Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2009., 17:12   #21
ako ga uspodedujemo s golfom onda je jeftiniji..... bar po cjenicima zaivisi dali daju kakve popuste.... meni nije salab taj 1.2 nego me brine kad je tako tezak da ce taj morotic i progutati dosta goriva i kad je tako povisen nebi ga bez 4x4 zasto sto s tim pogonom sigurno bolje lezi... jedva cekam test voznju da mogu reci iskreno misljenje....
Kiki-GTC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 19:03   #22
4x4 donosi ti samo nepotrebnu masu i dodatne otpore koji troše snagu motora. (iako se radi o haldexu).

Ne znam zašto svi misle da će auto sa 4x4 bolje ležati, a zanemaruju brojne minuseve te koncepcije, gdje je prije svega kao minus cijena i dodatna komplikacija izvedbe.

Ja bih Yetia samo se nekim od dizel motora, najradije sa 2.0 110 TDI. Ovaj 1.2 na papiru djeluje solidno, ali vjerojatno će u praksi teško ispod 10 litara potrošnje.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 19:29   #23
Bolje uzet VI sa 1.2 tsi koji moze ici do 190 i trosit ce sigurno dvije litre manje
garp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 19:39   #24
A čuj, Golf i Yeti nisu ista klasa. Nekome kome se sviđa Yeti, ne mora se sviđati Golf i obratno.

Mislim da je 1.2 odličan za onoga tko se vozi samo gradom, a vrlo rijetko ode na autoput. U gradskim uvjetima taj bi motor mogao biti OK, no na autoputu pri brzinama preko 120 vjerujem da potrošnja leti u nebo, jer ipak radi se o malom motoru, a relativno teškoj karoseriji vrlo nepogodno koeficijenta otpora zraka.

Za takve uvjete bilo koji TDI dušu dao.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 20:38   #25
ma znam da je zbog 4x4 tezi i da ne znaci da bolje leza ali u ovom slucaju mozda da jer je auto povise pa mu taj pogon mozda daje bolju stabilnost nego sami pogon na prednje kotace.... samim tim sto je povisen vise se ljulja, pa je moj zakljucak bio da je pogon na sve bolji... ako nisam u pravu... ok ....
ja jos cekam novu astru do kraja godine i onda cu odluciti koji cu si od ta dva auta uzeti....
Kiki-GTC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 21:25   #26
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
A čuj, Golf i Yeti nisu ista klasa. Nekome kome se sviđa Yeti, ne mora se sviđati Golf i obratno.

Mislim da je 1.2 odličan za onoga tko se vozi samo gradom, a vrlo rijetko ode na autoput. U gradskim uvjetima taj bi motor mogao biti OK, no na autoputu pri brzinama preko 120 vjerujem da potrošnja leti u nebo, jer ipak radi se o malom motoru, a relativno teškoj karoseriji vrlo nepogodno koeficijenta otpora zraka.

Za takve uvjete bilo koji TDI dušu dao.
Svi samo ne onaj 1.4TDI, Clarkon ga je vozio u Top Gearu i nije mu odlika brzini i potrošnja.
pinkskin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 21:47   #27
1. ne kužim zašto bi kupio takav auto koji izgleda ko terenac bez 4x4? Ak gledam već tak nekaj onda mi valjda treba i 4x4. Ak mi ne treba onda ga ne bi ni kupio (zato jer je visok, težak, vjerovatno i neke performanse nema u odnosu na normalne aute-recimo golf 6 i Yeti, vjerovatno je Golf brži i šteldjiviji).
2. mislim da 1.2 sa 4x4 nebi išo nikud. Da bi se taj motorčić mučio sa tak nečim.
3. zaboravio sam kaj sam htio napisat.
4. tolko love za Škodu nema šanse.
(samo moje mišljenje, nije da sam probao i ne napadam nikoga).
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 22:30   #28
1. Nije bitno izgleda li kao terenac ili kao jegulja i nebitan je 4X4, nekima je bitno sta ima prirodniji polozaj sjedenja, znaci guzica je povisenija, u golfu puno vise lezis dok u yetiju vise sjedis. Lakse je uci i izici iz auta jer ima ljudi sa bolnim ledjima, starijih...
2. 1.2 ne dolazi sa 4X4
4. Koliko bi dao love za SKODU superb 2.0 tdi 170ks DSG? (probaj pa odgovori)
Gregor Samsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 06:55   #29
Gledao sam prije par tjedana emisiju o autima na HRT2. Bio test Superba sa (I think) 3,2 V6 260 KS. Rekli su da su to najjeftinijih 260 konja sa pogonom 4x4 što se može naći na tržištu.
To im je valjda jedini best-buy kojeg imaju. Octavia po meni to sigurno nije, a njezinim putem vjerojatno ide i Yeti
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 16:08   #30
Gregor, kupio bi neki drugi auto sa manje konja.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 21:40   #31
Vozena 1.2 tfsi 105ks! Samo mogu reci wow....auto izmedu 1300 i 1400 kg nisam siguran, dvoje nas se vozilo, upaljena autoamatska klima i gume 215/60 R16..... i ide s tim motoricem skroz super! Mogu zamisliti kako ide novi polo koji je cca 300kg laksi! Vožnja u gradu tako da nisam moga brze od 100km/h ali do te stotke dolazi super brzo! ..... potrosnju nisam gledao! Kabina super uredna i prostrana interijer lijep plastika kao i u golfa! I u zavoje se ne naginje puno cak iznenadujuce malo! Udobnost na razini, a osjecaj voznje slicno kao i u octavie sve cvrsto i solidno! Za 125 tis kn mislim da je to super autic....
Kiki-GTC is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 22:13   #32
Quote:
Kiki-GTC kaže: Pogledaj post
Vozena 1.2 tfsi 105ks! Samo mogu reci wow....auto izmedu 1300 i 1400 kg nisam siguran, dvoje nas se vozilo, upaljena autoamatska klima i gume 215/60 R16..... i ide s tim motoricem skroz super! Mogu zamisliti kako ide novi polo koji je cca 300kg laksi! Vožnja u gradu tako da nisam moga brze od 100km/h ali do te stotke dolazi super brzo! ..... potrosnju nisam gledao! Kabina super uredna i prostrana interijer lijep plastika kao i u golfa! I u zavoje se ne naginje puno cak iznenadujuce malo! Udobnost na razini, a osjecaj voznje slicno kao i u octavie sve cvrsto i solidno! Za 125 tis kn mislim da je to super autic....
I ja sam ga vozio kod nas u Makedoniji odlican je ali kosta puno manje.
draganmilenkosk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 23:32   #33
Quote:
štenac kaže: Pogledaj post
Sad gledam Škodinu stranicu, auto od 4,20 dužine s 310 litara prtljažnika, benzin od 105 konja, osnovna oprema koja nema daljinsko zaključavanje ni metalik boju... a košta 125.000 kn?
Kolega je baš kupio Mondeo benz. 145 konja, oprema Titanium (dakle praktički sve) za 165.000 kn.
Koliko bi koštao jednako opremljen i motoriziran Yeti... cca 180.000 kn?
Pogledaj malo bolje onda na škodinu stranicu i pogledaj osnovnu opremu koja je uključena.

