Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2004., 07:27   #21
Quote:
Gabriel Buzančić kaže:
1. To si opet pomiješao sa istinitim događajem, koji je vezan za Milana Matulovića, zvanog ŽADUBOVIĆ, jer ne zna niti jedan strani jezik i ne pozna pravilo j'adoube...
E taj je prevarant i moralna nakaza vraćao potez i krao na taj način...
Inače je poznati makro i u svome beogradskom stanu drži kurve već dugi niz godina i težak je kockar... Umiješan u trgovinu bijelim robljem...

2. Postoji jedan filmski zapis gdje Fischer tuče - novinara. Ali to je dopušteno, jer je taj lagao o njemu.
Takođe je jednom pojurio novinara i šutnuo ga u guzicu i oteo mu fotokameru. Sasvim dopušteno. Svaka čast, Bobby!

... Sve si pomiješao, ili se šališ poput dokone tračare kojoj fali skidanje paučine sa jednoga mjesta...

Ružno je to tako govoriti o jednom geniju, kojeg i ne poznaš... Možeš mu zavidjeti sada i na mladoj ženi, lijepoj i zgodnoj Mađarici, s kojom živi u sretnoj vezi...

Fischer, chess king!
A glede mentalne higijene, za nju bi se trebao brinuti onaj tko druge tako ogovara...

Tračaš kao -
Kakva blasfemija!? Za koga radis Gabriele Buzancicu, koji najtamniji porivi i najsitniji interesi te vode na ovakav nacin bjesomucno dezavuirati svekoliko forumsko citateljstvo?

1. Milan Matulovic - odakle ti samo Zabudovic, poznat je kao Mali Dika (u krugu prijatelja i kao Smrad) i bio je dvostruki prvak Konjarnika u orjentacionom ronjenju, tako da ti ni prica o nepoznavanju pravila j'adoube ne stoji. Pored toga tvoje ocrnjivanje lika i djela Malog Dike ne zavrsava se na tome, nego njegov poziv Ljubavnog Managera populisticki prozivas makroom... Gabriele, Gabriele...

2. Filmski zapis gdje Fisher tuce novinara - ako zenu koja se vraca s placa ruku punih vrecica - identificiramo kao novinara jer nosi foto-aparat oko vrata (radi se o gospodji koja iz nepoznatih razloga pasionirano skuplja slike rajcice i svaki odlazak na trznicu koristi za shooting paradajza, iliti pomidora) - je jos jedan dokaz prgave naravi sahovskog drugokategornika kojem su zdrijeb, manageri i kojekakva namjestanja na kladionicama (tko vuce prvi i sl.) omogucili da jedan dio javnosti danas prica o sahovskom geniju.

3. Zena koju pominjes, Gabriele, bivsi je vozac kamiona s prikolicom i jos uvijek se zove Lajosz, a Fischer ga je upoznao (dok je bio musko) na radnickim sportskim u Gyoru, gdje je u benchu dizao 165 kg... Zar na takvim "zenama" da zavidim? E Gabriele, Gabriele, cudnovati bjelce!

Dokle, Gabriele!?
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 18:50   #22
Re: Re: Sah

Quote:
mobyXXL kaže:
Šah je stresan jer je umno zahtjevan. Šah ni nije sport u pravom smislu riječi nego više znanost To vidim svaki put kad pokušam dobiti jebenog chessmastera
Istina.
Ja sam sahist (recimo dobar) i znam da je sah iznimno naporan i zahtjeva maksimalnu koncentraciju i umni napor.

Koliko god ljudima to zvucalo cudno ali ako si kondicijski slab tesko da ce ti koncentracija raditi 4-5 sati koliko partije na turnirima mogu trajati. A dovoljno je jedna sitna greska i gotov si.

Najduza partija koju sam ja igrao na prvenstvu Hrvatske trajala je oko 4 sata. Negdje u 2. satu igre sam u nadmocnoj poziciji grubo previdio kvalitet ali vidio sam na protivniku da je iznimno iscrpljen i nenormalnom snagom volje sam uspio odrzati poziciju i dovesti je do remija.

Ne mozete vjerovati kakav je osjecaj bio zavrsiti tu partiju.

Ja sam se digao i samo sto nisam pao od mentalnog zamora. Noge su mi doslovce klecale. Mogu misliti kako je to na jos visem nivou od mog.

