Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2012., 11:49   #1
Voditelj izrade i provedbe projekata financiranih iz EU fondova

Postovani,

nedavno sam zavrsio tecaj za voditelja izrade i provedbe projekata financiranih iz EU fondova. Pa ako tko ima pitanja mozda ih mogu odgovoriti. Savjeti su besplatni
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 21:14   #2
Ja imam pitanja
To si završio uz posao ili se nadaš da će ti pomoći kod zapošljavanja?
Smatraš da si sad nakon završenog tečaja kvalificiran za samostalno vođenje projekata? Možda već pišeš kakve projekte?
Garver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 08:09   #3
Quote:
Garver kaže: Pogledaj post
Ja imam pitanja
To si završio uz posao ili se nadaš da će ti pomoći kod zapošljavanja?
Smatraš da si sad nakon završenog tečaja kvalificiran za samostalno vođenje projekata? Možda već pišeš kakve projekte?
To sam završio uz posao. Već pišem 2 projekta a 2 su još "nedefinirana".
Tečaj je trajao 3 mjeseca i "pokrio" je i izradu i provedbu projekata.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 11:50   #4
Quote:
Barrex kaže: Pogledaj post
To sam završio uz posao. Već pišem 2 projekta a 2 su još "nedefinirana".
Tečaj je trajao 3 mjeseca i "pokrio" je i izradu i provedbu projekata.
1. Do kada je bio rok za ugovaranje IPA 2008?
2. Objasni razliku između shortlist-a i service-a?
3. Na koji način se radi evaluacija grant ugovora i u koliko step-ova?
4. Objasni kako se računa total eligible cost za grant ugovore?
5. Što znači on the spot check i tko u njemu sudjeluje?
6. U kojem roku U.tijelo mora produžiti valjanost ponuda za service?
depressedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 11:22   #5
Question Zezancija?

Quote:
depressedd kaže: Pogledaj post
1. Do kada je bio rok za ugovaranje IPA 2008?
2. Objasni razliku između shortlist-a i service-a?
3. Na koji način se radi evaluacija grant ugovora i u koliko step-ova?
4. Objasni kako se računa total eligible cost za grant ugovore?
5. Što znači on the spot check i tko u njemu sudjeluje?
6. U kojem roku U.tijelo mora produžiti valjanost ponuda za service?
Ha ha... Bio sam poceo pisati odgovore a onda mi je sinulo kako osoba koja "barata" svim frazama iz PRAG-a (za ostale: Biblija EU fondova ) onda zna i odgovore...a ako stvarno ne znas javi pa napisem i odgovore

Evo onda i nesto sto mozda neznas: Nova verzija PRAG-a izlazi za oko 2 tjedna ako birokrati ne zablokiraju opet.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 12:51   #6
Quote:
Barrex kaže: Pogledaj post
Ha ha... Bio sam poceo pisati odgovore a onda mi je sinulo kako osoba koja "barata" svim frazama iz PRAG-a (za ostale: Biblija EU fondova ) onda zna i odgovore...a ako stvarno ne znas javi pa napisem i odgovore

Evo onda i nesto sto mozda neznas: Nova verzija PRAG-a izlazi za oko 2 tjedna ako birokrati ne zablokiraju opet.
Slobodno ti napiši odgovore.
I budi svjestan da te čitaju mnoge osobe koje se pisanjem projekata financiranih iz EU fondova profesionalno bave mnogo godina.
Nije dovoljno samo završiti tečaj.
depressedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 15:27   #7
Quote:
depressedd kaže: Pogledaj post
Slobodno ti napiši odgovore.
I budi svjestan da te čitaju mnoge osobe koje se pisanjem projekata financiranih iz EU fondova profesionalno bave mnogo godina.
Nije dovoljno samo završiti tečaj.
Slobodno neka citaju i citaj. Ja sam ovu temu postavio da ljudima kojima je to potrebno pruzim informacije a ne da izigravam dvorsku ludu onima koji se time bave mnogo godina i time gubim vrijeme...
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 19:32   #8
Quote:
Barrex kaže: Pogledaj post
Slobodno neka citaju i citaj. Ja sam ovu temu postavio da ljudima kojima je to potrebno pruzim informacije a ne da izigravam dvorsku ludu onima koji se time bave mnogo godina i time gubim vrijeme...
Krivo si protumačio moj post.
Htjela sam ti dati podršku i svojim znanjem pomoći i doprinjeti ovim što pokušavaš učiniti ovdje.
Samo sam htjela vidjeti koliko razumiješ to što si na tečaju naučio i da li ljudima koje zanimaju EU fondovi možeš odista dati dobar savjet.
Osobno nisam uvjerena da tečaj od tri mjeseca može polaznika naučiti svime što je potrebno da se projekt izradi i provede bez ičije pomoći, ali uvijek ima izuzetaka koji dobro shvate znanje koje im se pokušava prenijeti i koji se time odista žele baviti.
Eto...
depressedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 20:32   #9
Quote:
depressedd kaže: Pogledaj post
1. Do kada je bio rok za ugovaranje IPA 2008?
2. Objasni razliku između shortlist-a i service-a?
3. Na koji način se radi evaluacija grant ugovora i u koliko step-ova?
4. Objasni kako se računa total eligible cost za grant ugovore?
5. Što znači on the spot check i tko u njemu sudjeluje?
6. U kojem roku U.tijelo mora produžiti valjanost ponuda za service?
1. Ako mislis na IPA I komponenta 2008.: zavrsio je prije oko pola godine. Tocan datum ne znam na pamet...IPA 2008. komponenta 1 se i ovako odnosila na drzavu a ne na ljude (fizicke osobe, obrtnike, pravne osobe) koji bi po ovom forumu trazili savjete.
2. Ukratko sam naziv objasnjava (shortlist=kratka lista; service=usluga).Malo duže: Može se odnositi na prijavitelje na natječaj ili na onu koju donosi Evaluacijska Komisija koja ocjenjuje ponuđene usluge...i tako dalje i tako dalje...već znaš ovo pa neću širiti.
Odgovori na sva tvoja pitanja i sve ove informacije se mogu naci veoma lako na internetu ukoliko osoba zna engleski.

