Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2009., 15:03   #81
Da, na našoj lokaciji bi također moglo biti dosta postanara ili povremenih stanovnika (firme sa sjedištem izvan ZG). Barem su takva iskustva iz Konstruktorovih zgrada na Selskoj. Takva je lokacija. S jedne strane to je pozitivno jer je manji cirkus po zgradi, a s druge strane nedostaje kvorum kad bilo što treba presjeći. Zato se nadam stalnoj postavi stanara, ne manjoj od 50%.

Što se tiče financiranja troškova vezanih uz garaže, slažem se da nije pravedno da ide iz zajedničke kase.....
domin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 15:08   #82
Domin,
tjedan dana poslije primopredaje izabrat ćete predstavnika stanara, odrediti visinu pričuve (kod nas je 2,52 Kn / m2), u pričuvu ulazi održavanje zgrade, struja u stubištu, lift, neka lova za predstavnika, košnja trave (nikad dobro ne pokose) i još su nešto nabrojali... to određuje i plaća tvrtki koja vodi održavanje, kod nas je to Mepa stan, a vjerojatno će biti i kod vas pošto mislim da oni imaju neku vezu sa Pionirom. Sve ovo ne ovisi o postotku prodanosti stanova, valjda će se jednog dana prodati i ostali...
Esseker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 15:35   #83
Esseker,
kod Vas je bilo više nego 50% na prvom sastanku? Znači kod vas su većinom vlasnici u zgradi, vi ste sretnici!
Mepa je Pionirova i Mešićeva. Još uvijek mi nije jasno, kako je kod nas sada K-index a ne Mepa. Upravitelj druge zgrade je isto Mepa. Mi nažalost (zasada) ne možemo mijenjati upravitelja, zbog već navedenog.

domin,
bolje je imati većinu vlasnika u zgradi, svakako. Ali nemojte se previše zabrinjavati zbog toga. Mi unatoč svemu uživamo u svojim prvim vlastitim kvadratima.
Isa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 16:16   #84
Isa,
To smo već shvatili zadnjih sedam godina u malog zgradici sa ukupno 8 stanova, od toga pola podstanari. Kao, svi uvjeti za apotekarski red u zgradi, ali ne možeš se dogovorit oko najbanalnijih stvari, ljudi neće platiti trošak stubišne rasvjete i čistačice......(nije pokriveno pričuvom). S druge strane, moji roditelji žive u zgradurini i više reda nego kod nas.

Kao što si rekla, važno je uživati u svom stanu, a to je zapravo moguće u svakakvim uvjetima, osim onih ekstremnih, koji su ipak izuzetak..................
domin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 22:09   #85
Vidim da su cijene pričuve 2, pa čak i 2,5kn... Ja sam u Vrbanima III, upravitelj zgrade je StanogradnjaZG i pričuva nam je 1,72 kn/m2. S time da je u toj cijeni uračunata i cijena el. energije samih garaža (svaka ima svoju utičnicu, rasvjetu i pogon garažnih vrata). Nitko nije pravio probleme oko toga da li stanari koji nemaju garažu (već imaju parkirni prostor pored garaža) - trebaju platiti u toj cijeni i struju za nas koji imamo garaže.

Svi koji imamo, ili garažu, ili parkirno mjesto - svi plaćamo pričuvu za kvadraturu istih (osim pričuve za stan). Pa sad... da li tko plaća nešto nekome drugome, teško je napraviti precizan izračun.

