Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 14:57   #7721
Jel ima neki dobar konverter za pdf? I u koji fomat je najbolje konvertirati? Probao sam sad neki online pa mi napravi kupus od š,č,ć,đ
Alist is offline  
Old 04.12.2017., 15:15   #7722
calibre je alfa i omega.
a za Kindle konvertiraš u njegov azw3 format
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Old 04.12.2017., 16:27   #7723
meni je ovaj konverter jako dobar. koristim ga i za druge stvari, ne samo ebooks
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 05.12.2017., 13:57   #7724
Quote:
Alist kaže: Pogledaj post
Jel ima neki dobar konverter za pdf? I u koji fomat je najbolje konvertirati? Probao sam sad neki online pa mi napravi kupus od š,č,ć,đ

Convert PDF documents

PDF documents are one of the worst formats to convert from.

ostatak:

https://manual.calibre-ebook.com/con...#pdfconversion
krbo is offline  
Old 05.12.2017., 13:59   #7725
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
meni je ovaj konverter jako dobar. koristim ga i za druge stvari, ne samo ebooks
koristeći online konvertere koji su svi napravljeni koristeći calibre biblioteke kasniš barem nekoliko generacija softvera

instaliraj calibre i zaboravi na online
krbo is offline  
Old 05.12.2017., 17:11   #7726
Znam da su svi ti online konverteri na bazi calibrea. I imam calibre instaliran vec godinama i stalno ga koristim. Ali mi je nekad jednostavno lakse preko ovog online
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 05.12.2017., 18:46   #7727
I meni stigao Kindle. :klap:
I imam jedno pitanjce. Jel moguće neku skinutu knjigu povezati sa Amazon Kindle app na androidu sa Kindleom tako da jednu te istu knjigu mogu čitati na oba dva uređaja?

Vidim da to recimo radi sa knjigama kupljenima na Amazonu, ali sa skinutim knjigama mi se ne sinkronizira.
darioklc is offline  
Old 06.12.2017., 07:04   #7728
Nego eto što kažu sa Amazona kada sam ih pitao da mi skinu reklame. Mislim, nije da smetaju reklame ovak i onak.

Quote:
Hello Dario,

This is Emile from Amazon Customer Care.

You can cancel the special offers on your Kindle to avoid special offers or sponsored screensavers.

Amazon can offer Kindle models at a discounted price by shipping specials and sponsored screensavers. If you originally purchased a Kindle device with special offers, you will be charged once when the service is canceled.

To remove the special offers on your Kindle, contact the Kindle Help Team for further assistance. You can contact us directly through the "Contact us" option on the Kindle Help pages.

http://www.amazon.de/kindle-hilfe

You will receive an e-mail confirming that your account has been debited by the unsubscribe from the special offers.

I hope I could help you with this information.
darioklc is offline  
Old 06.12.2017., 10:25   #7729
opcija b) - javi se helpdesku (pazi, ako si kupio s amazon.de, javljaš se njemačkom helpdesku) i pitaj zašto ne možeš iskoristiti special offers. pa će otkriti da si u hrvatskoj i da su ti beskorisne, i ponuditi da ti ih ukloni.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Old 06.12.2017., 11:05   #7730
ja sam im rekla da čitam knjige samo na hrvatskom, da želim nazad svoje prekrasne sleepscreenove i zamolila da maknu reklame i voila! copypaste:

Hello,

In order to resolve the issue, I have disabled Special Offers on your Kindle device. You will not be charged any additional fees.

Please turn wireless on, and the next time you connect your Kindle device wirelessly, it will complete the process of unsubscribing your device from Special Offers.

If you still have any concern or any of your question left unanswered please write us back by clicking on the link below:

http://www.amazon.com/rsvp-mi?c=cvgw...07589881&q=o2r

We look forward to seeing you again soon.

Best regards,
Dipali J
misty marie is online now  
Old 07.12.2017., 18:40   #7731
Pa poludit ću od toga.
Napisao sam im da ne mogu kupiti special orders i on kaze meni da stvarno ne mogu i da im je zao.
Jel mogu kako odgovoriti na taj njegov odgovor pa da ga pitam da mi maknu onda reklame ili opet moram pisati novi mail, pa će mi sigurno netko drugi opet to isto odgovoriti.
darioklc is offline  
Old 08.12.2017., 07:17   #7732
Meni te reklame uopće ne smetaju. Zašto vama svima smeta?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 08.12.2017., 09:49   #7733
Ne smetaju ali zasto ne kad ih se rjesis besplatno za 5 minuta
Pablo is offline  
Old 08.12.2017., 10:32   #7734
Kako više ne koristim Kindle nego jedan drugi e-reader , samo me zanima, kakvi su novi fontovi, točnije veličine kako je netko spomenuo da su ubačene sa novom nadogradnjom?
Koliko je opcija i da li ste zadovoljni sa njima?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 09.12.2017., 16:05   #7735
evo kindle paperwhite za 100 eu
nije vise 120
coconutmilk is offline  
Old 09.12.2017., 19:38   #7736
Naj torrent za knjige?
Alist is offline  
Old 18.12.2017., 15:46   #7737
Kindle Oasis 2017.

