Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2004., 15:39   #21
Quote:
piper kaže:
Zivim u gradu. Ne fali mi topline - gdje dodjem skvadra je nasmijana, pozdravlja. Uglavnom u svim mjesitma gdje cugam znaju sto otprilike narucujem. U coffee shop znaju sto pijem popodne, a sto ujutro prije posla. Kad mi ga se moci, umocim ga. Ta "hladnoca", to je urbana legenda onih koji nikako da odrastu, ili im fali mama...
Kako ja to volim reći za ovu tvoju zadnju rečenicu "billige kapitalistische Scheise".
Ako netko zna što piješ u coffee shop ujutro i popodne nazivaš "toplinom" nekog grada ili okruženja.
I to je tebi toplina ????
Znaš li uopće što znači toplina i uzajamno poštovanje i druženje bez obaveza.

Fancy N is offline  
Old 12.12.2004., 15:56   #22
Re: Zasto su ljudi na tzv.Zapadu...

Quote:
Zrinska kaže:
...tako hladni?Evo,bas sam malo bila u gradu i fakat mi ta ljudska hladnoca ide na zivce.Druzim se i sa Rusima ,Cesima,Japancima...i eto,iako su siromasni,uvijek lijepo popricaju i vole podijeliti kajgod.


E,ponekad bih voljela zivjeti u HR!
Jesi kad pokušala dokučit zašto je to tako.?
Razmisli malo.
Na čemu se zasniva zapadna civilizacija (osim skandinavskih zemalja donekle)?
Nisu ljudi hladni od sebe, system ih je tako kovao za sebe.
Što manje znaju i što se manje druže međusobno ljudima je lakže upravljati ili manipulirati, kako god želite-.
Uvijek i na prvom mjesu je rad i rad i samo rad i iskorištavanje svega što se iskoristit može, u prvom redu ljudska snaga zatim prirodni resursi uz što manju nadoknadu.
Svoje ljude školuju po principu da znaju što više o poslu koji će radit u budućnosti te ih usavršavaju da bi ih poslije mogli iskoristit, što donekle i nije loše, ali okrenimo drugu stranu medalje.
Ako nekoga toliko usavršavate i želite da svoj posao obavlja što je bolje moguće morate ga izolirati od drugih stvari i držati ga u nekoj vrsti zablude, da je bitno da on samo svoj posao obavlja kako treba a za druge stvari će se briuti drugi i to nije njegova stvar.
Za njega je bitno da on ima posao, plaću kakvu takvu i da živi iz dana u dan.
Sve drugo za njega nije bitno.
Sve je ubrzano, ljude opterećuju svim i svačim, najčešće radno vrijeme traje od 7 ili 8 do 4 ili 5 ili dulje, i kad će onda netko imati vremena da se druži sa nekim da se oraspoloži u pričanju nebitnih stvari koje bih oslobodile cijelodnevnih radnih aktivnosti.
Svatko dolazi kući u pet ili šest naveče bez volje za išta drugo osim za spavanje i dok se istušira, spremi si jelo,malo jede eto ga 8 ili 9 sati , i što drugo preostaje nego spavanje i sutra opet isto.
I normalno je da nakon godinu dvije i najveći avanturisti prestaju sa svojim avanturama kasnih izlazaka ,jer ujutri nisu baš spremni za rad i rizikuju otkaz što znači gubitak radnog mjesta i traženje drugog, sigurno lošijeg.
A pogotovo ako se radi o porodičnom čovijeku ili ženi koji ima porodicu, njemu ni njamanje nepada napamet da izgubi posao.
I na kraju se postaje nešto poput robota, kao što jedan moj kolega kaže ? Ovdije nam trebaju samo dobro radno odijelo i pidžama za spavanje, jer skidaš pidžamu oblačiš radno odjelo i naveče obratno.
Netko tko želi napisati dobru knjigu mogao bi se bacit na analizu zapada i napisati veoma dobro djelo, tko zna možda uhvati i nobela.
Fancy N is offline  
Old 12.12.2004., 16:02   #23
Quote:
Fancy N kaže:

Ako netko zna što piješ u coffee shop ujutro i popodne nazivaš "toplinom" nekog grada ili okruženja.
I to je tebi toplina ????

