Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2008., 23:06   #61
i kako se drze ljudi iz ove teme stare 4 godine? ako se itko uopce sjeca da je ovdje tipkao :-D jesu sve operacije i oporavci prosli u redu? moja baka od 80 godina evo sada bas ceka operaciju..
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 06:52   #62
pomozite - endoproteza kuka

imam 25 god i 2.12.2007 mi je dijagnosticiran osteosarkom kosti natkoljenice- kod kuka. imao sam operativni zahvat gdje mi je odstranjeno 12 cm kosti ispod kuka i ugrađena je endoproteza. i sad- doktor mi ništa ne govori,a mene zanima- koliko mogu nogom ljevo-desno, gore dole, a da ne prijeđem granicu i da ne iskoči van. za sada znam samo da ne smijem čučnut jer mi pokret koji ja zovem gore-dole omogućava samo 90-100 %. jel to slučaj i kod pokreta lijevo desno? doktor je samo napisao - adekvatna terapija i dalje- i niš drugo. sad ni terapeut ne zna točno što to znači. dal mogu razgibavati sve smjerove do 90 stupnjeva?
nije baš dobar doktor kad niš ne kaže- pa molim pomozite.
btw ja sam još na obje štake i dr kaže nek za 3 mj odbacim jednu a za 4 mj nek mu dođem na pregled kako pak sad to? bez njega da odbacim štaku
eto puno hvala
doors is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 14:32   #63
Ako ti je tako rekao liječnik onda odbaci štaku sa bolesne noge a kreći se pomoću jedne na zdravoj nozi. Poslala sam ti više na p.p. pozdrav!
__________________
"Love all, trust a few, do wrong to none."
William Shakespeare
Charla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 17:27   #64
Question Umjetni kuk sa 33 godine?

ima li netko da ima umjetni kuk sa 33 godine ili stariji???
lidaa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 22:53   #65
žao mi je što ti nitko nije odgovorio jer sam sigurna da postoje oni koji imaju umjetni kuk a mladi su kako navodiš!!!!da li ces ti stavljati umjetni kuk.ja imam 30 uskoro i svi su izgledi da cu do 35 i ja imati umjetni kuk.a sve zbog kongenitalne subluksacije lijevog kuka i konzervativnom terapijom koja je kasnila pola godine.problemi su mi poceli prije pet godina i još guram s ovim kukom ali nece dugo.vidim da tehnike ugrađivanja umjetnih kukova postaju sve sofisticiranije pa se tješim da to i nije tako strašno.imaš li ti nekakva iskustva.pozdrav
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 23:40   #66
Pitaj, što te zanima?
Imam ja 33 godine, i dva umjetna kuka
Pozdrav
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 09:04   #67
moja prijateljica ima 30 godina i umjetni kuk..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 14:01   #68
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Pitaj, što te zanima?
Imam ja 33 godine, i dva umjetna kuka
Pozdrav
pa mene bi zanimalo s obzirom da me to ceka kako funkcioniraš s umjetnim kukovima imaš li problema i kakvih i koliko nakon ugradnje traje oporavak?gdje si to radila,mislim ugradnju?pozdrav
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:11   #69
Magaivago pozdrav
Ne znam što da ti kažem, ovo je život, nakon puno godina. Ja sam što se tiče ograničenosti i bolnosti pokreta bila za proteze sa dvadeset pa sam trpila do tridesete, tako da možda i nisam baš mjerodavna kao uzorak. Hoću reći, meni se od toliko godina iskrivljenog hoda, poremetio i rad kralježnice, koljena, stopala; nadam se da to kod tebe nije slučaj. Inače sve sam operacije izvodila na Šalati u Zagrebu. Prva ugradnja proteze (na desnoj nozi) je bila potpuno bezbolna, lijeva je boljela, ali svakih šest sati dobijaš lijek, nešto na bazi morfija, tako da su bolovi podnošljivi. To je zato što u slučajevima kad se zna da ti nakon jedne slijedi ugradnja druge ne pogodi svaki put visina, pa tijedna noga može ostati znatno kraća, zato kad tijekom druge operacije tu visinu "poriktaju" to boli. Opet uzmi s rezervom, sveukupno sam na štakama i sa štapom bila oko četiri godine, uključujući i