Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2011., 07:18   #21
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Razlika je u nijansama.
Goluža, ti si?
Quote:
Dingo_HR kaže: Pogledaj post
Jel postoji neko tijelo koje stvarno može neovisno usporediti goriva na tržištu?
Postoji, al ne smiju (a mogu) jer svi rade za nekog dobavljača goriva tako da neovisnost mogu okačit mačku o rep
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 07:41   #22
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Goluža, ti si?

Postoji, al ne smiju (a mogu) jer svi rade za nekog dobavljača goriva tako da neovisnost mogu okačit mačku o rep
Nije gorivo nekad na svojoj razini, ali oni koji ocjenjuju gorivo po novinama uvijek namještaju rezultate za krive
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 07:57   #23
Već sam negdje ranije napisao; OMV i Tifon se snabdijevaju iz ISTOG tanka u Omišlju, kao i neke manje benziske s područja Kvarnera.
Svojim očima sam vidio kako dodavanje aditiva reguliraju djelatnici JANAF-a, "odokativno", sve je nevjerojatno banalno..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 09:22   #24
ja točim većinom na INI, nekad na Tifonu, ali MORAM reć. jednom sam natankal na OMVu. taj put mi se auto gusil, u leru su mu padali okretaji (moro sam gas stiskat da ne krepa) i slabije je vuko. mislim da je bila pumpa na av. v. holjevca i to se doogdilo prije cca 2 i pol godine. Od tada nikad vise nisam stao na OMV
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 09:33   #25
Da pogodim sa ininim superom 95 nkad problema...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 11:01   #26
Recimo samo da je HR jedina zemlja u kojoj OMV prodaje dvije vrste dizela, znači šišaju ovce sa ovim skupljim.

INA/TIFON šiša ovce sa class gorivima koji su do jučer bili BS.

Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
Svojim očima sam vidio kako dodavanje aditiva reguliraju djelatnici JANAF-a, "odokativno", sve je nevjerojatno banalno..
Koji to aditiv sipaju?
Rvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 11:20   #27
Vec 100 puta se raspravljalo o ovome. Jako puno kilometara prolazim i vozim dosta razlicitih automobila. Gorivo ulijevam vecinom na INI iz jednostavnog razloga, zivim na otoku i to je jedina pumpa, kad idem na put ulijevam gdje stignem, ne biram.

NIKAD do sad nisam primjetio razliku u ponasanju nekog automobila kad bih ulio neko drugo gorivo.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 11:23   #28
Jedino kemijska analiza je objektivni pokazatelj.
Rvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 11:34   #29
Quote:
Rvat kaže: Pogledaj post
Jedino kemijska analiza je objektivni pokazatelj.
Da, ali mislim kad bi isli analizirati da bi svaki tank na istoj pumpi bio drugacijeg sadrzaja.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 13:41   #30
OMV lož ulje je fakat najbolje, ovo inino je samo za peći i najstarije čađare.
Mislim, ina dopušta do 5000 mg/kg sumpora, a omv samo 1000 mg/kg. mojoj čađari sumpor čak i treba da bi optimalno radila, ali pijesak ne. kad sam očistio fuel separator (dodatni filter) našao sam unutra svega i svačega, a procijedio sam kroz čarapu+još stavio da odstoji tjedan dana.

nek je 20 lipa skuplje, ali vredi
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 14:08   #31
Quote:
Rvat kaže: Pogledaj post
Koji to aditiv sipaju?
Ne znam točno, ali radi se o onim protiv zamrzavanja, ovisno o periodu zime..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 14:15   #32
U cijeloj ovoj priči, najviše bode u oči ova priča oko OMV-a.
Vani prodaju samo jedan diesel pod imenom DIESEL.
Kod nas SPRINT DIESEL BS i PREMIUM DIESEL BS.
Koji od ova dva naša diesela (SPTINT I PREMIUM) po sastavu odgovara ovom DIESELU koji se prodaje vani?
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 14:19   #33
Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
Ne znam točno, ali radi se o onim protiv zamrzavanja, ovisno o periodu zime..
pa normalno da to moraju imati sva goriva zimi...

INA/TIFON/OMV lažu da class/premium goriva imaju aditive za "performanse".

