Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2014., 21:25   #1
Žalopojke nezaposlenih vol. 2

Ekipa, na staroj temi ste prešli 10 000, pa je vrijeme za novi topic.

Link na staru temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=612908
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 09:43   #2
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Vidiš da lažeš.
Ja ih znam 60 i nijedno nije ostalo.
Imam Pravni fakultet, Pravosudni i 4 godine sam nezaposlen.
Uostalom i drugi su ti rekli da izmišljaš.
Gle, ja ne trazim nekog drugog da mi potvrdi nesto sto znam i sto sam prozivljavao.

Situacija je takva kako sam rekao. Od 30ak ljudi, dvoje ili troje nema nikakav posao nakon strucnog. Preko polovice ima posao na puno radno vrijeme, ostali su ili na 60% (3/5 dana u tjednu) ili na nekakvim ugovorima o djelu. No svi imaju vise od 1600 kn, bilo da rade u istoj firmi (ili gdje su vec radili), ili su na temelju strucnog dobili posao negdje drugdje. A ima i takvih, npr. kolegica politolog je nakon staza u udruzi dobila posao u firmi koja konzultira oko EU projekata.

A buduci da su radili i po udrugama (npr, udruga gradova, pa jos neka za obrazovanje, ne znam ime), i po ministarstvima (zdravlja, graditeljstva), agencijama (SAFU, ASOOO), zupanijama (Istarska), privatnim firmama, malim, sa 5-6 zaposlenih kao moja cura, i velikim, od 350 zaposlenih, kao moja, mislim da imam sasvim reprezentativan uzorak da mogu zakljuciti da je situacija ipak puno bliza ovome sto ja pricam nego tvojim lazima koje su ti valjda potrebne da bi se osjecao bolje.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 10:26   #3
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Gle, ja ne trazim nekog drugog da mi potvrdi nesto sto znam i sto sam prozivljavao.

Situacija je takva kako sam rekao. Od 30ak ljudi, dvoje ili troje nema nikakav posao nakon strucnog. Preko polovice ima posao na puno radno vrijeme, ostali su ili na 60% (3/5 dana u tjednu) ili na nekakvim ugovorima o djelu. No svi imaju vise od 1600 kn, bilo da rade u istoj firmi (ili gdje su vec radili), ili su na temelju strucnog dobili posao negdje drugdje. A ima i takvih, npr. kolegica politolog je nakon staza u udruzi dobila posao u firmi koja konzultira oko EU projekata.

A buduci da su radili i po udrugama (npr, udruga gradova, pa jos neka za obrazovanje, ne znam ime), i po ministarstvima (zdravlja, graditeljstva), agencijama (SAFU, ASOOO), zupanijama (Istarska), privatnim firmama, malim, sa 5-6 zaposlenih kao moja cura, i velikim, od 350 zaposlenih, kao moja, mislim da imam sasvim reprezentativan uzorak da mogu zakljuciti da je situacija ipak puno bliza ovome sto ja pricam nego tvojim lazima koje su ti valjda potrebne da bi se osjecao bolje.
Ja ih znam 60 i nijedno nije ostalo,uostalom javili su ti se i drugi i rekli ono što i ja,prema tome lažeš ti.
I uostalom ako je tako kako ti kažeš kako onda imamo toliko nezaposlenih s diplomama i kako sam to onda ja s fakultetom 4 godine nezaposlen.
Prema tome ti lažeš.
milanović is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 10:44   #4
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Ja ih znam 60 i nijedno nije ostalo,uostalom javili su ti se i drugi i rekli ono što i ja,prema tome lažeš ti.
I uostalom ako je tako kako ti kažeš kako onda imamo toliko nezaposlenih s diplomama i kako sam to onda ja s fakultetom 4 godine nezaposlen.
Prema tome ti lažeš.
A gdje je bilo na strucnom tih tvojih 60? I kojih su struka bili? Ja sam lijepo naveo gdje su radili moji, i sto su po struci. Tak da bez podataka, jednostavno izmisljas.

Pa nisu svi nezaposleni s diplomama bili na strucnom osposobljavanju. I sluzbeni podaci su da preko 60% ljudi koji su bili na strucnom nisu vise na burzi. Iz svojeg kruga, broj je i veci, iako recimo mi koji radimo na ugovor o djelu smo se takodjer prijavili na burzu, tako da ni taj sluzbeni broj nije relevantan, jer ja posao imam, a prijavljen sam na burzu.

I jos jednom ponavljam, ne radi se o tome da su svi ostali u istoj firmi/ministarstvu/agenciji/zupaniji gdje su bili na strucnom, nego o tome da im je to osposobljavanje omogucilo da se zaposle u struci na temelju iskustva.