razdoblje prije proteza. Između operacija sam čekala godinu i pol, jer nisam bila zdrava zbog nekih drugih poteškoća. Moraš biti dobre krvne slike, zdravog srca i sterilne urinokuklture ili te anestizolog neće pustiti na operaciju. To je važno i potrebno. Praksa je da između operacija treba proći bar šest mjeseci ali to ne bude uvijek slučaj. Puno zavisi od snage i sadašnje muskulature. Ako bi profesionalni sprotaš primjerice slomio kuk on bi se oporavio brzo i zadovoljavajuće, a netko tko godinama jedva hoda, oporavlja se znatno duže. To je sve vrlo individualno. Najvažnije je jačati mišiće i sad i poslije. Nije dobro prerano odbaciti štake jer je to spor i postupan proces, ne treba kao i niučemu nagliti, bar do pet mjeseci nositi ih. Inače za sve oko operacije imaš relativno dobru knjigu od prof. Orlića, Život s umjetnim zglobom kuka. Puno toga se kasnije kad se oporavi i ojača, zaboravi, ali vrijedi pročitati. Vjeruj mi zna zaboljeti, jer dosta radim, ali nije niti stoti dio onoga od prije operacije. Ovo je život. Zato samo hrabro. Sretno.
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:00   #70
o.Grubica hvala ti na iscrpnim odgovorima.svjesna sam da nije lako ali nekako se pocinjem pipremati psihicki na to da me ne bi iznenadilo.ja bi htjela roditi još jedno dijete,ali baš me strah što ce mi dr. na sljedecoj kontroli reci.vec dugo nisam bila na rengenu.i ja imam namjeru na šalati to raditi i tamo idem na kontrole.možeš mi molim te samo reci koji je tebe dr. operirao?pozdrav
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 20:44   #71
Pozdrav! Hm!
Ne znam što da ti kažem, i doktori govore direktno, otvoreni su, neposredni. Njima je dosta baciti pogled na sliku i odmah znaju sve teškoće koje imaš. Ja odobravam takav pristup. Zato, samo otiđi, znat ćeš na čemu si. Uostalom na operaciju se čeka.
Bolje je nikad ne roditi, naravno, ali to je stvar svačije procjene i osobnog izbora. Planiram jedno dijete, (to mi je kao maksimum) želim, iskreno, nadam se da ću i moći. Uvijek je bolje planirati majčinstvo prije ugradnje proteza, ali sve su bolji, kvalitetniji, biološkiji materijali od kojih se ugrađuju, pa su i izgledi za budućnost bolji. Važno je jačati mišiće i ne debljati se. Ustvari ugradnja proteza je razmjerno čest i čist zahvat, uspješnost je ogromna, preko 98 %, u težim slučajevima kakav je bio moj 95%. Treba dakle imati povjerenja; puno zavisi od dobrog operatera. Zamjena dotrajalih proteza je već nešto ozbiljnija i teža stvar, zato nije bez veze kad se kaže da je dobro prvi put ugrađivati ih što kasnije i trpiti koliko god se može. Naravno nije ni to uvijek pametno jer se nekad tijelo može toliko deformirati da je ugradnja teža. Mene je inače operirao prof. M. Smerdelj; zahvalna sam tom čovjeku to groba. Da sam književnik posvetila bih mu roman. Mislim da su naši liječnici i mahom visokostručni i kompetetni, samo sam čula glasine da je u nekim bolnicama doziranje lijekova (analgetika-protiv bolova) manje pa se bolovi jače osjete.
Pozdrav
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 21:30   #72
bok!
slažem se s tobom u vezi naših doktora.ja sam na šalati vec operirala palac na nozi(hallux) i bila sam oduševljena sa svima.onaj dio koji treba moraš otrpjeti je takav kakav je i tu ti nitko ne može pomoci.ja vec imam dvoje djece i nisam imala problema u trudnoci i rodila sam prirodnim putem.nemam baš jake bolove u biti na dane,ali poceli su mi se javljati problemi s kralježnicom.sutra cu zvati da se upišem za kontrolu.nadam se da ces ostvariti želju za majcinstvom jer to je najljepša stvar koja se ženi može u životu desiti. molim te reci mi kakav ti je hod nakon ugradnje da li šepaš,kod mene se vec malo primjeti da mi nešto nije u redu,ali nedam se još.hvala ti na odgovorima,pozdrav
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 22:25   #73
Pozdrav
Hvala na lijepim željama, razmišljam i ja tako nekako.
