Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2013., 13:34   #41
Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
Moj trik je da ga zovem i kažem vidi šta ja imam i onda je proguta dok ne reces keks :-)

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk 4
I onda nek se neko usudi rec da staffi nisu prekokrasni..
Gia Montana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 14:11   #42
LJudi... ova tema je stara 4 godine,... mislim da je nekako uspjela do sad
anja 122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 16:34   #43
Nema te poslastice koju naš staff neće razmotati ili obrstiti da bi tabletu ostavio na strani i to tako temeljito i predano, da čovjek ne povjeruje

Stoga mu stavim tabletu pred njušku da pomiriši, otvorim usta i gurnem tabletu na korjen jezika - pomazim i glasno pohvalim, on popije vodu i ode na mjesto mlateći repom (to su nam savjetovali dok je još bio štenac) - brzo i učinkovito
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 16:41   #44
Quote:
Lily04 kaže: Pogledaj post
Nema te poslastice koju naš staff neće razmotati ili obrstiti da bi tabletu ostavio na strani i to tako temeljito i predano, da čovjek ne povjeruje

Stoga mu stavim tabletu pred njušku da pomiriši, otvorim usta i gurnem tabletu na korjen jezika - pomazim i glasno pohvalim, on popije vodu i ode na mjesto mlateći repom (to su nam savjetovali dok je
još bio štenac) - brzo i učinkovito

Tak i ja sa drugom kujicom..dok staffica sama proguta..al ona bi progutala i da joj dam papir,foliju.. ^^ tvoja je dama naspram moje hehe
Gia Montana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 17:35   #45
Quote:
Gia Montana kaže: Pogledaj post
Tak i ja sa drugom kujicom..dok staffica sama proguta..al ona bi progutala i da joj dam papir,foliju.. ^^ tvoja je dama naspram moje hehe
Staff je "frajer" iako ga oni koji ga poznaju nazivaju "gospodin"
Taj svaki obrok dobro pronjuška da se u zdjelici kojim slučajem ne bi našlo nešto "nepoželjno".

Kao da svaki dan mora gutati tablete. Opreza nikad dosta
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 18:03   #46
Quote:
Lily04 kaže: Pogledaj post
Staff je "frajer" iako ga oni koji ga poznaju nazivaju "gospodin"
Taj svaki obrok dobro pronjuška da se u zdjelici kojim slučajem ne bi našlo nešto "nepoželjno".

Kao da svaki dan mora gutati tablete. Opreza nikad dosta
Sorkach,nezz zas sam zakljucila da je frajerica u pitanju ah,trebalo bi ga dovest malo kod moje prasice da je nauci kak se pristojno jede..njen sistem je-usisat sve sto brze u sebe ^^ i onda popit hektolitre vode i usput se malo umit.. bar drzi do higijene
Gia Montana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 19:01   #47
Quote:
Gia Montana kaže: Pogledaj post
Sorkach,nezz zas sam zakljucila da je frajerica u pitanju ah,trebalo bi ga dovest malo kod moje prasice da je nauci kak se pristojno jede..njen sistem je-usisat sve sto brze u sebe ^^ i onda popit hektolitre vode i usput se malo umit.. bar drzi do higijene
Mi smo druželjubiv čopor i sva druženja su dobrodošla (nije za ovu temu, a opet ne mogu odoljeti da ne napišem)
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 19:39   #48
Quote:
Lily04 kaže: Pogledaj post
Mi smo druželjubiv čopor i sva druženja su dobrodošla (nije za ovu temu, a opet ne mogu odoljeti da ne napišem)
Ee,da nismo kojih 400km udaljenii..iz mog grada ko da nema nikog na forumu
Gia Montana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 00:10   #49
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
i moja povraća od tableta protiv parazita, sve smo probali i jedino od dehinela ne povraća, od njega ima mekanu stolicu. r adije koja mekša stolica, nego cijeli dan povraćanja. nije ti to ništ čudno, dosta pasa ih ne podnosi

možda ima osjetljiv želudac
Znači ipak bi moglo biti od tablete za parazite.
Virusno nije, mjerena joj je temperatura. Ja jedino povezujem tabletu.

I mislim da bi moglo biti to što sam joj davala svaka 2 mjeseca, jer je jela sve što stigne pa je savjetovano do godine starosti svaka 2 mjeseca čišćenje.
Možda je organizam tako reagirao na lijek, zbog zasićenosti. Nije odmah povraćala, nego nakon 5 sati od tablete i to obilato oko 7 puta u kratkom periodu.

Moramo se savjeovati sa veterinarom što dalje sa tim antiparazitnim lijekom. Sad smo bili kod drugog veterinara na hitnoći.
Brzo se oporavila. Još smo na posebnoj dijeti.

