma lijepo iskustvo. Kaže da nikada nije imao problema što se tiče toga što je stranac, mada znam da to sve zavisi od pojedinca do pojedinca. Inače struka mu je ista ko i moja(elektronika), samo da on radi u IT, jer se posle u to specializovao.
Rekao mi je da je najbolje posle faxa da gledam za posao unapred pre nego krenem, jer bi tako izbjegao mnoge probleme.
Čak mi je rjekao da i ako u početku nebi znao holandski kaže da uopšte ne bi bio problem što se tiče moje struke.

Ja sam sebi rekao: bolje da probam, pa ako nebude išlo, onda bar neću ceo život da žalim zašto nisam bar probao, zar ne?

Eto toliko od mene za sada, pa ću se opet javiti.

Met vriendelijke groeten, Pavle
pavle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 11:41   #62
Evo ja sam tu godinu dana i još mi se jako sviđa. Svi mi govore, sačekaj proći će te - a meni sve bolje & bolje. Dosta je pomoglo i to što je ove godine najbolje vrijeme u zadnjih 15ak godina, stvarno ima dosta sunca, pa ni klima ne smeta toliko. Mada, zima nije bila laka i ja sam (ne mora značiti ćeš i ti) prilično patio dok je trajao onaj mrak i sivilo. Ima svojih mana, ali kad uporediš sa Cro i podvučeš crtu - prednost je svakako na strani Nizozemske.

Prema mom iskustvu Dutcheri jesu malo zatvoreniji za druženje, ali su jako prijatni i direktni (ponekad i previše za naše pojmove). Nas "balkance" ne doživljavaju tako loše kao Turke ili Marokance, ali ćeš često osjetiti neku zadršku.

Mene je puno stvari iznenadilo kad sam došao, imao sam neku stereotipsku sliku Dutchera, koja se naravno pokazala prilično pogrešnom

A žene? Meni se Dutcherice nikako ne sviđaju, previše su guzate & tuste za moj ukus

I preporuka - dosta dobar uvid u expat life u Nizozemskoj možeš dobiti na www.expatica.com.

Tot ziens
Lamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 13:46   #63
Bok Lamp!

Baš je fino čuti i nečije iskustvo tkoje otišao nedavno. Upravo sam posetio tu web stranu i dobro je preleteo, ima veoma mnogo stvari i dosta novih informacija sam pročitao, znaš kako je, naravno da čovjek želi što više informacija da dobije o zemlji u koju planira otići.
Kako si se snašao za stan, čuo sam ima mnogo problema sa dobijanjem? A posao, jesi li ga dugo tražio? U kojem si ti zapravo gradu?

Da što se tiče vremena znam da je dosta slabo, mada meni uopće to ne smeta. Čovjek se brzo navikne na sve.
Što se tiče stranaca mislim da stvarno gledajo na afrikance drugačije nego na nas, ipak oni su potpuno drugačija kultura nego mi.

Za holanđane znam da su vrlo hladni inače, a za devojke sam čuo da su više "bitches", no to ne znači da su sve k***e. Ali zapravo sam baš juče nešto razmišljao o tome, kako možda mora biti vrlo težko dobiti holanđanku za ženu, kad su veoma hladni. Neznam, meni se one jako sviđaju, znaš kako je svako ima svoj ukus.
A ti, jesi došao sa devojkom gore, ili si već našao neku a?

Eto toliko od mene za sada, pa ću se javit opet.

Met vriendelijke groeten,
Pavle
pavle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 00:18   #64
Quote:
pavle kaže:
Bok Lamp!
Kako si se snašao za stan, čuo sam ima mnogo problema sa dobijanjem? A posao, jesi li ga dugo tražio? U kojem si ti zapravo gradu?
Ja sam u Den Haagu, dobio sam posao prije nego što sam došao ovamo, pa je firma sredila sve papire. Glede stana - za početak si osuđen na agencije i prijatelje. Nezgoda sa agencijama je što naplaćuju svoj commission (obično u visini mjesečne rente) pa ispada da prvi stan moraš platiti tri rente prije nego se useliš. A minimalna renta je (makar u Den Haagu) oko 400€ za studio u lošem dijelu grada. Studio u boljem susjedstvu ide i do 800€. Nije problem naći stan, samo je malo skupo, pogotovo ako dolaziš odmah nakon faksa.

Quote:

Za holanđane znam da su vrlo hladni inače, a za devojke sam čuo da su više "bitches", no to ne znači da su sve k***e.
Ma nikako, evo danas sam bio na plaži i, gle čuda, nisu više ni tako guzate Društvo je ovdje drukčije nego u Hrvatskoj, ali to ne znači da je bolje ili gore. Nekom se svidi, nekom ne - ja se recimo obično žalim na neke sitnice - reda radi. Ali kad podvučem crtu - stvarno mi je super tu.

Quote:

Neznam, meni se one jako sviđaju, znaš kako je svako ima svoj ukus.
Naravno. Na kraju što imaš izgubiti? Ako možeš doći ovamo (čak i na neki relativno loš posao) dođi, vidi kako je, pa ako ti se ne svidi - a ti se vrati. Ostat će ti jedno vrijedno iskustvo.
Lamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 22:38   #65
Bok !