Sve u svemu, za stan od 90m2 pričuva iznosi cca. 155kn i za garažu od 19m2 - cca. 35 kn. Mislim da su cijene pričuve preko tog iznosa vrlo loša pogodba (loš izbor upravitelja zgrade). Koliko znam, mi smo se baš 'pogađali' za cijenu pričuve. Imali smo nekoliko ponuda i onda smo još 'kresali' cijenu u kojoj bi bilo uračunato sve što treba (i čišćenje, održavanje, sva struja koja nije obuhvaćena samim stanovima). Čak se i pranje cjelokupnog parkirnog prostora ispod zgrade plaća sredstvima iz pričuve.
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 11:23   #86
gip pionir

Quote:
Zarra kaže: Pogledaj post
Dragi svi,
Sto znate o Pioniru i njihovim zgradama? Kvaliteta gradnje? Postuju li rokove? Kako stoje s dozvolama i papirima?
Imate li kakvih "prica iz zivota" na ovu temu?

Unaprijed hvala....
:-)

Z.
ja sam kupio stan u Selskoj. Radnici Gip pionira su dobro obavili posao-navrijeme , korektno i kvalitetno. Jedina primjedba koju imam je šef gradilišta- brisani tuđi privatni podaci, pravo đubre od čovjeka- bezobrazan , neljubazan , drzak i što je najgore ništa ti ne želi odgovoriti, šta god pitaš. tako da ne znaš kakav će biti interijer, neće reći kakva vrata, kakve sanitarije stavljaju, a kada već stave i želiš promijeniti onda ti kaže sada više ne može, gotovo je, šta ste vi mislili da ćemo mi samo tako mijenjati?. pravo đubre od čovjeka. A kada pitaš ranije kaže ne znam, neće reći. Kasnije kada već stave neće mijenjati ako ti se nešto ne sviđa. Tako ja sada radim dupli posao i mijenjam naknadno na vlastiti trošak.Čudi me da ga drže.
R.

Zadnje uređivanje laella : 22.02.2009. at 00:29.
radosnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 13:23   #87
Isa,
mislim da su kod mene na ulazu većinom vlasnici u zgradi, iako je to teško reći, pošto na mom katu ima 7 stanova, u 4 žive vlasnici, a ostala tri vlasnici obilaze povremeno (jednom mjesečno, da uzmu čekove), namješteni su ali ih ne iznajmljuju, ali ima i stanova koji se iznajmljuju.
Prošli tjedan je stigla tabularna izjava za prijepis vlasništva nad nekretninom ( 9 mjeseci nakon useljenja)
Esseker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 17:04   #88
Quote:
radosnica kaže: Pogledaj post
ja sam kupio stan u Selskoj. Radnici Gip pionira su dobro obavili posao-navrijeme , korektno i kvalitetno. Jedina primjedba koju imam je šef gradilišta- xxxxxxxx, pravo đubre od čovjeka- bezobrazan , neljubazan , drzak i što je najgore ništa ti ne želi odgovoriti, šta god pitaš. tako da ne znaš kakav će biti interijer, neće reći kakva vrata, kakve sanitarije stavljaju, a kada već stave i želiš promijeniti onda ti kaže sada više ne može, gotovo je, šta ste vi mislili da ćemo mi samo tako mijenjati?. pravo đubre od čovjeka. A kada pitaš ranije kaže ne znam, neće reći. Kasnije kada već stave neće mijenjati ako ti se nešto ne sviđa. Tako ja sada radim dupli posao i mijenjam naknadno na vlastiti trošak.Čudi me da ga drže.
R.
Da bi riječ rekao na tvoj opis voditelja gradilišta. Zaista neprimjereno ponašanje spram ljudi koji su većinom iskeširali unaprijed svoj stan. Trebali bi nas držati kao kap vode na dlanu.
Pretpostavljam da si u S7; reci mi kako protječe ovo radoblje, ima li reklamacija, kakva je zvučna izolacija u odnosu na gornji i donji stan?.....

