Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2016., 12:50   #741
odi opet tamo i reci da ako ti ne mogu/ ne žele odobriti minus po računu, ideš u drugu banku. vjerojatno će nakon toga razmiliti da naprave ''iznimku''
markom1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 13:48   #742
Pitanje za erste minus po tekućem.
Imam 5000kn minusa, to je vrsta potrošaćkog kreditiranja i na to se plaćaju kamate svaki mjesec. To mi je jasno.
Ono što mi nije jasno je da odem u nedozvoljeni minus za cca 12 kn, i banka obračuna zateznu kamatu na 5012kn, i naplati mi 4 kn zatezne kamate. Povrh redovne kamate.
Cca 30% mjesečne kamate.
Kako je to moguće i kako je to po zakonu?
__________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 15:10   #743
nije moguće i ne bi bilo po zakonu. zatezna kamatna stopa erste banke jednaka je zakonskoj zateznoj kamatnoj stopi, u tvom slučaju je 7,88% (naravno to je godišnja kamatna stopa)...
markom1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 11:44   #744
Quote:
markom1989 kaže: Pogledaj post
nije moguće i ne bi bilo po zakonu. zatezna kamatna stopa erste banke jednaka je zakonskoj zateznoj kamatnoj stopi, u tvom slučaju je 7,88% (naravno to je godišnja kamatna stopa)...
Dobro, i obračun kamate mi je jasan.
Ali kako i zašto je zakonito da se dozvoljeni i nedozvoljeni minus zbroje, pretvore u novu glavnicu i obračuna se zatezna kamata? Napominjem da je kamata na dozvoljeni minus također naplaćena?
Dakle, prvo što se na dozvoljeni minus u tom slučaju obračunava dupla kamata, drugo, moj nedozvoljeni minus nije 5012kn, nego 12kn.
Nije mi jasno kako to smiju napravit?
__________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 11:47   #745
ti si u nedozvoljenom minusu koji iznosi 5012kn. nema tu podjele na dozvoljeni i nedozvoljeni kad udjes u nedozvoljeni. na tih 5012kn ide kamata za nedozvoljeni. nikako ne bi smjeli naplatit kamatu na dozvoljeni (5000kn) pa onda jos i kamatu za nedozvoljeni (5012kn).
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:30   #746
Ne razumijem jednu stvar, do sada sam bio zaposlen i kada bi se naplatila rata kredita kao opis transakcije pisalo je "rata kredita MOJE IME I PREZIME, POŠTANSKI BROJ".

Danas mi je automatski naplaćena rata kredita, a kako sam prijavljen na HZZ i dobivam naknadu za nezaposlene, čudi me ovo, sada piše ovako: "Prijenos sa BROJ RAČUNA ZA KREDIT, Naplata s a'vista računa". Čak je rata kredita manja za 60-ak kn. O čemu je ovdje ustvari riječ?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:26   #747
Pitanje: bio sam klijent Erste banke dugo vremena, imao kredit kod njih i primanja. Sada sam klijent druge banke i primanja su mi u drugoj banci, i dalje imam račun u Erste banci na koji prebacim tu i tamo neku kunu. Moje pitanje je mogu li u Erste banci zatražiti i dobiti okvirni kredit odnosno minus? Imao sam tamo već minus i pokrio ga te ugasio. Mogu li ga sada dobiti opet iako imam primanja u drugoj banci? Račun u Erste je normalno aktivan.
MauroS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:57   #748
kako Erste računa dopušteno prekoračenje ako tamo otvorim tekući, i kada ga odobravaju? u PBZ imam dopušteno prekoračenje 3 X plaća (neto + prijevoz).
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 13:18   #749
Danas sam bio u poslovnici te htio da imam opciju tkzv minusa zlu ne trebalo, i sad mi ga je otvorila odnosno dala opciju da mogu ici u visini jedne place, ali na ugovoru kojo sam potpisao pise nekakav okvirni kredit 6000kn pa mi nije jasno jel to taj minus ili me zavaljala?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 14:11   #750
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Danas sam bio u poslovnici te htio da imam opciju tkzv minusa zlu ne trebalo, i sad mi ga je otvorila odnosno dala opciju da mogu ici u visini jedne place, ali na ugovoru kojo sam potpisao pise nekakav okvirni kredit 6000kn pa mi nije jasno jel to taj minus ili me zavaljala?
Okvirni kredit jest minus.

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 18:08   #751
Smile Prijevremena otplata kredita - Erste banka

Pozdrav.

