Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2012., 13:24   #21
Quote:
Profesor Jakov kaže: Pogledaj post
Besmislica.
Vozio sam dva Passata čija cijena je debelo premašivala 300 tisuća kuna.



Ako nije neukusno pitati; zašto se to ne računa kao kvar?



Pretjeruješ.

Opet si počeo tjerati mak na konac i nadam se da će te moderatori poslati tamo gdje si otišao s prošlim nick-om, što prije.. Čovječe umaraš, kak ti nije jasno?! Jel ne možeš bit normalan? Skačeš na svaku napisanu riječ...

Objasni onda u čemu je bolji Passat a u čemu BMW 3...
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 13:30   #22
Quote:
Profesor Jakov kaže: Pogledaj post
Besmislica.
Vozio sam dva Passata čija cijena je debelo premašivala 300 tisuća kuna.



Ako nije neukusno pitati; zašto se to ne računa kao kvar?



Pretjeruješ.
Ne kažem da se ne računa kao kvar ali na autu starom 7 godina i sa 300.000 km nekakve elektroničke mušice se moraju uzeti pod normalno. Nije bilo nikakvih kvarova na motoru ili slično.

Auto je kao nov zato što je sačuvan i vožen isključivo po otvorenoj cesti i autoputu, u gradu se vozio u nuždi. Što je tu čudno onda?
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 13:39   #23
Ako moj golf V nakon 100 tkm izgleda jako dobro, da ne kažem kao nov da baš ne pretjerujem, onda se za paženog i maženog BMW-a definitivno može reći da je nakon 100 tkm u jako, jako dobrom stanju..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 14:02   #24
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Objasni onda u čemu je bolji Passat a u čemu BMW 3...
Zbilja ne bih nagađao zašto si shvatio da kažem da je Passat bolji (ispast će nepristojno, koliko god da je realno); samo kažem da je besmislica tvrditi da onaj tko si može priuštiti BMW ili Mercedes neće razmišljati o Avensisu, Accordu ili, kao što sam naveo u dva sasvim stvarna meni poznata slučaja, o Passatu.

Konstrukcije protiv mene će, nadam se, riješiti prozvani moderator.

Quote:
ali na autu starom 7 godina i sa 300.000 km nekakve elektroničke mušice se moraju uzeti pod normalno.
Svakako je riječ o kvaru, a to kako će tko reagirati na to je diskutabilno.

Quote:
Auto je kao nov zato što je sačuvan i vožen isključivo po otvorenoj cesti i autoputu, u gradu se vozio u nuždi. Što je tu čudno onda?
Nakon 100 tisuća nijedan auto sigurno nije kao nov; to je čisto pretjerivanje i nemam tu više što posebno objašnjavati.
Profesor Jakov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 15:55   #25
Bijesna dodatna oprema na tome Passatu koja podiže cijenu ne čini njega boljim autom...samo skupljim.

Da li je besmislica što sam ja odlučio kupiti novi 320d ili ne...dopusti da ipak ja malo više znam o tome. Ako ništa drugo jer je to moj novac...i u krajnjem slučaju moj izbor, koji naravno za mene nije niti malo besmislen. Logično, zar ne?

Uistinu dozvoljavam da ti misliš da je Passat bolji auto...i s tim nemam nikakvih problema.

I svaka daljna rasprava na tu temu je s tobom uistinu suvišna.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 17:03   #26
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Bijesna dodatna oprema na tome Passatu koja podiže cijenu ne čini njega boljim autom...samo skupljim.

Da li je besmislica što sam ja odlučio kupiti novi 320d ili ne...dopusti da ipak ja malo više znam o tome. Ako ništa drugo jer je to moj novac...i u krajnjem slučaju moj izbor, koji naravno za mene nije niti malo besmislen. Logično, zar ne?

Uistinu dozvoljavam da ti misliš da je Passat bolji auto...i s tim nemam nikakvih problema.

