Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2010., 10:40   #41
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Napominjem nemam nikakvog znanja, obično profulam malo , ali onda ne reagiram panično več pričekam.
Što pričekaš, kad ide kontra da se vrati u profit?

Evo moj EA, od 1.1. do 7.1. 2010

http://depositfiles.com/files/r8w0ya8x5
__________________
Printing money with Forex trading

Zadnje uređivanje JayDee : 07.01.2010. at 10:59.
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 11:35   #42
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Što pričekaš, kad ide kontra da se vrati u profit?

Evo moj EA, od 1.1. do 7.1. 2010

http://depositfiles.com/files/r8w0ya8x5

Da točno.
Probat ću sad koristiti malo veću polugu pa će mo vidjeti kako će ići.
Da sam do sada koristio veću vjerojatno bih imao 30K plusa.
Osim toga ja nemam vremena baš puno visiti non-stop svake sekunde, jer mi nije primarni posao, ali kolko vidim tebi ide vrlo dobro.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 14:09   #43
Post

Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Da točno.
Probat ću sad koristiti malo veću polugu pa će mo vidjeti kako će ići.
Da sam do sada koristio veću vjerojatno bih imao 30K plusa.
Osim toga ja nemam vremena baš puno visiti non-stop svake sekunde, jer mi nije primarni posao
Ali tako se nemože/nesmije tradeat, to je suicid, samo je pitanje vremena kad se neće "vratit". Svaki trader mora imati plan i pridržavati ga se, imati stop loss pogotovo, barem psihološki SL ako ne na chartu ,znati kada "izaći" i ZAŠTO baš tada. Ja bih rekao da si ti imao sreće. Na DEMO su emocije isključene, tako treba biti i na REAL a to je problem kod ljudi, ipak je lova u pitanju.

Svako se treba prilagoditi i odabrati vrstu trejdanja ovisno o slobodnom vremenu. Staviti si neku realnu brojku pipsa za cilj taj dan i gotovo. Tržište će uvijek biti tu, ne forsirati i gledati chart cijeli dan i tražiti "šta sam propustio" itd. Ja trejdam u London session-u(8:00-14:00) , uhvatim od 30 do 100 pipa dnevno i gasim platformu i ne mislim na forex ostatak dana.

Ovaj statement šta sam stavio link je EA(expert advisor) iliti robot, trejda automatski ja niš ne radim. Tamo se vidi potencijal forexa.
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 17:56   #44
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Evo kako sam trejdao od 28.12.2009-6.1.2010

http://rapidshare.com/files/33137443..._statement.xls
http://hotfile.com/dl/23203609/a7c4c...ement.xls.html

Napominjem nemam nikakvog znanja, obično profulam malo , ali onda ne reagiram panično več pričekam.
Ako ideš bez znanja i kao što je rekao JayDee bez jasnog plana, tj pravila ulaza i izlaza, nema smisla gledati što će biti i na osnovu takvog trejdanja donositi zaključke. To je ok da se upoznaš s platformom i njenim alatima.
Mislim radi ti što ti je volja ali budi oprezan, na forexu je lako dobiti a isto tako i izgubiti a kad izgubiš onda je teško opet dobiti.

I normalno da ne reagiraš panično kad ulažeš demo pare i nemaš šta izgubiti. S pravim novcem dolaze u igru emocije - euforija, očaj, nada, strah itd. I nemoj se zavaravati da si ti smiren i da te neće zahvatiti emocije. Emocije te hvataju iz jednog jednostavnog razlog - jer si početnik.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 20:47   #45
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
... Evo moj EA, od 1.1. do 7.1. 2010 ...
Rezultat je izvrstan !

- ako imaš vremena daj probaj testirati na 6 do 12 mjeseci,
- može li kakav opis tvog EA,
- nadam se da ti je 'SigmaForex' samo za demo !

bigbozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 22:56   #46
Talking

Quote:
bigbozo kaže: Pogledaj post
Rezultat je izvrstan !

- ako imaš vremena daj probaj testirati na 6 do 12 mjeseci,
- može li kakav opis tvog EA,
- nadam se da ti je 'SigmaForex' samo za demo !

