Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2014., 15:27   #61
Stvarno su te šlapice tak loše? Gledam ove za 60 do 115 eura, pa valjda se to ne bi raspalo makar pas juri okolo?
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 15:36   #62
Melem (ljudski) ili balzam za šapice (ima u pet shopovima). Trenutačno imamo ovu kremu: http://www.trixie-pet.com/en/prod/Dog_Paw_Care,13007, bolja mi je od melema utoliko što se brže upija, a tuka voli polizati. Šlapica nula boodova, kupili kad se gadno rasjekla, zagubi se šlapica u snijegu u čas. Isto smo dosta aktivni, puno šećemo, ljeti, zimi, po svakakvim terenima, već 8 godina tako i baš joj ružno jastučići izgledaju, puni ožiljaka, suhi, hrapavi. To je valjda cijena sretnog života, ne znam kako osim kremicom pomoći.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 15:39   #63
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Šlapica nula boodova, kupili kad se gadno rasjekla, zagubi se šlapica u snijegu u čas.
Bezveze. Šteta.

Baš neka grozna ledena kiša pada, Bella je lagano u depresiji jer joj je grozno to vrijeme i topi joj se snijeg...
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 15:45   #64
A gle, probaj sa nekim jeftinijima ako ti se čini da bi moglo upaliti. Ja svojoj ne mogu to stegnuti toliko jako da ne klizne dole. Možda samo nisam naletila na prave, nemam pojma. I još ok za po doma, ali kad zagazi u duboki snijeg cipelica ostane.

Inače su mi skroz kretenske te cipelice osim kad su šapice ozljeđene, moja jako korisiti šapice, stalno kopa, prima s njima, ima duuuge nokte kopačke terijerske, jednostavno to nije za nju.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 15:51   #65
Nama bi ovo za snijeg bilo super jer Bella stalno skače i trči po snijegu, znači po snijegu ne kopa, nego baš grabi okolo sve i svašta... ali jako su skupe, plus njoj ne treba da je nešto grije, nije joj hladno.

A treba nam i za te dugačke šetnje jer puno idemo asfaltom pa su ko ribež šapice...

Ne znam, morat ćemo nešto iskombinirati jer i kad nema snijega i leda su joj jastučići nadraženi, ne možeš niti mazati to dovoljno svaki dan. S druge strane, kad je baš bio snijeg, onaj fini suhi, kasnije i mokri bez leda, cape su skoro roze opet postale koliko je to njoj prirodno...
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 15:59   #66
E ove bi se već dale bolje stisnuti. Al cijena.

Moja je ko beba imala najmekše roze jastučiće na crne flekice. Brzo je to postalo crni potplat. Asfalt ne možeš izbjeći, čini mi se da je još gore ljeti, posebno tvojoj, a sada su problem sol i što već posipaju, sa snijegom sve 5. Ponekad ju tako zapeče da hoda na 3 noge, gledam da nije opet rez ili trn ili što već bude, a ništa. I još smo mi uglavnom po šumama, znači zemlja, lišće, trava, pa opet svašta nešto bude. A najjače, otrči u šumu, vrati se, a iza nje krvavi trag. Kako!? Baš je specijalac sa tim šapicama, često je nešto.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 19:58   #67
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
E ove bi se već dale bolje stisnuti. Al cijena.
Evo ih, identične, a puno jeftinije.

Uguglaj Polar Trex Boot by Ruff Wear, pa ćeš ih možda negdje naći još povoljnije, a vidjeti i mogućnosti dostave u Hrvatsku.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 11:50   #68
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Evo ih, identične, a puno jeftinije.

Uguglaj Polar Trex Boot by Ruff Wear, pa ćeš ih možda negdje naći još povoljnije, a vidjeti i mogućnosti dostave u Hrvatsku.
Baš gledam, nisu baš toliko jeftinije, kad odabereš veličinu i 4 cipelica u paketu košta 89,99 funti. A u pasji.net skupljam one bodove, već sad imam 10 eura za iskoristit manje pri kupovini.

Il sam nekaj fulala. Uglavnom, mi ćemo probat s takvim nekim kvalitetnijim cipelicama da imamo i za led i za asfalt.

EDIT: Sad baš gledam na toj stranici iskustva, dosta nailazim na 'nisu ostajale na šapi, ne mogu se stegnuti dovoljno' itd. Za bilo koje, ne samo za ove najskuplje.

