Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 17:17   #241
U toj klasi danas mi novi Swift izgleda jako primamljivo. za 95.000 kn dobiva se drugi paket opreme, koji ima kameru za vožnju unazad, grijana sjedala, kožni volan, maglenke, 16" alu felge, zatamnjena stražnja stakla i dr... a motor je početni sa veselih 90 konja.
Turbo motor sa 111 konja je oko 105.000, sa istom opremom. Po meni fer cijena

Da ne zaboravimo da se ova generacija proizvodi u Japanu, to bi trebalo nešto značiti
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 17:27   #242
Infotainment ima Apple Car play odnosno Mirror link. Tako da ako imaš smartphone imaš praktički i navigator. I Swift je još lakši od Mazde 2, ispod 900 kg osnovni. Jako dobra ponuda. Jedino ne znam kakvo jamstvo daje Suzuki? Jer Toyota je 5g bez ograničenja, a oprema isto nije loša.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 17:55   #243
Toyota vidim da ima neku zanimljivu "protect" foru za vanjski lak, felge i unutrašnjost. Nije čak ni preskupa, a moglo bi pomoći s današnjim dvomikronskim slojem laka.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 19:16   #244
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Infotainment ima Apple Car play odnosno Mirror link. Tako da ako imaš smartphone imaš praktički i navigator. I Swift je još lakši od Mazde 2, ispod 900 kg osnovni. Jako dobra ponuda. Jedino ne znam kakvo jamstvo daje Suzuki? Jer Toyota je 5g bez ograničenja, a oprema isto nije loša.
Swift mi se više sviđa od Toyote. Ima samo 890 kg, vele da se da voziti sa cca 5.5 litara prosjekom. Ima puno mjesta u kabini za tako mali auto, prednja sjedala su odlična. Da sada kupujem, vjerojatno bi njega uzeo
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:17   #245
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ovisi sto si prije vozio pa ti je mozda ovo veliki upgrade. Jer Mazda 2 sa atmo 75KS da se bolje vozi puno jaceg atmo benzinca aha.
Yarisa 1.33 sam testno vozio prije mazde i to dvije test vožnje u razmaku od jedno 5-6 dana. I da prema mom subijektivnom mišljenju mazda se "vozi" bolje (ni ja ne bi vijerovao da nisam probao).
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:37   #246
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Ma dobro, tu je puno stvar dojma i filozofije proizvođača. Mazda je sigurno više vozački auto, sa sportskijim (koliko je to moguće za tu klasu automobila) podvozjem i upravljačem. Motor je relativno velike kubikaže pa dobro vuče na nižim i srednjim okretajima, a opet se voli zavrtiti. Iako nisam probao novu dvojku, po iskustvu iz npr. Modela 3, kladim se da su prijenosi dosta specifični i da uz dosta nisku masu auto u vožnji ostavlja puno bolji dojam nego snaga sugerira.

Yaris je u startu teži auto i ima motor koji radi u Atkinsonovom ciklusu kao Toyotini hibridi. Znači sve je podešeno za što manju potrošnju i ako želiš osjetiti 111ks treba ga dobro nagaziti i držati u visokim okretajima. Ali ne bih rekao da je u normalnoj vožnji sporiji od Mazde sa 75ks, jednostavno je dojam drugačiji. Anestetiziraniji ako se tako može reći, bez živosti i emocija.
Evo mogu potpisati ono što je rekao kolega i pod mojom konstatacijom da se auto bolje "vozi" misli se na baš ovo gore navedeno,a ne na npr. koji je auto brži i sl. s tim da još jednom napominjem da je usporedba bila sa starim motorom toyota motorom 1.33 od 99ks, a ne novim od 111ks koji je ipak puno bolji.
Inače auto je kupila žena iako sam je nagovarao na yarisa (prvenstveno zbog cijene).Što se cijene tiće nova m2 g75 Takumi je preko 121000 kn (auto ne vrijedi niti približno toliko) međutim dobili smo stvarno nevjerovatno dobar popust tako da je cijena ispala približna novom yarisu. Bilo je i spominjanja razine opreme i Takoum oprema kod mazde je dvije razine bolja (kvalitetnija) od one kod npr Toyote Sol Trend.
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:34   #247
Quote:
BundyR kaže: Pogledaj post
Evo mogu potpisati ono što je rekao kolega i pod mojom konstatacijom da se auto bolje "vozi" misli se na baš ovo gore navedeno,a ne na npr. koji je auto brži i sl. s tim da još jednom napominjem da je usporedba bila sa starim motorom toyota motorom 1.33 od 99ks, a ne novim od 111ks koji je ipak puno bolji.
Inače auto je kupila žena iako sam je nagovarao na yarisa (prvenstveno zbog cijene).Što se cijene tiće nova m2 g75 Takumi je preko 121000 kn (auto ne vrijedi niti približno toliko) međutim dobili smo stvarno nevjerovatno dobar popust tako da je cijena ispala približna novom yarisu. Bilo je i spominjanja razine opreme i Takoum oprema kod mazde je dvije razine bolja (kvalitetnija) od one kod npr Toyote Sol Trend.
Ako je razlika do Yarisa unutar 1000€, onda je to dobar izbor. Nisam znao da u Mazdi vole toliko "popustiti".
Sretno, autić je meni lijep.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 18:37   #248
Quote:
BundyR kaže: Pogledaj post
Što se cijene tiće nova m2 g75 Takumi je preko 121000 kn (auto ne vrijedi niti približno toliko) međutim dobili smo stvarno nevjerovatno dobar popust tako da je cijena ispala približna novom yarisu.
i koja je cijena ako nije tajna?