Zadnje uređivanje laella : 22.02.2009. at 00:29.
domin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 17:13   #89
kako je ovo prozirno da prozirnije nemože biti
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 00:52   #90
Danas vidjeh da iza one dvije pionirove zgrade na Selskoj, gradi se još zgrada..,dali je isti investitor,imali kakvi renderi?
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 11:01   #91
shunkyman,
2 kn su znatno previše za novu zgradu, ali sam već gore napisala, zbog čega (još) ne možemo ništa promijeniti. Što se tiče pričuve za garaže, vi očito plaćate pričuvu, kod nas se ne plaća ništa, samo na kvadraturu stana. Dosta vlasnika nema garažno parkirno mjesto i sufinancira ove druge. To nije pravedno. Ti misliš da je uredu, da se kupuje npr. generatore od zajedničke pričuve samo za vlasnike garažnog parkirnog mjesta?? A nemamo poslije dovoljno novaca za krov itd. Moram reći da sam stvarno iznenađena, ti bi očito mogao biti "predstavnik" stanara u mojoj zgradi.


Mystical
To sam i ja cijelo vrijeme mislila.
Isa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 17:47   #92
Quote:
ZgRege kaže: Pogledaj post
Danas vidjeh da iza one dvije pionirove zgrade na Selskoj, gradi se još zgrada..,dali je isti investitor,imali kakvi renderi?

Da, to možeš vidjeti i na građevinskoj tabli na zapadnom ulazu na gradilište. Radi se o zgradama S4 i S5, ali na pionirovom web-u još nisu oglasili prodaju, niti stavili dispoziciju ili tlocrte. po onome kako izgleda na gradilištu, to će biti copy-paste dvije postojeće zgrade.
domin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 18:04   #93
Quote:
domin kaže: Pogledaj post
Da, to možeš vidjeti i na građevinskoj tabli na zapadnom ulazu na gradilište. Radi se o zgradama S4 i S5, ali na pionirovom web-u još nisu oglasili prodaju, niti stavili dispoziciju ili tlocrte. po onome kako izgleda na gradilištu, to će biti copy-paste dvije postojeće zgrade.
Kako se dođe to tog zapadnog ulaza, probao sam iz rozganske, ali je to slijepa ulica, privatna kuca na kraju, prosao stubickom ali nisam uocio ulaz? Samo onaj kontenjer na Selskoj sto je ostao od Sigme.

Hoce li taj S4 i S5 potpuno zatvoriti Sigmu S2 i S3?
cartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 01:23   #94
Quote:
cartmann kaže: Pogledaj post
Kako se dođe to tog zapadnog ulaza, probao sam iz rozganske, ali je to slijepa ulica, privatna kuca na kraju, prosao stubickom ali nisam uocio ulaz? Samo onaj kontenjer na Selskoj sto je ostao od Sigme.

Hoce li taj S4 i S5 potpuno zatvoriti Sigmu S2 i S3?
Cartman, ispričavam se, pišem zapadni, mislim istočni ulaz na gradilište koji hvataš iz Selske, nakon tog kontejnera od Sigme, pravo sto metara, skreneš desno prije semafora i to je to. Inače, voditelji su na sjevernom ulazu iz Stubičke.
Kako nigdje nisam vidio buduće stanje naselja, mogu reći samo ono što vidim na gradilištu, a to je da ove dvije zgrade neće zatvoriti Sigmine s2 i s3 (bit će naravno blizu), ali nekako mi logika slaganja tih zgrada kaže da će biti još dvije zgrade, pored ovih koje tek niču, a zaključno sa zapadnim rubom sigmine S3.
domin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 10:49   #95
Quote:
WORlock kaže: Pogledaj post
Naravno da vrijedi ona "tko prvi djevojci...". I ja bih radje da sam mogao vise birati, ali sam morao pristati na kompromise. Ali bolje i kompromis nego ostaviti gace na stapu.
Kupiti stan dok se zgrada radi pa kupiti macka u vreci. I jos placati kredit ili podstanarstvo (ili oboje) i cekati mjesecima i godinama na useljenje, a papire i duze. Na kraju jos moras biti sretan sto je stan barem izgradjen.