Samo mi je jedna stvar interesantna tu tabletu se maksimalno trudi ispljunuti, teško je ubaciti iz prve koliko je izbacuje. Kao da zna da joj škodi ili je nešto sa okusom tablete.

Kao mala je u par navrata povratila, promjenili smo hranu i mjesecima se nije dešavalo. Čak ne reagira na promjenu hrane i mislim da nema osjetljiv želudac.
Povezivali smo i jogur, sir, jabuke i onu prešanu kost za zube sa povraćanjem u mlađim danima. Ali nismo sigurni što je moglo biti uzrok, i sa TOTW su sve tegobe nestale.

Možda je i jogurt dan prije tablete uzburkao želudac, pa je tako reagirala na tabletu.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 02:52   #50
Zašto pas uopće ima priliku probat okus tablete, tableta se uvali dublje u grlo i psu zatvori gubica, sama ta radnja podržava refleks gutanja i pas proguta.

Trenutno ima dosta viroza a mjerenje temperature i tako nema veze s virozom
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 22:10   #51
Svi znamo da s labradorima u principu nema problema kad treba uvaliti tabletu ili lijek u bilo kojem obliku. Jucko je valjda rijetka iznimka - propolis, med, tablete protiv parazita, kimovo ulje, od svega se toga bježi kao vrag od tamjana.

No ovo je ideja za ubuduće: link.

Ne znam koliko bi moglo pomoći kada su mačke u igri.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 22:58   #52
Dobre ideje ali kod moje ni to nebi upalilo
Ta u konzervi zamotanu tabletu nadje i samo ju ispljunutu nadjem,zamotam joj u komadic salame ili neceg sta voli to pojede tableta opet na podu lukavica
Svaki dan vodimo borbu sa tim
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 06:53   #53
Kajmak cuda radi
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 07:14   #54
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Kajmak cuda radi
Ja ne jedem kajmak pa ga i nemam pod redovito u frižideru. Nedavno mi je Jucko nešto zakašljala pa sam joj probala propolis i med utrpati u hranu. Ma kakvi! Nije uopće htjela jesti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 08:35   #55
Kada su u pitanju neki dodaci prehrani i/ili neki "lijekovi" za bezazlene stvari onda se moze isprobavati, ciribirati. No smatram, kod ozbiljnih medikamenata koje moraju dobiti u iskljucivo odredenoj dozi da nema boljeg i sigurnijeg apliciranja os onog mehanickog! Otvoriti im usta i duboko niz jezik do korjena prema zdrijelu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 09:42   #56
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Kada su u pitanju neki dodaci prehrani i/ili neki "lijekovi" za bezazlene stvari onda se moze isprobavati, ciribirati. No smatram, kod ozbiljnih medikamenata koje moraju dobiti u iskljucivo odredenoj dozi da nema boljeg i sigurnijeg apliciranja os onog mehanickog! Otvoriti im usta i duboko niz jezik do korjena prema zdrijelu.
Aha. Nekoliko nas probalo je to već s Juckom. A nije da smo baš toliko neiskusni i nesposobni.

Zadnje uređivanje Didi : 18.11.2017. at 09:55.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 10:02   #57
Ja svome zasada sve tabete uvaljujem uz pomoć paštete. Uzmem komad paštete, utrpam tabletu i dam mu i proguta da ni ne skuži da je progutao tabletu. Dok sam umatala u koješta znap je pljunuti.

Mačkama dajem mehanički, kako Kutuša kaže. Te pizde sve nanjuše, nema šanse da im utrpam i onda na silu, u gubicu na kraj jezika i gržim gubicu dok ne progutaju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 10:33   #58
Dok je Bella dobivala antibiotike nije bilo druge nego kak Kutuša kaže mehanički. Na kraju je to jadna prihvatila pa je sama uzimala tablete valjda da joj više ne guram u grlo.

Sad još pije kapsule brusnice i to isto sama uzme, fakat nemam drugog zaključka nego da joj je dosadilo da joj ja otvaram usta i guram u grlo.

A nije bilo druge.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 10:38   #59
Mehanički. I lagano puhnem u njušku da odmah proguta jer je u stanju jako dugo čekati.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 10:45   #60
Moj je lud za onim sirom tipa Zdenka u trokutićima. Zamotam tabletu u malu grudicu sira stavim mu u usta i odmah proguta bez ikakvog problema još malo poliže prst i tableta sklizne u grlo. Uvijek imam taj sir u frižidru baš zbog njega.
Nakon toga znam ali ne obavezno špricom još malo vode ušpricati mu u usta.
Meni su mačke zaj..... za tablete, ali ajde nekako se snađemo.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.