Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2009., 16:51   #1
Vojvodina

svi se raspisali samo o beogradu.... ko da je jedini grad u srbiji

ajmo malo i o novom sadu, somboru, subotici.....
C.C.C.P.agent001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 17:00   #2
hehe, a ja bas htjela pokrenuti temu vojvodina..
ma brat mi misli s ekipom biciklima od osijeka do sombora (panonski put mira) pa cackam smjestaj za njega (of kors, kad zna da sam mu uvik pri ruci)..pa gledam ima li sto povoljno..
i kako se krecu opcenito cijene u somboru? jeftinije neg u hr, zar ne?
ja bila od vojvodine samo u sonti lani pa sam vidjela da je jako jeftino, ali me opcenito ozracje sokiralo-kao da smo se vremeplovom vratili 20 godina ranije..ne mislim time nista lose...
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 17:01   #3
a znam, trebalo bi obici svakako sombor, suboticu itd..i petrovaradin (novi sad)-pricali mi i vidjela fotke da je to ogromna tvrđava/utvrda..a ja to volim
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 20:54   #4
Iz prve ruke: Vojvodina je jako jeftina. Pogotovo u usporedbi sa Dalmacijom. Omjer je 1:2.
Sombor je jako lijep grad velikom hrv. zajednicom.

U tom Somboru svega na volju
svega ima to istina
pa i zene piju vina

U centru grada imaš par mrak restorana i kafića fensi-šmensi.
Petrovaradin je biser Dunava. Novi Sad iznimno lijep.
U Kikindi imaš mamuta kao glavni turistički adut.
S tim da preferiram Suboticu u odnosu na Sombor.
Naravno, Dunav je velik i hladan. Savršen za vožnju brodićem.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 01:41   #5
ja sam bio 2 puta u subotici na Dužijanci (festivalu zetvenih svecanosti) sa folklorom, predobro je bilo, preporucam da se vidi taj grad, cijene su nize nego kod nas, ljudi su jako jako ljubazni, usli smo u jednu trafiku i frajer je bio preljubazan: "ocete da vam ovo napravim...ocete ono... itd itd". predobra setnjica po gradu i za popit kavu u blizni gradske kuce i onih fontana, fini hlad od drveca, predobro! oba puta sam bio pocetkom 8.mj. pozz zivili!
ortolani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 01:57   #6
S obzirom na avatar pokretača teme, molim prisutne Srbe da ne nasedaju na očiglednu provokaciju.
teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 09:27   #7
sorry za oft. nije on tako loš kako izgleda slika.
a i ako je provokacija ljudi ipak imaju mogućnost da prošire svoje obzore i obogate se novim informacijama koje vode u nova putovanja i životna iskustva.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:01   #8
novi sad

jel bio neko? kakvi su noćni izlasci, cijene, šta ima za vidit...

planiramo ići u martu...

jel imao ko kakvih neprijatnosti zbog jezika ili bilo šta....? nekih problema općenito
__________________
pozdrav
lo-li-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:36   #9
Bila ja xy puta dok sam studirala u Osijeku.
Izlasci su zakon. sve ovisi o glazbi koju slušaš.
Narodnjački klubovi su u posljednje vrijeme in od kako su radikali i dođoši na vlasti.
No, sigurno ćeš u kafićima čuti više Karana, Sevu, Magazin nego Cecu i Daru Bubamaru.
Meni je zakon jazz klub Fontana kojeg drži jedan moj "rođak".
Petrovaradin prije svega je ono što trebaš vidjeti od građevina u NS.
Ulica Jovana Cvijića s nekim novim klincima (ako ne razumiješ slobodno preskoči ovu rečenicu).
Ako si iz Dalmacije proći ćeš jako dobro, a posebno ako si žensko.
Njima je Jadran i Dalmacija ono što su za nas Azurna obala i Sejšeli.
Preporučujem vožnju taksijem jer je relativno jeftin i zamjena je za javni prijevoz koji ti ne bi posebno preporučila.
Osim centra grada nema se što vidjeti, a u centru ćeš naći simpatičan i lijep srednjoeurposki grad koji podsjeća donekle na osječu Tvrđu ili u manjoj mjeri na Varaždin.
naravno da ima ekstremista koji znaju biti bezobrazni...Najljepše u Novom Sadu su ljudi. Puno bolji i draži u gostoprimstvu nego istočnjaci. Novi Sad je posljednji grad mittel Europe (srednje Europe sa kraja 19. st) i još će takav ostati neko kratko vrijeme, pa dok se ne promijeni iskoristi ovu priliku i uživaj.

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 23.09.2009. at 11:25.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 11:07   #10
Quote:
naravno da ima ekstremista koji znaju biti bezobrazni---

Nisu oni nikakvi dođoši već prognanici iz hr i bih.
za multikulturalnost ne brini - ima je više nego što ćete je vi ikad imati.

Ponavljam, tema je provokacija i plac za iživljavanje zlonamernih ljudi.

