Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2014., 08:44   #21
I koja je poanta?
Da stavim podatke za DJIA ili S&P 500 u periodu koji meni odgovara?
Ako ne želiš kupovati zlato, ok, ne moraš, ali imaš druge pdoforume za to, ovdje pokušavamo savjetovati druge što da kupuju
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 08:53   #22
Quote:
ivanamar kaže: Pogledaj post
Ne nasjedajte na price o stedji u zlatu ili businessu sa zlatom. Zlato je u konstantnome padu vise od 36 mjeseci zaredom. Mjesec po mjesec vrijednost mu je sve manja sami poete vidjeti na grafu zlata.
Quote:
ivanamar kaže: Pogledaj post
1990. unca 373 usd
1995. unca 378 usd
2000. unca 276 usd
2005. unca 515 usd
2007. unca 780 usd
2009 unca preko 944 usd
2011. unca 1800 USD
2013. pad na 1200 usd unca
danas unca 1185 usd
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
I koja je poanta?
Da stavim podatke za DJIA ili S&P 500 u periodu koji meni odgovara?
Ako ne želiš kupovati zlato, ok, ne moraš, ali imaš druge pdoforume za to, ovdje pokušavamo savjetovati druge što da kupuju
Evo ti koja je poanta:

Quote:
ivanamar kaže: Pogledaj post
nadji dobrog forex trejdera i prepusti mu portfelj. U forexu je novac na tvom racunu i bilo kad ga mozes povuci a u ova vremena je likvidnost zlata vrijedna. Na fx brokerima se moze trgovati i metalima
Quote:
ivanamar kaže: Pogledaj post
erste banka Vam nudi uslugu forex brokera

http://www.erstebank.hr/hr/Financijs...Trader/FX_Spot
dakle forex je ipak nekaj legalno. Ovo koliki je spread i slicno necu komentirati, ali ako neko misli da je fx prevara neka to lijepo ode na sud i uzme banci milione.
Uz link na 'Nase forex rezultate' u potpisu
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 09:11   #23
ne vidim neki smisao kupo ine zlata za 7-8 tis eura? Ili se to malo pomalo tako zamece trag ilegalno zaradjenom novcu?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 09:18   #24
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
ne vidim neki smisao kupo ine zlata za 7-8 tis eura? Ili se to malo pomalo tako zamece trag ilegalno zaradjenom novcu?
Jer je općepoznato da se kupovinom zlata pere novac?
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 09:30   #25
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Evo ti koja je poanta:





Uz link na 'Nase forex rezultate' u potpisu

a cuj nisam kao 99% njih koji se tu hvale svojim rezultatom od 1og trejda. E da i da da nadjem bolje trejdere dao bi im dio portfelja nije problem. Tu i jesam da vidim ima li takvih na balkanu.
Kaj se tice rezultata uvijek volim vidjet i znat da osoba ima pokrice za ono kaj govori. Ali ovi koji nemaju najlase je pricat svasta iz zavisti.
__________________
Forex analiticar je strucnjak koji ce znati sutra sto misli da je predvidio jucer,a nije se ostvarilo danas.
Propali trejderi zavrsavaju kao analiticari.
ivanamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 08:39   #26
http://www.srebrozlato.com/vijesti-i...cijsko-zlato/ž