Netko je spominjao da je isti tank za oba
Rvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 14:21   #34
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
U cijeloj ovoj priči, najviše bode u oči ova priča oko OMV-a.
Vani prodaju samo jedan diesel pod imenom DIESEL.
Kod nas SPRINT DIESEL BS i PREMIUM DIESEL BS.
Koji od ova dva naša diesela (SPTINT I PREMIUM) po sastavu odgovara ovom DIESELU koji se prodaje vani?
da, iz 2 razloga:

1. ne isplati se samo za HR imati posebno gorivo
2. hrvati su ovce, a pravne institucije ljenčare
Rvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 14:23   #35
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Vani prodaju samo jedan diesel pod imenom DIESEL.
da, jedan, ali po zimi ima naziv Diesel Alpin a preko ljeta...jebatga ne mogu se sjetit. Pretpostavljam da je isti.
Vampir Svetozar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 14:27   #36
Quote:
Vampir Svetozar kaže: Pogledaj post
da, jedan, ali po zimi ima naziv Diesel Alpin a preko ljeta...jebatga ne mogu se sjetit. Pretpostavljam da je isti.
OK, u tom Alpinu najvjerojatnije ima malo više aditiva protiv smrzavanja.
Ali uglavnom radi se o JEDNOM gorivu.

A što je onda ovo kod nas? Da nije možda naš PREMIUM bolji od austrijskog DIESELA? Je, možeš misliti... Baš rade budale od nas...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 14:44   #37
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
A što je onda ovo kod nas? Da nije možda naš PREMIUM bolji od austrijskog DIESELA? Je, možeš misliti... Baš rade budale od nas...
ne rade oni budalu od nas.
Oni su samo došli tu i prilagodili svoje proizvode nama.
Štaće nama bezveze prodavat kvalitetno gorivo kad će hrvati bit zadovoljni sa zadnjim smećem, samo upakiraš smeće i prikeljiš "premium" i ljudi sretni.
Vampir Svetozar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 14:48   #38
Ma gorivo je kemijski isto, samo ga Rvatima prodaju pod raznim nazivima. Posao za inspekciju.
Rvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 16:00   #39
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
U cijeloj ovoj priči, najviše bode u oči ova priča oko OMV-a.
Vani prodaju samo jedan diesel pod imenom DIESEL.
Kod nas SPRINT DIESEL BS i PREMIUM DIESEL BS.
Koji od ova dva naša diesela (SPTINT I PREMIUM) po sastavu odgovara ovom DIESELU koji se prodaje vani?
nije baš tako, u Njemačkoj npr. svaka ozbiljnija Tankštela nudi 2 vrste diesela,
pa tako Aral npr. ima Diesel i Diesel Ultimate, pa onda Shell ima obični Diesel, Diesel Fuel Saver i Diesel V-Power..

ADAC, TüV, Dekra, razne potrošačke udruge.... i ostalo društvo testiraju s vremena na vrijeme različite vrste i podvrste goriva te još u ni jednom takvom pregledu nisu osim razlike u CIJENI zabilježene nekakve značajnije razlike u sagorijevanju, čistoči , performansama te naposljetku i potrošnji.

uglavnom, (kod nekih i ponekad) ima neka razlika, ali toliko minorna, da se u relaciji sa većom cijenom, NE ISPLATI.

ali ima uvijek onih koji toče.
__________________
Pomognimo teško oboljeloj djeci bolesno-dijete-treba-pomoć
joyamaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 16:37   #40
e sad si ti HR našao uspoređivati s DE..

U Njemačkoj ako imaš dvije vrste goriva onda onda su kemijski različita pa makar za sitnicu. I tamo pravne institucije rade svoj posao. Njemačka čak razmatra da zakonski odredi najvišu cijenu goriva itd.

U HR vlada kaos pa ti prodaju neki class ili premium valjda iz istog tanka kao i običano gorivo. Pogledaj malo stanice OMV-a iz ostalih zemalja gdje posluju - samo Rvatima prodaju dvije vrste dizla.

Pričalo se da INA nema uopće kapaciteta da proizvodi dovoljno euro5 goriva, sad odjednom kao ima. Prvo su stavili BS i povećali cijenu pa onda ga preimenovali u class i dodatno povećali cijenu.
Rvat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.