Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2014., 13:30   #21
Evo malo sam se informirao i kao sto kazete BMW ima ozbiljnih problema sa N47. Sve bi bilo podnosljivije da je defaultna garancija duza i da nije izgleda pedxxxxxx tretmana sa kulancom.
Ulje na vatru dolijeva sta je lanac okrenut put kabine i nepristupacan, sto je ako sam ispravno skuzio zupcanik varen za bregastu pa se i ona mjenja...uglavnom puno dijelova i rada.
Koliko sam pohvatao cesce su pogodjene snaznije verzije 320/520 (ili ih je vise) od ove 318..kraci interval izmjene ulja i duze relacije sa manje hladnih startova mozda mogu pomoci..ali izgleda da je pravi put produzenje garancije (ako tu nisu sto izbacili).

Kakav glas Tomica prati od njega valjda ne bi bilo velike pomoci..btw kako se tebi thumb zamjerio?
Nije TDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 13:49   #22
Prvi servis su mi radili, trebali su dotegnut rucnu kocnicu, oni tvrde da jesu ja znam da nisu.. i onda pizdarija sa jednim farom, riknuo je xenon, odem k njima, nisu imali na stocku i poslali me tako u Belgiju, tak da sam proso europu po duzini 1300km, bas kisan period godine i kad sam dosao u BMW Bruselles, utvrdili su da su zaboravili vratit unutrasnji poklopac fara i sve je korodiralo, ja vidio slike, za popizdit...

Ugl sreca moja da su mi zamijenili oba fara na garanciju, jedan je 1000€...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 20:16   #23
Ručna i farovi su klasične boljke serije 3 već generacijama. Stanje s lancem danas nije ni približno zabrinjavajuće kao 2007. kad je predstavljen N47. BMW je u nekoliko navrata radio preinake, prvi put 2009., zatim i 2011. tako da je danas mogućnost kvara puno manja.

Jamstvo je posebna priča, i ja sam ga morao koristiti i to su bile drame. Ali isto tako znam od ljudi da se BMW pokazao vrlo galantan u situacijama kada su se desili kvarovi na mlađim autima s umjerenim brojem kilometara kojima je isteklo jamstvo. Prijatelju su 100% pokrili trošak dijelova, platio je samo ugradnju.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 20:57   #24
Citao sam to da na mladjim autima van garancije znaju izaci u susret sa dijelovima. Misljenja sam, obzirom na ocitu gresku proizvodjaca, da bi to trebao biti minimum za sva auta bez obzira na godiste. Koliko sam shvatio cijena dijelova sa izmjenama je vise tisuca eura a najcesci su kvarovi na ponesto starijim vozilima. Zamislimo situaciju sa 5 god starim autom i 130-150k km i desi vam se taj kvar od par tisuca €...vrlo nezgodno ni prodat ni darovat prakticno prisiljen si na popravak...
No dobro da se ne ureknemo, uzme se produzena garancija a problem vjerojatno i nije vise tako izrazen, kako kazes.

Ovo me uvijek posebno nerviralo, imas premium proizvodjaca koji radi sa marzom od 20%, a stalno pizxxxx sa servisom i aktiviranjem garancije...valjda je to kod nas i malo izrazenije, a tima iz tomica izgleda treba usi izvuc prije svake akcije da dobijes sto te pripada i adekvatnu uslugu.Smijesno.
Nije TDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 18:52   #25
Da malo osvježim temu.
Planiram kupiti BMW F30 318D ili 320D (prije 318d zbog cijene)
Rabljenog do 80 000km, 2012 ili 2013. god.

Da li ima jos tko na forumu taj auto? Kakva su iskustva Kvarovi?
Nesto se slabo pise o njemu, ili ljudi koji ga kupe ne vise po forumu
Velikiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 18:57   #26
više biš sreće imao na specijaliziranom BMW forumu... ima jedan naš i hrpa stranih
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 12:13   #27
Quote:
Velikiii kaže: Pogledaj post
Da malo osvježim temu.

