Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2014., 20:37   #61
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Nijedan 1.2 8v punto iz 2001. ne vrijedi više 2000 eur. Pustimo sada kilometražu. Osobno nebih od žene nikad kupio auto. Ali to sam ja.

Vrijednost te godine je oko 1500 eur realno. I to sa nekakvom opremom.
I meni se cijena učinila nekako povećom. Auto ću uzimati tek sljedeće godine (cca 6. ili 7. mjesec) dok još malo uštedim. Vjerojatno je bolje onda ići na MK2B verziju novijeg godišta do 150 000km ?

Hvala na pomoći
Hrconjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 20:56   #62
Po ovome ispada da je mk2 lošije limarije od mk1

Moj je počeo hrđati malo na mjestima gdje je oguljen, i to nakon 2-3 godine, tako da me to i ne čudi
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 15:18   #63
Jel ok da mjenjac kod Punta malo zapinje prilikom saltanja, kao da struze o nesto, nista previse i normalno se prebacuju brzine, nikakvih cudnih zvukova. Tako je od kako sam ga uzeo pocetkom godine, mijenjao sam ulje jos tada mislio sam da je do toga ali se nista nije promjenilo. Da nije do sajli?
iQuest is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 10:31   #64
ako teže šalta, ili je magarac sjebal getribu šaltanjem ili je kvačilo loše.
sajle nemaju veze s time.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 10:39   #65
Ja bi sumnjao na sajle samo ako više-manje jednoliko zapinje po cijelom hodu od lera do kraja. Ako mjenjač zapne na onom dijelu hoda, gdje bi inače očekivao klik i ubacivanje u brzinu, onda ili kvačilo ili sinkroni. Ako duplo kvačilo i međugas ne pomažu, prvo bi išao provjeriti kvačilo.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 20:22   #66
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Ja bi sumnjao na sajle samo ako više-manje jednoliko zapinje po cijelom hodu od lera do kraja. Ako mjenjač zapne na onom dijelu hoda, gdje bi inače očekivao klik i ubacivanje u brzinu, onda ili kvačilo ili sinkroni. Ako duplo kvačilo i međugas ne pomažu, prvo bi išao provjeriti kvačilo.
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ako teže šalta, ili je magarac sjebal getribu šaltanjem ili je kvačilo loše.
sajle nemaju veze s time.
Pa nije to previse izrazeno, nisam jos imao ozbiljnijih problema sa ubacivanjem u brzinu, vec mi je samo cudno da je prebacivanje nekako grublje. Pa sam se malo zamislio da nije to ukazatelj na nesto ozbiljnije.
Da je do getribe to bi valjda s vremenom postajalo sve izrazenije, ali eto vec nesto manje od godine dana i oko 10 000 predenih km to je jednostavno tako, znaci normalno.
iQuest is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 21:40   #67
10tkm po meni nije tak puno, da bi uočio veću razliku. Nego, aj probaj neki drugi punto, da usporediš sa svojim.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 21:45   #68
ja sto sam vozio 1.2 punto2 uglavnom je dojam da je to strasno lagano islo u kombinaciji s city volanom auto za curice...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 18:12   #69
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
10tkm po meni nije tak puno, da bi uočio veću razliku. Nego, aj probaj neki drugi punto, da usporediš sa svojim.
Mozda ovo ima nekakvog utjecaja na saltanje?


iQuest is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 16:21   #70
ako je to sajla kvačila, i zahrđala je, onda je normalno da teže šaltaš jer ti hrđa sprečava da kvačilo odvoji do kraja.
mislil sam da spominješ sajle za šaltanje, ovo je druga priča.

uostalom, očisti, podmaži pa isprobaj.
makar, bez zaštitne gume neće dugo trajat.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 16:34   #71
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ako je to sajla kvačila, i zahrđala je, onda je normalno da teže šaltaš jer ti hrđa sprečava da kvačilo odvoji do kraja.
mislil sam da spominješ sajle za šaltanje, ovo je druga priča.

uostalom, očisti, podmaži pa isprobaj.
makar, bez zaštitne gume neće dugo trajat.
mozda se to teze moze prepoznat na ovim slikama sto sam stavio ali ja mislim da je ovo ipak sajla od mjenjaca
broj 3 ili 4
iQuest is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 20:08   #72
pa normalno da se teško vidi. bez obzira na sliku, i dalje nagađam.
ako je sajla mjenjača zahrđala onda bi osjetio da sama ručica teško ide. i to dok motor radi jednako kao kad je ugašen a kvačilo ne diraš.
jer velika je razlika između težeg ušaltavanja (mjenjač teže ulazi u brzinu) i težeg hoda ručice kad stalno ide teško.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 20:34   #73
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
pa normalno da se teško vidi. bez obzira na sliku, i dalje nagađam.
ako je sajla mjenjača zahrđala onda bi osjetio da sama ručica teško ide. i to dok motor radi jednako kao kad je ugašen a kvačilo ne diraš.
jer velika je razlika između težeg ušaltavanja (mjenjač teže ulazi u brzinu) i težeg hoda ručice kad stalno ide teško.
nisam opisao ''problem'' kako sam trebao sry za to, jos se ucim...
ti si sad to napisao kako sam ja odmah trebao, znaci rucica mjenjaca otezano hoda, znaci razlog tomu je zahrdala sajla? Sta mi je u tome slucaju cinit
iQuest is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 21:12   #74
skini sajle, očisti i podmaži.
ali bez nove zaštitne gumice trajat će par mjeseci, dok voda ne ispere mast.

tipovi koji repariraju sajle obično imaju te gumice.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 00:02   #75
Pitanje

Puno II SX 11/2000 godina 1.2 60ks

Slabo grije. U leru i ne grije a motor je na 90. Kad se krene onda zna pocet grijat al ne svaki putt

nesto jeVe

sta?
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 08:51   #76
Isto kod moje cure na puntu. Moj grije ko blesav a njezin nekad kako tako a nekad nikako. Sumnjam na klapnu za zrak. Mozda ne prebacuje na toplo hladno (ako ju punto ima) ili na unutarnji kiler. Mozda je zacepljen pa ga treba promijeniti. Uglavnom problem je jos aktualan.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 21:03   #77
Nisu li to zastopana ona crijeva sta dovode rashladnu do kabine.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 22:46   #78
Imam drugu teoriju - zrak u sistemu, ko za vraga ta creva koja idu u kabinu su NAJVIŠE mjesto sistema - i tu se skupi zrak.
Na termometru se ne vidi jer je krug hlađenja motora sasvim drugi (i ne pati od stvaranja zračnih đepova) ali ovaj za kabinu je osjetljiv. Dakle parola glasi - odzračiti.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 01:03   #79
rijeseno.

falilo tri litre antifriza a i bilo je onog cuda za krpanje hladnjaka.

Ugl. nasuto 3 litre, sve ok. Ne curi nigdje zasad i grije kao pecnica
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 01:32   #80
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Isto kod moje cure na puntu. Moj grije ko blesav a njezin nekad kako tako a nekad nikako. Sumnjam na klapnu za zrak. Mozda ne prebacuje na toplo hladno (ako ju punto ima) ili na unutarnji kiler. Mozda je zacepljen pa ga treba promijeniti. Uglavnom problem je jos aktualan.
pa jebemu, ti si tu neki majstor, a ne zelis svojoj curi rijesiti jednostavan problem
kreteen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.