Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2010., 17:34   #21
Quote:
fonsty kaže: Pogledaj post
Danas je pravilo da se ljudima koji imaju oštećenje sluha na oba uha preporući 2 slušna aparata ( u EU navodno socijalno plaća za 2 aparata) ali kod nas Socijalno pokriva samo 1 slušni aparat. Vjerujte mi ako vam trebaju 2 apartića, kada ih isprobate u kombinaciji, totalno je bolja čujnost i razgovijetnost.
ima li ovdje netko da nosi dva aparatića? zanimaju me doživljaji i iskustva.
razmišljam da bi investirala u drugi aparatić. naime, kada sam vani ne mogu locirati otkuda neki zvuk dolazi. doktorica kaže da je to zbog toga što mi je sluh na uhu na kojem je aparatić bolji i da imam dva aparatića to se ne bi događalo. na drugo uho ne čujem gotovo ništa.


Quote:
fonsty kaže: Pogledaj post
Nije loše svaku večer očistiti aparat od cerumena i nečistoća. Pazite da vam apart ne ispadne na pod jer onda vrisnu imorate kupiti novi - osobito ove kanalne jer je kod njih elektronika izlivena u komad plastike po otisku vašeg uha i tu nema zamjene unutrašnjih dijelova.
sa čim se čisti aparatić?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:37   #22
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
ima li ovdje netko da nosi dva aparatića? zanimaju me doživljaji i iskustva.
razmišljam da bi investirala u drugi aparatić. naime, kada sam vani ne mogu locirati otkuda neki zvuk dolazi. doktorica kaže da je to zbog toga što mi je sluh na uhu na kojem je aparatić bolji i da imam dva aparatića to se ne bi događalo. na drugo uho ne čujem gotovo ništa.
Ni ja ne čujem ništa na drugo uho, lijevo. I to ne gotovo, nego nikako.
Na desnom imam aparatić.
Pokušala sam i nositi aparatić na lijevo uho, ali su to bili takvi bolovi da sam odustala jer nije bilo nikakva smisla. Preveliko je oštećenje.
Sestra moje prijateljice ima na oba uha aparat, ali njen sluh nije previše oštećen i jednak je na oba uha.


Quote:
sa čim se čisti aparatić?

Čistim ga svaki dan toplom vodom. Kupila sam set za čišćenje.
Jednom u 15 dana stavim ga u vodu sa tabletom za čišćenje. Sve to imaš u setu za čišćenje slušnog aparata.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 16:25   #23
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Ni ja ne čujem ništa na drugo uho, lijevo. I to ne gotovo, nego nikako.
Na desnom imam aparatić.
Pokušala sam i nositi aparatić na lijevo uho, ali su to bili takvi bolovi da sam odustala jer nije bilo nikakva smisla. Preveliko je oštećenje.
Sestra moje prijateljice ima na oba uha aparat, ali njen sluh nije previše oštećen i jednak je na oba uha..
možda bi mogla nositi aparatić na oba uha kada bi oštećenje bilo približno jednako. ovako, svako uho ima svoj audiogram prema kojemu se rikta aparatić. (bar sam ja to tako shvatila.
aparatić ide na ono uho na koje se bolje čuje.
bila sam u zabludi, mislila sam da aparatić pomaže i jednom i drugom uhu. ovako ispada da na jedno uho ne čujem gotovo ništa, a na drugo s aparatićem normalno. preveliki nesrazmjer zbog čega ni ne mogu odgonetnuti otkuda zvuk dolazi što je meni vrlo bitno, i na poslu i mojim outdoor aktivnostima.


Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Čistim ga svaki dan toplom vodom. Kupila sam set za čišćenje.
Jednom u 15 dana stavim ga u vodu sa tabletom za čišćenje. Sve to imaš u setu za čišćenje slušnog aparata.
hvala na info, nisam ni znala da postoji set za čišćenje. pretpostavljam da ga nemaju, valjda bi mi u trgovini gdje su mi uzimali otisak ponudili. budem pronjuškala po gradu, a nije ni metropola tako daleko.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 11:42   #24
@ivonalaura