Planiram kupiti BMW F30 318D ili 320D (prije 318d zbog cijene)

Rabljenog do 80 000km, 2012 ili 2013. god.



Da li ima jos tko na forumu taj auto? Kakva su iskustva Kvarovi?

Nesto se slabo pise o njemu, ili ljudi koji ga kupe ne vise po forumu

Evo buduci da sam ja i otvorio temu, evo ti info iz prve ruke.
Auto je u garazi vec kojih 8 mjeseci. Kvarova, ni problema zasad nikakvih, ali to je i za ocekivati jer ima tek nekih 8t km..
Kvaliteta unutrasnjosti je ok, vozne karakteristike su naravno odlicne, upravljac je izuzetno direktan, i gust je voziti ga po zavojima.
Ako mozes rastegnut do 320, uzmi naravno njega, jer ima nesto veci moment, i bolje ubrzanje.. No ni sa 318 neces pogrijesiti..

Kad se auto uzimao bila je dvojba dal rucni ili automatik. Buduci da se auto vozi 80% po otvorenoj cesti, automatik nije imao bas puno smisla, pa je uzet rucni, al sad mi je nekako zao.. Rucni je ok, al usporedujuci ga npr. sa audijevim, ili passatovim, puno je tvrdi..

Ako imas jos bilo kakvih drugih pitanja, samo pitaj!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 12:22   #28
Quote:
Zekac kaže: Pogledaj post
Evo buduci da sam ja i otvorio temu, evo ti info iz prve ruke.
Auto je u garazi vec kojih 8 mjeseci. Kvarova, ni problema zasad nikakvih, ali to je i za ocekivati jer ima tek nekih 8t km..
Kvaliteta unutrasnjosti je ok, vozne karakteristike su naravno odlicne, upravljac je izuzetno direktan, i gust je voziti ga po zavojima.
Ako mozes rastegnut do 320, uzmi naravno njega, jer ima nesto veci moment, i bolje ubrzanje.. No ni sa 318 neces pogrijesiti..

Kad se auto uzimao bila je dvojba dal rucni ili automatik. Buduci da se auto vozi 80% po otvorenoj cesti, automatik nije imao bas puno smisla, pa je uzet rucni, al sad mi je nekako zao.. Rucni je ok, al usporedujuci ga npr. sa audijevim, ili passatovim, puno je tvrdi..

Ako imas jos bilo kakvih drugih pitanja, samo pitaj!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kakva ti je potrošnja , mislim prosječna po tankanju?

Imaš li onu pogodnost besplatnih servisa i rade ili se na svakih 30.000km? Što ako bi htio promijeniti ulje i filtere na 15.000 km, da li onda sam plaćaš ?
set96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 13:26   #29
318d F30 iskustva

Prosjecna potrosnja u svih ovih 8t km je 5,3. To mjeri na onome idrive-u i to nisam jos nikad resetirao.
Trenutna putovanja mjeri tamo kod brzinomjera i resetiranje toga ne resetira ukupnu potrosnju u idrive-u..
Potrosnja je odlicna, i kad se stavi u onaj eco pro mode (u kojem po potrebi automataki iskljucuje kompresor klime, odaziv na gas je nikakav, neda ti da vozis brze od npr. 130, ili manje, ovisno kako namjestis) jednom mi je imao 3,9 na nekih 200km voznje od 70-100km/h (neki ce opet reci lovacke price, ali auto je stvarno maximalno uskopljen).
U normalnim okolnostima ne vozim u tome modeu..

Imam pogodnost besplatnih servisa, a sto se tice prijevremenih, iskreno nemam pojma, nisam se raspitivao..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 14:39   #30
To bi značilo da sa rezervoarom radiš 1000km do rezerve? Ja bi se prije kladio na cca 750... Naime meni sa tim motorom laže 1,5-1,6 l/100... Jesi mjerio na točenju?
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 20:09   #31
Od cure stari vozi 318d od cca 12 mjeseca prošle godine Ima nešto preko 20tkm, dosta vožnje po autocesti i ne štedi ga baš, a potrošnja 5.7l. Mislim da je to dosta dobro.
eddy1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 09:58   #32
Zekac

Kako se pokazao po zimi na snijegu?

eddy1990
Tu potrosnju pokazuje auto ili ste ju samostalno izračunali?