Evo, htjela sam se samo nadovezati na ovo, kupnju mačka u vreći...Svi pričaju za Pionir kako se čeka sto godina papire za prenijeti stan na sebe.

Kupili smo stan od njih u proljeće prošle godine, u 11. mjesecu je bio gotov (točno kako su i obećali) i prije dva tjedna negdje sam dobila tabularnu izjavu da mogu upisati stan na sebe. Znači od završetka gradnje im je trebalo nekih dva i pol mjeseca, što mi se zbilja ne čini puno, pogotovo uzevši u obzir da su svi pričali kako se Pionirove papire čeka mjesecima, maltene godinama.
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 11:35   #96
Sto se Pionira tice. Meni je nevjerojatna cinjenica da si oni mogu dopustiti da im izgradjeni stanovi nemaju papire uz ovakvo stanje na trzistu. Pa nije toliki problem ishoditi sve potrebne dozvole. Vjerojatno su i oni to skuzili pa sad ubrzavaju proceduru.
Inace, za jednu njihovu zgradu na Vrbanima gdje sam gledao stari stan, jos uvijek nema vlasnickog lista. Ne znam tocno, ali je to vec sigurno preko 3 godine cekanja. Vjerujem da je tu dio odgovornosti i na novim vlasnicima jer neki u istoj zgradi imaju uredne vlasnicke listove.

Pionir je super, jer oni ipak imaju kontinuitet poslovanja i covjek moze imati povjerenja u njih. Ali kojekakva d.o.o. drustva osnovana za svaku mini zgradu posebno koja traze novac unaprijed su nesto prema cemu treba biti iznimno oprezan.
WORlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 15:19   #97
Quote:
Trillian kaže: Pogledaj post
Evo, htjela sam se samo nadovezati na ovo, kupnju mačka u vreći...Svi pričaju za Pionir kako se čeka sto godina papire za prenijeti stan na sebe.

Kupili smo stan od njih u proljeće prošle godine, u 11. mjesecu je bio gotov (točno kako su i obećali) i prije dva tjedna negdje sam dobila tabularnu izjavu da mogu upisati stan na sebe. Znači od završetka gradnje im je trebalo nekih dva i pol mjeseca, što mi se zbilja ne čini puno, pogotovo uzevši u obzir da su svi pričali kako se Pionirove papire čeka mjesecima, maltene godinama.

Nije dugo????
Ajmo situaciju postaviti ovako, to je itekako dovoljno dugo da netko stavi zabilježbu ovrhe na tvoj stan, a evo i kako.
Npr: Pionir ne plati nekome nešto ne vrijeme, nekoj firmi, ta firma može bez problema ishoditi i staviti zabilježbu ovrhe na bilo koju nekretninu koja je u vlasništvu Pionira - a taj stan je još uvijek u vlasništvu Pionira jer ga kupac nije prenio na sebe. A prema važećim propisima Zakona o zemljišnim knjigama i Zakona u vlasništvu - bez obzira što ste vi potpisali Ugovor o kupoprodaji - stan je tvoj tek od dana kad taj ugovor predaš na zemljišne knjige i uknjižiš se kao vlasnik. Dakle, ti odeš nakon 2 mjesece na grunt i skužiš da je na tvojoj nekretnini ovrha - ništa ti više ne može pomoći....
Eto je znam bar 3 ljudi kojima ne takvo nešto dogodilo....ne kod Pionira ali svejedno.
Pa ako i dalje misliš da 2 mjeseca nije puno....
Ja ne vjerujem nikome, nego isti dan kad kupim stan idem u gruntovnicu i upisujem se ili bar predbilježujme kao vlasnik... zato stan odmah mora imati sve papire...
bik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 15:23   #98
Quote:
WORlock kaže: Pogledaj post
Sto se Pionira tice. Meni je nevjerojatna cinjenica da si oni mogu dopustiti da im izgradjeni stanovi nemaju papire uz ovakvo stanje na trzistu. Pa nije toliki problem ishoditi sve potrebne dozvole. Vjerojatno su i oni to skuzili pa sad ubrzavaju proceduru.
Inace, za jednu njihovu zgradu na Vrbanima gdje sam gledao stari stan, jos uvijek nema vlasnickog lista. Ne znam tocno, ali je to vec sigurno preko 3 godine cekanja. Vjerujem da je tu dio odgovornosti i na novim vlasnicima jer neki u istoj zgradi imaju uredne vlasnicke listove.