Pozdrav ekipa. Evo da se malo pohvalim, prekjučer mi je stigao novi Kindle Oasis 2017.

Još uvijek se, nakon svih izgledom "klasičnih" Kindle modela, navikavam na ergonomiju Oasisa. Do sada sam imao Kindle keyboard, Paperwhite 1 i 2, te Voyage.

Izrada je odlična, materijali fantastični, sve izgleda kao isklesano iz jednog komada. Tanki dio je zaista tanak, dok onaj deblji pruža taman osjećaj za držati u jednoj ruci. Još nisam dobio futrolu za njega, trebala bi stići ovih dana, mislim da će s njom biti još i bolje.

Ekran je veći, ugodniji za čitanje, i mislim da je ovo najbliže papiru što je ikada ijedan Kindle došao. Recimo, kod Voyagea je jače svjetlo, a ovdje je gotovo pa neprimjetno, posebno ukoliko se uključi automatska regulacija.

Nije bitno jeste li ljevak ili dešnjak, ekran se rotira prema potrebi, pa se s obje ruke može čitati sasvim ok.

Ono što je nekim ljudima bitno jeste povratak fizičkih tipki za stranicu naprijed i natrag iako i na samom ekranu touch radi besprijekorno. Ovo je karakteristika koju je dosta korisnika tražilo natrag, i iako sam na Voyageu imao nekakve kvazi senzorske tipke, nije to bilo to.

Jedina zamjerka dizajnu je da je deblji dio i obrubi oko ekrana prilično veliki i da se taj dio mogao malo bolje izvesti. Naravno, ovo je samo zamjerka na dizajn, ni u kom slučaju na ergonomiju modela.
lava72 is offline  
Old 19.12.2017., 09:34   #7738
Quote:
lava72 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa. Evo da se malo pohvalim, prekjučer mi je stigao novi Kindle Oasis 2017.

Još uvijek se, nakon svih izgledom "klasičnih" Kindle modela, navikavam na ergonomiju Oasisa. Do sada sam imao Kindle keyboard, Paperwhite 1 i 2, te Voyage.

Izrada je odlična, materijali fantastični, sve izgleda kao isklesano iz jednog komada. Tanki dio je zaista tanak, dok onaj deblji pruža taman osjećaj za držati u jednoj ruci. Još nisam dobio futrolu za njega, trebala bi stići ovih dana, mislim da će s njom biti još i bolje.

Ekran je veći, ugodniji za čitanje, i mislim da je ovo najbliže papiru što je ikada ijedan Kindle došao. Recimo, kod Voyagea je jače svjetlo, a ovdje je gotovo pa neprimjetno, posebno ukoliko se uključi automatska regulacija.

Nije bitno jeste li ljevak ili dešnjak, ekran se rotira prema potrebi, pa se s obje ruke može čitati sasvim ok.

Ono što je nekim ljudima bitno jeste povratak fizičkih tipki za stranicu naprijed i natrag iako i na samom ekranu touch radi besprijekorno. Ovo je karakteristika koju je dosta korisnika tražilo natrag, i iako sam na Voyageu imao nekakve kvazi senzorske tipke, nije to bilo to.

Jedina zamjerka dizajnu je da je deblji dio i obrubi oko ekrana prilično veliki i da se taj dio mogao malo bolje izvesti. Naravno, ovo je samo zamjerka na dizajn, ni u kom slučaju na ergonomiju modela.


Ja nisam uopce o njemu razmisljala vec o voyageo i onda nekida se smislim da bi mi mozda bio on bolja opcija. NHis, cekam neku akciju....
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 19.12.2017., 14:47   #7739
Quote:
lava72 kaže: Pogledaj post
Ono što je nekim ljudima bitno jeste povratak fizičkih tipki za stranicu naprijed i natrag iako i na samom ekranu touch radi besprijekorno.
super!

u zadnjem firmwareu imaš i opciju isključenja toucha što su mnogi pozdravili
krbo is offline  
Old 19.12.2017., 21:11   #7740
meni je super sto paperwhite nema tipke
meni je super sto stranice prebacujem na touch
coconutmilk is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.