Nisam ja coder tog EA, bio je za prodaju negdje online prosle godine, $1000. Zove se ISEA. Mogu ti napraviti backtest i od 1999 g. do danas,bilijuni budu na kraju. To sam namjerno bacio udicu da vidim komentare, normalno da se to NEMOZE raditi na LIVE accountu. Taj EA je inace HFS(High Frequency Scalper) i radi SAMO na Demu on Sigme i to samo da gledas za zabavu. Sigma je SCAM i znam ljude koji su ga probali na LIVE Sigma accountu i izgubili pare zbog jednostavnog razloga - Slippage i requotes. EA treba max 1 pip spread ,ultra nefiltrirani price feed koji niti banke ne nude pa ga Sigma stvara sama umjetno, skini platformu i pogledaj, smijeh zivi, nema veze sa stvarnim trzistem. Ja trejdam sa TadawulFX brokerom trenutno.
__________________
Printing money with Forex trading

Zadnje uređivanje JayDee : 07.01.2010. at 23:03.
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 00:37   #47
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
... Ja trejdam sa TadawulFX brokerom trenutno.
Za ovo gore -

Koji su tvoji komentari i iskustva sa TadawulFX, pogotovo u odnosu
na izjave (suprotne, ali baš suprotne) Saše i Gorana pri dnu ove stranice !

http://www.100forexbrokers.com/revie...ings/tadawulfx
bigbozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 09:02   #48
Quote:
bigbozo kaže: Pogledaj post
Za ovo gore -

Koji su tvoji komentari i iskustva sa TadawulFX, pogotovo u odnosu
na izjave (suprotne, ali baš suprotne) Saše i Gorana pri dnu ove stranice !

http://www.100forexbrokers.com/revie...ings/tadawulfx
Goran je dao malo infa, pretpostavljam da ima EA za EURCHF ili EURGBP. Ja nisam imao nikakvih problema. Execution je dobar, uvijek fixni spread, minimalni requotes, nema slippage niti u vrijeme važnih vijesti! Par puta sam trejdao vijesti bez problema. Za sada sam jako zadovoljan.
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 16:20   #49
Danas je bilo vrlo zanimljivo na EUR/USD.
Nakon objave o nezaposlenosti rally sa 1,433 na i 1,441 prodao
Onda pad na sadašnjih 1,431 kupio
Digao sam polugu na 20:1
I samo danas ušićario 20 000 $
Naravno prije toga je bio manji gubitak jer je jučer kliznuo ispod 1,43
Radi se o demou.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 00:05   #50
Quote:
crotalus kaže: Pogledaj post
Kad sam isao na forex i skidao metatrader vidio sam samo trgovanje valutama, to mi je malo dosadno... Na +500 imam razne sirovine, dionice, fondove...
Radio sam jedno vrijeme na demo verziji, gdje sam izgubio namjerno novac i doveo se sa 50k do 2000 i u prosjeku dnevno zaradio par sto kunića
onda sam se ulogirao na real acc i dobio 100 kn gratis, to je bilo juce navece, sad imam 180 što mislim da je jako puno, 80% a potpuni sam početnik, tako da mi se relativno sviđa...
Ako koga zanima - Broco nudi najveći izbor valuta, indexa, CFDa, dionica... i to sve na MT4

pozz
crofx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 00:13   #51
Smile novogodišnji pozdrav!

Pozdrav svima!

Dugo nisam navraćao na ovaj forum prvenstveno iz razloga što nije bilo kvalitetne rasprave o PRAVOM forexu.

Dočekali smo i izmjene zakona (napokon) pa vjerujem da će se mnogi zaletiti da isprobaju što je to forex. Vrlo vjerojatno bez ikakve pripreme, znanja itd.

Podsjećam sve na Prvu besplatnu školu forexa u obliku bloga na adresi croatiaforex.bloger.hr koja će vam zasigurno dati osnovne smjernice.

Veselim se daljnjim komentarima dnevnog trgovanja i razmjeni iskustava!

pozdrav!
crofx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 12:12   #52
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
I samo danas ušićario 20 000 $ / Radi se o demou.
Zašto trguješ sa takvim svotama? Hoću reći da je bolje, gledano sa psihološkog aspekta, da na DEMO accountu trguješ sa svotama IDENTIČNIM kako bi inače trgovao na REAL accountu. Lakše se poistovjetiti sa tim što očekivati kada budeš trgovao sa pravi novac.

Dakle, ako misliš da češ za pravu lovu početi sa računom od 1000$ onda i na DEMO počni sa 1000$ , a ne na DEMO trgovati sa 50 000$ i dizati/gubiti desetke tisuća $$$ a na REAL početi sa 500$. Inače to je jedno od osnovnih pravila za početnike.

