Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2013., 02:34   #1
A - Republika Austrija

Republika Austrija





83,878 km²



8,460,000 stanovnika
----------
Politička situacija:

Austrijom vlada "velika koalicija" SPÖ - ÖVP pod vodstvom kancelara Faymanna (SPÖ), mada bi ÖVP mogao vladati sa Slobodarskom strankom (FPOE) i Savez za budućnost Austrije (BZOE), koje pripadaju "trećem lageru (blok)" što je naziv za skup njemačkonacionalnih i nacionalliberalnih stranki.
Prvi blok je "socijalistički-zeleni" (SPÖ/Zeleni), a drugi "demokršćansko-građanski" blok koji predstavlja ÖVP.
Sljedeći izbori su ove godine, gdje se može očekivati nastavak velike koalicije i ulazak nove ekonomskoliberalističke i eurokritične stranke "Team Stronach" pod vodstvom austrijsko-kanadskog milijardera Franka Stronacha u parlament.
Moguće je da i Pirati uđu u parlament, ali i komunisti KPOE koji su u Grazu zadnje godine osvojili 20%.

Zadnje uređivanje DJTcro : 09.01.2013. at 02:39.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 03:55   #2
Država koja bi nam trebala biti uzor u svemu.

Inače, tri od četiri najveća grada drži SPO - Linz, Beč i Salzburg, dok Graz drži OVP.

Beč će osvojiti gotovo 100% SPO, prvenstveno iz razloga ogromnih manjina. Beč u ovom trenutku ima gotovo 40 % neaustrijanaca.

FPOE će držati svoje tradicionalne utvrde.

Inače zasada koalicija ide solidno, Austrija ima najstabilniju ekonomiju Europe i najmanju nezaposlenost.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 21:27   #3
U Austriji će 20.1. biti održan referendum o ukidanju služenja vojnog roka.

Referendumsko pitanje glasi:
Quote:
„Da li ste za uvođenje profesionalne vojske i jedne godine dobrovoljnog socijalnog rada ili za održavanje opće vojne obaveze i civilnog služenja vojnog roka?
Zadnja istraživanja pokazuju da su Austrijanci protiv ukidanja vojnog roka. Mladi su za, stariji protiv ukidanja vojne obaveze.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 23:12   #4
smiješna država koja sebe naziva narodom a u biti su Nijemci. nekad tlačitelji Hrvata pušingom u prvom svjetskom ratu i kasnije Njemačkim Anschlussom u drugom velikom ratu danas glume velike neutralce i demokrate.

Hebeš zemlju di se iz Innsbrucka do Beča mora voziti preko Njemačke
najviše što iritira je faking ograničenja i kamere na svakom koraku po njihovom autobahnu. ona dobrodošlica Slavenima sa juga na autobahnu koji ronda skoro do Graza. ona tlaka sa 100 kmh na sat i plaćanje par tunela preskupim cestarinama.

i onda nakon Salzburga ide Njemačka i pravi autobahn bez ograničenja...nakon guslanja kroz Austriju i stiskanje gasa do maksimuma kroz Švabiju jer Švabe nemaju ograničenje na pojedinim dijelovima pravog autobahna
po tome pamtim Austriju

sori na trolanju i zajebanciji, meni osobno jako draga zemlja i način kako su iskoristili EU fondove i zbilja im je ta EU pomogla da danas im fali radne snage. po nekim mjerilima Beč je najpoželjniji grad za život na svijetu...osobno preferiram Salzburg, Graz mi je bezvezarija. čuo sam i o Linzu riječi hvale....

za Austriju me jedino smetaju ta ograničenja jer zbilja usporavaju protok auta i te tunelarine

svaki put mi je šok kad pređem iz Njemačke u Austriju a još veći kad se dođe na Balkan odnosno kad se uđe u Sloveniju. ne može se socijalistički način razmišljanja Slovenaca iskorijeniti za 10 godina članstva u Eu nikako.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 23:12   #5
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Država koja bi nam trebala biti uzor u svemu.

Inače, tri od četiri najveća grada drži SPO - Linz, Beč i Salzburg, dok Graz drži OVP.

Beč će osvojiti gotovo 100% SPO, prvenstveno iz razloga ogromnih manjina. Beč u ovom trenutku ima gotovo 40 % neaustrijanaca.

FPOE će držati svoje tradicionalne utvrde.

Inače zasada koalicija ide solidno, Austrija ima najstabilniju ekonomiju Europe i najmanju nezaposlenost.
Za ekonomiju se slažem da bi na trebali biti uzor, za politiku i društvo se ipak ne bih posve složio
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 00:49   #6
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
svaki put mi je šok kad pređem iz Njemačke u Austriju a još veći kad se dođe na Balkan odnosno kad se uđe u Sloveniju. ne može se socijalistički način razmišljanja Slovenaca iskorijeniti za 10 godina članstva u Eu nikako.
Na što točno misliš za ove šokove? Na okoliš, što li?
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 01:07   #7
nikad bija ali koliko vidija na tv-u sasvim solidna zemlja za ziviti. a kako je reka ovaj iznad mene bec je vec par godina mislim prvi na ljestvici najpozeljnijih gradova
oblak prasine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 02:01   #8
Quote:
MystSky kaže: Pogledaj post
Na što točno misliš za ove šokove? Na okoliš, što li?
ma par puta kad budeš u Njemačkoj par dana i tamo uživaš u vožnji bez ograničenja i da smiješ na otvorenoj cesti van naselja pičit 100 na sat. i onda povratak u Hrvatsku preko Austrije di su ograničenja rigoroznija, tam su bar vozači kulturni, ali pravi šok je kultura vozača u Sloveniji i njihove okolne ceste ako izbjegavam vinjetu.

