Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2015., 09:27   #6161
Marta ovo su super vijesti. Meni se isto čini da se micko oporavlja. To ti je ono što smo ti pričali ovdje, da se mace znaju nekim čudom oporaviti čak i kad su otpisane i misliš da je kraj. Držite se.

Što se tiče jetre, požute, ali to moraju biti jako velike vrijednosti. Moj nije bio žut, vetica je rekla samo da su mu blago žućkaste bjeloočnice (recimo ja to uopće nisam skontala čak ni kad mi je rekla), ali su mu vrijedosti bile u stotinama, bilirubin nismo ni vadili osim predzadnja 2 puta kad se to već sve smirivalo i tada je bio višestruko povišen, strah me pomisliti kakav je bio kad su mu jetrene vrijednosti bile koma.

Osim žutice znaju povraćati, imati proljeve, gube apetit.... Najjednostavnije je izvaditi jetrene pa viditi tako šta se događa. Samo mu daj neka klopa šta god hoće dok malo ne dođe k sebi, bitno je da uredno jede.

Što se tiče zdjelica, ja sam svojima u keramičke zdjelice gore na vrh stavila metalne i tako mi mici uredno jede zadnjih 2 godine. Ima gastitis i zna mi imati periode kad mi rigucka okolo i skontala sam da mu paše kad mu je tako povišeno.



edit: ubit ću si mačka, sad je žderao i šeće mi tu po pisaćem i vidim ostaje mokro po stolu. Frajer je opet pecao klopu i ostavlja packe okolo. Ne znam kako da ga odučim od tog pecanja hrane, ajd što razvuće okolo zdjelica nego mi šeće sa takvom šapom okolo pa mi sve zaprlja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 29.11.2015. at 09:38.
leeloo27 is offline  
Old 29.11.2015., 10:18   #6162
Quote:
marta 76 kaže: Pogledaj post
po meni..digao je ruke od njega
Ma mislim da i vet možda više ni sam ne zna što da ti kaže i kako da se postavi.
Mačku je dva dana bilo gore, dva dana bolje, sam ne može ništa ni reći, a vet balansira između stanja koje je objektivno ipak teže (bar trenutno), onoga što vi kažete i onoga što vidi na vama i možda i računa za koji zna da nije mala stvar.
Ne pravdam ga, samo npr. mi ovdje ti možemo reći samo da smo uz tebe i stati na tome, vet je odgovoran za odluku koju ćeš ti donijeti o životu mačka koji ti puno znači, a za koju on može kasnije i ispasti kriv, i za koju može ispasti da je znao, ali vam je samo htio uzeti novac. Ne zavidim nikome od vas u toj situaciji.

Ali gle, ako micek nastavi kako je krenuo, zvuči kao da je bolje.
Neće taj oporavak biti lak, ali reklo bi se da ide tim putem.
Zaista vam svima držim fige da tako nastavi.

Kako se on zove?
Čudno mi je što razgovaramo toliko o njemu, a nemam ime da ga oslovim. Oprosti ako mi je promaknulo.
Ms_Manners is offline  
Old 29.11.2015., 16:37   #6163
Marta, meni sve ovo avuci becavajuce, nekako mi je najpizitivnije u svemu cinjenica da on sam pokazuje da ne odustaje, da jede, pije, da mu se mazi, da trazi paznju....to mi je nekako pozituvno i mislim da se trebas hvatati za to...samo polako, i mican ce se vec izboriti za sebe, cvrsto drzimo palceve na rukama i sapama ja i moje curke
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 30.11.2015., 23:14   #6164
Cure moj mali kise i nos mu je promjenio boju i kad dirnem vidim da je mokar, jel to znaci da je prehladjen? Jede normalno i igra se.. tu i tamo nekad ga cujem da glasnije dihne kao da mu nos zacepljen
amrica27 is offline  
Old 30.11.2015., 23:43   #6165
Evo i nas..
:klap::klap::klap:

živi smo..dosadni..mazni
mučimo se sa hranom, jako se mučimo
čak sam kao dugogodišnja veg. ušla u mesnicu i doživjela traumu kupujući srca..junetine i fuj svašta nešto
kupila recovery od RC..paštete..sheba..gourmet..calopet
piletina..puretina..