Ljudima koji o sahu znaju samo kako se povlace figure igra ne predstavlja nikakav zahtjevni mentalni rad ali profesionalci moraju paziti na svaku sitnicu - dobro nauceno otvaranje, ispravan plan u sredisnjici, odlicna strategija, racunanje po 7-8 poteza unaprijed, odlicno poznavanje zavrsnica itd.
Sve to spojiti u jednoj partiji bez greske uspijeva samo najboljima, a iziskuje jako puno rada.

Velemajstori moraju trenirati i po 3-4 sata dnevno, a za postati velemajstor i mnogo vise, a da ni ne spominjem pripreme prije partije kad znas protiv koga igras i kad proucavas njegove partije koje nades u bazi svih partija...

Gary Kasparov - po mnogima najbolji igrac ikad i igrac sa najvecim rejtingom u povijesti svako ljeto dolazi u Makarsku na odmor ali i na intenzivne treninge - kako sahovske tako i tjelesne.
Ujutro vjezba, pliva, puni se energijom, a veliki dio popodneva se zatvori u svoj sahovski bunker gdje neumorno radi na sahu.
Sah je po meni zaista znanost ali razlikuje se od drugih znanosti po tome sto jos uvijek nije do kraja proucena niti ce ikada biti. (Neki proracuni kazu za 500 godina ali to je nemoguce reci).
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 00:07   #23
Profesionalno igranje šaha

Želim se učlaniti u šahovski klub pa me zanima dali postoji neka dobna granica i kolika je članarina ako ima netko tko se bavi šahom da mi malo pojasni o uvjetima članstva i profesionalnoj karijeri itd.
goy kara veličn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 00:12   #24
Ne postoje uvjeta.
Ne postoji dobna granica.
Nades klub i uclanis se.
Clanarina ovisi o klubu.
Profesionalno se moze zivjeti od toga ali moras biti jaaaaaaaaaaaaaaaako dobar.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 23:16   #25
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Ne postoje uvjeta.
Ne postoji dobna granica.
Nades klub i uclanis se.
Clanarina ovisi o klubu.
Profesionalno se moze zivjeti od toga ali moras biti jaaaaaaaaaaaaaaaako dobar.
kolko jaaaaaaaaaaako jel kao Kasparov ili...?
kolko love oni zarađuju?
goy kara veličn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 22:47   #26
Quote:
goy kara veličn kaže: Pogledaj post
kolko jaaaaaaaaaaako jel kao Kasparov ili...?
kolko love oni zarađuju?
recimo da ćeš puno lakše (puno puno lakše) doktorirati na pmfu i imati plaću kao znanstvenik nego si egzistenciju osigurati šahom
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 22:56   #27
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
recimo da ćeš puno lakše (puno puno lakše) doktorirati na pmfu i imati plaću kao znanstvenik nego si egzistenciju osigurati šahom
je.....mu miša kakav je to sport onda,između ostaloga ako su drugi uspjeli što nebi i ja?
goy kara veličn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 11:24   #28
Ja sam dvaput dobio majstorskog kandidata ( i izgubio jedno 128x ).
Ali to je bilo davno, sad nisam igrao 100 godina.
Treba ti talent, inteligencija, natprosječna uber memorija i rad rad i samo rad.
Svi ti genijalci što žive od šaha su počeli kao klinci, koliko ti imaš godina?

Jedan primjer...čak i prosječan poluprofi igrač može bez problema igrati ne gledajući tablu ili igrajući simultanke ili oboje istovremeno.
Kako tebi ide vizualizacija?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 12:49   #29
Pocela olimpijada u šahu. http://www.chessbomb.com/arena/2014-olympiad tu imate rezultate i sve to.

Hrvatska protiv Paname 3 pobjede i jedan remi.
PocketAces is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 14:27   #30
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ja sam dvaput dobio majstorskog kandidata ( i izgubio jedno 128x ).
Ali to je bilo davno, sad nisam igrao 100 godina.
Treba ti talent, inteligencija, natprosječna uber memorija i rad rad i samo rad.
Svi ti genijalci što žive od šaha su počeli kao klinci, koliko ti imaš godina?