Što se tiče šepanja, malo se vidi, ali više kad se umorim. S obzirom da se meni prije jako primjećivalo; jedva sam hodala bez štaka, sad svi kažu: "Čekaj malo da vidim, pa ti normalno hodaš". Gegam se malo, ne uvijek. Crni humor je da prije operacije hodamo k'o patke a poslije k'o operirane patke. No, meni je lako živjeti s tim, sretna sam da me ne boli.
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 09:47   #74
Meni ce uskoro 22godine, a imam ovakav problem: imala obostrano iscasenje kukova pri rodjenju, ali je sasvim slucajno uoceno tek kad sam pocela hodat, jer sam se gegala. U sljedecih 18 mjeseci, a kad je meni bilo 18 mjeseci, uradnje su potrebne operacije, i kako je u medjuvremenu poceo rat, vise se stanje nije moglo pratit, obzirom da su operacije izvrsene u Beogradu. Sa 9,5 godina sam slomila desnu natkoljenicu, ali i to je dobro zavrsilo. Tek sa 20 sam pocela osjecat bolove u desnom koljenu, isla godinu dana ortopedu, privatniku, koji je samo govorio da mi je lijeva noga kraca 14mm, da su mi suzeni zglobovi na koljenima, i da je to trajno. Dobila ort. uloske. Kad kod njega nije bilo napretka odem drugom ortopedu, koji mi je sve to potvrdio, i jos dodao da imam blagi oblik artroze koljena, te da kukovi uopce nisu dobri. I da sam zbog toga teoretski kandidat za protezu. A teoretski valjda samo zbog mojih godina. Rekao je da ce ucinit sve da ne bude potrebe za protezom. Ali stanje s kukovima zaista nije najbolje, pa zato molim ako ima netko mojih godina da je radio ugradnju da mi kaze sve o tome, Hvala!
__________________
neka te ne bude strah, ne mogu dobacit do nas dok svijetlimo :)
Aurora.Borealis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 11:31   #75
Imam jos jedno pitanje u vezi ugradnje umjetnog kuka..koliko je vremena minimalno potrebno poslije operacije za oporavak, odnosno do trenutka kad se ponovo smije ustati, tj. osloniti na noge. I postoje li jos neki vanjski znakovi umjetnog kuka, osim oziljaka od reza?
__________________
neka te ne bude strah, ne mogu dobacit do nas dok svijetlimo :)
Aurora.Borealis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 11:31   #76
pozdarv svima ja imam 33 godine i 10 godina umjetni kuk
lirena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 14:43   #77
Dali možete preporučiti doktora za kukove u Zagrebu, a da nije riječ o doktoru Orliću?
vrazicak99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 18:02   #78
Quote:
vrazicak99 kaže: Pogledaj post
Dali možete preporučiti doktora za kukove u Zagrebu, a da nije riječ o doktoru Orliću?
ja sam se operirala u lovranu za zagreb ne znam
lirena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 18:04   #79
Quote:
Aurora.Borealis kaže: Pogledaj post
Imam jos jedno pitanje u vezi ugradnje umjetnog kuka..koliko je vremena minimalno potrebno poslije operacije za oporavak, odnosno do trenutka kad se ponovo smije ustati, tj. osloniti na noge. I postoje li jos neki vanjski znakovi umjetnog kuka, osim oziljaka od reza?
na noge se dižeš sutradan ali s štakama....
3 mjeseca štake a što ja najvažnije trebaš se odmah na početku naučiti pravilno hodati jer kako tad naučiš tako ćeš hodati u budućnosti ...zato trudi se naučiti što pravilnije....
lirena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 18:07   #80
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Pitaj, što te zanima?
Imam ja 33 godine, i dva umjetna kuka
Pozdrav
koliko dugo imaš kukove????i da li vježbaš
lirena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.