Nošenje aparatića uz naočale - bez problema, čak će lakše prihvatit aparat jer već ima iskustva s pomagalima. Budući da je riječ o teškoj nagluhosti ali sa dobrim govorom najbitnije je čim prije započeti sa nošenjem aparata kako bi se sačuvao govor. Najbolje je od početka nositi 2 aparata kako bi se poboljšala razumljivost i smanjilo opterećenje na bolje uho. Postoji veliki izbor aparata, od onih koji su uz odobrenje socijalnog besplatni (njih ne bi preporučio jer je u toj dobi za razvoj najbitnija kvaliteta zvuka). Izbor aparata ovisi o nalazu (audiogramu) i cijeni. Tražite od doktora doznaku za 2 aparata, ako socijalno ne prizna, žalite se, popustit će. U svakom slučaju, socijalno po aparatu daje 2900kn, koliko košta najjeftiniji aparat. Vi taj iznos možete upotrijebiti i za bolje pomagalo pa razliku nadoplatiti. uostalom nitko ne nosi naočale samo za jedno oko. to je čista diskriminacija da odobravaju aparat samo za jedno uho.
šjor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 13:35   #25
Quote:
šjor kaže: Pogledaj post
@ivonalaura

Nošenje aparatića uz naočale - bez problema, čak će lakše prihvatit aparat jer već ima iskustva s pomagalima. Budući da je riječ o teškoj nagluhosti ali sa dobrim govorom najbitnije je čim prije započeti sa nošenjem aparata kako bi se sačuvao govor. Najbolje je od početka nositi 2 aparata kako bi se poboljšala razumljivost i smanjilo opterećenje na bolje uho. Postoji veliki izbor aparata, od onih koji su uz odobrenje socijalnog besplatni (njih ne bi preporučio jer je u toj dobi za razvoj najbitnija kvaliteta zvuka). Izbor aparata ovisi o nalazu (audiogramu) i cijeni. Tražite od doktora doznaku za 2 aparata, ako socijalno ne prizna, žalite se, popustit će. U svakom slučaju, socijalno po aparatu daje 2900kn, koliko košta najjeftiniji aparat. Vi taj iznos možete upotrijebiti i za bolje pomagalo pa razliku nadoplatiti. uostalom nitko ne nosi naočale samo za jedno oko. to je čista diskriminacija da odobravaju aparat samo za jedno uho.

Ne znam kako ide procedura za 2 aparata jer ja mogu nositi samo 1 (zbog teškog oštećenja sluha na jedno uho, a zbog svega toga imam i govornu manu).
Meni je od početka rečeno da neću moći imati standardno pomagalo koje HZZO nudi, nego puno jači aparat. Znači uz doplatu. HZZO mi je priznao 2900 kuna, a razliku sam platila iz svog džepa. Moj je aparat koštao 9900 kuna. Možda ima i jeftinijih, ali meni je samo taj bio odličan.
HZZO nudi standardan, a ako ne odgovara onda se i ne može uzeti.

Stvarno ne odobravaju 2 aparata?
Naočale se vode kao 1 komad, a ne dva komada.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 15:24   #26
HZZO odobrava 2900kn samo za jedan aparat. u pravilu ovi u lokalnim uredima ne odobravaju 2 aparata ali ako liječnički nalaz traži 2 aparata moraju odobriti zahtjev. zato je najbolje podnijeti žalbu u centralu pa se najčešće pozitivno riješi. pogledaj na stranicama HZZoa pravilnik o ovoj tematici.
šjor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 03:57   #27
Ćao svima!
Zna li netko od vas kakav je to pregled elektoaudiografija?Na netu nisam ništa našla , a jedna prijateljica mi je rekla da se tako može sigurno ustanoviti da li je oštećen slušni živac ili ne .
ivonalaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 12:31   #28
Quote:
ivonalaura kaže: Pogledaj post
Ćao svima!
Zna li netko od vas kakav je to pregled elektoaudiografija?Na netu nisam ništa našla , a jedna prijateljica mi je rekla da se tako može sigurno ustanoviti da li je oštećen slušni živac ili ne .

Valjda si krivo čula, da nije elektroaudiometrija?

Našla sam link sa SUVAG gdje se spominje taj pojam.

http://www.puznica.hr/informacije/suvag.html
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 12:54   #29
Napisala mi je elektoaudiografija ,a ona je ORL dr. To joj je preporučila audiologica koja joj je prijateljica.
ivonalaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:31   #30
Quote:
ivonalaura kaže: Pogledaj post
Napisala mi je elektoaudiografija ,a ona je ORL dr. To joj je preporučila audiologica koja joj je prijateljica.
A onda ne znam. Utipkala sam u Google taj pojam i ništa ne izbacuje. Stvarno ne znam.