Evo da ti i dokaz stavim:

YETI ACTIVE 1.2 TSI
Benzin / 1.2L / 77 kW/105 PS / Man. mj. 6 st. pr. Brutto cijena:

Kn 125.598,78



5 vrata
ABS + EBD + MBA + EBC + ASR
Bočne zaštitne letvice na vratima
Bočni zračni jastuci za vozača i suvozača
Brisač stražnjeg stakla
Centralno zaključavanje
Čelični naplaci 7J x 16 s gumama 215/60 R16 i sa ukrasnim poklopcima kotača
Električni podizači prednjih stakala
Električno podesiva i grijana vanjska osvrtna zrcala
Elektronska blokada motora
Klima uređaj "Climatic" sa automatskom regulacijom
Mjenjač s 6 stupnjeva prijenosa
Priprema za radio sa 4 zvučnika
Putno računalo
Radio uređaj Blues s CD playerom i MP3 reprodukcijom
Rezervni kotač s čeličnim naplatkom 7J x 16 i gumom 215/60 R16
Servo upravljač podesiv po visini i dubini
Sjedalo vozača i suvozača podesivo po visini
Tri naslona za glavu na stražnjim sjedalima sa pojasima u tri točke
Uzdužni krovni nosač
Varioflex sistem stražnjih sjedala
Zelena termoizolacijska stakla
Zračni jastuk za suvozača sa mogučnošću isključivanja
Zračni jastuk za vozača sa zatezačem siguronosnog pojasa
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 00:39   #34
Quote:
Gregor Samsa kaže: Pogledaj post
Ako je škodi jedina mana ime i izgled znaka onda nisam pogriješio. Zaboli me cohiba za susjede
nasmijat ćeš im se u facu kada usporedite troškove servisa, razlika u cijeni radnog sata je enormna u odnosu na ostale marke iz VW grupe..

VW owner
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 00:42   #35
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Onima koji su skeptični prema Škodi, neka probaju voziti malo duži put sa novom Octaviom TDI, pa će ubrzo promijeniti mišljenje. Upravo to se je i meni dogodilo.
Potpisujem, radio sam u renti, znam o čemu pričam..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 18:43   #36
Vozim octaviu od firme! Mogu reci da je ok, ali da sam odusevljen voznjom i ne bas! Tvrda sjedla i tvrdi ovijes, nakon sat vremena voznje treba mi odmor! A one koje nemaju esp ili kako se to vec u skodi zove, guzice im lete na sve strane!! Yeti mi je super i sve, ali bez prave test voznje na duze vrijeme i u razlicitim uvijetima necu misljenje davati! Ovo sto sam se kratko vozio dojmilo me i puno mi je bolji od octavie!
Kiki-GTC is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 10:51   #37
Kakva god bila preskupa je.
Kako je moguće da jednako opremljena košta isto kao i Tiguan.
Neznam dali je tako i vani ali da npr. Fabia dođe više od Pola je krajnji bezobrazluk. Kod nas je sve moguće.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 12:34   #38
Yeti,previše para u svakom slučaju.TDI za preko 150 tkn hvala ljepo rađe uzmem octaviju pa sam "gospon čovijek".
gogili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 10:21   #39
ovako bi trebalo testirat sve aute
ebeš test ako za vrime istog ne pukne guma

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage...nster-hit.html
Gregor Samsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 11:34   #40
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Kakva god bila preskupa je.
Kako je moguće da jednako opremljena košta isto kao i Tiguan.
Neznam dali je tako i vani ali da npr. Fabia dođe više od Pola je krajnji bezobrazluk. Kod nas je sve moguće.
Di si to izvukao? Koliko sam vidio, usporedivi Yeti sa 2.0 TDI 4x4 i Tiguan sa istim motorom i 4x4, razlika je 40000 kn (Tiguan je skuplji), s tim da je Yeti ima automatsku klimu, a ovaj nema...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.