Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2012., 13:38   #61
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
ne kužim za šta vam treba kartica veća od 8-16GB, pa dovoljno je da snimi 15min neke pizdraije i ako toliko uglavnom radi se o par minuta i manje
presnimava se opet ispočetka i to je to ili će vam služiti za egzibicije prilikom voženje, pa budete stavljali na jubito

Meni služi čisto zbog glupih situacija svaki dan u prometu kao jučer kad frajer izleti skuterom ispred mene i oduzme mi prednost ili biciklom preleti preko pješačkog...
I ti u tom ili sličnom trenutku, kada bi zgodno bilo imati neki zapis, stigneš upaliti kameru da ona snimi neki sporan trenutak?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 13:44   #62
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
I ti u tom ili sličnom trenutku, kada bi zgodno bilo imati neki zapis, stigneš upaliti kameru da ona snimi neki sporan trenutak?
Upališ auto kamera krene snimati. Dođe do pune memorije, i počne presnimavat odpočetka. Postoje kamere gdje zadnjih 30-60 ili x minuta imaš spremljeno a najstarije se briše. I npr kad se desi neš stisneš gumb i ona zavustavi snimanje i ostane ti snimak.
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 14:05   #63
http://www.ebay.com/itm/New-32GB-Mic...item4169d35f49 evo ti kartice za 125 kn , ne kod nas kupovat za 230 kn i bit će ok.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 14:19   #64
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Još nisam ali je "debelo" u igr! Hvala na korekciji linka!
Oprez, to dolazi iz Kine i vidim potencijalni problem. Ja imam kinestki nosač za mobitel koji ima identičnu prozirnu gumu i princip za pričvrstiti na staklo kao i ta kamera.
Ta se guma raspala nakon 6 mjeseci boravka u autu, s tim da je većinu vremena bila u pretincu. Na staklu je bila max 3 sata i to ne odjednom.

Dakle, računaj da će na staklu držati možda kojih mjesec dana a onda nosač može u smeće.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 16:44   #65
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
Upališ auto kamera krene snimati. Dođe do pune memorije, i počne presnimavat odpočetka. Postoje kamere gdje zadnjih 30-60 ili x minuta imaš spremljeno a najstarije se briše. I npr kad se desi neš stisneš gumb i ona zavustavi snimanje i ostane ti snimak.
Ajde pročitaj post #60 pa odgovori Homosapiensu kako će snimiti :“ 15min neke pizdarije i ako toliko uglavnom radi se o par minuta i manje“ ako do takve potrebe dođe. Znam funkciju kamere i način kako ona funkcionira. Zato i ima ON-OF na kontakt ključ.



Quote:
sinisa_7 kaže: Pogledaj post
Oprez, to dolazi iz Kine i vidim potencijalni problem. Ja imam kinestki nosač za mobitel koji ima identičnu prozirnu gumu i princip za pričvrstiti na staklo kao i ta kamera.
Ta se guma raspala nakon 6 mjeseci boravka u autu, s tim da je većinu vremena bila u pretincu. Na staklu je bila max 3 sata i to ne odjednom.

Dakle, računaj da će na staklu držati možda kojih mjesec dana a onda nosač može u smeće.
A što ne dolazi iz Kine?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 17:29   #66
di su vama atesti od CVH za te kamere u autu?
Šta, vi bi s time išli po nekim sudovima? lol
bill-jobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 17:54   #67
Quote:
bill-jobs kaže: Pogledaj post
di su vama atesti od CVH za te kamere u autu?
Šta, vi bi s time išli po nekim sudovima? lol
Nisam ni ja načistu bili to vrijedilo ili ne...pravno vjerojatno da u smislu zakonitosti snimke/dokaza, ali tehnička pouzdanost
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 19:13   #68
Quote:
bill-jobs kaže: Pogledaj post
di su vama atesti od CVH za te kamere u autu?
Šta, vi bi s time išli po nekim sudovima? lol
Vrijedi li na sudu izjava svjedoka? Pa da i nije pravno regulirano barem se nešto može vidjeti iz snimke. Nisam siguran bi li sudac ili policija odbacio informaciju sa snimke samo zato jer pravno ne zadovoljava. Ne mora uzeti kao pravovaljani dokaz ali se iz "nepravovaljane" snimke da nešto i vidjeti! Ma ne zamaram se time!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 19:30   #69
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
I ti u tom ili sličnom trenutku, kada bi zgodno bilo imati neki zapis, stigneš upaliti kameru da ona snimi neki sporan trenutak?
Ne razumijem?

