Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2009., 09:07   #101
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Postoje ljudi koji se notornih stršljena jako boje ili imaju alergije. Ako dođu u kontakt sa tom živinom, mogu doživjeti ozbiljne zdravstvene komplikacije. Vjeruj da im je lakše na takav način eliminirati opasnost nego uzimati čašu, pa ovo, pa ono... vidjela sam kako takvima ispadaju čaše a u njima Scutigere kojih se boje kao smrti. To su panični napadi praćeni popriličnom vriskom u strahu od uboda.
Pa sad, moja prijateljica se ne boji stršljana, no svejedno je bila ovo ljeto njihova žrtva.
Uletio je u sobu i ubo ju, a da ga nije niti vidjela.
Osim što je trpjela jako jake bolove, dva je dana išla na injekcije u bolnicu, noga joj je cijela natekla, a kasnije kada je splasnula, područje na bedru oko uboda veličine otprilike dlana bilo je tamne boje i nateknuto još dugo vremena..

Ove godine meni su uljetali u kuću po tri četri svaki dan. Imam malo dijete tako da mi ta činjenica nije bila niti malo draga.
Na kraju sam ih pronašla u dimnjaku kuće, točnije vidjela sam da iz jednog dimnjaka koji se ne koristi stalno uleću i izleću.
zvala dezinsekciju i kad je čovjek pustio plin unutra, valjda ih je par stotina izletjelo.
Od onda ih nema.
U gnijezdu ih može biti i do pet, šest, stotina.
Čitam ove zezancije oko osvete stršljena, no istina je da ukoliko stršljena zgnječite u blizini samog gnijezda, on luči ogromnu količinu alarmnog feromona koji alarmira druge i oni kreću u skupni napad.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 09:46   #102
Nije za se zajebavat sa strsljenima, ovi koji preporucaju humano preseljenje nisu nikads bili ubodeni. Mene su ljetos dok sam kosio ubola dva, u glavu i u ruku. Spustio se ispod breskve i kosilicom ih valjda razljutio O boli ne zelim niti pricati, noc bunila je dovoljna :zubo. Tako da, kad slobodno lete, dva metra od njih, ali kad su na zidu kuce....
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 11:49   #103
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
inace, ako vam uleti ovak po ljeti u kucu, bolje ga ostavite na miru jer ima koristi od njih, ubivaju i jedu ose i komarce i tako... jedu i pcele, sto je bed ako si pcelar...
Jebem ja korist od njih, da prostis
Rade imam posla s komarcima, osama i pcelama nego sa strsljenima.

Meni ljeti uletavaju u stan vrlo cesto. Kraj sume sam.
Ubijam ih uobicajenim sredstvima protiv buba iako mi se do sad nekava talijanski ala Raid pokazalo kao naucinkovitiji.
Brzo padnu od toga, pa ili ih ja utamanim na podu ili cekam da crknu

Quote:
Vess kaže:
Iz gnijezda se svi mogu na miran način istjerati zapaljenim mirisnim štapićima. Tako sam ja iz kutije za rolete istjerala masu njih, bez da ijednog umlaćujem (zašto bih?). Poslije sve otvore zatvoriš npr papirnatom ljepljivom trakom.

Endimion je dao dobar prijedlog s čašom i kartonom, ne znam čemu svi ovi savjeti o umlaćivanju?!?
Zasto?
Zato sto su odvratene agresivne bube koje nemaju sta raditi u mom stanu ljeti (pauci, osice one dugonoge i ostale bestije bez problema stanuju s menom, cak te dugonoge osice grade gnjezdasca na terasi od zemlje - rukovodom se onom: dok me ne dira ne smeta me, a sto se buba tice stvarno sam fleksibilna zena, osim kad je rijec o strsljenu).

Zato sto ako te ubode najebo si bio alergican ili ne, a ako si alergican mozda imas vremena okrenut '94' mozda i ne.