Slazem se.
Takoder mi ide na zivce ta vjecita konkurencija,na poslu,na faksu...i zavist.
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 12.12.2004., 16:27   #24
Quote:
Zrinska kaže:

Takoder mi ide na zivce ta vjecita konkurencija,na poslu,na faksu...i zavist.
To je bit zapada i kapitalizma, to ga hrani, to ga jača, što više tih stvari to je kapitalizam jači.
Vječita konkurencija i natjecanje bez okretanja iza sebe i sagledavanja poslijedica po druge ljude, prirodu itd,
jer na kraju se gleda i samo je bitan profit.
A bez zavisti nema ovo gore napisano.
Ovdije nitko nije spreman prijateljski ti pomoći bilo na poslu bilo gdje drugdje bez da neračuna da mu to uzvratiš bilo kako bilo kad.
Toga ima svugdje ali na zapadu je to normalno kao nekomu reći dobro jutro.
Fancy N is offline  
Old 12.12.2004., 20:53   #25
Quote:
Ako netko zna što piješ u coffee shop ujutro i popodne nazivaš "toplinom" nekog grada ili okruženja.
I to je tebi toplina ????
Nije. Meni je to i previse! Kakva "toplina", za to imas zensko... (ili Zrinska musko). Treba jednom odrasti.
piper is offline  
Old 12.12.2004., 20:55   #26
Quote:
piper kaže:
Kakva "toplina", za to imas zensko...
Ma kakvi.Lakse je zivjeti kad ljudi komuniciraju,kad postoji nesto kao social conventions. Npr.Pozdraviti,reci dobar dan itd.
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 12.12.2004., 21:10   #27
Zasto su ljudi na Zapadu... ...tako hladni

na groblju su hladni ne samo zapadnjaci
JaBitTe is offline  
Old 12.12.2004., 21:31   #28
Quote:
piper kaže:
Zivim u gradu. Ne fali mi topline - gdje dodjem skvadra je nasmijana, pozdravlja. Uglavnom u svim mjesitma gdje cugam znaju sto otprilike narucujem. U coffee shop znaju sto pijem popodne, a sto ujutro prije posla. Kad mi ga se moci, umocim ga. Ta "hladnoca", to je urbana legenda onih koji nikako da odrastu, ili im fali mama...
Kevin Lomax: What about love?
John Milton: Overrated. Biochemically no different from eating large quantities of chocolate.

Sikkukkut an'nikktukktin
__________________
Peace is advantageous. We will eat the hearts and the eyes of our enemy.
Sikkukkut is offline  
Old 12.12.2004., 21:47   #29
Re: Zasto su ljudi na Zapadu... ...tako hladni

Quote:
JaBitTe kaže:
na groblju su hladni ne samo zapadnjaci
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 12.12.2004., 22:55   #30
Quote:
piper kaže:
Nije. Meni je to i previse! Kakva "toplina", za to imas zensko... (ili Zrinska musko). Treba jednom odrasti.
A ti nam hoces reci da si ti odrastao?
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Old 13.12.2004., 00:09   #31
Quote:
Fancy N kaže:

Ako netko zna što piješ u coffee shop ujutro i popodne nazivaš "toplinom" nekog grada ili okruženja.
I to je tebi toplina ????
Kak ne kuzis Fancy N? U bircu je toplije nego vani a kad si jos cugne onda mu je jos toplije.......toplina posvuda
Sanja1 is offline  
Old 13.12.2004., 01:22   #32
Quote:
Seminom kaže:
kiki:
Deder vi meni recite koji su vam narodi u Evropi onak srcu dragi, a s kojima imate neugodna iskustva


hobbit:
Indijci su kao ....
Amerikanci su preglasni, ....
Kinezi su..... kinezi, puno rade .... Australci misle da...... .
Juznoamerikanci su .....
Nigerijanci, lijepi ....
Iranci i Iracani, generalno ....



a ! - jesi ziva legenda ! - ocigledno si bosanac !
U Njemackoj se za bozicne blagdane dane, kroz tradiciju, se razmjenjuju poklone. Shta mislish shto bi tebi poklonio ?
Dobro je pa mislis da sam ja ove generalizacije sve iz svoje glave izvukao.

A tvoja iskustva o tim nacijama su......(nastaviti u slobodnom stilu)....
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Old 13.12.2004., 01:29   #33
Quote:
FFE kaže:


Eto, vidis, ja pak znam Njemce koji su bas humoristicni, i ne bih niti za jendoga rekla da im je humor cudan. A dok znam i Indijce koji su vrlo obrazovani i kulturni ljudi A za Amere uopce ne bih rekla da su preglasni (bar ove koje ja znam)...

Eh, vidis kada Clive(kako se zove???)onaj stari putujuci peder napravi dokumentarac o Njemackoj i dadne im takvu generalizirajucu ocjenu o stanju njihovog humora(kao nekontaju MontyPayton-ovce). Onda im to ostane visiti nad glavom.
Za Indijce, se odnosilo na medjuporodicne odnose. Tako da tu obrazovanost i kultura bas i neigraju veliku ulogu.

Za amere, pa ih vidis kod Operske kuce ili Darling Harbour
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Old 13.12.2004., 11:50   #34
Quote:
Sanja1 kaže:
Kak ne kuzis Fancy N? U bircu je toplije nego vani a kad si jos cugne onda mu je jos toplije.......toplina posvuda
Imas pravo ali???ovdije je rijec o onoj drugoj toplini.
Toplinu restorana i crvenih barova poznaje dosta nas heheh,..
Fancy R is offline  
Old 13.12.2004., 19:08   #35
Re: Zasto su ljudi na tzv.Zapadu...