Što se tiče FOREX-a i HR, samo budite oprezni u vezi svega jer sada će u narednim mjesecima početi iskakati blogovi/stranice itd koje žele uvući "malog" čovjeka u FOREX i obećavati brzu zaradu preko noći i takve gluposti. Samo budite oprezni! PS. Ovo nije "udar" na crofx, samo kažem.
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 12:35   #53
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Zašto trguješ sa takvim svotama? Hoću reći da je bolje, gledano sa psihološkog aspekta, da na DEMO accountu trguješ sa svotama IDENTIČNIM kako bi inače trgovao na REAL accountu. Lakše se poistovjetiti sa tim što očekivati kada budeš trgovao sa pravi novac.

Dakle, ako misliš da češ za pravu lovu početi sa računom od 1000$ onda i na DEMO počni sa 1000$ , a ne na DEMO trgovati sa 50 000$ i dizati/gubiti desetke tisuća $$$ a na REAL početi sa 500$. Inače to je jedno od osnovnih pravila za početnike.

Što se tiče FOREX-a i HR, samo budite oprezni u vezi svega jer sada će u narednim mjesecima početi iskakati blogovi/stranice itd koje žele uvući "malog" čovjeka u FOREX i obećavati brzu zaradu preko noći i takve gluposti. Samo budite oprezni! PS. Ovo nije "udar" na crofx, samo kažem.
Pa s tim iznosom i mislim trgovati oko 50000 $, i uzeti manju polugu, obično ljudi u tom cjenovnom rangu uloga uzimaju poluge do 20:1.
Oni naravno s manjim iznosima ako žele zaraditi moraju koristiti veće poluge a samim time i gubitak je veći.

Zanima me sada kada se sve legaliziralo, dali je možda neka hrvatska banka ili neko društvo spremno ponuditi trgovanje forexom hrvatskim građanima.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 12:56   #54
Ostavila sam post od crofx jer vodi na blog sa tutorialom na hrvatskom. Molim korisnike da ovo ne shvate kao dozvoljavanje reklame jer će se ista odmah brisati i kartonirati. Ako postoji blog sa tutorialom bez reklama stavite ga, brisat ćemo ovaj link. Hvala svima koji konstruktivno doprinose temi i izmijenjuju iskustva, ova tema napokon liči na nešto
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 13:00   #55
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Ostavila sam post od crofx jer vodi na blog sa tutorialom na hrvatskom. Molim korisnike da ovo ne shvate kao dozvoljavanje reklame jer će se ista odmah brisati i kartonirati. Ako postoji blog sa tutorialom bez reklama stavite ga, brisat ćemo ovaj link. Hvala svima koji konstruktivno doprinose temi i izmijenjuju iskustva, ova tema napokon liči na nešto
http://www.mojnovac-arhiv.net/forumi...splay.php?f=30
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 13:58   #56
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Pa s tim iznosom i mislim trgovati oko 50000 $, i uzeti manju polugu, obično ljudi u tom cjenovnom rangu uloga uzimaju poluge do 20:1.
Oni naravno s manjim iznosima ako žele zaraditi moraju koristiti veće poluge a samim time i gubitak je veći.

Zanima me sada kada se sve legaliziralo, dali je možda neka hrvatska banka ili neko društvo spremno ponuditi trgovanje forexom hrvatskim građanima.
Od kuda takva uvjerenost u to da ćeš zaraditi? Svi žele zaraditi. Problem je u tom što se u početku svi koncentriraju na to koliko se može zaraditi. Ono o čemu treba razmišljati je kako što manje izgubiti. Ne vidim logiku manji račun - veća poluga? Zarada na forexu uvelike ovisi kao i u drugim poslovima o minimiziranju troškova. Dakle manje gubitaka = veća zarada. Logično je da će u početku ti troškovi tj. gubici biti veći, pa je isto logično da se početku krene sa što manjim rizikom tj. polugom. Ako imaš 1000 usd za krenuti 1:1 je neka gornja granica. Kod 5 000 5:1, 10000 10:1 i to je to. Uostalom bitno je ne to kolika je poluga, već koliko riskiraš. A svi forex gurui i stručnjaci se slažu da je to nekih 1-3%(za početnike 1 % kasnije do 3%) od ukupnog kapitala. Npr ako imaš otvorene 3 pozicije u isto vrijeme rizik po svakoj ne smije biti veći od 1 %(ukupno je to maximalnih 3 %).

Koliku polugu koristiti ovisi i o stilu trejdanja. Long term trejderi koriste manje poluge jer takvo trejdanje podrazumjeva veći kapital, veće stopove tj. više negativnih pipova, rijeđe trejdanje i obično veću uspješnost. Short term trejderi koriste veće poluge(pod uvjetom da imaju približno istu količinu kapitala kao long term), jer koristi manje stopove, tj po svakom trejdu riskiraju manje pipova pa mogu povećati polugu.