Zato sto bi ih (IMHO) trebalo istrijebit sa kugle zemljaske

Savjet o mirisnim stapicima je onak... SF
Obicno ak imas strsljene u vecem broju u stanu/kuci pozoves deratizaciju, pa oni dodu s necim i otruju gnjezdo.
Uopce nije prporucljivo da se sam pacas s tim bubama jer su agresivne do bola i branice se. A kad se brane su zle i opake osobito u vecem broju
Misim ko voli... super, al svjedno ovaj savjet ide uz ono 'ovo nemojte pokusavati kod kuce'

Quote:
Ken kaže:
i kosilicom ih valjda razljutio
Je, vele da ih buka raspizduje.
Katastrofa prica
Pa sto nisi iso na hitnu majke ti mile covjece?!
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:02   #104
da, taj raid zvuči kao loša ideja. jebo kemiju, sila puta krak!
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:21   #105
Nama su na viksi dok smo cugali doletili desetak komada jedan za drugim. Najlakse ih je skurit lagano sa sprejem i upaljačem. Krila im se odmah raspadnu, padnu na tlo i tam ih samo klepiš.
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:42   #106
Ma nisam osjetljvi na ubode, a i ne volim trosit bespotrebno medicinske reusrse

Ako vas ne diraju, nemojte ni vi njih, pogotovo ne mahati u panici, to ih razljuti ali ako dodu preblizu, udri. Potpisujem gore, nema tu kemije, nis ne djeluje na njih, samo lupaj cime mozes.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:58   #107
stršljen, uuuuu nema gore to je najgore kaj može bit , taj kad te ugrize nastupa smrt, ja se ne bi s tim zajebavala
zombimetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 17:36   #108
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
dobro da nije na krevetu. oko kreveta. u krevetu. ispod kreveta. opčenito na mjestu u koje mozes uvest pojam "krevet"

preporučam rajd, glejd u biti bilo sto sto bas i nije nazdravije za udisanje

sa gladeom sam jednom riješila žensku bogomoljku na jastuku. (prijetila mi je s onim ogromnim očima) nisam imala drugog izbora
drugi izbor bi bio izbacit ju van iz kuce tako da ju ulovis u casu ili u kutiju ili u bilosta (ako ti se vec gadi rukom) jer su one jaako spore pa nema sanse da ti pobegne. Bogomoljke su apsolutno bezopasne a i dosta rjetke pane vidim razloga zasto ih ubijat...
Anariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 17:43   #109
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Ako vas ne diraju, nemojte ni vi njih, pogotovo ne mahati u panici, to ih razljuti ali ako dodu preblizu, udri.
khm, baš bezbrižno sjediti u sobi u kojoj zuji stršljen - ne sviđa mi se ta ideja. stršljeni relativno često napadaju bez povoda, za razliku od ostalih zujalica. oko ose koja mi zuji oko glave se ne opterećujem, pustim je da odzuji svoje jer je zaista teško očekivati da će me ugristi za bezveze. kod stršljena je pouno lakše očekivati ako ti se približi i počne ti zujati oko glave da će mu se tvoja glava učiniti neopisivo ukusnom ili opasnom.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 21:00   #110
Quote:
zombimetal kaže: Pogledaj post
stršljen, uuuuu nema gore to je najgore kaj može bit , taj kad te ugrize nastupa smrt, ja se ne bi s tim zajebavala


Općenito, ubod stršljena nije smrtonosan; mogućom iznimkom moraju se smatrati alergičari, kao uostalom i kod uboda ili ugriza svih drugih kukaca. Kod uboda u području usta i grla treba se svakako obratiti liječniku zbog opasnosti od naticanja.

Da bi život bio ugrožen, bilo bi potrebno više od 500 intenzivnih stršljenovih uboda. Kako međutim ubada samo oko 10% stršljenova jednog gnijezda, ovaj broj se nikad ne dosiže.
Ubodi stršljenova se gotovo uvijek uz pažljivo ophođenje mogu izbjeći. Pored toga, stršljenovi su u pravilu manje nervozni i skloni ubadanju nego manje ose istog područja.

