Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 00:03   #8401
Quote:
slinava smrt kaže: Pogledaj post
Pa pitanje je otkud je prenosiš, jer mi se ne čini da je na terenu takvo stanje.
A čak i ako je (a onda je samo u školama - mislim da anglista ovako baš i ne fali), poslodavci su razmaženi i zahtjevni, a ne nude ništa.
Anglistika je deficitarna po HZZ-u. Dijele se stipendije za deficitarnost anglistike i germanistike (jedini smjerovi koji su deficitarni na FFZG-u, nažalost). To je službena informacija. Sad kakvo je stvarno stanje je vjerojatno malo drugačije pitanje, al činjenica je da već i za studente ima mnogo posla u "struci", barem nekog gdje se traži govornike engleskog i njemačkog ili tipa u školama stranih jezika gdje se baš traže studenti anglistike i germanistike. Ne mogu reć za prave poslove jer ih još ne tražim, al studentskih se nađe od prevođenja, do call centara i škola stranih jezika.

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 17.07.2017. at 09:18. Reason: ispravak navedenog
Rakkatakka is offline  
Old 17.07.2017., 00:09   #8402
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Anglistika je deficitarna po HZZO-u. Dijele se stipendije za deficitarnost anglistike i germanistike (jedini smjerovi koji su deficitarni na FFZG-u, nažalost). To je službena informacija. Sad kakvo je stvarno stanje je vjerojatno malo drugačije pitanje, al činjenica je da već i za studente ima mnogo posla u "struci", barem nekog gdje se traži govornike engleskog i njemačkog ili tipa u školama stranih jezika gdje se baš traže studenti anglistike i germanistike. Ne mogu reć za prave poslove jer ih još ne tražim, al studentskih se nađe od prevođenja, do call centara i škola stranih jezika.
Ove godine je samo anglistika u top 10 deficitarnih. Germanistika više nije.
SkarletXx is offline  
Old 17.07.2017., 02:29   #8403
Moraju li se na upis donijeti svjedodžbe iz srednje škole i potvrda o položenoj državnoj maturi? Ništa o tome ne piše na njihovoj stranici
Meliodas is offline  
Old 17.07.2017., 09:19   #8404
Quote:
SkarletXx kaže: Pogledaj post
Ove godine je samo anglistika u top 10 deficitarnih. Germanistika više nije.
Otkud ti to? Dijelili su stipendije za deficitarnost i i dalje je navedena pod deficitarna zanimanja. (link)
Rakkatakka is offline  
Old 17.07.2017., 17:09   #8405
Quote:
Meliodas kaže: Pogledaj post
Moraju li se na upis donijeti svjedodžbe iz srednje škole i potvrda o položenoj državnoj maturi? Ništa o tome ne piše na njihovoj stranici
vjerojatno da jer stavljaju žig ( na papir državne mature, mislim )
Sharpey Shuffle is offline  
Old 17.07.2017., 19:55   #8406
Quote:
Meliodas kaže: Pogledaj post
Moraju li se na upis donijeti svjedodžbe iz srednje škole i potvrda o položenoj državnoj maturi? Ništa o tome ne piše na njihovoj stranici
Na stranici ne piše da treba, pa znači da ne treba. Treba donijeti dvije slike, osobnu i uplatnicu ako se prvi put upisuješ na fax.
vamvam is offline  
Old 17.07.2017., 23:11   #8407
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Otkud ti to? Dijelili su stipendije za deficitarnost i i dalje je navedena pod deficitarna zanimanja. (link)
Jer prijavljujem dom i pratim top 10 za koje dijele bodove. Ovako izgleda izjava hzzo-a za ovu godinu:

RAČUNARSTVO
STROJARSTVO
ELEKTROTEHNIKA
MATEMATIKA
FIZIKA
MEDICINA
FARMACIJA
LOGOPEDIJA
REHABILITACIJA
ANGLISTIKA

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=38509
SkarletXx is offline  
Old 18.07.2017., 00:07   #8408
Ovo za anglistiku stoji, donekle. Naime, ta tobožnja potražnja se baš i ne odražava na ponudi poslova.
Tj. posla ima za one koji žele predavati. I nemaju ništa protiv svaki dan putovati (iz Zagreba) do Siska i slično.

Izvan obrazovanja ne vidim da su anglisti ne znam kako traženi. A neće svi u profesore.
Stvarni opseg potencijalnih radnih mjesta za angliste je zapravo jako mali.
slinava smrt is offline  
Old 18.07.2017., 00:10   #8409
Quote:
SkarletXx kaže: Pogledaj post
Jer prijavljujem dom i pratim top 10 za koje dijele bodove. Ovako izgleda izjava hzzo-a za ovu godinu:

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=38509
A niš, sad mogu lupat glavom u zid. ¯\_(ツ)_/¯
Rakkatakka is offline  
Old 18.07.2017., 01:06   #8410
Quote:
slinava smrt kaže: Pogledaj post
Ovo za anglistiku stoji, donekle. Naime, ta tobožnja potražnja se baš i ne odražava na ponudi poslova.
Tj. posla ima za one koji žele predavati. I nemaju ništa protiv svaki dan putovati (iz Zagreba) do Siska i slično.