Ovaj tjedan idem na audiogram - obostrani gubitak sluha po Fowleru-Sabineu, pa ću zapitati doktoricu.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 13:00   #31
Wink Pozzz

Da se predstavim, ja sam novi korisnik slušnog aparata, na jedno uho nažalost. Sa aparatom sam zadovoljan (uzeo sam malo bolji aparat jer mi onaj osnovni stvara nekakve šumove) osim što se moram naviknuti na veliki broj zvukova koje dosad nisam čuo ili sam ih čuo na drugačiji način. Na to su me i upozorili tamo gdje sam aparat i dobio. Svakim danom se sve bolje i bolje osječam i nema više neugodnih situacija od prije kada mi je komuniciranje s okolinom bilo dosta otežano.
Vrlo sam zadovoljan i osobljem firme gdje sam dobio aparat, vidim da im je stalo do klijenta, uvjek su mi na raspolaganju i što je najvažnije imam nekakvu sigurnost radi održavanja samog aparata (servis i mjesto gdje izrađuju one bubice za uho su u istom mjestu odakle sam i sam).
Eto toliko od mene...na redu je skupljenja novca za drugo pomagalo jer njega nažalost ne mogu dobiti preko soc. (nemam dovoljan gubitak sluha da bi mi odobrili oba)...sreća u nesreći...ironija hehee
nocito is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 10:00   #32
Quote:
ivonalaura kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima !
Mama sam djevojčice od 5,5 god. i trebala bi savjet o slušnim aparatićima za djecu.Problem je što ona nosi i naočale pa nisam sigurna da li bi mogla nositi i zaušni aparat.Ona ima na desno uho gluhoću , a na lijevo tešku nagluhost.U nalazu joj piše:
Timpanogram obostrano tipa C (desno -340, lijevo -270 daPa).

U snu nakon sedacije chloralhydrantom stanju ispitaju se slušni evoc.pot.(ASSR,ABR).ASSR na 500,1000,2000,4000 Hz odgovara desno gluhoći,a lijevo težoj nagluhosti(dobijen siguran odgovor samo na 1 kHz na 70 dB).Učini se i ispitivanje pragaABR-ana stimulaciji clickom i tone burstom od 1kHz-nema pouzdanog odgovora.Na 100 dB uz 11Hz ABR desno uz možda prisutan III i V val(3.44ms;6.50ms),lijevo možda III val(4.97ms),dok se pouzdano registriraju kohlearni mikrofonizmi.
MIŠLJENJE
Prema svim učinjenim pretragama(zbog jake disfunkcije tuba OAE nismo mogli ispitati,ali si mikrofonizmi jasno izraženi)kod Laure postoji slušna neuropatija,pa se točan prag sluha ne može odrediti.Lijevo sluh islušanje su bolji negoli desno.Govor je iznenađujuć dobar što govori za dobru logopedsku i defektološku terapiju.Savjetujem kroz više seansi pokušati amplifikaciju lijevog uha(slušno pomagalo),a može se pokušati i desnog,iako je vjerojatnost boljeg slušanja mala.Uputiti u Audiološki centar u Rijeci.
Dg.Neuropathia auditoria bilat.
Oprostite na duljini ,ali ja nisam stručnjak pa da Vam bude jasnije
Imate li neku preporuku za njen aparatić?
Savjet?
HVALA
Prije svega da se predsatvim ja sam bacc. ing. elektrotehnike, struka biomedicinska elektronika, te sam diplomirao na audiometru.
Moj iskreni savjet Vam je da se pripremite psihički i fizički jer očekuje Vas dugotrajna borba s bolešću djeteta.

Nažalost dugotrajno riješenje u obliku aparata ne postoji jer pacijent će rasti i s time i njegovo uho, a i bolest neće mirovati.