I svaka daljna rasprava na tu temu je s tobom uistinu suvišna.
Naravno da ga čini boljim autom no to je bolji auto u odnosu na druge passate a ne u odnosu na bmw 3 ... Ista stvar je s bmw-om 3 koji dođe 500 tisuća kuna u odnosu na bmw koji dođe 250 tis kuna.. Skuplji bmw je bolji od jeftinijeg no nije istovremeno bolji i od ferrarija...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 17:04   #27
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Bijesna dodatna oprema na tome Passatu koja podiže cijenu ne čini njega boljim autom...samo skupljim.
Po valjda treći puta: u to uopće nisam ulazio, samo demantiram _besmislenu_, _tupavu_ tvrdnju da onaj tko si može priuštiti Mercedes ili BMW neće gledati Avensis, Accord ili Passat.

Otkud uopće takva ideja; je li to plod nekakvog snobizma, odnosno kvazi-elitizma ili se možda varam pa postoji neka podloga (u vidu istraživanja mišljenja potencijalnih kupaca)?
Profesor Jakov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 18:42   #28
Quote:
Profesor Jakov kaže: Pogledaj post
Po valjda treći puta: u to uopće nisam ulazio, samo demantiram _besmislenu_, _tupavu_ tvrdnju da onaj tko si može priuštiti Mercedes ili BMW neće gledati Avensis, Accord ili Passat.

Otkud uopće takva ideja; je li to plod nekakvog snobizma, odnosno kvazi-elitizma ili se možda varam pa postoji neka podloga (u vidu istraživanja mišljenja potencijalnih kupaca)?
ja kad sam kupovao auto u klasi sve sam dobro provjerio... a tako rade i vecina. Inace nisam bas to shvatio jer u nas pa i u njemackoj vecina prodaje A4/3 serije otpada na modele koji su cjenovno slicni Passatu, a ove sa puno opreme mozda prodaju u americi, dok su u europi rijetkost. Prije 3 mjeseca sam gledao A4 i u njemackoj je bilo dosta tesko naci modele sa puno opreme. Pod puno opreme ne mislim xenonke i s-line exterior.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 00:34   #29
zanima me bmw 320 d, godiste 2006, 120 kw, 120000 km, cijena oko 13000 eur, servisiran u ovlastenom servisu. kakva su vam iskustva s tom serijom, na sto treba obratit paznju, koliko bi jos mogao prec bez vecih problema, jeli malo preskup?
ri78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 01:50   #30
Kako misliš bez većih problema? Sad je tek u godinama/na kilometraži za velike probleme...
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 04:53   #31
Kilometraza mi se cini mala. Cijena je mislim realna. Usporedi cijenu drugih takvih vozila pa ces vidjeti je li skup. Provjeri stanje turbine i da li mu fazni lanac stvara buku. I sve drugo sto se treba pogledati kao i kod svakog drugog auta. Preporucujem pogledati vise auta da bi se bolje ocijenilo stanje vozila





Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk
hystorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 11:23   #32
Frend mi ima takvog, kupljen 2005 nov u Tomiću, sad je na cca 200000 km, problema s motorom nema, tubina je original, lanac nije dotezan/mjenjan, imao je nekih problema s kuplungom, rješio još davno na garanciju, navodno neka tvornička greška.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 10:18   #33
Nadam se da se necete ljutit, jucer sam dovezao auto sa servisa platio , ono sve ok,( BMW 320d e91)ali sledece sto slijedi su zadnji diskovi, plocice i obloge rucne kocnice, zatim grijaci i upravljacka jedinica od njih.
Imali u HR na netu neki cjenih tih djelova ili da direktono saljem upit Tomicu,Tokicu ili vec kome.... ponuda od ovih u BMW.eu je bogme debela(sat rada mislim 148 CHF) da mi se ispalti odvesti auto u HR, vratiti se avionom i opet isto tako doci po njega ili jos povoljnije to sve srediti za uskrsnje blagdane.?
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 17:31   #34
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Nadam se da se necete ljutit, jucer sam dovezao auto sa servisa platio , ono sve ok,( BMW 320d e91)ali sledece sto slijedi su zadnji diskovi, plocice i obloge rucne kocnice, zatim grijaci i upravljacka jedinica od njih.
Imali u HR na netu neki cjenih tih djelova ili da direktono saljem upit Tomicu,Tokicu ili vec kome.... ponuda od ovih u BMW.eu je bogme debela(sat rada mislim 148 CHF) da mi se ispalti odvesti auto u HR, vratiti se avionom i opet isto tako doci po njega ili jos povoljnije to sve srediti za uskrsnje blagdane.?
u hebote soma kuna ura rada?? za dijelove bar kocnice(ata) pitaj ovdje ima najbolju cijenu http://www.reneko.hr al uz taj sat rada mozes odmah i tomic slat upit, za nas je skup al tebi bude bagatela