Izvan obrazovanja ne vidim da su anglisti ne znam kako traženi. A neće svi u profesore.
Stvarni opseg potencijalnih radnih mjesta za angliste je zapravo jako mali.
Ironično je to što su samo za nastavnike ograničene fiksne kvote na diplomskom.
SkarletXx is offline  
Old 18.07.2017., 14:41   #8411
Pozdrav, koliko sam shvatio neće mi trebati potvrda o položenim testovima državne mature na upisima ili će mi možda trebati u nekom kasnijem trenutku nakon što upišem fakultet? Pitam jer sam stariji maturant i nisam to još podignuo iz škole
Isto tako me zanima koliko vremenski traje proces upisa....hvala
Makayoko is offline  
Old 18.07.2017., 14:49   #8412
Quote:
Makayoko kaže: Pogledaj post
Pozdrav, koliko sam shvatio neće mi trebati potvrda o položenim testovima državne mature na upisima ili će mi možda trebati u nekom kasnijem trenutku nakon što upišem fakultet? Pitam jer sam stariji maturant i nisam to još podignuo iz škole
Isto tako me zanima koliko vremenski traje proces upisa....hvala
Vjerojatno ne treba ako nisu naveli, kad sam se ja upisivala je trebalo al je bilo i navedeno da donesemo. Kasnije te sigurno nitko neće pitati za to.

Proces upisa ovisi o tome koji dan dođeš. Obično je prvi dan najveća gužva (barem je bila prije 3 godine) i redovi su bili toliki da je upis trajao oko 5 sati. Ako dođeš u dobro vrijeme i potrefi ti se dan možeš biti gotov u sat vremena.
Rakkatakka is offline  
Old 18.07.2017., 21:59   #8413
Talking

Ima neko sa komparativne knjizevnosti? Kako ste zadovoljni odabirom, kako izgleda nastava?
Ocekujem puno citanja
MustaineWannaBe is offline  
Old 18.07.2017., 22:42   #8414
Quote:
MustaineWannaBe kaže: Pogledaj post
Ima neko sa komparativne knjizevnosti? Kako ste zadovoljni odabirom, kako izgleda nastava?
Ocekujem puno citanja
Nisam više na komparativnoj, no možda mogu pomoći. Čitat ćeš, da, ali baš književna djela se čitaju na kolegijima koji imaju veze s povijesti književnosti. Na ostalima se više-manje čitaju teorijski tekstovi, koje sam ja osobno prezirao xD nastava je uvijek 2 sata predavanja (45min+45min) i 1 sat seminara nakon tog (45 min). Na predavanjima se ne očekuje neka pretjerana aktivnost (barem se nije na kolegijima koje sam ja slušao), dok na seminarima se već uključuju i studenti, jer tako je većinom na svim seminarima. Evo, nadam se da sam pomogao barem nekako

Sretno sa studijem!
aegon6targaryen is offline  
Old 19.07.2017., 15:16   #8415
Je li netko možda bio danas na upisima? Kolike su gužve? ja ću ići sutra da izbjegnem (nadam se) veće gužve
__________________
Life isn't about waiting for the storm to pass, it is about learning how to dance in the rain!
contem14 is offline  
Old 20.07.2017., 19:23   #8416
Znam da je mozda malo irelevantno za temu,al me zanima mogu li ja doci na upise u kratkim hlacama?
Jer znam da je malo neprimjereno,al ono 35 stupnjeva je vani.
potterheadabc is offline  
Old 20.07.2017., 20:45   #8417
Quote:
potterheadabc kaže: Pogledaj post
Znam da je mozda malo irelevantno za temu,al me zanima mogu li ja doci na upise u kratkim hlacama?
Jer znam da je malo neprimjereno,al ono 35 stupnjeva je vani.
Ne samo da i to možeš nego ne moraš niti noge brijati.
vamvam is offline  
Old 20.07.2017., 22:25   #8418
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Ne samo da i to možeš nego ne moraš niti noge brijati.
a jbg sad vec gotovo
potterheadabc is offline  
Old 21.07.2017., 00:09   #8419
Može li mi netko potvrditi da referada i petkom radi do 14h? Kolegica kaže da joj zvoni da se zatvara ranije, a nigdje ne pronalazim tu informaciju.
malazeeka is offline  
Old 21.07.2017., 08:30   #8420
Quote:
malazeeka kaže: Pogledaj post
Može li mi netko potvrditi da referada i petkom radi do 14h? Kolegica kaže da joj zvoni da se zatvara ranije, a nigdje ne pronalazim tu informaciju.
Referada svakim radnim danom radi do 14,00, pa tako i petkom, osim ako negdje nije postavljena obavijest o skraćenom radnom vremenu.
Krekushka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.