Iz dijagnoze se nažalost puno ne može učitati, jer se nažalost ne poštuju pravila propisana ieee pravilnikom. Ukratko da se razumijemo evo nekih osnovnih definicija:
Audiometrija obuhvaća svako ispitivanje sluha, bilo bez pomagala ili uz pomoć elektroakustičkih aparata.
Govornom audiometrijom određujemo na koje intenzitetu su riječi prepoznate kao razumljivi simboli. Govornom audiometrijom ispituju se više razine slušnog puta (funkcije viših moždanih centara).
Timpanometrijom mjerimo otpor provodnog dijela slušnog aparata (srednje uho) energiji koju nosi određeni zvučni podražaj, mjereći omjer apsorbirane i reflektirane zvučne energije. Kada se kod nekih bolesti povisi (ili smanji) otpor u srednjem uhu više energije će biti reflektirano (ili apsorbirano). Rezultati se prikazuju u obliku grafikona (timpanograma).
Određivanje slušnih evociranih potencijala je mjerenje bioelektričnih izbijanja središnjeg živčanog sustava na površini glave prilikom podraživanja organa sluha. Na taj način mogu se zabilježiti izbijanja viših moždanih centara slušnog aparata, te se može odrediti mjesto oštećenja sluha u središnjem živčanom sustavu. Ovaj je način određivanja funkcije slušnog organa posebno koristan kod male djece za koju se sumnja na težak gubitak sluha.
Ukoliko postoji oštećenje sluha, pregledom i dijegnostičkom obradom utvrđujemo vrstu, mjesto i jačinu oštećenja sluha. Prema odnosu zračne i koštane vodljivosti, nagluhost može biti provodna ili zamjedbena (senzoneuralna). Određivanje mjesta oštećenja sluha ili topodijagnostika je preduvjet za postavljanje ispravne dijagnoze i uspješno liječenje. Mjesto oštećenja sluha može biti: vanjsko uho, srednje uho, unutarnje uhu, slušni živac i centralni dio slušnog puta (moždano deblo, subkortikalne jezgre, moždana kora).
Pretrage koje koristimo u audiometriji za određivanje vrste, mjesta i jačine oštećenja sluha su: akumetrija, tonska audiometrija (TA), govorna audiometrija (GA), timpanometrija (TG), kohleostapesni refleks (STAR), otoakustična emisija (OAE), audiometrija evociranih potencijala moždanog debla (BERA), supraliminarna audiometrija (SA) – ABLB, SISI, Langenbeckov pokus, TDT. Akumetrija, tonska audiometrija i govorna audiometrija spadaju u subjektivne metode. U objektive metode spadaju timpanometrija, kohleostapesni refleks, otoakustična emisija i audiometrija evociranih potencijala moždanog debla. U ispitivanju oštećenja sluha možemo se služiti i drugim dijagnostičkim metodama, npr. ispitivanjem ravnoteže, imaging metodama (kompjuterska tomografija, magnetska rezonanca) i sl.

Kod male problem je da oni njoj nisu uspjeli naći na rezonantnoj frekvenciji od 1kHz jačinu snage koja bi odgovarala 0 dBSPL-a. To je potrebno da bi mogli odrediti oštečenje lijevog ili desnog uha, a zašto su dali uopće dijagnozu o oštećenju bez toga govori samo o njihovoj stručnosti, nažalost.

Najpametnije uzmite malu i odvedite je u maribor ako je ikako moguće. Iz pouzdanih izvora znam da tamo neće ovakve gluposti raditi s njom.(Naravno ponesite i sve dokumente, ne da se smiju ovi u mariboru, nego čisto da dobijete na vremenu, jer i najmanja bilješka dobro će doći).

Ispričavam se na pravopisnim pogreškama, jer se obrazujem vani pa ne znam baš previše doimačih naziva.
bero999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 01:57   #33
Hvala na uputama !!!
Moja djevojčica je rođena kao nedonošće u 28.tjednu trudnoće i njen prvi nalaz iz Rijeke je bio da se vjerojatno radi o teškom centralnom oštećenju sluha na desnoj strani ,a sumnja se i na lijevu stranu.
I doslovno piše ovako: EVOCIRANI POTENCIJALI-slušni ev. pot.m.debla nakon stimulacije "klikom"pokazuju nakon lijeve stimulacije teško ponovljiv odgovor sa valovima od I-V urednih latencija,a nakon desne praktički nema odgovora.Vidni ev. pot.nakon stimulacije "Bljeskom" pokazuju nakon lijeve stimulacije uredan odgovor ;a nakon desne teško ponovljiv odgovor niske voltaže.
Riječ je vjerojatno o teškoj disfunkciji slušnog puta desno,te teške senzoneuralne smetnje sluha i susp.disfunkcije slušnog puta lijevo.Disfunkcija vidnog puta desno.
Je li to neka klinika u Mariboru za osobe s oštećenjem sluha ili...?
27.5. smo naručeni u Rijeci u audiološkom centru pa ćemo vidjeti što će nam oni reći.
U ZG su na rekli da je to posljedica preranog porođaja(ORL u Klaićevoj - koji nam je i dao nalaz iz prijašnje poruke Dr.Marn) i periventrikularne leukomalacije I stupnja uz ventrikulomegaliju i da njie kandidat za umjetnu pužnicu.
Hvala na objašnjenjima i uputama!
ivonalaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 17:08   #34
Slušni aparat - umjetna pužnica