inace pakne rucne nema svrhe mijenjati, za mjesec dana ce isto hvatati dovoljno je pritegnuti imas sarafic negdje kod diska, potrazi na netu upustva
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 23:18   #35
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Nadam se da se necete ljutit, jucer sam dovezao auto sa servisa platio , ono sve ok,( BMW 320d e91)ali sledece sto slijedi su zadnji diskovi, plocice i obloge rucne kocnice, zatim grijaci i upravljacka jedinica od njih.
Imali u HR na netu neki cjenih tih djelova ili da direktono saljem upit Tomicu,Tokicu ili vec kome.... ponuda od ovih u BMW.eu je bogme debela(sat rada mislim 148 CHF) da mi se ispalti odvesti auto u HR, vratiti se avionom i opet isto tako doci po njega ili jos povoljnije to sve srediti za uskrsnje blagdane.?
Ako dolaziš u ZG ili okolicu mogu ti ja provjeriti cijenu, imam i neki rabat u jednoj prodavaonici dijelova. Mene za e46 ATE diskovi i Bosh pločice za stražnje kotače izašlo oko 1000 kn, sa mojim rabatom. 100€. Tako da je lako moguće da je i za e91 cijena tu negdje. Moj meho je to meni u garaži promjenil za 100 kn.

U Tomiću ti je trenutno sat rada oko 50€

Ne znam koliko je norma za zadnje diskove i pločice, no za e90 ti u tomiću za izmjenu prednjih diskova i pločica je norma 0.9 sati.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 12:12   #36
Passat bunker 565l, 320d ima 460l, passat duži i širi, zeru viši, ali zato više mijesta u autu. Passat elektronska ručka, 320d obična koja bezvez zauzima prostor u autu...i passat puno elegantniji iznutra.
Gotovorim o Passatu 2009 i bmw 320d 2006-2007, gdje je cca cijena ista ali ja biram i ipak sam uzeo Passata. Oprema: srednje osnovna., znači komande na volanu, tempomat...
Zašto ne uzeti veči auto, mlađi auto aujedno i pijepši jer crom koji ima passat sa interlagos felgama 18cola se ne može sa 320d uspoređivati. Ako imate argumente dajte dajh čujem. Ako je samo argument bmw = prmium klasa to mi ne igra ulogu.
h0ky007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 12:36   #37
Ma bravo care, javi se na temu nakon sest mjeseci da se pohvalis svojom das kantom.
he4db4nger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 12:49   #38
Evo, sve si rekao...

Passat ima veći bunker
Elektronsku ručnu
Nešto je veći iznutra

Svi bitni kriteriji za ocjenjivanje auta su tu...dakle bolji je nema sumnje.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 13:13   #39
nisi napisao koji motor je u tvom passatu?!
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 13:14   #40
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Evo, sve si rekao...

Passat ima veći bunker
Elektronsku ručnu
Nešto je veći iznutra

Svi bitni kriteriji za ocjenjivanje auta su tu...dakle bolji je nema sumnje.
... i dvije godine je mlađi...

Ako je hoky007 zaključio da su njemu te osobine bitnije od voznih svojstava, kvalitete materijala i završne obrade, potrošnje i sl., tko smo mi da mu proturječimo...

Samo ne kužim... kakve to sad veze ima sa temom "BMW 320d"
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.