Jedan primjer...čak i prosječan poluprofi igrač može bez problema igrati ne gledajući tablu ili igrajući simultanke ili oboje istovremeno.
Kako tebi ide vizualizacija?
Posedujem sve ovde navedene moći! Plus Teslino fotografsko pamćenje, imam i neke Supermenove moći al otom potom,drugi put.
Dancing Galaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 11:08   #31
Ak se ne varam negdje sam pročitao da će Šahovski komentar tijekom tjedna na HRT3 bit posvećen olimpijadi
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 18:11   #32
Hrvatski broj 1 Ivan Šarić pobijedio je prvaka svijeta Magnusa Carlsena

Hrvatski broj 1 Ivan Šarić pobijedio je prvaka svijeta Magnusa Carlsena u dvoboju pretposljednjeg 10. kola šahovske olimpijade u Tromsou u Norveškoj. Hrvati su protiv domaćina Norvežana slavili sa 3,5:0,5, a priča dana postao je splitski velemajstor (igra za riječku Liburniju) koji je nadmašio uvjerljivo najboljeg igrača današnjice, a koliko vrijedi ova pobjeda najbolje govori podatak da Carlsen s rejtingom od 2877 bodova ima cijelih 206 više od Ivana koji je 70.-71. na listi, a recimo drugoplasirani Armenac Aronian ima 2805 bodova.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Osta...7/Default.aspx

bravo Ivane
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 18:26   #33
Hrvatski broj 1 Ivan Šarić pobijedio je prvaka svijeta Magnusa Carlsena

https://www.youtube.com/watch?v=8rBXIgRORTw
aleale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 01:01   #34
Glupo je uopce postavljanje pitanja u svrhu omalovazavanja necijeg truda bilo fizickog, psihickog ili ne znam kakvog, a bojim se da ovaj post ide iz tog smjera sto je, mislim, sramota za onoga tko pita takvo pitanje. Sramota je isto tako i iz razloga što bi se covjek trebao prije zapitati što je sport uopce? Pa po definiciji sporta ŠAH svakako spada u Sport i po meni jedan je od težih.
Autor ovog posta poslije tako glupog pitanja i dalje ide omalovazavati sahiste uz sarkazam o "zanimljivim" zivotima Šahista, a vjerujem da je velikoj vecini pa i šahistima život puno zabavniji nego samom autoru.
Tirolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 21:18   #35
Unhappy

Nakon desetak dana vrhunskog sahovskog natjecanja covjek je daleko izmozdeniji nego nakon bilo kojeg svjetskog prvenstva u nekom od loptackih sportova. Believe me
pauker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 14:14   #36
Quote:
Tirolko kaže: Pogledaj post
Glupo je uopce postavljanje pitanja u svrhu omalovazavanja necijeg truda bilo fizickog, psihickog ili ne znam kakvog, a bojim se da ovaj post ide iz tog smjera sto je, mislim, sramota za onoga tko pita takvo pitanje. Sramota je isto tako i iz razloga što bi se covjek trebao prije zapitati što je sport uopce? Pa po definiciji sporta ŠAH svakako spada u Sport i po meni jedan je od težih.
Autor ovog posta poslije tako glupog pitanja i dalje ide omalovazavati sahiste uz sarkazam o "zanimljivim" zivotima Šahista, a vjerujem da je velikoj vecini pa i šahistima život puno zabavniji nego samom autoru.
Pokretač teme je sredovječni lik koji još nije izašao iz adolescentnog doba, zato imaj razumijevanja.
Kao što je već netko prije napisao, njemu je vrhunac dana popušit joint, satrat kutiju keksa i navečer napisat blog o tome uz pregršt jebateisusa.
Neš ti zabavnog života
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 14:20   #37
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
...
koliko je sah stresan sport?
Tesko je reci ali na zadnjoj sahovskoj olimpijadi dvojica umrla od mozdanog udara, jedan u hotelskoj sobi, drugi za vreme partije.
Moglo bi se reci da je donekle stresno.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:16   #38
Jel gledao ko sahovski komentar sa kasparovom?
Ono je bilo ludo
jujica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:27   #39
Zanimljiv kratki dokumentarac o meču Kasparov-Deep Blue

http://fivethirtyeight.com/features/...films-signals/
Tuvix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 00:37   #40
Poštovanje,
evo da i ja nešto kažem u vezi šaha.
Prema definiciji sporta šah je sport. Naime, sportom se smatraju sve društvene igre koje se mogu igrati pojedinačno ili ekipno, koje imaju svoja pravila, koja imaju pribor potreban za igru i služe jačanju pojedinog mišića. Nadalje, za svaki sport organizira se natjecanje pa tako i za šah, a pobjednik dobiva odgovarajuću nagradu. Dakle, šah spada u sport jer sadrži sve elemente kojima definicijom označavamo sport.
Pozdrav,
Dora
dorasplit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.