Ako nekoga zanimaju informacije korisnika (pacijenta) koji je "prošao" više toga, neka pita.
Imam 50-tak godina i do prije dvije godine imao sam izvrstan sluh, ali sam doživio traumu (pad s visine i teži potres mozga) te mi je skršene pužnice (lom temporalne kosti). Nakon toga ostao sam bez sluha tj. samo na jedno uho sam čuo prema nalazima 4%. U početku sam koristio obično analogno slušno pomagalo i dovoljno je "dizalo" zvuk, ali je bio loš i predinamičan. Kuckanje po tanjuru i sl. zvukovi su bili iritantni.
Nakon toga sam nabavio (o svom trošku) najnaprednije digitalno pomagalo Oticon Epox WP (sa streamerom za bluetooth tel. komunikaciju) ca 2100 eura i to je nakon nekoliko podešavanja bilo više nego zadovoljavajuće. Korišteno je godinu dana. Na prijedlog doktora (stručnjaka) sam prihvatio savjet da mi se ugradi umjetna pužnica jer bi mi ovaj "ostatak" sluha navodno brzo otišao. Sada sam "zadovoljan" Cochlearovim implantatom. Zašto pod navodnicima? Jer i to nije to što je prije bilo!?.
Slušna pomagala mi stoje i ako je netko zainteresiran... Pitajte što želite, jer sam inače znalac u elektronici/informatici.
Da ja nešto pitam: Što znadete, odnosno koja iskustva imate o "sistemu" ili zakonskom reguliranju (navodno se ove godine trebalo nešto promijeniti) vezanom za popravak/servis vanjskog govornog procesora umjetne pužnice?
Ivan_ID is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 08:39   #35
Iskustva sa simens slusnim aparatima

Pozdrav iz sarajeva. Podpuno sam slijepo lice i imam nagluhost od 50 db. 5 god sam koristio videxov aparat bravo koji mi je dobro sluzio ali javila mi se veca potreba jer radim kao voditelj na radiu pa sam htio da preko slusnog aparata povezem mixetu kako bi mogao slusati radijski program. Sa simensovim slusnim aparatima sam to uspio i dobio sam daljinski koji se nosi na vratu kao i bluetot transmiter koji je povezan s daljinskim upravljacem. Po uputstvu s ovim daljinskim upravljacem postoji mogucnost da se poveze i mobitel preko blutota tako da mobitel moze da bude u dzepu a da s daljinskim se javljate ali mi se pojavio jedan softwerski problem a to je da jednostavno zelena tipka na daljinskom upravljacu nije u funkciji kada se pokusa bluetot aktivirati. Procitao sam uputstvo kako treba aktivirati i uputsvo kaze da se 7 sekundi treba drzati zeleni taster i na ekranu se treba pojaviti bluetot za vas koji vidite ali oni koji vide mi kazu da se to ne pojavljuje. Kada se pojavi bluetot potrebno je onda preko mob potraziti uredjaj i utipkati kod 0000 ali se uredjaj ne pojavljuje i mob cita samo transmiter s kojim je povezan ma da uputstvo kaze da je u pitanju prepoznavenje daljinskog upravljaca conect. Moje pitanje glasi dali ima ikakva sansa da se dobije software za ovaj daljinski upravljac kako bi mogao sam ovo ispodesavati na daljinskom upravljacu? U servisu gdje sam kupio ove aparate u simensu u Sarajevu nisu mogli ovaj problem da odklone i ako su kontaktirali simens u njemackoj. Ljudi kazu da su im bile neke obaveze tako da im njemacki simens nije mogao odma odgovoriti na pitanje. evo podataka o ovom daljinskom upravljacu kao i o modelu: FCC : SGI-WL200AP

IC : 267AB-WL200AP

TEKConnect : 202WW072483921
Izvinjavam se sto nisam pokrenuo zasebnu temu za ovo ali posto je ovdje vec vodjena rasprava onda sam odlucio da ovdje postavim to pitanje jer me zanima kakva su vasa iskustva sa simensovim slusnim aparatima? Kakva je podrska Kod vas u Hr sto se tice simens slusnih aparata? Pisi te o svemu sto je vezano za simens slusne aparate. Cekam na vase odgovore. Srdacan pozdrav iz Sarajeva
Edin.