Zadnje uređivanje BitterSweet : 02.02.2014. at 11:55.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 12:20   #69
Sejvala sam link za neke bolje prilike. Urekla sam je očito tipkajući tu, jučer sredila jastučić. Izgleda crveno i upaljeno i boli na dodir, sutra vetu.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 12:23   #70
pa po ovoj ledini izbjegavajte duze setnje. nece zauvijek trajati led.
800 kn za psece slape..
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 12:24   #71
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Urekla sam je očito tipkajući tu, jučer sredila jastučić. Izgleda crveno i upaljeno i boli na dodir, sutra vetu.
Siroče. Grozno je vani, led, ja jedva hodam, Bella se jučer dvaput raspala i nije niti htjela biti vani... dugo nije bilo ovako!
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 12:34   #72
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
pa po ovoj ledini izbjegavajte duze setnje. nece zauvijek trajati led.
To zvjeri reci.

Jučer smo samo po kvartu (u dućan, nahraniti našu macu lutalicu, podružiti se sa susjedom frendicom...), ali eto bilo je dovoljno. Prekjučer sam pak malo pretjerala, fali i meni kretanja kad zazimi, meni je moj pas trening.

Ništa, par dana pauza od divljanja dok ne prođe, danas sam ju poslala sa dragim na posao. Samo da se nekako izmori, a da nije regulano divljanje po šumi. Evo mi šalje fotke, igra se sa zecom, obožava zecove.

ps: Uzela bi jednu šlapu ako naletim na prave-za slučaj kad si sredi jastučiće. Kod nas je to prilično često, bez obzira na godišnje doba. Ne bi joj to oblačila za šetnje, ne volim joj ni kaputiće oblačiti, to je isto za "specijalne prilike" (pa me zaustavljaju zabrinute bakice, ah ona je tako mala hladno joj je, a njoj jezik do poda od trke).
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 12:47   #73
a znas mene

i mi imamo slucajeva razrezanih sapica naravno. Caleta je u tome maher. jednom je razrezala i jastucic i gornji dio sape.
malosmo joj mazali, stedjeli je neko vrijeme i kasnije je bilo ok

ovo vrijeme je grozno i za nas i za pse, ali sta se moze.

mislim, nikada necu biti za oblacenje pasa (osim i izricito ako je star ili bez dlake) a pogotovo navlacenja cipela.

moji bi iz protesta stali i ne bi hodali dalje

Sada treba ih malo postedjeti, jest da ce biti puni energije ali doci ce i sunce

evo bas smo bili na nasipu, gore snijeg smrznut a nas utaban putic skroz zaledjen. nisu bili raspolozeni niti za trcanje niti za igru. pola sata malo hodali, oni se iskenjali i ajmo kuci. i evo ih krme ko svinje
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 12:54   #74
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
mislim, nikada necu biti za oblacenje pasa (osim i izricito ako je star ili bez dlake) a pogotovo navlacenja cipela.
Zašto?

Mislim, meni se to činilo nepotrebno dok nisam vidjela kak se sirotoj jako jako oštećuju jastučići jer svaki dan hodamo po cesti, napravimo od 6 do 10 kilometara. Kaj drugo mogu napravit? Pogotovo kaj je moja polarka i šape su joj namijenjene za snijeg, sigurno ne za asfalt.

Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
evo bas smo bili na nasipu, gore snijeg smrznut a nas utaban putic skroz zaledjen. nisu bili raspolozeni niti za trcanje niti za igru. pola sata malo hodali, oni se iskenjali i ajmo kuci. i evo ih krme ko svinje
Mi smo jučer nakon skidanja sloja leda s auta otišli na naše mjesto za igru, curka je skočila na led, pokakala se, skužila da nemre hodat po tome i onda smo pola sata lagano šetali okolo. Došli doma i krmila je do jutra. Baš kuži da nije vrijeme nit za nju nit za nas.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 12:58   #75
Ne znam kakva bi trebala bit šlapa da ovoj sotoni ostane na šapama, a iskreno - meni je to malo bezeveze

Mislim ne živim na antartici pa da je led stalno, dogodi se par dana leda, razreže šapu, malo mažemo i sve prođe.