šok kod mene izaziva ta prometna regulacija kod Nijemaca, onda slabijih Austrijanaca i balkanskih Janeza i Hrvata...
kak su promet sredili bolje od nas-

a okoliš...to nije šok nego raj na zemlji su austrijske Alpe...
oprostite malo sam se krivo izrazio u prethodnim postovima, djeluje zbunjuće

Meni osobno Beč nije baš sjeo kad sam tamo bio za novu godinu, možda je razlog bila hladnoća i kratak dan.

Htio sam vidjeti Prater i Schonbrunn iznutra i onaj divni park ispred dvorca.
ali nisam imao vremena i na kraju sam od Schonbrunna vidio onaj Gloriette na brdu. tko je bio tam zna o čem pričam.

Ali zato Salzburg mi je sjeo na prvu, divota grad.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 02:10   #9
A kad ulaziš u Sloveniju iz Austrije? Jer sam ja prošle godine pozitivni šok doživio pri ulasku u Sloveniju prvi put iz Hrvatske.
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 12:39   #10
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Hebeš zemlju di se iz Innsbrucka do Beča mora voziti preko Njemačke
najviše što iritira je faking ograničenja i kamere na svakom koraku po njihovom autobahnu. ona dobrodošlica Slavenima sa juga na autobahnu koji ronda skoro do Graza. ona tlaka sa 100 kmh na sat i plaćanje par tunela preskupim cestarinama.
Ne kužim na koju dobrodošlicu misliš - par puta sam odvozio relaciju Zagreb-Prag preko Šentilja, pa do račvanja sa A2 autocestom za Beč - i moram reći da ništa posebno nisam primijetio na toj dionici?
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 16:42   #11
Danas Austrija glasa na referendumu, žele li zadržati obvezu služenja vojnog roka ili će uvesti profesionalnu vojsku.

Zadnje ankete upućuju da su Austrijanci za status quo.

U 17 sati se očekuju prvi rezultati.

Orf.at

Zadnje uređivanje DJTcro : 20.01.2013. at 16:50.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 18:04   #12


Austrijanci su za služenje vojnog roka. 60% prema 40%
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 18:25   #13
Vis' ti militantnih osterajhera
Moram priznat (ugodno) iznenadjenje.
__________________
Fact of the month: Hrvati u BiH izvoze vise od cijele Crne gore, proizvode vise struje, i dvostruko su brojniji od etnickih Crnogoraca u CG.
PCM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 18:33   #14
Quote:
PCM kaže: Pogledaj post
Vis' ti militantnih osterajhera
Moram priznat (ugodno) iznenadjenje.
Evo čitam austrijske forume. Mladi se ljute na umirovljenike.



Ovdje možeš vidjeti rezultate.
http://orf.at/wahl/volksbefragung13/...ersicht/gesamt

Provincija je za, gradovi protiv obaveznog vojnog roka.

Zadnje uređivanje DJTcro : 20.01.2013. at 21:11.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 21:59   #15
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Evo čitam austrijske forume. Mladi se ljute na umirovljenike.



Ovdje možeš vidjeti rezultate.
http://orf.at/wahl/volksbefragung13/...ersicht/gesamt

Provincija je za, gradovi protiv obaveznog vojnog roka.
Jel bi mi mogao poslati link za forume ak nije problem?
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 22:42   #16
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Evo čitam austrijske forume. Mladi se ljute na umirovljenike.
Tko im je kriv što umirovljenici revnije izlaze na glasovanje.

Većina je odlučila, tko nije izašao nek se ljuti koliko hoće
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 22:55   #17
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Jel bi mi mogao poslati link za forume ak nije problem?
http://derstandard.at/1358304059726/...soll-antworten

Preporučio bih ti portal derstandard.at, za mene najkvalitetniji portal u njemačkom govornom području.

Po rezultatima je samo Beč za profesionalnu vojsku.

Zadnje uređivanje DJTcro : 20.01.2013. at 23:13.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 23:06   #18
Ovi iznad 60 godina su svoje odradili, neki dugovječniji ratovali za Hitlera i sad zajebavaju mlade sa obaveznim vojnim rokom.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 11:19   #19
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ovi iznad 60 godina su svoje odradili, neki dugovječniji ratovali za Hitlera i sad zajebavaju mlade sa obaveznim vojnim rokom.
Ma nije ni profesionalizacija odgovor. Trebalo bi imati neko srednje rješenje - ročnička vojska, ali ne pretjerano "obavezna".

Da se podrazumjeva da manje-više svatko ide u vojsku, ali opet da se onima koji baš ne žele omogući da ne idu. To bi se moglo rješiti pozitivnom stimulacijom, tipa jeftinijim ili potpuno besplatnim fakultetskim obrazovanjem za one koji odsluže vojsku, ili posebnim poreznim olakšicama nakon zaposlenja ili na milijun drugih načina.

Užasno se protivim zakonskom sankcioniranju onih koji ne žele služiti vojsku, ali sam i zato da najveći mogući broj muškaraca prođe vojnu obuku.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 13:04   #20
Zapravo jedan od razloga zašto Austrijanci žele da se zadrži obavezno služenje vojske je civilno služenje vojnog roka. U Austriji kao nekad u Hrvatskoj se može izabrati civilna služba umjesto vojne obuke i veliki dio njihove socijalne službe se zasniva na "volonterima" koji tako odrađuju svoj vojni rok. Neki austrijanci se šale da su umirovljenici glasali za obavezan vojni rok kako bi im mladi i dalje besplatno pomagali i njegovali ih.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.