Otrov stršljena može se usporediti s onim drugih osa, no po sastavu nije jednak, čak je manje toksičan. No, sam ubod stršljena doživljava se bolnije nego ubod manje ose. Razlog tome je što je u otrovu stršljena veći udio neurotransmitera acetilholina, supstance koja izaziva osjećaj pečenja. Pored toga, stršljenov žalac je deblji i duži, pa prodire u dublje, osjetljivije slojeve kože, što rezultira osjećajem većeg bola...
Ben Marshall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 22:09   #111
European hornet sting

* in itself is not fatal except sometimes to allergic victims.[1]
* multiple stings (several hundred) may be fatal due to the amount of venom (similar to wasps and bees).[citation needed]
* is less toxic than a bee sting.


European hornets are often mischaracterised as very aggressive and dangerous, and are greatly feared by some people. Some people believe that "three stings from the European hornet can kill an adult human, and that seven can kill a horse". These are common myths - a sting from a European hornet isn't any more dangerous than any other wasp sting, and European hornets are less aggressive than other wasps. In contrast, multiple Asian giant hornets stings are, in fact, more dangerous.

While impressive due to their size and loud sound, European hornets are in fact much less aggressive than some of their smaller relatives, such as the German wasp and the common wasp. When approached, European hornets can actually be seen to slowly crawl backwards and eventually flee, rather than attacking. This can make it hard to remove hornets from indoors, if they happen to come in through an open window or door. While not aggressive when encountered far from the nest, multiple workers will vigorously defend the nest if provoked. Nests can be approached without provocation (by moving slowly and not breathing towards the nest) to about 50 cm (20 in). Nests are usually not a problem outside buildings, but because they drip faeces, a bad smelling black liquid, nests inside sheds or walls can be a problem.




http://www.vespa-crabro.de/hornets.htm
zerdav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 21:34   #112
pošpricaj ga old spiceom, al prije toga stavi plamen upaljača ispred old spicea
Queef is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 22:35   #113
Ja kao gradsko dijete koje je vristalo na sve moguce vrsta leptirica, paukova i letecih insekata, danas sjedim na kaucu i mirno gledam tv dok strsljeni ulaze i izlaze iz kuce...Nista strasno, udju na svijetlo ( a ja volim da mi je sve otvoreno, barem dok snijeg ne pocne padat) i ako se bas zadrze u kucu i pocne zivcirat sa zujanjem i preletavanjem ispred telke onda muz priceka da se negdje "smjesti" i slapom po njemu..Dotad samo mirno sjedimo na garnituri inikom nista..Svake veceri nam uleti poneki ( iako ne znamkako ih jos ima kad je zahladilo), ali istina je bas ta- ne diraj ti njih i nece oni tebe..

Jednom nam je frend bio doma i uletio strsljen, frend poceo mahat sa svim i svacim, postrcao s nekim sprejem i dobio je ubod..Odveli smo ga na hitnu jer nismo znali je li alergicar i dan danas pricamo tu anegdotu- njekmu nije bila bas tako smijesna jer taj ubod boli porpilicno..


Dakle- ili ih ne dirajte dok sami ne izlete ( mi znamo i ugasit svjetlo unutra i upalit vanjsko pa izlete na to vanjsko) ili pricekati da se smejsti negdje na zid ili pod i onda udri
__________________
baby burza
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 22:43   #114
Ja kao gradsko dijete koje je vristalo na sve moguce vrsta leptirica, paukova i letecih insekata, danas sjedim na kaucu i mirno gledam tv dok strsljeni ulaze i izlaze iz kuce...Nista strasno, udju na svijetlo ( a ja volim da mi je sve otvoreno, barem dok snijeg ne pocne padat) i ako se bas zadrze u kucu i pocne zivcirat sa zujanjem i preletavanjem ispred telke onda muz priceka da se negdje "smjesti" i slapom po njemu..Dotad samo mirno sjedimo na garnituri inikom nista..Svake veceri nam uleti poneki ( iako ne znamkako ih jos ima kad je zahladilo), ali istina je bas ta- ne diraj ti njih i nece oni tebe..