krene na na hranu vrti se..gnjavi traži a ne jede
na šprici smo..sve smrdi po stanu po prekrivačima šprica usprkos svim ručnicima..
počeo me grepsti vraća snagu.
Malo je jači..moze čak i hodati a da ne legna nakon par koraka, skoči na krevet..čak i u kadu, danas se spremao na ormar...samo me strah da ne krene i razbije se..još ima konce
gledam ga i ne vjerujem da je tu
ženkica mu se tek danas priblizila..ljubav bez granica na djelu..pale su prve puse i zagrljaji te tješenje..
Bistar je..prati sve što se dogadja ali ne jede i da, ne kaka..već 10 dana

provjeravam mu okice i tražim žuto..slušam ga kako diše..
kako uopće zdrave mačke dišu??!! nikada nisam obaćala pažnju na to.. u usporedbi s njom diše malo pliće i ubrzano
iam 5 kg..izgubio je 1,5 kg

ne znam što da vam kažemm pa ima nade za nas...jel tako??
sutra idemo na kontrolu..
novaca više nemam i ne znam što ću

oni su braco i seka..prvo i jedino potomstvo moje seoske mame prije sterilizacije

PIKI&PUPA

__________________
"Nemojte misliti da je naklonost psa prema vama dokaz da ste divna osoba"
-Ann Landers-

www.sapica.hr
marta 76 is offline  
Old 30.11.2015., 23:56   #6166
Odmah sutra pitaj kako rijesiti stolicu, obavezno. Makar ga tamo klistirali, jer to mora van
I vidi da li mu moze dati nesto protiv mucnine, po ovome kaj pises on bi jeo pa odustane, to je mucnina. Jesi digla zdjelicu na poviseno?

Slike ne vidim al na mobu sam, mozda je do mene
Kaj se mica tice ja sam optimist (za razliku od inace), uvijek ima nade do kraja
ryell is offline  
Old 01.12.2015., 06:59   #6167
Quote:
amrica27 kaže: Pogledaj post
Cure moj mali kise i nos mu je promjenio boju i kad dirnem vidim da je mokar, jel to znaci da je prehladjen? Jede normalno i igra se.. tu i tamo nekad ga cujem da glasnije dihne kao da mu nos zacepljen
I jutros mu curi nosic jer vidim da polize ponekad. Sta da radim?
Btw neznam mogul ovde napisati ali ja jedva otvorim topic stalno mi se otvaraju neke cudne stranice,ocito virusi
amrica27 is offline  
Old 01.12.2015., 08:52   #6168
Prijavila sam to na modratorskom, valjda će netko istražiti šta se događa. Meni se isto bilo događalo da me redirecta na neke žnj stranice pa je prestalo. Ako nemaš adblock obavezno ga instaliraj (na guglu nađeš za svoj browser koji koristiš i skineš, minuta posla), iako je meni i pored adblocka ovo prolazilo.

Što se tiče nosa, ispiri mu nos sa fiziološkom. Uzmeš špricu i u svaku nosnicu isipaš fiziološke (ja obično po 1 ml stavim u svaku) i tako nekoliko puta dnevno. Ako za par dana ne vidiš poboljšanje ili mu se krene pogoršavati odvedi vetu. Možeš i inhalirati micija, zapariš kupaonicu i zatvoriš ga unutra na neko vrijeme.

Marta možda ti neće jesti jer nije toliko dugo kakao. Ništa, u šrpicu maslinovo ulje i daj mu tako nekoliko puta dnevno, prokakat će se u neko doba. Ako ne bude, idi kod veta pa će mu napraviti klistir. Izgubio ti je podosta kila, garant mu je sada i jetra u banani (a možda i od tuda mučnine i neće jesti). Pitaj veta za silimarin jel mu smiješ davati (zbog bubrega, ovako mu smiješ davati). Ja sam davala miciju legapyton, ima u pet centru al sam kupovala za psa. Sve je isto samo je veća miligramaža u ovim pesćima pa me jeftinije izašlo ()pseći dođe 80 kn, mačji 60-tak a pseći mi je trajao duplo duže). Inače se daje 1 tableta dnevno, ja sam davala pola pseće, 1/4 ujutro i 1/4 navečer. Izdrobila bi i davala u početku u šprici, kasnije samo posipala po mokroj klopi i jeo je i tako.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 01.12.2015., 09:20   #6169
Quote:
amrica27 kaže: Pogledaj post
I jutros mu curi nosic jer vidim da polize ponekad. Sta da radim?:
Ako imaš nekakvu vitaminsku pastu ili nešto za dizanje imuniteta, šopaj ga time, vjerojatno se prehladio, treba ih sada kljucat vitaminima da ne bi pokupili nesto kroničnije virusno. Moja Crna je isto opet počela malo šmrcat i krmeljavit, promjena vremena je to, ona je osjetljivija i to ti je to.