Imam kredit, 59 tisuća kuna bez kamata, 80 tisuća je ukupno s kamatama.

Narednih mjeseci ću doći do neke love i razmišljam da ga jednim potezom riješim. Na Net bankgu mi je navedeno da imam još 55 tisuća za otplatiti (to očito računa bez kamata.)

E sada, meni nitko ne odgovara na mail iz te banke u koju idem i u kojoj sam ugovorila kredit početkom prošle godine, pa ću ovih dana morati u grad osobno.

Ali molim vas za pomoć, da imam barem neke informacije, da čujem vaša iskustva.

Moja pretpostavka je ovo:

- ja platim tih 55 tisuća kuna jer se za buduće rate kamate ne računaju

- eventualno platim 1% od iznosa za njihove troškove, ili nema te naknade po novijem zakonu?

I to je to?

Hvala puno unaprijed.
unbreakable123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 20:49   #752
kod postupka prikupljanja dokumentacije za odobravanje kredita, ima li banka pravo tražiti očevidnik iz fine za supružnika koji u tom kreditu nije niti jamac, niti sudužnik, niti ima račun u esb.?
__________________
Confidence is silent. Insecurities are loud.
deep-in-blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 08:40   #753
Quote:
unbreakable123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Imam kredit, 59 tisuća kuna bez kamata, 80 tisuća je ukupno s kamatama.

Narednih mjeseci ću doći do neke love i razmišljam da ga jednim potezom riješim. Na Net bankgu mi je navedeno da imam još 55 tisuća za otplatiti (to očito računa bez kamata.)

E sada, meni nitko ne odgovara na mail iz te banke u koju idem i u kojoj sam ugovorila kredit početkom prošle godine, pa ću ovih dana morati u grad osobno.

Ali molim vas za pomoć, da imam barem neke informacije, da čujem vaša iskustva.

Moja pretpostavka je ovo:

- ja platim tih 55 tisuća kuna jer se za buduće rate kamate ne računaju

- eventualno platim 1% od iznosa za njihove troškove, ili nema te naknade po novijem zakonu?

I to je to?

Hvala puno unaprijed.
Da. Platiš preostali dio glavnice i eventualnu naknadu za prijevremenu potpunu otplatu (ako je ima)
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 18:51   #754
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Da. Platiš preostali dio glavnice i eventualnu naknadu za prijevremenu potpunu otplatu (ako je ima)
Hvala. U međuvremenu su mi rekli da nema nikakve naknade, srećom.
unbreakable123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 17:09   #755
Jel bio možda tko danas na testiranju erste banke za mlađeg blagajnika u Rijeci (Bonavia)? Jel tko dobio možda poziv?
miss-sunshine91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:37   #756
Da li je možda netko dobio obavijest SMS-om da dođe u neku od poslovnica Erste banke radi ažuriranja osobnih podataka? O čemu se tu radi?
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:44   #757
To ima i Zagrebačka banka i dosta gnjave sa tim ažuriranjem podataka. Ništa posebno pitaju je li ostala ista adresa stanovanja, broj mobitela ili telefona, zaposlenje. Ažuriranje vrijedi dvije godine.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:28   #758
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
To ima i Zagrebačka banka i dosta gnjave sa tim ažuriranjem podataka. Ništa posebno pitaju je li ostala ista adresa stanovanja, broj mobitela ili telefona, zaposlenje. Ažuriranje vrijedi dvije godine.
Ok, hvala.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 08:39   #759
Pozdrav,moze pomoc?Znaci trebo bi kredit u iznosu od 10000 kn u erste banci sam i na odredjeno sam,ugovori na tri mjeseca i radim vec god i pol u firmi,a radi se o Primi i jos k tome imam suduznika koji ima vojnu mirovinu od 3100 kn ali ima minus 8000 kn ali ja mislim da se minus ne gleda,a ja imam placu prosjek 3600 kn.E sad dal bi ja mogo dobiti taj kredit ako bi mi ko mogao reci.hvala

Poslano sa mog E2105 koristeći Tapatalk
marinkoascic06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 16:00   #760
Pitanje za one koji koriste netbanking, a dogodilo im se da im je u jednom trenutku bio blokiran račun - da li je to prikazano tamo, odnosno može li se uočiti prije odlaska u samu banku, tipa da su polja s lijeve strane u crvenom i vidljivo je odredjeno dugovanje koje nije specificirano?
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.