Nema boga da bi za pasje cipelice dala, koliko je to, 800 kn? Ma jok, bogamu.

Porežem se i ja na papir ili nož ili neki đava u prosjeku milijon puta češće nego ona šapu, pa ne hodam okolo sa specijalnim rukavicama... Nisam baš za te pseće accessoires...
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 13:18   #76
Sweet, pa nemojte toliko ici po asfaltu. zar nemate nikakvog nasipa, livade ili nesto slicno?
Vjerujem da bi i njoj bilo ugodnije trcati po zemlji
a po asfaltu u slapama ce joj biti jos neugodnije.

Nije jastucic polarca, lovackog psa, bilokakvog psa, nista drugaciji. Svi su isti.

Led im jako smeta i nije im ugodan za hodanje. Snijeg nije problem, ali smrznuti snijeg i led jesu.
Sreca pa nece dugo trajati

ja jedva cekam da ode glupa zima, da se opet mogu uvaliti u travuljinu pod suncem dok moji majmuni trce i igraju se oko mene, nagaze me i tako... aaaahhhh
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 13:25   #77
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Sweet, pa nemojte toliko ici po asfaltu. zar nemate nikakvog nasipa, livade ili nesto slicno?
Vjerujem da bi i njoj bilo ugodnije trcati po zemlji
a po asfaltu u slapama ce joj biti jos neugodnije.

Nije jastucic polarca, lovackog psa, bilokakvog psa, nista drugaciji. Svi su isti.
Ma i meni se čini da ne bu ništ od tih šlapica, Bella nam je ipak prvi pas pa smo malo overprotective.

Zapravo nemamo nekog izbora. Nemamo ništ. Razlog zašto toliko hodamo jest da dođemo do te jedne livade gdje se onda svaki dan igra s frendicom i to je dakle na travi (livada kao što sam rekla). A korisno je da toliko hodamo jer se onda konačno izmori kak spada, voli ona te šetnje jer zna da idemo tamo.

Postoji opcija da svaki dan odemo autom tamo, ali nit se ona nahoda koliko bi trebala, a tamo samo kroz igru se ne može dovoljno potrošit. Zato nam ovo ispada taman. Makar mi mažemo jastučiće jednom ili dvaput tjedno, ali tak eto, malo smo zabrinuti zbog toga svega.

Ujutro je u šumi s Dečkom, navečer na ovoj ruti sa mnom. Tak da je ona puuuuno slobodna, ali nažalost ta livada nam nije tak blizu, a tam može uživat bez straha da će se nekome nešto dogoditi...
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 13:30   #78
uf onda da vidis sto si ovi moji znaju napraviti sve..

vec smo domaci s octeniseptom i jodom. odu u sikaru, divljaju tamo i eto ih van sa posjekotinama po glavi...majmuni.

Probaj mazati sape tik prije setnje pa ih donekle mozda zastitite
iako mislim da je to sve nasa panika nego sto njih toliko boli

ja sam isto na pocetku stalno panicarila a njih nije niti boljelo. da ih boli jako, cvili bi sigurno
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 13:33   #79
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
iako mislim da je to sve nasa panika nego sto njih toliko boli

ja sam isto na pocetku stalno panicarila a njih nije niti boljelo. da ih boli jako, cvili bi sigurno
To je istina. Kad je bio onaj pravi snijeg vidim hrpetinu krvi na snijegu jer se očito rasjekla, a ona ništa. Trči, skače, ludira se. Ja onak ajmeee krv jesi dobro, a ona skoči tri metra u vis i dalj. Ili kad ima proljev pa ja sva joj jadna, a ona već metar dalje jede neko sranje.

No dobro, viš kaj se dogodi, opustim se preveć i opadnem(o) u šaht.

Odgovorili ste me od šlapica. Ionak mi je želja preselit se negdje blizu ikakve livade, ne da ja ne moram hodat, već da češće možemo uživat na poljima slobodne.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 13:36   #80
ma pa da, mene vise strah onoga sto ne vidimo nego tih posjekotina.

ali da, ne valja se previse opustiti
ti imas traume od sahta a ona je vjerojatno nakon 5 minuta vec zaboravila

u da, tu mi imamo srece, lijevo od kuce nam je livadetina i par kilometara nasipa uz rijeku
inace ne znam kako bi ih vodala po gradu
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.