Mislim da su to stvari koje treba uzeti u obzir kod izbora poluge. U svakom slučaju preporučujem u početku što manju polugu pa ako ti ide dobro povećaš lotove, pa tek onda ako ti ni to nije dovoljno povećaš polugu.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 20:46   #57
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Ostavila sam post od crofx jer vodi na blog sa tutorialom na hrvatskom.
Thx

ideja bloga koji je nastao 2008 je da se ljudi educiraju. Zato sam i preveo ponajbolje tekstove sa engleskog budući da mnogi imaju problema i sa jezikom. Naravno, blog služi samo kao uvod u cijelu priču...

Svakome savjetujem: educirajte se, uložite u sebe, pronađite strategiju koja vama odgovara, isprobajte je na demo 2-3 mjeseca, zatim na micro accountu (100 dolara je prikazano kao 10000) radi psihe pa tek onda live ako je sve proteklo u redu. Nema žurbe...

Shvatite forex kao posao, a ne kao hobi, i jedino ćete tako uspjeti. Mnogi započnu trgovati, a iza sebe imaju pročitana 3 posta na forumu i misle da će biti uspješni. Onda im još uleti i početnička sreća, pojačaju gas, i - nalete na zid.

Da li bi dopustili da vas operira netko tko je pročitao 2 Alan Forda i članak u Jutarnjem o tome? Retoričko pitanje

Zapamtite: uspjeh ne dolazi preko noći. Ne ide se uzalud na fax 5-10 godina, neki idu zauvijek...

@JayDee: ne shvaćam to kao nikakav napad, dapače, siguran sam da će uskoro linkovi početi iskakati iz svake paštete

pozz svima!
crofx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 23:01   #58
Šta ti vrijedi 100 dolara.
Iznosi od 100-tinjak dolara služe samo da bi se operušali naivci s velikom polugom. jer ako žele nešto ozbiljnije zaradit moraju koristit velike poluge (čak do 400:1)
Što je veći iznos manja poluga i manja šansa za gubitak.
A ovo da se treba naučiti prije, a čuj ako te nejde nejde, ne pomaže ti ni da si potrošio brdo para na edukaciju da budeš pametniji.
Kako onda gubi u prvoj godini 95% ljudi. K tome spadaju i oni educirani - pada mi na pamet samo jedna misao - pohlepa.
Treba znat kad te ide profit stavit sa strane, a nastavit trgovat sa inicijalnim depozitom. To je bar moje skromno mišljenje.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 23:49   #59
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Šta ti vrijedi 100 dolara.
nisi skužio bit, 100 dolara, izgleda kao 10.000, više nije demo, ali nisu ni ozbiljni novci, psiha već radi malo drugačije, i onda nakon toga sa ozbiljnim parama

to je bar moje iskustvo, svako može imati drugačije

pozz
crofx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 11:22   #60
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Šta ti vrijedi 100 dolara.
Iznosi od 100-tinjak dolara služe samo da bi se operušali naivci s velikom polugom. jer ako žele nešto ozbiljnije zaradit moraju koristit velike poluge (čak do 400:1)
Što je veći iznos manja poluga i manja šansa za gubitak.
A ovo da se treba naučiti prije, a čuj ako te nejde nejde, ne pomaže ti ni da si potrošio brdo para na edukaciju da budeš pametniji.
Kako onda gubi u prvoj godini 95% ljudi. K tome spadaju i oni educirani - pada mi na pamet samo jedna misao - pohlepa.
Treba znat kad te ide profit stavit sa strane, a nastavit trgovat sa inicijalnim depozitom. To je bar moje skromno mišljenje.
Čuj ti da si educiran ne bi pisao ovake stvari. Postoje brokeri koji nude mikro ili nano accounte gdje recimo uložiš 100 usd i namjsetiš polugu na 0,1:1, tako da ti 1 pip vrijedi 0,1 usd. Tako da možeš normalno trejdati i vježbati sa stvarnim novcem. Znači sa takvim računom vježbaš a ne zarađuješ, to ti je crofx pokušao reći.
Što se tiče pohlepe, disciplinirano slijeđenje pravila trejdanja i zacrtane strategije može riješiti problem pohlepe. Ako nema jasne strategije tj jasnih pravila(testiranih na demu i live računu) onda psihološki problemi dolaze do izražaja.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.