Zadnje uređivanje slauf : 14.10.2011. at 08:43. Reason: Iskustva sa Digitalnim slusnim aparatima simens
slauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 18:38   #36
Phonak ili nešto drugo?

Molim vas savjet. Slušni aparat Phonak ili ipak nešto drugo?
Mimilalabla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 11:54   #37
Phonak je u samom vrhu proizvođača slušnih aparata - slušnih pomagala, a po mnogima i broj jedan. Imaju jak inženjerski tim i svakom novom generacijom izmisle brojne dodatne mogućnosti koje poboljšavaju kvalitetu zvuka. Ovaj prvi link - Phonak Cassia je upravo jedna od novijih generacija, u nešto jeftinijem razredu pa stoga i s manje mogućnosti. U svakom slučaju Phonak je odličan izbor!

Kod nas je za Phonak zadužen Microton, a evo i linka na njihove stranice,

www.microton.hr

Imaju poslovnice po cijeloj Hrvatskoj, a da se naći i dosta lijepih riječi o njima u prošlim postovima.
iki83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 13:00   #38
Slušni uređaji 2

U podforumu: "Stomatologija i oralna higijena" postoji ova tema, ali nisam našao ono što me zanima.
Sluh mi je dosta oslabljen (uzrok explozija granate) i trebam slušni uređaj. Obavio sam pregled i isprobao 2 uređaja MicroTona-a. Ono što mi ne odgovara jest zvuk. Naime, zvuk je prilično metalan i izgleda kao da dolazi kroz nekakav metalni prostor (cijev). Npr, pad papira na površinu stola zvuči kao da je pala malo teža alu-folija. Znam da se radi o digitalnom uređaju, ali ovo je malo previše. Ne znam naziv (marku) uređaja, samo znam da je napravljen u Švicarskoj, cijena oko 3900 Kn. Ugađanje uređaja vrši se na računalu, pa mislim da nema vlastiti potenciometar za jačinu zvuka.
Zanima me Vaše iskustvo s bojom zvuka. Postoji li koji uređaj, srednje do više klase, koji daje barem približno prirodni zvuk?
vjevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 16:02   #39
Bok svima ! Moj slučaj sa sluhom odnosno njegovim gubitkom počeo je s 14 g. otkrivena gluhoća desnog uha bez odaziva. Nakon svih mogućih pregleda konačni zakljućak je bio nek budemo sretni da imam i ljevo uho i da na njega nirmalno čujem. Sad sam već odavno odrasla prije dvije godine došlo je do iznenadnog gubitka sluha i na ljevom uhu.Nakon svih pregleda preporučen mi je slušni aparat. Zadovoljna sam s njim.ali ima jedan drugi problem.Između ostalog imam i zujanje u tom uhu pa je prisutna i oscilacija sluha.Aparatić je podešen na jaći i slabiji program ovisno o mom sluhu uz mogučnost podešavanja s kotačićem. Ima dana kad i slabiji program trebam stišati s kotačićem jer su mi zvukovi i govor preglasni.Suprotno od toga je da sa jačim programom čujem jako tiho onoga tko mi prića.Iz nekog trećeg pokušaja uspijem shvatiti što je autor htio da kaže. Osijećaj je Molim da mi se javi tko ima slićnih iskustva sa oscilacijom sluha.HVALA
sarah kay sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 13:22   #40
Ja imam iste problemen,imam tinitus i osklabljen mi je sluh!sve se to događa u zadnje 2.god!sve ošte

Imam sjednju jako nagluhost na oba uha, i nosim aparatić jako skup,ali ne pomaže!za zujanje koje se naziva tinitus,imaš terapiju u zagrebu u suvagu ukoliko si u mogućnosti da odeš tamo,besplatna je!inače,lijeka nema,ne smiješ u buku,pija vitamine b-complex,beatserc tablete,sturegon forte itd.kreći se bud na svježem zraku!ne znam dalje!!pozz
vlasta29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.