Evo opet mene.

Upravu si, pokušat ću, izgubit nemam šta. Posle faxa inače imam namjeru znaš koju godinu još raditi, da skupim još nešto od deviza. Inače sam već preko studija skupljao novac baš za taj moj "životni san". Tako da mi to nije baš problem, a i pogotovo što će mi još obitelj financijski pomognuti.

U kakvoj struci inače radiš? Meni nije bitno dal ću dobiti posao u svojoj struci samo da bih ja imao od čega živjeti. Pitao bi te još, koliko si godina imao radnih iskustva da si mogao da kandiduješ za taj posao u kom radiš?

Što se tiče stana, dali misliš da postoji mogućnost naprimjer, da bih našao neku agenciju npr. u Hagu preko interneta, pa bi pre nego dođem već se pozanimao za sve.

Baš mi je drago što si se tako lepo snašao, a obitelj, jesu li se i oni navikli već na Holandiju?

No, toliko od mene za sada, pa se opet javim.

Met vriendelijke groeten,
Pavle
pavle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 10:27   #66
waar zijn jullie ?
__________________
Grolsch - to je ono pravo !!!
Heineken za one koji se ne kuze...
Holandez is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 10:45   #67
Hier zijn wij, in het hoge noorden.

He Holandez is het niet Nizozemac.

Dat is toch Kroatisch
__________________
http://www.kroatiehrvatska.com
Kroatie Hrvatska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 10:54   #68
Re: Nizozemci gdje ste ?

Quote:
Holandez kaže:
Pozdrav svima u Nizozemskoj...Ja sam a Zoetermeer-u !
A vi ?
O susjed

Groetjes uit Den Haag. Preciznije - Scheveningen.
Lamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 11:47   #69
Vidio ovo Miroslav Skoro ima svoja stranica u Nizozemska.

http://www.miroslav-skoro.nl.eu.org

Pozdrav iz Nizozemske 31 stup.
__________________
http://www.kroatiehrvatska.com
Kroatie Hrvatska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 12:23   #70
Quote:
Holandez kaže:
vanbracna zajednica ima istu tezinu kao i brak za imigracijske
zakone...
Moze li mi netko dati detaljnije informacije o ovome? Kako se moze dobiti pasos ako si u izvanbracnoj zajednici s nekim ko ima holandsko drzavljanstvo i koji papiri su potrebni? Ima li neki link?
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 16:17   #71
...

...u moje vrijeme, 3 godine u braku ili vanbracnoj zajednici
(samenwonen) s NL-drzavljanom kvalificira za podnosenje
zahtjeva za naturalizaciju ( dobivanje drzavljanstva-pasosa);
zahtjev se rijesava za oko +/- 6 mj. !!!
Naturaliziran sam 1998.; sad je mozda vrijeme u braku ili ...
5 godina; neznam, mogu pogledati !
U principu to je formalnost; glavnina problema je dobiti
boravisnu dozvolu ( verblijf verguning) radi zajednickog zivota
s partnerom; tu ima dosta zajebancije...nakon tog samo pricekati
3 ili 5 godina i onda podnijeti zahtjev...
__________________
Grolsch - to je ono pravo !!!
Heineken za one koji se ne kuze...
Holandez is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 17:37   #72
Holandez imas PM.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 21:19   #73
Pogledaj ovaj link :

( imigracijska uprava )




... jos pitanja ?
__________________
Grolsch - to je ono pravo !!!
Heineken za one koji se ne kuze...
Holandez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 20:11   #74
Ima

Sta je s PALM?
__________________
Neem je dromen e's mee de dag in...
-=zErO-oNe=- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 21:17   #75
Holandez jeli ti imas sestru u Puli ??Zove se J???????
 
Odgovori s citatom
Old 27.09.2003., 01:44   #76
?

...Ne, nemam sestru u Puli ! ?!?
__________________
Grolsch - to je ono pravo !!!
Heineken za one koji se ne kuze...
Holandez is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2003., 13:33   #77
prvo stisne ''profil'', a zatim mi moze poslati privatnu poruku.

a zasto prvo profil?
pored profila je PM toch??
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2003., 20:23   #78
Grolsch - to je ono pravo !!!
Heineken za one koji se ne kuze...

Holandez nisi mi rekao sta je s PALM, za koga je on?
__________________
Neem je dromen e's mee de dag in...
-=zErO-oNe=- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 22:15   #79
nije baš iz Nizozemske al nije ni daleko...
pozdrav svima iz Belgije, Brugge
stigli prije 30ak dana pa se jos navikavamo na sve te blagodati civiliziranog svijeta...
ajde da ne pretjerujem nije ni u HR tako loše ali...
 
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 22:56   #80
Bok! Kak ste kaj?

Vidim da ste sasvim "svježi" imigrant pa bih volio da malo kažete kako ste se snašli, koliko dugo ste tražili stan, posao....?

Želim Vam sve najbolje pod Belgijskim suncem.

Pozdrav, Pavle
pavle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.