Jednom nam je frend bio doma i uletio strsljen, frend poceo mahat sa svim i svacim, postrcao s nekim sprejem i dobio je ubod..Odveli smo ga na hitnu jer nismo znali je li alergicar i dan danas pricamo tu anegdotu- njekmu nije bila bas tako smijesna jer taj ubod boli porpilicno..


Dakle- ili ih ne dirajte dok sami ne izlete ( mi znamo i ugasit svjetlo unutra i upalit vanjsko pa izlete na to vanjsko) ili pricekati da se smejsti negdje na zid ili pod i onda udri
__________________
baby burza
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 11:05   #115
Ima kemije znam ja jedan preparat što ugine za 10 sekundi maksimalno. Samo što je malo zeznuto ne može se koristiti u kući zove se drvocid i jebeno ubija sve leteće i gmižuće što mu se nađe na putu
Marious1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 12:08   #116
Mene jedan uboa u nogu, majku mu njegovu.. To treba sve poubijat'.... Ako sad nisam proveo sat vremena pod ledenom vodom, sa ledom na mišiću, ja sam avion
 
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 12:47   #117
Prije nekoliko godina imali smo mi na kući u dimnjaku jedno lijepo gnijezdo stršljena, vidoko oko 1 metar, tako da su nas redovito posjećivali u kući a mi bi onda letili van iz kuće pa bi najhrabriji ulazio u kuću tamaniti ih. Kada su došli iz deratizacije i dimnjak zaprašili plinom, onda nisu svi uginuli, nego smo ih omamljene nalazili svugdje po kući. Nerado se sjećam tih dana, jer ih se stvarno jako bojim. Na svu sreću nisu nikoga napadali, a čula sam da oni stvarno napadaju bez razloga, dali je to istina neznam.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 21:32   #118
Quote:
visoka_peta kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko godina imali smo mi na kući u dimnjaku jedno lijepo gnijezdo stršljena, vidoko oko 1 metar, tako da su nas redovito posjećivali u kući a mi bi onda letili van iz kuće pa bi najhrabriji ulazio u kuću tamaniti ih. Kada su došli iz deratizacije i dimnjak zaprašili plinom, onda nisu svi uginuli, nego smo ih omamljene nalazili svugdje po kući. Nerado se sjećam tih dana, jer ih se stvarno jako bojim. Na svu sreću nisu nikoga napadali, a čula sam da oni stvarno napadaju bez razloga, dali je to istina neznam.
Napadaju samo kada su napadnuti ili kada im je ugroženo gnijezdo. Ono što plaši ljude je njihova veličina i to što se uopće ne boje našeg prisustva. Sami po sebi nisu toliko agresivni. Kada se hrane dozrelim voćem npr. jabukama ili kruškama možeš ih promatrati sa udaljenosti od 50 cm bez ikakvog problema. Kao da ne doživljavaju ljude kao prijetnju. Zanimljivi insekti.
Kohoutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 21:54   #119
Jako, imaju svou osobnost
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:21   #120
Quote:
Kohoutek kaže: Pogledaj post
Napadaju samo kada su napadnuti ili kada im je ugroženo gnijezdo. Ono što plaši ljude je njihova veličina i to što se uopće ne boje našeg prisustva. Sami po sebi nisu toliko agresivni. Kada se hrane dozrelim voćem npr. jabukama ili kruškama možeš ih promatrati sa udaljenosti od 50 cm bez ikakvog problema. Kao da ne doživljavaju ljude kao prijetnju. Zanimljivi insekti.
ovi u mojem voćnjaku su onda neki mutanti jer su ti izrazito agresivni. možeš ga promatrati kad jede krušku s minimalne udaljenosti samo zato što je zaokupiran jedenjem. kad uleti u sobu onda nekontrolirano leti i zalijeće se u sve. ose i pčele nisu takve.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.