Ako nebude išlo na bolje za par dana, vodi ga vetu da vidi jel treba neke antibiotike ili nešto jače.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 01.12.2015., 11:02   #6170
Quote:
amrica27 kaže: Pogledaj post
I jutros mu curi nosic jer vidim da polize ponekad. Sta da radim?

Btw neznam mogul ovde napisati ali ja jedva otvorim topic stalno mi se otvaraju neke cudne stranice,ocito virusi
A jel cijepljen?
Nos kak je leeloo napisala, ispiri malo s fizioloskom (u apoteci kupis i fiziolosku i sprice); ako se to kaj curi krene zgusnjavati ili promijeni boju ili krenu i okice curiti, i/ili dobije temperaturu i pocne slabije jesti, onda pravac vetu.
ryell is offline  
Old 01.12.2015., 18:18   #6171
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
A jel cijepljen?
Nos kak je leeloo napisala, ispiri malo s fizioloskom (u apoteci kupis i fiziolosku i sprice); ako se to kaj curi krene zgusnjavati ili promijeni boju ili krenu i okice curiti, i/ili dobije temperaturu i pocne slabije jesti, onda pravac vetu.
jeste cijepljen prije mjesec dana, to mu je bila revakcinacija i vet kaže da mu još ima dat za bjesnoću ali to malo kasnije..
leloo sutra ću vidjeti u apoteci da kupim to ako mu neprestane curiti, srećom danas puno manje kiše..
sonja nemam vitaminske paste, moraću pitati veta imal kod njega da kupim..
hvala vam puno na odgovorima, ovo mi je prvo mače pa se bojim
amrica27 is offline  
Old 01.12.2015., 20:15   #6172
Valjda nešto harači, moj je baš nedavno bio prehlađen. Šta je on kihao iz sebe, ja sam se zgražala koliko je toga izlazilo i di to stane u one male sinusiće i nosić. Bilo je gusto i bijelo, na kraju je dobivao antibiotike jer od same fiziološke nije prolazilo.

Dok je prozirno, nije gusto, kihnu tu i tamo, jedu normalno, ponašaju se normalno, obavljaju fiziološke potrebe nema frke, malo su prehlađeni. Kad iscjedak iz nosa promjeni boju, stalno kišu, teško dišu jer je nos zaštopan, kad se smire ili drugačije ponašaju nego inače (obično se vole zavući negdje na neko mirnije mjesto) onda je vrijeme za veterinara.

Vitaminskih pasta imaš u pet centru, moji su trenutačno na onoj od dr. clauders za mačke i mačiće, tu mi jedino žele jesti. Ne znam koji im je, prije su sve redom htjeli viitamine, što u obliku poslastica što ovako u pasti, sad mi izmišljaju. Kupim i onda moram ganjati okolo dana silu uvalim jer ne žele.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 01.12.2015., 20:29   #6173
Išli mi konačno na kontrolu..zadrzali se dobrano i fino razgovarali
uradjen uzv..dopler srca u pretkomorama nema tekućine...srce izgleda bolje..trbušna šupljina bez tekućine..bubreg jetra zuc sve OK

medjutim ne moze biti idealno

anemija..koliko sam shvatila nešto očekivano ..eritrociti smanjeni
br 1. potrošeni su
br2. zato što ne jede
br 3. najgore koliko sam skuzila ne stvaraju se

ili nema eritpopoetina

uglavnom jesti MORA

dobili VMP pastu i jesti..jesti.
dati ću i portalak za stolicu ili maslinovo kako mi je netko napisao

eto i sam dr se iznenadio..kad nas je vidio
živ je..usprkos svemu..par puta na ivici smrti

vjerujem da ćemo i ovo riješiti MORAMO..
i da na kraju neće otići zbog anemije

primili injekciju eritrop. i b vitamina,

borimo se i dalje...:klap:

e da...urea u par dana sa 40 na 22
usprkos smanjenim infuzijama i hranjenju sa svime