Nekako mi dost visoka za 318d.
Isto pitanje kao i za zekaca kako ide po snijegu?


Tempomat koristite?
Ima li smisla kupiti taj auto bez xenon-a?
Velikiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 10:21   #33
Po snjegu ide kao i svaki drugi auto s zimskim gumama.

Ja bez xenona ne bi kupio niti jedan auto više, neovisno o marci.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 11:16   #34
Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
To bi značilo da sa rezervoarom radiš 1000km do rezerve? Ja bi se prije kladio na cca 750... Naime meni sa tim motorom laže 1,5-1,6 l/100... Jesi mjerio na točenju?
Nisam nikad tocno mjerio po tocenju, ali definitivno je vise od 750km..
Evo i slika sa board compa:


Quote:
Velikiii kaže: Pogledaj post
Zekac

Kako se pokazao po zimi na snijegu?

eddy1990
Tu potrosnju pokazuje auto ili ste ju samostalno izračunali?

Nekako mi dost visoka za 318d.
Isto pitanje kao i za zekaca kako ide po snijegu?


Tempomat koristite?
Ima li smisla kupiti taj auto bez xenon-a?

Ovu zimu je prespavao, jer se koristio drugi auto, tako da ti za snijeg ne mogu reci..

Tempomat se koristi naravno, onaj sa kocenjem, pa ti na nizbrdici ne ubrzava sam od sebe, nego stalno drzi konstantu..
Inace odlicno je izveden i lagan je za koristiti.. Na nekim autima (renault npr.) ih znaju bas zakomplicirati..

Pa ja ga ne bih bez xenona. Em sprijeda puno bolje izgledaju farovi, a automatski i cjelokupni auto, a i ono bitnije, puno je bolja vidljivost nocu..
Eto prosudi sam..



Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 14:04   #35
Meni pokazuje 5.4 a troši 7+ (serija 1)..
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 15:00   #36
Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
Meni pokazuje 5.4 a troši 7+ (serija 1)..
Prije da ti ne znaš računati. Na modernim automobilima putna računala su jako precizna.
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 15:56   #37
Kod bmwa je poznato da komp pokazuje cca litru do litru i pol manje.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 17:54   #38
Pa ja nisam imao nikad litru razlike, 5-er i 3-er (test na više njih) su oba bili 0,3-0,4 u minusu naspram one stvarne. Znači ako je komp pokazival 8,0 to je bilo 8,3 ili 8,4 nakon izračuna.
7-er pokazuje skroz precizno, 0,1 na dva testa do sada. Na BMW-u se to može i resetirati pa pokazuje točno, samo ne znam napamet postupak. Znam da su mi to govorili da radim na trici i da će onda preciznije pokazivati.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 19:18   #39
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Prije da ti ne znaš računati. Na modernim automobilima putna računala su jako precizna.
Da bit će da ti znaš... Frendu isto 118d samo ručni (moj je automatik) isto laže 1,5l. Valjda ni on nezna računati? Imam tu i 2013 b klasu 180d koji laže oko 1,3l...
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 19:38   #40
Nema sanse da ti toliko moze lagati. Meni na X5 35d laze maksilano 0,3-0,4. A tvoj duplo manje trosi ,sto znaci da maksimalno moze lagati kao moj,ali je vjerovatno pola od toga. Preracunaj ti to ponovo.
Ili nisi od ranije restartovao racunar,pa ti je usla prosjecna potrosnja od prije,a u medjuvremnu si sipao i pritiskao ga malo vise ,pa ti nije samo taj dio izracunat nego i ranije.
Toliko da laze nema sanse.
Dani111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.