Quote:
Zrinska kaže:
...tako hladni?Evo,bas sam malo bila u gradu i fakat mi ta ljudska hladnoca ide na zivce.Druzim se i sa Rusima ,Cesima,Japancima...i eto,iako su siromasni,uvijek lijepo popricaju i vole podijeliti kajgod.


E,ponekad bih voljela zivjeti u HR!
Nisam to primjetio. Kaj su u Hrvatskoj ljudi topliji?
Evil Kanevil is offline  
Old 13.12.2004., 20:21   #36
Neznam bas mnogo ljudi iz pojedinih nacija ali na osnovu onih koje znam nebih bas sve trpao u isti koš osim Švicaraca.
1. Talijani, uvijek uglađeni, imaju misla za stil,skloni pretjerivanju, samodopadni,karakter im baš nije najjača strana.
2. Francuzi, znam ih par i mogu reći sve najbolje o njima, nenapadni, simpatični sa svojim njemačkim kad pričaju, znaju se našalit i negledaju sa visoka za razliku od talijana.
3. Nijemci, pomalo čudan narod, boje se zakona, vole piti, kad ih žena vara to ih neinteresuje previše, nisu baš radnici kakvim se priča, nemaju smisla za stil.
4. Turci kao turci, o njim je sve rečeno.
5. Švicarci, o teorijama mogu raspredati svijetlosne godine i nakraju su tamo gdje odakle su počeli bez rezultata, prave se najpametni a to uopće nisu, sve će tvoje uzeti ako mu nudiš, a nikad te neće ponudit svojim (recimo cigareta), najveće dostignuće u životu im je ferije, i najjednostavnije stvari toliko iskompliciraju da bi ponekad povraćao, netočni su, nemaju svoje ja, za lovu prodaju i rođenu babu, svoje cijene kao suho zlato a sve tuđe nevalja, strance osuđuju a da o njima nemaju pojma, nebih više hehehe.. Ali možda nastavim poslije..
Fancy N is offline  
Old 14.12.2004., 20:53   #37
Quote:
ADEX kaže:
Nijemci nemaju smisla za humor tj. njihov smisao za humor je, najblaze receno, cudan.

Holandjani su skrti i hladni.

Irci su skoro kao i mi. Sa njima se moze festati.

Indijci su kao nasi cigani bez obzira sta radili.

Amerikanci su preglasni, doduse nisu vise u zadnje vrijeme.
Upoznao sam svakojake, od obicnog nepismenog vojaka do profesora sa Yale. I nema pravila ili nesto sto bi mogao reci kao generalizaciju.


Kinezi su..... kinezi, puno rade a malo jedu (kada rade za sebe) i svi znaju muzicku temu iz "Walter brani Sarajevo".

Australci misle da imaju najbolji rostilj na svijetu (veliki mit koji nema nikakve osnove). Australke neznaju hodati u stiklama.
I australci i australke misle da je napiti se subotom i neznati za sebe nesto najbolje sto ti se moze desiti u tjednu.

Juznoamerikanci su generalno(meni dragi) veseli, i idu po principu"Danas cemo festati, a sutra sta dragi bog da."

Nigerijanci, lijepi (lijepe) i imaju jako lijepe narodne nosnje, na konto kojih ove europske izgledaju kao obicne krpe.
Odlican i neobican osjecaj za ritam dok plesu.

Iranci i Iracani, generalno su neprilagodjeni ali kada te jednom prihvate onda si kao domaci i jako su gostoljubivi.

Armenci prave odlicne kolace.

Bosanci najbolji, najblesaviji, najzajebaniji ljudi na svijetu

Ovo se isplatilo pročitati!
Big Bug is offline  
Old 15.12.2004., 18:19   #38
Ruskinje-farbaju kosu u plavu-"suicide blonde"

Amerikanci-otvoreni,but shallow

Englezi-nemaju pojma o bojama
(roza suknja uz zutu bluzu,pink lipstick

Franzuci-veliki gurmani,vole papat i gustat opcenito...
lijevicari...

Svicarci-jaako korektni u svima,jako ponosni da je Svicarska bila neutralna zemlja 1939-45...
Nijemci- odvojeni racuni,uvijek... nevole prijatelje grlit i ljubit...

Talijani -mamine maze( compare to Dalmatinci ).
Srbi -znaju festat...
Bosanci- skloni uvelicavanju...
Japanci- malo ludi
Poljakinje-vole se nositi sexy

to be continued
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 15.12.2004., 18:25   #39
...meni jesu...
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 15.12.2004., 18:40   #40
Moji zapadnjaci su puno topliji od ljudi koje sam upoznala u Hrvatskoj. Valjda zavisi sto smatras pod toplim...
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.