Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2014., 21:55   #41
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Pa vrlo je jednostavno. Registriras firmu i imas rok od 30 dana da sebe prijavis na zdravstveno i mirovinsko i da pocnes radit


Sent from my iPhone using Tapatalk
Many tnx. Znaš možda i nešt od ovog drugog što sam pitao?
Izjava za suvlasništvo, etc.?
ferengic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 00:59   #42
Mtu trebas imati
Prostor koji iznajmljujes trebas prijavit poreznoj
S rezijama nemas veze
Ne traze takve izjave


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 20:51   #43
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Mtu trebas imati
Prostor koji iznajmljujes trebas prijavit poreznoj
S rezijama nemas veze
Ne traze takve izjave


Sent from my iPhone using Tapatalk
Puno hvala. Kaj znači imati MTU u stanu? Koje stvari treba zadovoljavati?
ferengic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 21:20   #44
Quote:
ferengic kaže: Pogledaj post
Puno hvala. Kaj znači imati MTU u stanu? Koje stvari treba zadovoljavati?
sve ovisi s cime ces se baviti. odi do komore da ti vele uvjete
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 22:54   #45
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
sve ovisi s cime ces se baviti. odi do komore da ti vele uvjete

zar nije negdje neka klauzula oko toga ... da djelatnost koja je dozvoljena da se radi u privatnom stanu... ne traži mtu ?
ž
to sam negdje citao al ubi me nemam pojam gdje
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 01:35   #46
Moguce je ali za to ti zaista nemam info
S cime bi se bavio?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 02:43   #47
Internet prodaja ...
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 12:11   #48
Koliko znam, MTU ti trebaju ako imaš maloprodaju i skladište.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 12:12   #49
Ja isto pokrećem internet poslovanje i stana, za koje je inače potreban MTU. Morao sam predati zahtjev za pokretanje utvrđivanja MTU (doduše, postoji i drugi dio MTU, vezan uz odgovornu osobu). Uredno sam ga platio (500 kuna), utvrdit će da imam svih 10 papira na broju, MTU prostora se ne radi, imati ću ograničenje da mogu poslovati isključivo putem interneta i to je to. Barem je tako predviđeno zakonom.


Nego, kakav ugovor o radu ste potpisali sami sa sobom? Na netu sam našao jedino šprance za radnike (što nije potpuno primjenjivo) i menadžere korporacija (što nije uopće primjenjivo). Ima netko kakav dobar ugovor u kojem su sve cake (poput samostalnog određivanja radnog vremena)?


EDIT:
Ne znam što je pokretač teme namjeravao, do kuda pratiti temu, ali predlažem kad je već krenulo s metodom "How to...", da nastavimo. Na što smo se sve obvezali potpisom o prihvaćanju direktorske pozicije? Koje su nam sve obveze i odgovornosti (neovisne o osnovnom poslovanju)?

Koje su daljnje obveze vlasnika/direktora/radnika u doo (pod pretpostavkom da se radi o istoj osobi)?
Nešto sam čitao prije nekoliko mjeseci nekakav blog i spominjale su se gadne kazne radi "gluposti" o sigurnosti uvjeta na radu, atesta, zaštite i štotigajaznam čega. "Gluposti" pod navodnicima jer u nekim (većim) firmama i nekim djelatnostima imaju smisla, ali u internet poslovanju je veoma upitan smisao. Pogotovo kod 3u1 situacija (vlasnik-direktor-radnik), gdje nema dodatnih radnika koji mogu biti ugroženi nemarom direktora. U prostoru gdje ću raditi živim cijeli svoj život i sad me netko pita nekakve ateste!?1

Zadnje uređivanje Imprenditore : 01.06.2014. at 12:54.
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 14:59   #50
Za internet prodaju moras imati mtu
Tako je meni receno prije 2 godine


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 01:44   #51
Koliko ja znam MTU treba ako se ima skladište, ako se prodaje roba u tranzitu onda ne treba, da se izjava da se roba skladišti kod dobavljača...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 01:52   #52
Ta se izjava dostavlja teti u Poreznu?
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 02:00   #53
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam MTU treba ako se ima skladište, ako se prodaje roba u tranzitu onda ne treba, da se izjava da se roba skladišti kod dobavljača...
tako je ALI, nije ni inspekcija glupa i lako te ulovi da roba nije kod dobavljaca (osim ako zaista je)
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 02:03   #54
Sitnu robu sakriješ, a krupnu - teško. Osim doma, u slučaju da ti tamo nije firma.

Šalu na stranu, zar bi oni to provjeravali kod dobavljača, pa da ne bi i on imao nekih problema?

Zadnje uređivanje City : 03.06.2014. at 02:10.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 02:16   #55
ma ne samo u tom smislu. evo ti primjer. ti tvrdis da ti se roba nalazi na tajlandu

inspekcija naruci od tebe neki proizvod, ti ga posaljes primjerice postom (ako je internet prodaja u pitanu).. vidi se odkud je doslo i koliko je dana trebalo.

nece nitko popusit pricu da je u roku 2 dana stiglo tebi na adresu firme i unutar tih 2 dana jos i kupcu.
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 02:32   #56
A to ima smisla. Samo ja sam mislio na dobavljača iz Hrvatske koji ima svoje skladište, a ti si veleprodajni kupac i naručuješ robu za poznatog kupca (kako bi to rekla moja knjigovotkinja).
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 08:04   #57
Ima negdje link gdje mogu naci sto se sve treba nalaziti na tabli za firmu, da li to moze biti naljepnica na ulazu i koliko minimalno kvadrata moram imati za odredjenu djelatnost (iznajmio bi dio stana, internet marketing agencija, one man band za pocetak)
technorocker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 08:39   #58
City, vjerojatno bi onda trebao imati neki papirnati dokaz da tako suradujete. Iako je sam uvijek mislila da ovo "u tranzitu" oznacava da je nesto u nekom drugoj zemlji pa dolazi u hr


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 10:49   #59
Quote:
technorocker1 kaže: Pogledaj post
Ima negdje link gdje mogu naci sto se sve treba nalaziti na tabli za firmu, da li to moze biti naljepnica na ulazu i koliko minimalno kvadrata moram imati za odredjenu djelatnost (iznajmio bi dio stana, internet marketing agencija, one man band za pocetak)
Na tabli pišeš ono što ti piše u rješenju. I OIB također. Nadam se da ti to sve piše i na pečatu?
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 10:52   #60
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
City, vjerojatno bi onda trebao imati neki papirnati dokaz da tako suradujete. Iako je sam uvijek mislila da ovo "u tranzitu" oznacava da je nesto u nekom drugoj zemlji pa dolazi u hr


Sent from my iPhone using Tapatalk
Navodno ima nekakvih promjena u tranzitu, zna li netko od knjigovođa više?
City is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.