Jesi ti bio na strucnom? Ocito nisi, jer ga prije 4 godine nije ni bilo u ovom obliku. Prema tome, cemu pricas o necemu o cemu nemas pojma? A i cisto sumnjam da znas 60 ljudi koji su vec bili na strucnom, posebno kad nisi bio i sam. Ja dvije trecine ljudi koji su bili na strucnom znam zato sto sam i sam bio.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 11:11   #5
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
A gdje je bilo na strucnom tih tvojih 60? I kojih su struka bili? Ja sam lijepo naveo gdje su radili moji, i sto su po struci. Tak da bez podataka, jednostavno izmisljas.

Pa nisu svi nezaposleni s diplomama bili na strucnom osposobljavanju. I sluzbeni podaci su da preko 60% ljudi koji su bili na strucnom nisu vise na burzi. Iz svojeg kruga, broj je i veci, iako recimo mi koji radimo na ugovor o djelu smo se takodjer prijavili na burzu, tako da ni taj sluzbeni broj nije relevantan, jer ja posao imam, a prijavljen sam na burzu.

I jos jednom ponavljam, ne radi se o tome da su svi ostali u istoj firmi/ministarstvu/agenciji/zupaniji gdje su bili na strucnom, nego o tome da im je to osposobljavanje omogucilo da se zaposle u struci na temelju iskustva.

Jesi ti bio na strucnom? Ocito nisi, jer ga prije 4 godine nije ni bilo u ovom obliku. Prema tome, cemu pricas o necemu o cemu nemas pojma? A i cisto sumnjam da znas 60 ljudi koji su vec bili na strucnom, posebno kad nisi bio i sam. Ja dvije trecine ljudi koji su bili na strucnom znam zato sto sam i sam bio.
Od tih 60 38 pravnici,22 ekonomista.
I ne da se nisi zaposlili gdje su bili na stručnom nego nemaju uopće posao.
Uostalom i drugi su ti se javili s mojim iskustvima.
Prema tome očito je da lažeš i optužuješ nezaposlene.
milanović is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 11:29   #6
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Od tih 60 38 pravnici,22 ekonomista.
I ne da se nisi zaposlili gdje su bili na stručnom nego nemaju uopće posao.
Uostalom i drugi su ti se javili s mojim iskustvima.
Prema tome očito je da lažeš i optužuješ nezaposlene.
Pa eto, ocito nemas reprezentativan uzorak. Moj je puno puno siri i pokriva i druge struke (politologija, elektrotehnika, fizika, informatika, matematika). Nadalje, koliko se tih tvojih strucno osposobljavalo u privatnom sektoru? Kod mene je to svih 20ak u mojoj firmi, plus jos ja, moja cura i jos jedna. Dakle cca 25 od 30 koje sam naveo je u privatnom sektoru.

No evo, cak i od ovih koji su kod mene ekonomisti, jedna djevojka radi na 60% radnog vremena tu u firmi, na 6 mjeseci, a drugi je ostao na jos dva mjeseca nakon strucnog, pa je na kraju zavrsio u jednoj drugoj firmi na poslu na neodredjeno, jer mu tu to nisu mogli ponudit. Pravnica je bila jedna, ona nije ostala.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 14:06   #7
Trebam jedan savjet. Bio sam na drugom krugu razgovora prije skoro 3 tjedna. Rekli su mi da će mi javiti za tjedan dana. Mađutim, već je prošlo 2 tjedna, a od njih nikakve informacije. Do sad sam naviknuo da mi se uvijek jave nakon razgovora sa bilo kakvom informacijom, ali ovo mi je prvi put da je ne dobivam i to nakon 2. kruga. Jedni mi kažu da ih ignoriram, jer se radi o min. plaći + prijevoz (ali jbga, kad si nezaposlen onda je i to je bolje nego ništa), a drugi mi kažu da ih kontaktiram da znam na čemu sam, da li da i dalje računam na njih ili ne. Da li je imao netko slična iskustva i kako je postupio u sličnoj situaciji?
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 14:35   #8
Piši kući propalo i ne bacaj novce na zivkanje.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 15:01   #9
Tak sam si i mislio. Inače, komunikacija je bila preko mailova. Žalosno je što je u ovoj državi nemoguća misija naći posao i za minimalac. To mi više smeta nego njihovo nejavljanje iako su na razgovoru spomenuli da su ozbiljniji i odgovorniji od moje bivše firme. Toliko o tome....
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 17:44   #10
Nije neobično da se ne jave nakon više krugova, iako bi čovjek to očekivao. Iako, sad su ovi neki blagdani, pa masa ljudi nešto spaja....evo meni su u jednoj zagrebačkoj tvrtki koja slovi kao ono, vrh vrhova, rekli da će mi sigurno javiti srijedu/četvrtak (ovaj tjedan, još mi bilo čudno to za četvrtak, ali sam šutjela), isto sam bila u drugom krugu i isto ništa. Ne znači da neće, iako ja sam na razgovoru skužila da već imaju nekog predviđenog - psihologinja se nehotice odala (i'š ti takve psihologinje - btw. jel psihologinja ili psihologica? ).