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 23.09.2009. at 11:29.
teranova is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.09.2009., 11:27   #11
hej, ti opetovano provociras..neke ljude stvarno zanima vojvodina i nije izmisljotina da sam ja to pitala prvenstveno zbog mog brata koji ima zelju se provozati biciklom iz osijeka po vojvodini i alter ego je sve lijepo objasnila sto se isplati vidjeti i dala je korisne informacije i to treba cijeniti. a mogla si se i ti lijepo ubaciti korisnim informacijama a ne provocirati o tom "provociranju"..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 23.09.2009. at 11:36.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 11:37   #12
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
hej, ti opetovano provociras..neke ljude stvarno zanima vojvodina i nije izmisljotina da sam ja to pitala prvenstveno zbog mog brata koji ima zelju se provozati biciklom iz osijeka po vojvodini i alter ego je sve lijepo objasnila sto se isplati vidjeti i dala je korisne informacije i to treba cijeniti. a mogla si se i ti lijepo ubaciti korisnim informacijama a ne o tom "provociranju"..

Ako neko ubacuje svoje dnevnopolitičke, površne, a pritom zlonamerne impresije u takozvane turističke teme, kako to onda nazvati?
Dosta dugo pratim ovaj podforum i rado čitam zapažanja o svemu i svačemu.
Da li je preterano reći da imam nos da primetim da cilj nečijeg posta nije opis i analiza već prosipanje kvaziznanja i šovinizam između redova?
teranova is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.09.2009., 11:53   #13
Slika Hrvatskog generala na Hrvatskom forumu je provokacija?
Ako mu se i sudi, nevin je sve dok mu se ne dokaže suprotno, zar ne?

"Ako neko ubacuje svoje dnevnopolitičke, površne, a pritom zlonamerne impresije u takozvane turističke teme, kako to onda nazvati?"

Ti si stručnjak za procijeniti nečiju površnost, zlonamjernu impresiju....?
Očigledno jedino ti prvociraš...
__________________
"Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu"
Predmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 12:00   #14
Subotica je prekrasna.
jako me ugodno iznenadila : mješavina kultura,jezika ,religija...Glavni gradski trg je kao bombonjera.
Ima nekoliko jako ugodnih kavana,duge šorove,čarde i Palić u neposrednoj blizini.
Preporučujem.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 12:04   #15
teranova, fakat si tvrdoglava- ne odustajes , pazi da ne budes banirana...
u recenici prvog posta nema nista sto krsi pravila ovog podforuma..sapienti sat!
Btw, odsada brisem sve postove koji se odnose na provociranje i uvazavam samo postove koji daju turisticke informacije.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 12:08   #16
Quote:
teranova kaže: Pogledaj post
S obzirom na avatar pokretača teme, molim prisutne Srbe da ne nasedaju na očiglednu provokaciju.
jesi ti možda znala da je ban Jelačić rođen u Petrovaradinu, da je ta njegova kuća danas Hrvatski dom, da je tamo kao mladi svečenik bio J.J. Strossmayer...
nevjerojatno, odi na politiku pa tamo piši te gluposti

a ja sam od vojvodine bio samo u Somboru, nema se puno za vidjet, novi gradski trg, uglavnom se sve vrti oko Dunava. sve je jeftino i ljudi su stvarno ljubazni

Zadnje uređivanje C.C.C.P.agent001 : 23.09.2009. at 12:15.
C.C.C.P.agent001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 14:00   #17
Subotica je predivna, ne samo zato sto je to moj rodni grad, nego zato sto se zaista ima cega za vidjeti
O manifestacijama i dogadjanjima, kao sto su Duzijanca ili recimo Veliko Bunjevacko Prelo da i ne govorim...
Palic je isto tako predivan, malo su ga bili zapustili, ali cini mi se da ce opet procvjetati...
Novi Sad - Petrovaradin...to je nesto neopisivo, zaista vrijedi otici i uvjeriti se...

VOJVODINA - JEDNA JEDINA
zinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 16:41   #18
eh da ni Baranda nije loša.
Kao na TV-u.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:36   #19
novi sad

namjeravam sa društvom na exit i razmišljamo o unajmljivanju nekog stana, za nas 10tak. pa me zanimaju iskustva drugih koji su već odsjedali u novom sadu na taj način - kako naći stan, di gledati, kolike su cijene.. te kada početi tražiti, odnosno da je ponuda manja od potražnje ili obrnuto
hvala
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 17:08   #20
Quote:
yvanna kaže: Pogledaj post
namjeravam sa društvom na exit i razmišljamo o unajmljivanju nekog stana, za nas 10tak. pa me zanimaju iskustva drugih koji su već odsjedali u novom sadu na taj način - kako naći stan, di gledati, kolike su cijene.. te kada početi tražiti, odnosno da je ponuda manja od potražnje ili obrnuto
hvala
Pa evo ovako ja sam iz Novog Sada i mislim da ti mozda mogu malko pomoci.
1. EXIT je ok tako da verujem da necete pogresiti ako dodjete.
2. Sto se tice samostalnog trazenja stanova mislim da to i nije najbolje resenje.Vecina ljudi(skoro 90% stranaca ) su smestena u EXIT-ovom kampu tako da je zurka i preko dana.Sa druge strane stanove ce vam nuditi i ispred same tvrdjave kao i karte ali ce vam to dobro naplatiti.(Recimo da iznajmite garsonjeru na 1 mesec ce vam uzeti 160e,a za sam EXIT traze 50e po danu).
3. Sto se tice bezbednosti nemoj te da se brinete niko vas nece dirati zbog toga sto ste neke druge nacije ili vere,a i policija je na skoro svakom metru.
4.Savetujem vam da ponesete kupaci i da svratite na Strand(na Dunavu)na kupanje,a za ostale informacije kao i o samom EXITU posetite sajt http://www.exitfest.org/
chon-ji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.