mene je uvijek zanimalo šta se događa sa zlatom koji nema određenu kakvoću, jer pošto se ne smatra investicijskim nema ni oporezivanja istog
oporezujzlato is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 19:50   #27
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
I koja je poanta?
Da stavim podatke za DJIA ili S&P 500 u periodu koji meni odgovara?
Ako ne želiš kupovati zlato, ok, ne moraš, ali imaš druge pdoforume za to, ovdje pokušavamo savjetovati druge što da kupuju
srebro ima manji pad i rast ali nema takvu zaradu, dijamanti su nešto između ali nije ih lako prodat jer su kupci zahtjevni, dovoljno ti je da zlato skoči duplo od početne cijene, u praksi u dvije tri godine se to dogodi i u najmanju ruku si 80% u plusu
kužiš spiku, novac je ništa, potrošna roba
oporezujzlato is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 12:02   #28
Quote:
oporezujzlato kaže: Pogledaj post
srebro ima manji pad i rast ali nema takvu zaradu, dijamanti su nešto između ali nije ih lako prodat jer su kupci zahtjevni, dovoljno ti je da zlato skoči duplo od početne cijene, u praksi u dvije tri godine se to dogodi i u najmanju ruku si 80% u plusu
kužiš spiku, novac je ništa, potrošna roba
Super ti spika da. Da kupim nesto sto pada 36 mjeseci zaredom i ocekujem da ce porasti dvostruko. a kupim po specijalnol clanskoj cijene od tebe preprodavaca. Ne nasmijavaj me. Smjesan si ko kratbarsovci. To su oni jazavci kaj placaju zlato po duploj cijeni vec 3 godine i tvrde da se isplati jer ONI KUPUJU POMALO. LOOOOOOL
__________________
Forex analiticar je strucnjak koji ce znati sutra sto misli da je predvidio jucer,a nije se ostvarilo danas.
Propali trejderi zavrsavaju kao analiticari.
ivanamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 12:20   #29
osobno san se okušal sa zlatnim ribicama,
uzel san jednu polugu u africi i privezal na ribicu da mi pojeftini šiping,
putem ju je pojel morski pas, a ja ostal bez poluge..srećom, barem je dupin popratio tijek pa mi prenio da ne čekan..
a druga ribica, ova sa kovanicom, ona se uistinu potrudila, ipak ocean je ocean,
a kockala je možebit na nekom kruzeru, je, nije niti ona došla..
pa tak, eto, neman savjet, ali notu ulepin.


https://www.youtube.com/watch?v=CmT8uawNA_Y
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 21:14   #30
Quote:
ivanamar kaže: Pogledaj post
Super ti spika da. Da kupim nesto sto pada 36 mjeseci zaredom i ocekujem da ce porasti dvostruko. a kupim po specijalnol clanskoj cijene od tebe preprodavaca. Ne nasmijavaj me. Smjesan si ko kratbarsovci. To su oni jazavci kaj placaju zlato po duploj cijeni vec 3 godine i tvrde da se isplati jer ONI KUPUJU POMALO. LOOOOOOL
postoji burza, postoje oni koji to prodaju i kupuju za tebe
wesnoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 23:56   #31
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Evo ti koja je poanta:





Uz link na 'Nase forex rezultate' u potpisu
poanta ti je u tome da kad se dionice prodaju cijena im pada
wesnoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 07:35   #32
Quote:
wesnoth kaže: Pogledaj post
poanta ti je u tome da kad se dionice prodaju cijena im pada
Sto se desava kad se kupuju?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 07:47   #33
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Sto se desava kad se kupuju?
A gledaj netko želi kupit, zakon ponude i potražnje, valjda
Zašto netko kupuje dionice po 5 puta većoj cijeni nego što su bile prije par godina?
Ne znam. Pitaj ih ako te zanima, ako se može prodat po višoj cijeni ne vidim di je problem
wesnoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 07:50   #34
Quote:
wesnoth kaže: Pogledaj post
A gledaj netko želi kupit, zakon ponude i potražnje, valjda
Zašto netko kupuje dionice po 5 puta većoj cijeni nego što su bile prije par godina?
Ne znam. Pitaj ih ako te zanima, ako se može prodat po višoj cijeni ne vidim di je problem
A vidim da si dosao objasnjavati, pa velim da se malo educiram...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 07:56   #35
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
A vidim da si dosao objasnjavati, pa velim da se malo educiram...
Smo informativno, ne glumim doktora znanosti.
wesnoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 23:06   #36
Kinezi kupuju zlato, jer znaju šta rade. Inflacija, deflacija, političke promjene, korupcija, poskupljenja, propast banaka, niske kamate, loša ekonomija. Sve to čovjek može da izbjegne kupnjom investicijskog zlata. Barem je danas dostupno i "obicnom malom covjeku" jer ulaganje u stednju kroz investicijsko zlato definitivno je daleko bolji izbor nego ulagati u zivotno osiguranje ili stednju u banci gdje inflacija pojede posteni dio pa se na kraju dobije jedno veliko nista. Ulaganje u gram ili 2,5g zlata, tko moze i u 5, to je nekakva domena manjeg investitora ali kroz vrijeme mu moze donijeti jako lijepu i pristojnu, a mozda i izvrsnu zaradu. U svakom slucaju bolju od stambene stedionice i banaka koje vise ne davaju niti cijele kamate a kamoli obranu od inflacije i inih destruktivnih sfera ovoga posteno neizvjesnog doba u kome se tiska novac bez pokrica, zaduzenost je presla sve granice, pametnom je dosta da zakljuci kako taj smjer ne vodi - nikuda. Investicija u zlato je itekako isplativa i u manjim ingotima ma kako god su oni koji euro skuplji nego poluga od 100g ili 500g, jer ako netko uplacuje stednju od cca 400 kuna mjesecno (osiguranje, stambena, stednja u banci....), to je za cca 10 godina iznos od 48000 kuna. Tu se kamata nema sta racunati jer kroz to vrijeme ne da ce ju inflacija pojesti, nego ce progutati i ogroman dio vrijednosti samih novcanica sa kojima je netko drugi radio cijelo to vrijeme "stednje". Ako se uzme u obzir zlato, i stednja mjesecno u jednom gramu, onda je to izracun da ce vrijednost omjera zlata i dobara na trzistu za 10 godina biti ekvivalentna ako eventualno zlato ne bude otislo posteno gore jer se dobro zna da mu je uzlazna putanja kada god su krize a neznam sto nas ceka ako ne naprosto katastrofalna kriza. Opet jedna usporedba sa osiguravajucim drustvom, odnosno nekim od tih vidova stednje. Prije 10 godina, da je covjek stedio u osiguranju cca 800 eura godisnje, onda bi za 10 godina imao 8000 eura u novcanicama (necemo ulaziti u polemiku kolika je zapravo vrijednost tog novca nakon tih godina) a sa druge strane da je stedio isti taj iznos u zlatu, sami izracunajte koliko je zlata mogao imati kroz razdoblje od zadnjih 10 godina? Neusporedivo vecu vrijednost. Za razmjenu misljenja, za nove spoznaje, za sagledavanje evidentnih parametara, slobodno pogledajte site kroz potpuno besplatnu registraciju koja samo moze donijeti korist: http://www.karatbars.com/landing/?s=laiv
Mali investitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 23:18   #37
Jedna mala pomoc u sagledavanju vrijednosti ulaganja u investicijsko zlato. Sto je bolje od omjera između goriva i zlata?! Pa pogledajte sami ovaj graf.
Mali investitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:57   #38
Možete li malo pojasnjit razliku cijene poluge od 1g, sa certifikatom.
i poluge od 1g BEZ certifikata?!


jasno mi je da certifikat daje neku garanciju!
Ali ...nnije mi jasno da je ova poluga od 1g bez certifikata cca 3 puta jeftinija!?
ako je odnesem u zlatarnu dobiću istu cijenu za obe? ili!

gloginjaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 17:46   #39
@gloginjaR

Ne radi se samo o polugama sa i bez certifikata, već se tu radi o skroz drugim težinama tih poluga. Naime, 1 gram =
15.4323584 grain. Dakle za 1. polugu (1 grain) ako je odneseš u zlatarnu ćeš dobit preko 15 puta manje nego za ovu 2. polugu težine 1 gram.

grain [grẹin] (engl. < starofranc. grain < lat. granum: zrno) (znak gr), angloamerička mjerna jedinica ...

gram (franc. gramme < kasnolat. gramma: mala težina < grč. γράμμα: težina jedne dvadesetičetvrtine unce, ...

Također nije ista težina jedne unce i jedne troy unce.

1 oz = 28.3495 grams, 1 troy oz = 31.1034768 grams.
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 18:01   #40
Hmm! sad vidim (malo sam googla
da to nije gram (grain) nego je to 1 Gr. = 0,0648 Gramm
to je manje od 0,01 gram!?


http://coinapps.com/gold/grain/calculator/
gloginjaR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.