Kad upalim auto pali se i kamera koja snima na sd karticu i kad dođe do kraja presnimava opet ispočetka.
Znači kad god je auto u vožnji kamera snima non stop...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 19:39   #70
Uplaćeno preko Ebay-a! Sada treba čekati oko mjesec dana a onda testiranje!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 19:45   #71
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ne razumijem?

Kad upalim auto pali se i kamera koja snima na sd karticu i kad dođe do kraja presnimava opet ispočetka.
Znači kad god je auto u vožnji kamera snima non stop...
Očito je došlo do nesporazuma s moje strane! Sory! Znam da nakon popunjavanja memorije kamera automatski gazi prethodnu snimku. Na 16GB ima dovoljno mjesta za konstantnu snimku od otprilike 2 sata (moja procjena) prije nego krene „gaziti“.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 19:56   #72
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Uplaćeno preko Ebay-a! Sada treba čekati oko mjesec dana a onda testiranje!
Pa odakle to dolazi jebote...jupitera....meni je baterija iz singapura naručena u subotu stigla idući ponedjeljak.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:01   #73
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
A koja bi to bila marka...neki HoChiMinh ili
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:03   #74
Nebitno qwer, ok je kamera za tu smijesnu cifru. Meni su neke stvari dolazile u roku 7 dana, a neke bogami i 3 tjedna pa i preko 1 mj, evo vec je proslo za 2 stvari 7 tjedana i planiram povrat novca traziti.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:19   #75
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Pa odakle to dolazi jebote...jupitera....meni je baterija iz singapura naručena u subotu stigla idući ponedjeljak.
"15 - 25 workin days - Canada, Australia, UK, Most of Europe countris"

China post or hongkong air mail
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 21:44   #76
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Očito je došlo do nesporazuma s moje strane! Sory! Znam da nakon popunjavanja memorije kamera automatski gazi prethodnu snimku. Na 16GB ima dovoljno mjesta za konstantnu snimku od otprilike 2 sata (moja procjena) prije nego krene „gaziti“.
snimke ti se na većini kamera dijele u segmente od 5,15,30 min. kod lošijih kamera dolazi do prekida snimanja kad se jedan dio završi i drugi započne. kod boljih nema prekida i gubitka snimanja. kad se napuni kartica najstariji segment se obriše.

neke čak imaju i gumb da postojeći segment završi (spremi) i krene novi. u slučaju nesreće
hrdragovoljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 21:56   #77
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Nebitno qwer, ok je kamera za tu smijesnu cifru.
Ma sve 5, ali opet da nema niti naznake marke.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:09   #78
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Ma sve 5, ali opet da nema niti naznake marke.
Bi li ti lakše bilo da Kinez napiše neko ime makar i lažnjak?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:14   #79
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja načistu bili to vrijedilo ili ne...pravno vjerojatno da u smislu zakonitosti snimke/dokaza, ali tehnička pouzdanost
naravno da bi vrijedilo.
vrijede i slike nakon sudara, svaki sudac će ih uzeti u obzir jer su dokaz sa mjesta nesreće.
(mislim da) imam i jednu sudsku presudu gdje baš piše kak je sudac u obzir uzeo i snimke (fotografije) s mjesta sudara kod utvrđivanja krivice i baš donio presudu da jedna od strana nije nikako mogla biti kriva, temeljeno na slikama s mjesta nesreće. probam naći idući tjedan ako te baš svrbi, sad mi se neda kopat.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:25   #80
samo se bojim da ću biti prelijen skidati kameru s vjetrobrana i jednog dana će mi auto osvanuti razbijenog stakla i ukradene kamere jer će neki narkoman misliti da je to skupi GPS
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.