Nemoj zvati ako to nije baš onako posao koji želiš. Onda bi ti savjetovala da pitaš gdje je zapelo. Ovako nemoj, jer mi mogao biti kontraefekt - naime, ja ti zbilja vjerujem u ono "da je bilo suđeno, bilo bi", pa nemoj "gurati", jer očito to nije za tebe. Ja sam se zbilja toliko trgala jedanput oko jednog posla, da su me na kraju i uzeli - za voditelja, a plaću manju nego obični radnik. Valjda su mislili "pa kad već toliko sili"....kužiš?

Kad se pak radi o poslu koji želiš, onda ja radim tako da pošaljem mail u kojem napišem da me zanima da li još uvijek mogu očekivati poziv/odgovor ili sam "ispala iz igre". Uglavnom je odgovor ili pozitivan (nek čekam) ili ne odgovore, a onda je sve jasno.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 17:44   #11
Pošalji mail. U manjim poduzećima ne postoji samo osoba koja se bavi natječajem i kandidatima. Uz tekući posao radi se i posao vezan uz testiranja, javljanja i razgovore i često tekući posao u drugi plan stavi zapošljavanje. Nazvati ili poslati mail nije problem i stvarno ne gubiš ništa.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 19:11   #12
Hvala na savjetima Posao kao posao, ništa posebno, već sam to radio, ali ne za tako malo love. Jbga, već sam više od god. dana nezaposlen, pa mi je i samopouzdanje na dnu. Pozitivno kod ovog posla je što je radno mjesto u mom kvartu, udaljen 2 km od mene, tako da bez obzira na tako malu plaću, isplatilo bi mi se više nego da mi je ponuđeno 1000 kn više, ali na drugom kraju grada. Znači, ušteda kod prijevoza, a i ne bi si kupovao gablec, jer bi se hranio doma. Zbog toga i jesam zagrijan za taj posao. Firma je tek ušla na naše tržište i imaju malo zaposlenih u upravi. Par osoba obavlja više poslova. Prićekat ću do ponedjeljka, pa im poslati mail. Najgore kaj mi se može desiti je da mi odgovore negativno ili da mi uopće ne odgovore.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 19:55   #13
Pa glej, ako onda hoćeš to raditi (iz razloga koje si naveo), svakako se javi. Ja sam shvatila da nećeš to uopće. Napiši mail, tako ne smetaš za vrijeme radnog vremena, pa mogu odgovoriti/čitati kad im odgovara. Ako ne znaš što napisati iskoristi ono moje gore (umjesto "ispao iz igre" napiši "ili ste već našli nekog"), ne treba puno filozofirati.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 20:13   #14
Thnx. Stvar je u tome što je bio natječaj za drugi dio grada, ali u toku razgovora je spomenuto i radno mjesto u mom kvartu (nije bilo navedeno u natječaju) i tu mi se povećala zainteresiranost. U biti bez obzira na moje afinitete, ipak nisam u situaciji da mogu birati (ovdje se radi o poslu koji sam već radio i imam iskustva), jer bolje je barem nešto raditi i imati bolju startnu poziciju kod traženja event. boljeg radnog mjesta. Ova gospodarska situacija ne ide nikome na ruku, niti zaposlenima, niti nezaposlenima.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 09:53   #15
Eto ja sam u utorak dosla u Zg u nadi da cu se zaposliti i poceti novi zivot.. JEdino sam obavila razgovor U konzumu i rekli i javiti....
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 10:04   #16
Jes' to došla ko u američkom snu, sa par dolara u džepu ili živiš kod nekog?
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 10:35   #17
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
Inače, komunikacija je bila preko mailova.
Kakva je to firma koja komunicira isključivo putem maila? Meni firme koje putem maila zovu na razgovor ili testiranje uvijek smrde, mislim si -koliko je teško nazvati čovjeka? Djeluju neozbiljno i traljavo. Bez veze.

I sad ću biti zloguka baba, ali nikad mi se nije desilo da, kad ljude idem pitati i podsjetiti nakon njihovog nejavljanja, dobijem neki pozitivan odgovor a kamoli posao.

Zadnje uređivanje Noomi : 22.06.2014. at 10:46.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 10:40   #18
Quote:
Roisin Murphy kaže: Pogledaj post
Eto ja sam u utorak dosla u Zg u nadi da cu se zaposliti i poceti novi zivot.. JEdino sam obavila razgovor U konzumu i rekli i javiti....
toplo se nadam da imaš neki plan za živjet u zg dok ne dobiš posao
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 10:42   #19
Frendovi su mi ponudili da zivim kod njih i trazim si posao... sam hebiga..kosta hrana..i da ..dosla sam s malo love...hebiga..ili sam mogla ostat doma u slavoniji i trunit po cijele dane...ili pokusat nest pa ak ne uspijem...natrag
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 10:44   #20
A trunut ćeš i ovako i onako. U Zagrebu je konkurencija brutalna.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.