Kada i ako se u ovoj temi pojavi netko tko traži pomoć u konkretnoj situaciji tek onda možeš ocijeniti moje savjete.

Nadam se da ćeš toj osobi i ti ponuditi svoje viđenje stvari i da ćemo oboje biti od pomoći.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 21:45   #10
jel se da tu što zaraditi?
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 19:35   #11
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
jel se da tu što zaraditi?
Naravno.
Za pisanje projekata ne moraš biti ni zaposlen.
depressedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 12:57   #12
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
jel se da tu što zaraditi?
Naravno.
Za pisanje projekata ne moraš biti ni zaposlen.





Zarađuje se na: savjetima, izradi projektne dokumentacije, papirologije, vođenju projekata, tenderima i još nekim stvarima.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 11:01   #13
Da li se još uvijek može završiti taj tečaj?
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 13:10   #14
Taj tečaj imaš na stranici Algebre pod programi obrazovanja. Ako si iz Zagreba vidim neke termine već u sljedećem tjednu
Inače bilo je nekih popusta unazad 2 mjeseca, onda se isplatilo upisat. Mislim da je tečaj bio oko 9k.
Garver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 14:19   #15
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
Da li se još uvijek može završiti taj tečaj?
Ako ste nezaposleni vidite u HZZ-ou mogu li Vam subvencionirati dio troškova.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 09:29   #16
Quote:
Barrex kaže: Pogledaj post
Postovani,

nedavno sam zavrsio tecaj za voditelja izrade i provedbe projekata financiranih iz EU fondova. Pa ako tko ima pitanja mozda ih mogu odgovoriti. Savjeti su besplatni
Bok,

ja sam baš gledala taj seminar i zainteresirala se. Nisam vidjela detaljniji raspored pa me zanima je li seminar organiziran na način da su predavanja samo popodne/navečer ili vikendom? Pitam jer sam zaposlena pa ma zanima bi li to bilo izvedivo bez izostajanja s posla.

Traje 3 mjeseca?

I još me zanima na koji način si našao posao s tim nakon završetka seminara? Postoje stranice s oglasima u kojima se traže takve osobe ili? Jer se ne sjećam da sam ikad vidjela takav oglas ( a moguće da nisam obratila pažnju nikad)

Hvala
glisp is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 13:50   #17
voditelj izradbe i provedbe projekata financiranih iz EU fondova

Zanima me je li još netko ovih dana iz HZZ-a pozvan na testiranje u vezi ovoga. Savjetnica mi ništa ne zna reći, a čini mi se da je to samo nova caka da nas čim više izbace iz evidencije nezaposlenih. Mene su nazvali i ponudili mi to i morala sam prihvatiti, a uvjeti su bili da su ljudi visokoobrazovani i najmanje godinu dana u evidenciji nezaposlenih.

Savjetnica mi nije znala reći ni kako izgleda to testiranje, tj. testiranje čega je to uopće!!! Znam samo za psiho test, ali to sam i sama pretpostavila da će biti. Testiranje je u ponedjeljak pa ako možete požuriti s odgovorima.

Znam da je bilo nekakvo testiranje u vezi ovoga pred dvije godine pa me zanimaju iskustva onih koji su to prošli, tj. jesu li uspjeli naći posao i isplati li se uopće oko toga mučiti. Nedavno su na gotovo svim portalima objavljene neke vijesti kako je to jako tražen i dobro plaćen posao, a sve mi se čini da je to sve samo plaćena reklama vladajućih i da se nemam čemu veseliti, kao i inače u ovoj državi slučaja.


Koliko sam shvatila, to se upisuje u radnu knjižicu, ali nakon toga za tih 40 (ne)sretnika koji prođu testiranja ne postoji neki osigurani posao, već se vraćamo na burzu, ali valjda tek nakon 6mjeseci???? Mislim da je cilj svega ovoga da ću ja past u još veću depresiju.

Zlo mi je od ove države!!!! Savjetnicu koja nikad ništa ne zna ne ću dalje komentirati.
la reine margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 15:12   #18
Quote:
la reine margot kaže: Pogledaj post
Zanima me je li još netko ovih dana iz HZZ-a pozvan na testiranje u vezi ovoga. Savjetnica mi ništa ne zna reći, a čini mi se da je to samo nova caka da nas čim više izbace iz evidencije nezaposlenih. Mene su nazvali i ponudili mi to i morala sam prihvatiti, a uvjeti su bili da su ljudi visokoobrazovani i najmanje godinu dana u evidenciji nezaposlenih.

.
Neka posebna struka ili?
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 16:49   #19
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Neka posebna struka ili?
stvarno ne znam po kojem je to ključu išlo da mene nazovu za to. ja imam srednju ekonomsku i prof. sam hrvatskoga i povijesti (što je za ovu priču nebitno do onog dijela da sam visokoobrazovana), znanje engleskog i slovenskog, a njemački pasivno u govoru i pismu...

stavila sam u naslov da je riječ o pisanju projekata financiranih iz EU fondova... prekvalifikacija je u pitanju, očito ne znaju kaj bi s tom hrpom visokoobrazovanih pa ih malo bacili u ove projekte...


jesi me to mislila pitat?
la reine margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 16:52   #20
Ma da,zanima me da li je samo neka posebna struka ili nije.

Možda se još nekto javi ko zna više o temi.
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.