:klap:
__________________
"Nemojte misliti da je naklonost psa prema vama dokaz da ste divna osoba"
-Ann Landers-

www.sapica.hr
marta 76 is offline  
Old 01.12.2015., 21:03   #6174
Quote:
marta 76 kaže: Pogledaj post
anemija..koliko sam shvatila nešto očekivano ..eritrociti smanjeni
br 1. potrošeni su
br2. zato što ne jede
br 3. najgore koliko sam skuzila ne stvaraju se
Da nije imao mengu?
(Oprosti, pokušaj da te malo nasmijem.)

Ne znam koliko su mu točno smanjeni i kako to ide s mačkama, ali za ljude je npr. ogroman postotak koji navodno najnormalnije hoda okolo anemičan.

U usporedbi s onim od prije tjedan dana, to zvuči puno, puno bolje, već sam se bojala kad se nisi javljala, drago mi je da se oporavlja.

Nisi mi odgovorila na pitanje za ime, ali sad ga možeš preimenovati u Lazar.
Ms_Manners is offline  
Old 01.12.2015., 21:17   #6175
Mačji batleri - Vol. 3

Marta, radije daj Portalak sirup (nego maslinovo) u ovoj fazi, jer ce on "povuci" i nesto toksina iz organizma sa sobom; "enterodijaliza" je rijec koja je sad moderna

Vidi s vetom (to mozes i nazvati) dal mu mozes dati B-12 vitamin. Ima tableta, ima injekcija, moze se dati potkozno. Tableta cistog B-12 u obliku cobalamina kod nas doduse nema, samo vani...mozda ja imam jos negdje zbuksano, moram provjeriti.

Sad cemo ti i mi tu opet tupit da jesti MORA
ryell is offline  
Old 01.12.2015., 21:19   #6176
Možda se može naručiti s iHerba, kao i za ljude, ne znam misliš li na neki poseban oblik.
Ms_Manners is offline  
Old 01.12.2015., 21:19   #6177
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Da nije imao mengu?
(Oprosti, pokušaj da te malo nasmijem.)

Ne znam koliko su mu točno smanjeni i kako to ide s mačkama, ali za ljude je npr. ogroman postotak koji navodno najnormalnije hoda okolo anemičan.

U usporedbi s onim od prije tjedan dana, to zvuči puno, puno bolje, već sam se bojala kad se nisi javljala, drago mi je da se oporavlja.

Nisi mi odgovorila na pitanje za ime, ali sad ga možeš preimenovati u Lazar.



moze..nisam bila maštovita u biranju imena..trebao je biti jedan u prolazu ka udomljenju
medjutim nitko ga nije htio običan crno-bijeli seljo..

PIKI...nazvala sam ga PIKI i tako je ostao
__________________
"Nemojte misliti da je naklonost psa prema vama dokaz da ste divna osoba"
-Ann Landers-

www.sapica.hr
marta 76 is offline  
Old 01.12.2015., 21:24   #6178
ryell

nisi studirala veterinu
__________________
"Nemojte misliti da je naklonost psa prema vama dokaz da ste divna osoba"
-Ann Landers-

www.sapica.hr
marta 76 is offline  
Old 01.12.2015., 21:28   #6179
Quote:
marta 76 kaže: Pogledaj post
PIKI...nazvala sam ga PIKI i tako je ostao
Ajde, sad neće biti samo mačak.

A kod nas su svi neki žblj, samo jedan pas vuče na nešto fensi, ali samo vuče na to, ostali čak ni toliko.
Ms_Manners is offline  
Old 01.12.2015., 21:29   #6180
Quote:
marta 76 kaže: Pogledaj post
ryell

nisi studirala veterinu

Nije, al je hodajuća mačja enciklopedija.

Drago mi je da je mici dobro. Mome se na uzv vidjelo da je jetra masna, tako da je super što je uzv uredan.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.