salonski primjerak 75 takumi mogu dobiti odmah za 113kkn
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:16   #249
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Ako je razlika do Yarisa unutar 1000€, onda je to dobar izbor. Nisam znao da u Mazdi vole toliko "popustiti".
Sretno, autić je meni lijep.
Isto sm se dvoumio između Mazde 2 i Toyote yaris i danas uplatio Yaris 1,5 (111 ps) CVT TREND PLUS + metalic boja + Toyota Safety Sense+ Cool paket = 118.500 kuna.

Auto ko bombon.
ORIELKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:18   #250
Bome
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 01:54   #251
Razmišljam se o kupnji polovne Mazde 2 iz 2010, 1.3 iCE + ima tvornički ugrađeni plin. Dakle cijena mi ne igra neku ulogu, ovaj auto mi se stvarno po svemu što sam vidjela i isprobala sviđa no ovo bi mi bio prvi auto pa s obzirom da nemam iskustva (pogotovo vožnje na plin), da li je ovo ok kombinacija?

Mazdu bih radi sigurnosti i pouzdanosti i meni divne estetike ali voljela bih čuti od nekog tko ima iskustva s ovim autom pokoju što očekivati nakon kupnje?
Most likely is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 09:49   #252
Imao Sam dobro iskustvo sa plinom u mazdi2, ali starijoj liniji.Mazda,barem moja, nikad nije dolazila tvornicki s plinom, vec su pojedini ovlasteni ugradjivali Sa svojim garancijom. Koliko znam, Mazda hrvatska je kategoricki protiv plina.
nonejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 19:42   #253
Iz dosade gledam brošuru za novu Mazdu 2. Razmišljam da bi se pokušala pronaći neka rabljena za godinu-dvije, pa eto, gledam malo.

I spazim da viši paketi opreme (Takumi, Revolution, R. Top) imaju 185/60/16 gume. Nije greška, stvarno imaju tu dimenziju guma. Kod Furlana postoji jedna jedina ljetna guma u toj dimenziji, neka Maxxis, a eKupi ima samo Toyo Proxes.

WTF?

Ajd kužim kad izvedu pizdariju s malo nestandardnom dimenzijom u kojoj je nešto manji izbor i kad takva guma košta više od "normalne", ali ovo... pa tu nema baš ničega za kupiti. Ono, ništa.

Malo kopam po netu, ispada da je homologirano i 195/55/16. Međutim, felga na toj Mazdi je 5.5Jx16 ET40, a normalna dimenzija gume ide na 6Jx16 ET45.

Ima li tu netko s novom Mazdom da napiše kako hendla to?
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 23:40   #254
Veci problem je sto tih guma nema na stanju,uvoznici i prodavaci zaista nekad idu na nerve,da barem nabave 3 seta po 4 gume,prodace ih nekome ali ne,daj samo one koje idu standardno i vecinom na njemacke automobile


Ja sam narucivao gume uvijek,zadnje conti PC6,svi imaju na stanju 225/45/r17 91Y i XL,a ja vidi na oficijelnoj stranici da imaju i sa V oznakom do 240km/h jer te mi odgovaraju i na kraju narucio bez avansnog placanja

Sto se tice mazda dimenzija za europsko trziste , 195/55 je za 15" felge,a 185/60 za 16"



195/55/16 je za australijsko trziste
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 08:08   #255
Dobro, što je onda stvarno homologirano na tim Mazdama? Jer, kako rekoh, 185/60/16 gume de facto NE POSTOJE. Što onda ide gore na njih?
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 09:51   #256
Kako ne postoje?
Istina da je trenutno ponuda ljetnih slabija u toj dimenziji, ali zato ima zimski izbor dosta dobar...
https://www.jeftinije.hr/Trazenje/Pr...5%2F60+R16
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 10:05   #257
Nema nikakvog izbora, to je sve žlj kategorija, osim Conti TS860 - koji se prodaje u webshopovima, jer ga vjerojatno nitko fizički nigdje u krugu 1000 kilometara ne drži na lageru.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 10:20   #258
Raspoloživot gume u odnosu na udaljenost od tvoje adrese stanovanja je nešto drugo, ali napisati da ta dimenzija ne postoji i da nema izbora jednostavno nije istina.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 10:41   #259
Dobro, u pravu si - Toyo, Tristar, Maxxis, Gislaved, Vredenstein, Barum, Nankang, Bridgestone, Matador, Yokohama, Kenda i Nankang su "izbor" i ta dimenzija gume definitivno postoji. Štoviše, to je sve fantastičan izbor, posebno za varijantu motora od 115 KS koja izgura taj autić 215 km/h i ubrzava do stotke za 8.5 sekundi. Barum i Nankang su najbolje gume za to.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 10:56   #260
Taj G115 je stvarno rijedak... 3 godine star vani dođe skoro kao trojka godinu starija
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.