Pionir je super, jer oni ipak imaju kontinuitet poslovanja i covjek moze imati povjerenja u njih. Ali kojekakva d.o.o. drustva osnovana za svaku mini zgradu posebno koja traze novac unaprijed su nesto prema cemu treba biti iznimno oprezan.

Mogu samo reći da ja živim u Pionirovoj zgradi u podstanarstvu i da su iz iste zgrade iselile tri obitelji jer im je pao strop....
A da ne kažem da prozori ne dihtaju, ispod vrata puše, cijevi katastofa...
A zgrada je stara samo par godina.. Ja nemam povjerenje u nikog kad se radi o tako velikom novcu. A pogotovo jer kod njih moraš imati zamjensku nekretninu na koju će se staviti hipoteka (najčešće stan od roditelja), pa ako nešto krivo krene....?????
bik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 17:53   #99
Quote:
bik123 kaže: Pogledaj post
Nije dugo????
Ajmo situaciju postaviti ovako, to je itekako dovoljno dugo da netko stavi zabilježbu ovrhe na tvoj stan, a evo i kako.
Npr: Pionir ne plati nekome nešto ne vrijeme, nekoj firmi, ta firma može bez problema ishoditi i staviti zabilježbu ovrhe na bilo koju nekretninu koja je u vlasništvu Pionira - a taj stan je još uvijek u vlasništvu Pionira jer ga kupac nije prenio na sebe. A prema važećim propisima Zakona o zemljišnim knjigama i Zakona u vlasništvu - bez obzira što ste vi potpisali Ugovor o kupoprodaji - stan je tvoj tek od dana kad taj ugovor predaš na zemljišne knjige i uknjižiš se kao vlasnik. Dakle, ti odeš nakon 2 mjesece na grunt i skužiš da je na tvojoj nekretnini ovrha - ništa ti više ne može pomoći....
Eto je znam bar 3 ljudi kojima ne takvo nešto dogodilo....ne kod Pionira ali svejedno.
Pa ako i dalje misliš da 2 mjeseca nije puno....
Ja ne vjerujem nikome, nego isti dan kad kupim stan idem u gruntovnicu i upisujem se ili bar predbilježujme kao vlasnik... zato stan odmah mora imati sve papire...
Pa kažem ti, dobro sam se raspitala o Pioniru prije nego sam krenula u to, nekoliko poznanika je u njihovim stanovima, znam nekoliko ljudi koji tamo rade, jednog direktno, druge posredno i iz svega sam se uvjerila da su ozbiljna firma.
Jedini problem za koji sam čula i na forumu i okolo je da se dugo čekaju ti papiri (od 6 mj. do godinu dana), a i u Pioniru su mi rekli da su papiri gotovi . 6 do 8 mjeseci nakon useljenja. U odnosu na sve te informacije dva mjeseca mi se čini kratko, te sam to htjela podijeliti sa svekolikim forumskim pučanstvom, čisto da znaju.
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 11:00   #100
gip pionir da ili ne?

Treba sve dobro preispitati. Neće ti odgovoriti ako nešto ne valja da ne odustaneš. Mene su nasamarili jer su sakrivali podatke koje su mi trebali reći.
Nemam povjerenja, NE KUPUJ!

Zadnje uređivanje fonemf : 04.03.2009. at 14:02. Reason: brisani stari citat
radosnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.